Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
erzet Pozri príspevok
Kapustová polievka so zemiakmi, domáce pečené buchty so slivkovým lekvárom
To tiež nie je na zahodenie, len čo potom tie kila...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
mysimis Pozri príspevok
Ja som sa včera opäť realizovala v lese, takže dnes budú kuriatka na smotane a maslové halušky.
..

...myšimišík, rada ťa vidím...aj ja sa občas realizujem v lese, ale veru hríbik musí na mňa zapískať, aby som ho videla...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Strešňové noky /čerešňové halušky s makom/
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Kazu Pozri príspevok
Strešňové noky /čerešňové halušky s makom/
to môže byť dobré!!! len u nás cesto so sladkým moc nejde, aj keď ja by som sa s takými vecami napchávala stále. ale pre istotu takéto sladké robím len raz za čas lebo neviem-neviem ako by som vyzerala...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes polievočka zo včera, dospelí majú špenátový nákyp so salámou a drobec kozľacie mäsko na cibuli a zemiakové pyré
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
pepsikova Pozri príspevok
..

...myšimišík, rada ťa vidím...aj ja sa občas realizujem v lese, ale veru hríbik musí na mňa zapískať, aby som ho videla...
Pepsinka, práve som skončila ďalšie praženie hríbikov, lebo celé poobede som strávila v lese a keby si videla ten úlovok.....hm......som naň hrdá. Prilepím do témy o hubách aj fotečky.
0 0
Bazilka Bazilka

Bazilka je offline (nepripojený) Bazilka

Vlastným menom Lýdia,35 ročná. výška... šírka... váha... rozmery gauča zatiaľ nenaberám :) no a som dosť ukecaná :) ...viac
kto poradí recept na zelerovú polievku? mi tu niekde ušla...... ďakujem
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Zelerová polievka s nivou :
Ingrediencie

50 g masla, 1 cibuľa, 200 g zeleru, 100 g syru niva, soľ, mleté čierne korenie, 2 kocky zeleninového bujóna

Postup

Na masle speníme nadrobno pokrájanú cubuľu, pridáme nastrúhaný zeler a spolu osmažíme. Zalejeme vodou, pridáme bujón a varíme domäkka. Potom pridáme nastrúhaný syr, mleté čierne korenie, povaríme a polievku rozmixujeme. Dochutíme soľou.
1 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Bazilka Pozri príspevok
kto poradí recept na zelerovú polievku? mi tu niekde ušla...... ďakujem
alebo :
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

stroganov a pečené hranolky
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Kazu Pozri príspevok
Strešňové noky /čerešňové halušky s makom/
mňaaam.. všetko, čo sa kúpe v maku, môžem... a to jako sa robí halušky čerešňové..
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
pizza .... z donáškovej služby
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

ewita888 Pozri príspevok
mňaaam.. všetko, čo sa kúpe v maku, môžem... a to jako sa robí halušky čerešňové..
Urobím haluškové cesto, dám na dosku s rúčkou, posypem čerešňami a hádžem halušky tak, že vždy cesto prehrniem cez čerešňu tak aby bola obalená. Ale už som sa naučila aj rýchlejšie. Uvarím čerešne vo vode a potom urobím halušky cez haluškáreň a na mise pomiešam s čerešňami a posypem makom. Bruchu to je jedno a zistila som, že môjmu manželovi tiež Pre neho je dôležitá len veľkosť misy.
5 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Na večeru som spravila zelerovú polievku. Hi jedla som ju sama a ešte mám aj na dnes večer čo je dobrý stav.

http://www.porada.sk/1436190-post4289.html
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

skúsim... mám veľmi rada makové vecičky, moja babka vždy robievala exkluzívne slivkové gule, makové púčky alebo perky.. a vždy to posypala makom a vliala na to zo tri žufanky vody, v ktorej sa cesto varilo..takže to plávalo v maku.. by som si aj spravila, len mi nemá kto namleť..:-))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ewita888 Pozri príspevok
skúsim... mám veľmi rada makové vecičky, moja babka vždy robievala exkluzívne slivkové gule, makové púčky alebo perky.. a vždy to posypala makom a vliala na to zo tri žufanky vody, v ktorej sa cesto varilo..takže to plávalo v maku.. by som si aj spravilo, len mi nemá kto namleť..:-))
Ak nemáš mlynček na mak, skús ho dať do mlynčeka na kávu, skúšala som to, a ide to.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tweety Pozri príspevok
Ak nemáš mlynček na mak, skús ho dať do mlynčeka na kávu, skúšala som to, a ide to.
joj, ja práveže mám mlynček na mak a nemám na kávu a vlastne nemám ani mak lebo sa mi ho nechce mleť
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ewita888 Pozri príspevok
joj, ja práveže mám mlynček na mak a nemám na kávu a vlastne nemám ani mak lebo sa mi ho nechce mleť
Veď dnes dostaneš kúpiť už aj mak pomletý.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

VERONIKA6 Pozri príspevok
Veď dnes dostaneš kúpiť už aj mak pomletý.
Veronička, veď ja vieeem... ale musím mať výhovorku.. lebo to nemôžem variť.. lebo zase priberiem...
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ewita888 Pozri príspevok
Veronička, veď ja vieeem... ale musím mať výhovorku.. lebo to nemôžem variť.. lebo zase priberiem...
Daj si čo Ti chutí a drž sa hesla "Hlavne, že sme zdravé", čo tam po pribratí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať