Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Keď robím dodatočné priznanie DPH, ak som mala daň.povinnosť 45000Sk a teraz mi v dodatočnom vychádza 44800Sk, musím poslať s dodat.priznaním aj žiadosť o vrátenie tých 200Sk, alebo mi to nevrátia?V dodat.priznaní sa vypíšu údaje ako mali byť v skutočnosti?Teda vypisuje sa celé priznanie, všetky potrebné riadky?
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Idem podať dodatočné DP DPH, len sumu 550,- za 4.Q.2008 a neviem, či tú sumu mám zaevidovať v ID do r. 2008, alebo 2009. Alebo v ID nechať povôdnú sumu a v novom roku zaevidovať doplatok? ďakujem
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

mamullienka Pozri príspevok
Prosím poraďte mi, či mám podať dodatočné DP alebo nie. Za 4.Q sme podali DP, kde nám vyšiel nadmerný odpočet, ale pri opätovnom kontrolovaní odoslaných fa, sme zistili, že jedna fa tam nemala byť zarátaná. Teraz sa zavýšil nadmerný odpočet. Háčik je však vtom, že dnes ráno sa nám nahlásila kontrola na 19.02. Asi je už zbytočné podávať dodatočné DP.
Ja by som to opravila - kontrola sa síce nahlásila, ale telefonicky. Oficiálne sa začne spísaním zápisnice - nech to máte OK.
Podľa toho čo píšeš, ide o vydanú faktúru? V tom prípade by sa to muselo aj tak opraviť.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Pru Pozri príspevok
Idem podať dodatočné DP DPH, len sumu 550,- za 4.Q.2008 a neviem, či tú sumu mám zaevidovať v ID do r. 2008, alebo 2009. Alebo v ID nechať povôdnú sumu a v novom roku zaevidovať doplatok? ďakujem
Zúčtovať ešte do r.2008.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Orsz Pozri príspevok
Ja by som to opravila - kontrola sa síce nahlásila, ale telefonicky. Oficiálne sa začne spísaním zápisnice - nech to máte OK.
Podľa toho čo píšeš, ide o vydanú faktúru? V tom prípade by sa to muselo aj tak opraviť.
Myslím, že aj keď to neopraví, nebude mať z toho problém. Veď sa jej NO po kontrole navýši.
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Teraz som dostala dodávateľskú faktúru za rok december 2008, na ktorom tlačive mám podať dodatočné daňové priznanie, predpokladám, že na tom čo platilo v roku 2008, mám potom nadmerný odpočet niekde ešte prepočítať v priznaní, alebo to už urobí daňový úrad, ďakujem
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
adriana126 Pozri príspevok
Teraz som dostala dodávateľskú faktúru za rok december 2008, na ktorom tlačive mám podať dodatočné daňové priznanie, predpokladám, že na tom čo platilo v roku 2008, mám potom nadmerný odpočet niekde ešte prepočítať v priznaní, alebo to už urobí daňový úrad, ďakujem
prečo podávať dodatočné DP? Treba pozorne prečítať § 51 ods. 2 zákona o DPH
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Ja viem, lenže v záznamoch je doručená ešte v roku 2008, len sa cestou nejako zapotrošila, podnikatelia dosť často niečo dajú do šuflíka a zabudnú na to
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Prosím kto mi vysvetlí rozdiel medzi dodatočným a opravným daňovým priznaním. V čom je rozdiel?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sosa Pozri príspevok
Prosím kto mi vysvetlí rozdiel medzi dodatočným a opravným daňovým priznaním. V čom je rozdiel?
Opravné, je do dátumu na podanie riadneho DP, a dodatočné je po termíne na podanie riadneho DP.
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Tweety Pozri príspevok
Opravné, je do dátumu na podanie riadneho DP, a dodatočné je po termíne na podanie riadneho DP.
Ďakujem.
0 0
luccha luccha

luccha je offline (nepripojený) luccha

a ako ma vyzerat ziadost na vratenie vzniknutych preplatkov??? je niekde nejaky vzor ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

luccha Pozri príspevok
a ako ma vyzerat ziadost na vratenie vzniknutych preplatkov??? je niekde nejaky vzor ?

Jednou vetou: Žiadame o vrátenie preplatku na dani....v sume...na naše č. účtu....
0 0
Yuya Yuya

Yuya je offline (nepripojený) Yuya

Vystavili sme v 12/08 vysle fa za sluzby, ktore sme uskutocnili v r.2007. Je mi jasne, ze musim podat dodatocne DP k DPH za obdobia, ktorych sa to tykalo. Mna by ale zaujimalo dokedy mam povinnost podat tie dodatocne DP. Mozem ich urobit az teraz v marci 2009, alebo som mala povinnost ich urobit v decembri 2008?
0 0
Yuya Yuya

Yuya je offline (nepripojený) Yuya

posuvam ..........
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Dodatočné DP si mala vystaviť, podľa mňa hneď pri zistení že pôvodné neboli správne
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Yuya Pozri príspevok
Vystavili sme v 12/08 vysle fa za sluzby, ktore sme uskutocnili v r.2007. Je mi jasne, ze musim podat dodatocne DP k DPH za obdobia, ktorych sa to tykalo. Mna by ale zaujimalo dokedy mam povinnost podat tie dodatocne DP. Mozem ich urobit az teraz v marci 2009, alebo som mala povinnost ich urobit v decembri 2008?
DDP ste povinní podať do konca nasledujúceho mesiaca po zistení. Ak ste nesprávnosť zistili 12/2008 boli ste povinní podať DDP do 31.1.2009.

Z § 39 zákona o správe daní:
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.
0 0
Yuya Yuya

Yuya je offline (nepripojený) Yuya

Dakujem za odpoved. Uz som sa ktomu aj ja dopatrala. A neviete nahodou ake su tam sankcie za neskore podanie dodatocneho DP.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

N stránke www.drsr.sk nájdeš kalkulačku, tam si zadaj akú sumu a kedy si mala zaplatiť a kedy ju vlastne platíš a ono ti to vypočíta sankčný úrok, ak je menej ako 16,59 EUR tak sa neplatí
1 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobré ráno,
prosím Vás o radu - idem vystavovať dodatočné daňové priznanie DPH za obdobie december 2008 - chcem sa len uistiť - mám použiť tlačivo platné pre obdobie december 2008 a údaje vykázať v Sk? Ďakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Áno použiješ tlačivo pôvodné a údaje budú v SK
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať