Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže popíšem to nasledovne .Sme 5 členná rodina , ide ma niekedy trafiť šľak z varenia a dnes som bola mimoriadne nesvoja , čo s hladnými krkmi keď prídeme domov.Moje príchody z práce sú zvyčajne o 16,30 hod.- 17,00 hod.
Mám sťaženú situáciu , lebo prichádzame väčšinou naraz všetci alebo postupne .A ja musím do hodiny stíhať .

Takže dnes sme prišli štyria naraz a ja v taškách nákup a všetko okolo mňa mrelo hladom , ešte aj moja svokra , ktorá je doma celý deň.
Prvá pomoc pre dvoch členov bola praženica s tatárskou omáčkou a k tomu bageta .Celkom diétne K tomu sa pridal ďalší člen , aj ja si dám ..tak som vajec pridala .

Po pol hodine prišiel najmladší člen a po jeho otázke čo budeš variť ? Dostal odpoveď , zeleninovú polievku a šampiňónové rizoto a k tomu spravím uhorkový šalát .......on ..hmmm tak to mi radšej sprav maslovú bagetu so zeleninou ja si radšej dám to , z rizota som hladný

Takže u nás sa dnes varila zeleninová polievka ,šampiňónové rizoto /aj hráškom a mladou mrkvičkou/, uhorkový šalát .

P.S. Jááj Ty si chcela variť dnešný obed m.hladka? No tak som pridala obedo-večeru .Prepáč to som si všimla až teraz .
Naposledy upravil Zita5 : 16.06.09 at 20:59 Dôvod: Doplnenie P.S.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Klobuk dolu, Zitka, aj dalsie zeny, ktore tuto dalsiu sichtu po praci takto bravurne zvladaju.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Môžem ešte napísať, čo budem " variť " zajtra na obed. Jablká nie, ale v štýle - čo mraznička dá. Vybrala som si kuracie plátky, udusené na zelenine a zahustené tekvicou hokaido. K tomu si dám udusený kel na cibuľke - tiež z mrazničky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Zajtra bude čína
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dnes som aj ja upratovala chladničku - karfiol z vajcom a hranolky.
Zajtra uvarím tekvicovú polievku a paprikové zemiaky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kazu Pozri príspevok
Zajtra bude čína
Len tak ma napadlo, že zajtra bude streda nie?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hehe, ja mavam pravidelne na obed rozok so zvolenskym jogurtom cucoriedkovym. Aale nie som az taka nevariaca, ale kedze sme uz doma iba dvaja, aj to len vecer, varim veceru, ale zato skoro kazdy den.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak, ze by som zajtra ani veceru, ale...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Tweety Pozri príspevok
Len tak ma napadlo, že zajtra bude streda nie?
Tweetyyyy, ty to tu nemrníkuj
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kazu Pozri príspevok
Tweetyyyy, ty to tu nemrníkuj
Ja nič, ja muzikant, kedže bude zajtra streda, pôjdem sa cez obedňajšiu prestávočku naobedovať do reštaurácie, a možno bude aj čína, tak .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ja nič, ja muzikant, kedže bude zajtra streda, pôjdem sa cez obedňajšiu prestávočku naobedovať do reštaurácie, a možno bude aj čína, tak .
Myslíš , že v stredu by sme nemali variť ?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Myslíš , že v stredu by sme nemali variť ?
Ja som to pochopila tak, ze vecer ma iny program .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Lianka Pozri príspevok
Ja som to pochopila tak, ze vecer ma iny program .
Na druhej strane je mozne, ze zacina uz obedom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Myslíš , že v stredu by sme nemali variť ?
Ja to netvrdím, písalo sa tu o obede, a tak som napísala, že môj obed je vyriešený, ale nenapísala som nič o prípadnom varení večere Kazu písala, že zajtra bude čína, a ja, že streda, tak kto mal pravdu? Zitka, tým Ťa nechcem naviesť na také zlé veci, ako je nevarenie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ja to netvrdím, písalo sa tu o obede, a tak som napísala, že môj obed je vyriešený, ale nenapísala som nič o prípadnom varení večere Kazu písala, že zajtra bude čína, a ja, že streda, tak kto mal pravdu? Zitka, tým Ťa nechcem naviesť na také zlé veci, ako je nevarenie.
Majka, streda , nestreda ...večeru treba .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Majka, streda , nestreda ...večeru treba .
Ja sa nehádam, aj tak sa dá.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Babenky, vy tu samé dobroty varíte.
Manžel musí nemastnú diétu, tak uvážte, koľko sa ja musím navymýšľať, napr. zajtra bude karfiolová - vo vode uvarený karfiol, rozmixovaný, trochu kefíru/acidofilného mlieka/zakysanky; žiadna masť - až na záver trochu pokvapkať olivovým olejom a aby to nebolo také nechutné, tak zamixujem trošinku červenej papriky a ozdobím nerozmixovanými karfiolčekmi a petržlenovou vňaťou ... + uvarené zemiaky, pokvapkané masielkom (veľmi málo) a tvaroh.
No jemu sa dokonca podarilo za mesiac zhodiť 6 kg, a mne - čo by som to tiež potrebovala ako soľ - tak asi 6 dekov
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Rozalka to znie este horsie ako jablka s grilovacim korenim od Wagner.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ale ste to tu dobre zamrníkovali....fčul neviem..bude streda, treba variť a treba vlastne jesť? Iné by nestačilo?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
v stredu urobte tvarohové rezance a máte čas na iné povinnosti:
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať