Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Gabi03 Pozri príspevok
Jediné zákusky a koláče nepčiem tie, kde sa sneh šľahá nad parou. Pre mňa je to zdĺhavé a namáhavé.

poznám tento recept a sneh šľahám normálne nie nad parou
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Maruška54 Pozri príspevok
poznám tento recept a sneh šľahám normálne nie nad parou
Ale vieš... keď je niekto lenivý, výhovorku si vždy nájde.

Aj tak je to ďalšie šľahanie, kde si musím vytiahnuť ďalšie nádoby a znovu umyť metličky.....
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

U nas bude dnes inspiracia z dovolenky: Musaka a šopsky salat
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

je to skôr večera, ale zato veľmi chutné.
Kuracie prsia na vajíčkovom chlebíku



Potrebné prísady

4ks kuracích prs 250ml sterilizovaného hrášku 1malá konzerva paprikovej pomazánky sol mleté čierne korenie 1lyžica kari korenia 1lyžica hladkej múky strúhaný syr Príloha: 8krajcov chleba, 4vajcia

POSTUP PRIPRAVY
Mäso umyjeme, osušíme, pokrájame na pásiky. Dáme do misy, osolime, okoreníme, premiešamie a necháme chvílu postáť. Potom ho na oleji krátko opražímem zo všetkých strán, podlejeme trochou vody a udusíme do mäkka.
Do mäsa vmiešame paprikovú nátierku a prilejeme 2OOMl vody, v ktorej sme rozmiešali múku. Miešame, kým šťava mierne zhustne, pridáme scedený hrášok a necháme ešte prehriať. Podľa chutí dosolíme.
Vajcia rozšľaháme, osolíme. Chlieb omočíme vo vajci a opražíme.
Na tanierik dáme chlieb, na to mäsko a postrúhaný syr.
Prajem dobrú chuť, ale pozor je to prudko sýte. :-D
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Hepi Pozri príspevok
Ja budem dnes iba k večeri /na obed zostalo niečo z nedele/robiť cestoviny s hríbkami, pórom a kyslou smotanou, do ktorej dám ešte prelisovaný cesnak a je to veľmi mňam.
Ako robis tie cestoviny?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nedavno bol televizii uzasny recept, na pohlad je to vela ukonov, ale je to rychle a straaasne dobre:
v panvici na oleji oprazime 4-6 ks masa /krkovicka, kare, vykostene kuracie/,potom okorenime osolime,vylozime na tanier. Do vypeku pokrajame na jemno cibulu, poprazime, pridame sampiony, podusime a zalejeme sladkou smotanou, prevarime. Uvarime zemiakove halusky, primerane podla velkosti panvice, ale mozu byt aj spazle, dame ich do hribovej omacky, premiesame, na vrch poukladame maso,posypeme na hrubo struhanym udenym syrom a vlozime do rury 22Ost a pecieme asi pol hodiny.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Pridám aj ja. Ja som dnes robila kuracie fašírky. Je to veľmi dietne jedlo, ale dobré. Mám skoro 2 ročnú vnučku, musím každý deň niečo vymyslieť a tento recept robím dosť často. Kuracie prsia 2 ks zomlieť, alebo ja len krátko rozmixujem / tak, aby nebola úplna kaša / pridám všetko ako do bravčových fašíriek, dnes som dala aj rochu tvarohu. Vyformujem fašírky a obalím len v stúhanke. Na panvicu dám trošku oleja / tak 2 Pl / a pamaly opekám. Keď sú ružové frknem trochu vody a pod pokrievkou pomaly na najnižšom stupni dusím. Kurcie masko je rýchlo hotové. Je to skutočne dietne jedlo, ale zjedol aj manžel. K tomu zemiaková kaša a uharkový šalát.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dnes bude brokolicový nákyp - recept prikladám:
Brokolicu rozoberieme na ružičky, osobitne chvíľu varíme hlávky a osobitne ošúpané hlúbiky, pokrájané na malé kúsky ( len v troške vody). Uvaríme cestoviny ( makaróny, alebo tie čo majú dierku - ináč by bola z toho placka). Do vymastenej a strúhankou vysypanej nádoby dáme vrstvu cestovín, brokolicu zalejeme omáčkou, zakryjeme cestovinami, polejeme zvyškom omáčky a posypeme syrom. Dáme zapiecť.
Omáčka - uvarené hlúbiky vo vode v ktorej sa varili rozmixujeme, pridáme smotanu (alebo mlieko), syr podľa chute - eidam, niva, syr v črievku, dochutíme korením a muškátovým orieškom.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dnes bude vysmážaný karfiol so zemiakmi s cibuľkou a uhorkový šalát so smotankou. Prajem dobrú chuť
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes sa už varí kuriatko na paprike (stehna, prsia a krídielka v kuchte) a príloha cestoviny - kolienka. Z ostatného sa varí kuracia polievočka.
Mám rada rýchle jedlá bez dlhého státia pri šporáku. Jednoduché a chutné.
Dobrú chuť dnes všetkým.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

U nás bude rizoto s kuracieho mäsa a uhorkový šalát. Polievka? No tá bude tiež, ale ešte neviem aká. Asi vajíčková s chlebovými močenkami. To je najrýchlejšia akú poznám
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

U nás bude dnes plnená paprika mňam.
Kuriatko pod perinou bolo super, všetci si pochvaľovali, aj keď u nás je tiež problém presadiť nové jedlá.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Kazu Pozri príspevok
U nás bude rizoto s kuracieho mäsa a uhorkový šalát. Polievka? No tá bude tiež, ale ešte neviem aká. Asi vajíčková s chlebovými močenkami. To je najrýchlejšia akú poznám
Ešte rýchlejšia je čarovná
na masle upraž krupicu, pridaj vajce a miešaj dovtedy kým nevzniknú hrudky, zalej vodou ,pridaj bujón chvíľu povar, daj vňať a dobrú chuť
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ozaj babenky a ďakujem výnimočne nemusím rozmýšľať, čo budem variť celý týždeň. Takže kuracie fašírky, zapekaná brokolica, cestoviny so smotanou, kuracie mäsko na vajíčkovom chlebíku ešte síce neviem v akom poradí, ale aspoň má inšpiráciu.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Včera som skúšala z mimibazáru "osúchy mojej mamy" a čuduj sa svete, zase pochvaľa aj od manžela a to už je čo povedať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja som práve na trhu kúpila tekvicu, karfiol, zemiaky, takže naše menu na pár dní je jasné. Z tekvicu bude prívarok a ešte mozno ostane aj na placky.
K prívarku mám este zvysok masa nalozeneho v chladničke, tak uspokojím snd aj mäsožravcov ))
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

m.hladka Pozri príspevok
Dnes sa už varí kuriatko na paprike (stehna, prsia a krídielka v kuchte) a príloha cestoviny - kolienka. Z ostatného sa varí kuracia polievočka.
Mám rada rýchle jedlá bez dlhého státia pri šporáku. Jednoduché a chutné.
Dobrú chuť dnes všetkým.
Kupuješ celé kurča a potom delíš sama?

Videla som v telke šefkuchára, ako vysvetľoval kuchárovi, že to treba takto robiť, že je to úspora.

Tak som teda kúpila dve kuratá, vykostila, podelila. A samozrejme zvážila. Potom som rodinu vyhnala do tesca, aby mi spísali ceny porcovanej hydiny a výsledok bol úspora cca 20% a k tomu polievka zadarmo))
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ked nemáte radi sladkú bávobku tak určite poteší takáto
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Dáša_ Pozri príspevok
Kupuješ celé kurča a potom delíš sama?

Videla som v telke šefkuchára, ako vysvetľoval kuchárovi, že to treba takto robiť, že je to úspora.

Tak som teda kúpila dve kuratá, vykostila, podelila. A samozrejme zvážila. Potom som rodinu vyhnala do tesca, aby mi spísali ceny porcovanej hydiny a výsledok bol úspora cca 20% a k tomu polievka zadarmo))
super tip. vôbec by ma to nenapadlo.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kupujem celé kurča, ale len kvôli tomu, že mám z toho viac obedov a aj polievočku, je to rýchle a toto zjedia všetky vyberavé detičky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať