Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bv_alexandra Pozri príspevok
A ja už dnes viem čobude robiť Zitka 9.7 na obed.
Tekvicový prívarok s opečeným párkom
Banánové rezy
Nikuška, nechaj niečo aj pre mňa, hlavne tú dzinovicu
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

JarkaL Pozri príspevok
Minule sme sa tu bavili o rezňoch a karfiole nie vyprážaných na panvici, ale v rúre. Myslíte, že by sa to dalo skúsiť aj s vyprážaným syrom?
Tak som to dnes vyskúšala a vyšlo to. Syr sa trošku roztápal, ale to sa topí aj v panvici. Piekla som pri 210 stupňoch a išlo to celkom rýchlo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
A ja už dnes viem čobude robiť Zitka 9.7 na obed.
Tekvicový prívarok s opečeným párkom
Banánové rezy
Si si 100% istá ....

Dnes som robila sviečkovú ,knedle a klasicky kurací vývar .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dav Pozri príspevok
U nás bola zeleninová polievka, kurča pod perinou, uhorkovo-paradajkový šalát so syrom a olejová vanilková piškóta. Mala som aj pomocníkov- prišiel syn s priateľkou a tak som varila, učila variť a užívala si spoločnosť.
Kurča pod perinou? To počujem, či vlastne čítam prvý raz...A to ste všetci jedli pod jednou perinou?

Ale aby som zostala tiež v téme, mne dnes uvarili obed v Nimnici, kuracie prsia na voľajakej šťave, hríbiky, celozrnná ryža, vývar s cestovinou, bolo to chutné. Večera - to ešte neviem, ale určite niečo diétne.
Naposledy upravil ondrejvla : 28.06.09 at 16:48 Dôvod: doplnenie
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Zbožňujem pondelky čo sa týka varenia. V nedeľu navyváram a napečiem toľko, že v pondelok nemusím variť. Slepačí vývar, niťovky, grilované kura, ryža, rezne (bez nich u nás nedeľa nemôže byť), opekané nové zemiačiky, rýchlokvasené uhorky (kvasáky), miešaný šalát, tvarohová a jablkovo-maková štrúdľa. Bola aj trasená torta s jahodami, ale bola len jedna
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Ani si nepamätam, kedy som mala tak rýchly, skromný obed. Cele doobedie sme behali po lekároch a tak som varila Francuzsku polievku zo sáčku. Ešte si trochu oddychnem a potom urobím široké rezance s kapustou. Bude to neskorý obed alebo skorá večera
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

Toto som včera dostala mailom. Vyzerá to chutne. mňam, mňam
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
[QUOTE=Marína;1085599]Danka, u nás je to ako cez kopirák. Ja mám ešte radšej s kalerábom.

Evi ako to robíš s tým kalerábom? Celkom dobrý nápad......mám rada kaleráby .
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
andreaS Pozri príspevok
joooj uz slintaaaaam

ja mam tu plechovkovu verziu fazulky... idem skusit urobit z toho lebo hlad sa uz ozyyyyva...
Andrejka, ako chutila polievka z plechovky???

Čakám, kto z rodiny urobí "dojížďáka" na slepačiu polievku a idem experimentovať s fazuľami v konzerve...daj info ♥
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja si fazuľu pripravujem tak, že jej navarím za hrniec a dám do kelímkov do mrazničky. Keď potrebujem, mám hotovú, iba vyberiem z mrazničky. Neviem prísť na chuť tej konzervovej.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

[QUOTE=DanielaSĽ;1087030]
Marína Pozri príspevok
Danka, u nás je to ako cez kopirák. Ja mám ešte radšej s kalerábom.

Evi ako to robíš s tým kalerábom? Celkom dobrý nápad......mám rada kaleráby .
Danielka, kaleráby postrúhaš na strúhadle(veľké oká) a popražíš tak ako kapustu. Ja dusím na na klasickom masle skoro do ružova.
Nechaj si chutnať.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ondrejvla Pozri príspevok
Kurča pod perinou? To počujem, či vlastne čítam prvý raz...A to ste všetci jedli pod jednou perinou?

Ale aby som zostala tiež v téme, mne dnes uvarili obed v Nimnici, kuracie prsia na voľajakej šťave, hríbiky, celozrnná ryža, vývar s cestovinou, bolo to chutné. Večera - to ešte neviem, ale určite niečo diétne.
Vlastička, a ty si sa až kam zatúlala? Prajem pekný pobyt.
Ten nápad všetci pod jednou perinou pre niekoho možno nie je na zahodenie.
Kurča pod perinou nájdeš tu http://www.porada.sk/1075298-post62.html
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

bv_alexandra Pozri príspevok
ked nemáte radi sladkú bávobku tak určite poteší takáto
Tento recept som v neďelu robila. Je to vynikajúce, a jednoduché. Len tak sa zaprášilo po nej.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Dá mi niekto recept na špenátovú roládu. Prosím moc. Kúpila som špenát ale na klasický nemám chuť. Nevadí ak príprava bude dlhá. Aj večera je dobrá vec. Evika
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás dnes na obed kuracie mäsko dusené s bujónom + zemiakové pyré alebo ryža, komu čo chutí. A ešte dojedáme marlenku.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
2009 Pozri príspevok
Dá mi niekto recept na špenátovú roládu. Prosím moc. Kúpila som špenát ale na klasický nemám chuť. Nevadí ak príprava bude dlhá. Aj večera je dobrá vec. Evika

2009-skús prečítať príspevok č.91, tam som písala jeden recept na takúto roládku. Bola fajnučká.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

2009 Pozri príspevok
Dá mi niekto recept na špenátovú roládu. Prosím moc. Kúpila som špenát ale na klasický nemám chuť. Nevadí ak príprava bude dlhá. Aj večera je dobrá vec. Evika
Lenka1979 Pozri príspevok
2009-skús prečítať príspevok č.91, tam som písala jeden recept na takúto roládku. Bola fajnučká.
A ešte aj tu http://www.porada.sk/t55652-spenatova-rolada.html
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Lenka1979 Pozri príspevok
2009-skús prečítať príspevok č.91, tam som písala jeden recept na takúto roládku. Bola fajnučká.
Už som to našla. chýbajú mi iba šampióny ale idem na to. Som marod a času mám dosť. Idem na to. Vďakaaaaaaaaaaaa.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
2009 Pozri príspevok
Už som to našla. chýbajú mi iba šampióny ale idem na to. Som marod a času mám dosť. Idem na to. Vďakaaaaaaaaaaaa.

Môžeš tam dať hocičo podľa svojej chuti, kukuricu, šampióny, kapiu... prajem Ti dobrú chuť...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Lenka1979 Pozri príspevok
Môžeš tam dať hocičo podľa svojej chuti, kukuricu, šampióny, kapiu... prajem Ti dobrú chuť...
Bolo to iné. a to som chcela. vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať