Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja už balím kufre na dovo, takže dnes len zemiačky na kyslo a volské oko. A konečne budem 12 dní bez varenia - tešííííííím.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Maruška54 Pozri príspevok
Včera som robila kandované višne a ten vývar čo mi zostal som zahustila smotanou na varenie s troškou zlatého klasu

http://www.foodlife.cz/index.php?opt...1684&Itemid=62
Maruška ďakujem za super typ. Aj na tie kandizované višne a aj višňovú omáčku.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Už včera som si pripravila fašírku v celku a dnes som to dala na pekáč, obložila čerstvými listami z ligurčeka, prikrila alobalom a dala piecť do rúry. K tomu nové pečené zemiaky a čerstvý hlávkový šalát.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A ja varím kapustové fliačky , ale nie s cukrom...ale na slano s čiernym korením. Jedával to tak kedysi môj otec..a teraz som prebrala štafetu aj ja. A konečne si môžem uvariť fliačky...lebo kým boli deti doma, tak toto jedlo jesť nijak nechceli.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
..slepačia polievka, ktorú varím dnes a zajtra budem mať viac času

....dnes bude rýchlovka, zemiakový prívarok a opečenou klobásou (párkami) a čerstvý chlieb
...druhý chod lievance s džemom a so šľahačkou..
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

DanielaSĽ Pozri príspevok
A ja varím kapustové fliačky , ale nie s cukrom...ale na slano s čiernym korením. Jedával to tak kedysi môj otec..a teraz som prebrala štafetu aj ja. A konečne si môžem uvariť fliačky...lebo kým boli deti doma, tak toto jedlo jesť nijak nechceli.
Danka u nás sa to jedávalo nasladko a tiež si to môžem variť len pre mňa
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Našim sa zažiadalo zeleninky, tak bude tekvicový prívarok a kúsok mäska na šťave. A zajtra karfiol ešte neviem na aký spôsob.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

DanielaSĽ Pozri príspevok
A ja varím kapustové fliačky , ale nie s cukrom...ale na slano s čiernym korením. Jedával to tak kedysi môj otec..a teraz som prebrala štafetu aj ja. A konečne si môžem uvariť fliačky...lebo kým boli deti doma, tak toto jedlo jesť nijak nechceli.
Danka, u nás je to ako cez kopirák. Ja mám ešte radšej s kalerábom.

Dnes som varila karfiolovú krémovú polievku a morčacie prsia s kapary(bez kapary, tie som nemala, došli). Vymenila som za olivy plnené ančovičkami. Je to rýchlovka.
Na drobno nakrájanú cibuľu speniť na oleji, pridať na kocky nakrájané morčacie prsia, opiecť do ružova, osoliť, okoreniť a pridať štipku červenej papriky. Prikryť a dusiť vo vlastnej šťave. Ak je potreba, podliať vodou. Nakoniec pridať na kolieska nakrájaný pór, kapary(olivy plnené ančovičkami) a suchú paprikovú klobásu tiež nakrájanú na kolieska. Krátko ešte podušiť, pridať šľahačkovú smotanu, povariť tak, aby sa vydusila na omáčku. Mäso som veľmi nesolila, lebo som vedela, že chytia slanosť od olív. K tomu som uvarila zemiaky, ktoré som posypané drvenou rascou do ružova zapiekla v rúre. K tomu šalát - uhorky, paradajky, pór, provensálske korenie, pokvapkané olivovým olejom a červeným octom balsamico.
Naposledy upravil Marína : 28.06.09 at 02:39
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes bola hríbová polievka a palacinky s džemom. Zajtra bude klasika, mäsová polievka s rezancami, ryža, pečené kura s plnkou a uhorkový šalát. Piecť nebudem, urobím niekoľko misiek pudingu s piškótami a banánom.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

U nás boli langoše a ako zákusok zopár banánov v langošovom ceste posypaných škoricovým cukrom.
Minule sme sa tu bavili o rezňoch a karfiole nie vyprážaných na panvici, ale v rúre. Myslíte, že by sa to dalo skúsiť aj s vyprážaným syrom?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A ja som si vyvarila cestoviny(celozrnné zo špaldovej múky) a k tomu lečo. Brala som pol dňa úrodu(dve vedrá karfiolu a pol vedra brokolice, dve vedrá hrachu), tak som to poobede dávala nad paru a teraz do mrazničky. Neodolala som a spravila som si karfiolový šalát - karfiol poliaty olivovým olejom a posypaný grilovacím korením vitana. Mňam. Teraz lúskam hrach a tak mám o zábavu na celý večer postarané.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
wagner Pozri príspevok
Ale mne to chutí, ja by som takých jabĺk mohla jesť každý deň aj desať. A to grilovacie korenie mi tak chutí, že ho pridávam všade. Mňam
Aj do torty?!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
U nás včera
hov. mäsko s paradajkovou omáčkou, knedľa
višnový koláčik
dnes:
brav. mäsko pečené, varené zemiačiky.
zbytok višňového koláčika.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

U nás bola zeleninová polievka, kurča pod perinou, uhorkovo-paradajkový šalát so syrom a olejová vanilková piškóta. Mala som aj pomocníkov- prišiel syn s priateľkou a tak som varila, učila variť a užívala si spoločnosť.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Konečne Vám píšem recept na koložvársku kapustu:

- udusím 1 kg kapusty- podliatej vodou, osolenej, trošku okorenenej
- udusím 1/2 kg ryže

- na oleji dusím -cibuľku
- nadrobno nakrájanú prerastenú slaninku, asi 10 dkg
- nadrobno nakrájané 2 nožičky klobáse
- rozdrvených, resp.zomletých 6 diétnych páriek

- ochutím to bylinkovým maslom /prášok/
- rascou mletou
- čiernym ml.korením
- vegetou
Na pekáč dám polovicu kapusty, klobásovú udusenú zmes, polovicu ryže,potom ďaľšiu polovicu kapusty, ďaľšiu polovicu klobásovej miešaniny a navrch zvyšnú ryžu.Zalejem to 3 vajcami rozšlahanými v mlieku, asi v 4 dcl , s vegetou.Pečiem vo vyhriatej rúre asi 30 - 40 minút, až je vrchná ryža trošku pripečená do zlatej farby.Podberačkou vyskúšam, či je vypečená zálievka, pokiaľ nestojí naspodu, je koložvárska kapusta hotová.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
JarkaL Pozri príspevok
U nás boli langoše a ako zákusok zopár banánov v langošovom ceste posypaných škoricovým cukrom.
Minule sme sa tu bavili o rezňoch a karfiole nie vyprážaných na panvici, ale v rúre. Myslíte, že by sa to dalo skúsiť aj s vyprážaným syrom?
Myslím si, že v rúre nie...Syr sa musí smažiť rýchlo, vložiť do horúceho oleja a na veľkom plameni...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
U nás : zeleninová polievka s lievankou , plnené kuracie a morčacie prsia /plnka karfiolová /, ryža , paradajkový šalát s cibuľkou .Banánové rezy.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

VERONIKA6 Pozri príspevok
Tak tú pravú domácu zabíjačku by som si určite dala.
Nemáte niekto recept na kvasenú kapustu do pohárov?
Recept na kvasenú kapustu prikladám v prílohe, ale to bude aktuálne až na jeseň. Pár krát som ju robila keď sa nám rozbil súdok a nemali sme hneď po ruke druhý. A aby som bola aj v danej téme, dnes sme mali hovädzí guláš so zemiakmi a zajtra bude polievka z kostí, pečený bôčik, a hlávkový šalát.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Marína Pozri príspevok
Ja na ventil mierne tlačím koncom varešky a postupne vypúšťam paru, je to šup šup.
dievčatá, a viete, prečo sa kuchta nedá otvoriť hned ho dovarení? Lebo jedlo ešte "dochádza". A ak nasilu vypustite paru, prip. sa rýchlo schladí, môže sa stať, že potraviny nebudú dovarené tak, ako by mali.

Inak, som si kúpila drahú kuchtu od Berghoff a idem ju hned aj reklamovať. Mám pocit, že ventil je zlý.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zita5 Pozri príspevok
U nás : zeleninová polievka s lievankou , plnené kuracie a morčacie prsia /plnka karfiolová /, ryža , paradajkový šalát s cibuľkou .Banánové rezy.
A ja už dnes viem čobude robiť Zitka 9.7 na obed.
Tekvicový prívarok s opečeným párkom
Banánové rezy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať