Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Maca1975 Maca1975

Maca1975 je offline (nepripojený) Maca1975

Ja tak isto chodím do práce. človek sa musí trocha prekonať a nemyslieť na to. Tak sa maj a dík za podporu
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Maca1975 Pozri príspevok
Ja tak isto chodím do práce. človek sa musí trocha prekonať a nemyslieť na to. Tak sa maj a dík za podporu
Občas mám pocit že už nevládzem a ľahla by som si aj na stôl v práci. Aj vnímanie mám spomalené...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ninna Pozri príspevok
Občas mám pocit že už nevládzem a ľahla by som si aj na stôl v práci. Aj vnímanie mám spomalené...
Tiež mám svoje skúsenosti so štítnou žlazou. Som pod lekárskym dohladom od svojích 10 rokoch. Funkcia štítnej žlazy sa dá napraviť medikamentozne. Netreba hneď myslieť na to najhoršie.

Únava, nesústredenosť.... sú klasické príznaky zlej funkcie št.žlazy.
0 0
dusan99 dusan99

dusan99 je offline (nepripojený) dusan99

Nedá mi to, snáď to nebude reklama, ale pri zníženej činnosti štítnej žľazy si pozrite LKVB6, napr.: www.lkvb6.sk Je to špeciálne na to. Nechce sa mi písať, treba skúsiť.
Pri zvýšenej činnosti ale LKVB6 nepomôže.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

smith Pozri príspevok
Tiež mám svoje skúsenosti so štítnou žlazou. Som pod lekárskym dohladom od svojích 10 rokoch. Funkcia štítnej žlazy sa dá napraviť medikamentozne. Netreba hneď myslieť na to najhoršie.

Únava, nesústredenosť.... sú klasické príznaky zlej funkcie št.žlazy.
Môj problém je v tom, že mám jednu polovicu nefunkčnú a po dvoch rokoch boja ma chcú položiť na operačný stôl a fik. Výsledky laboratórne sú v norme aj keď sa cítim pod psa. Lieky beriem každý deň.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

dusan99 Pozri príspevok
Nedá mi to, snáď to nebude reklama, ale pri zníženej činnosti štítnej žľazy si pozrite LKVB6, napr.: www.lkvb6.sk Je to špeciálne na to. Nechce sa mi písať, treba skúsiť.
Pri zvýšenej činnosti ale LKVB6 nepomôže.
Aj LKVB6 som už skúšala. Mala som na čas pocit že mi je lepšie.
0 0
Maca1975 Maca1975

Maca1975 je offline (nepripojený) Maca1975

Ani nehovor a ja som mala dnes taký pocit, že už mi hlava asi na tú klávesnicu padne. Robím v stávkovej kancelárii, takže tam sústredená musím byť. Každý deň už čakám na výsledky krvi a už sa neviem dočkať vyšetrenia u endokrinológa. Mám z toho aj obavy, ale musím veriť, že mi pomôže a nasadí tú správnu liečbu. Dík za podporu
0 0
evitas evitas

evitas je offline (nepripojený) evitas

Baby, prosím raďte!!!
Tiež mám zvýšenú činnosť šž. Beriem carbimazol. Ale mešká mi menzes. Môže to byť z toho či priamo z tej šž. Tehotenstvo by mi asi teraz neprospelo, lebo som bola na gamagrafii a toľko liekov aj na iné ... Takže ma rýchlo ukľudnite, že to môže byť z toho. Viem, že existuje teh.test, ale aj pri prvom tehotenstve bol mesiac negatívny a bola som v tom. Čo ma v tedy strašne potešilo. Ale teraz? Díky.
Aha a ešte či sa liekmi aj môže zmenšiť šž na normálnu veľkosť, alebo len činnosť sa upraví???????
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Hormóny máš v tele tak rozhádzané, že to môže mať súvis s tvojim menzesom. Prečítaj si aj poriadne príbalový letáčik, aké nežiadúce účinky môže mať liek, ktorý užívaš, prípadne sa na to spýtaj v lekárni.
Liekmi sa šž zmenší zvyčajne na normálnu veľkosť. Veľa šťastia.
0 0
kameron123 kameron123

kameron123 je offline (nepripojený) kameron123

Ahoj . Vedel by mi niekto povedat či sa pribará od EUTHYROXU dnes mi to vypísala moja doktorka mám zväšenú ŠZ aj s cystamy ktoré majú asi 6 mm. dakujem Mám stoho blbý pocit.
0 0
kameron123 kameron123

kameron123 je offline (nepripojený) kameron123

lindusaaa Pozri príspevok
nutna bola kvoli cyste v jednom z lalokov, ktora mi zrazu narastla...v podstate z "estetickeho" dovodu, kedze cytologia pred operaciou bola v poriadku, ale pocas operacie zistili ze je tam karcinom tak vybrali celu sz.
k priebehu: operacia trvala asi 4h(zrejme kvoli histologii), robi sa v uplnej narkoze, takze vela toho neviem , len z lekarskej spravy. Jedine co ma prekvapilo(ale od "spoluleziacej" som bola uz informovana) bolo ze nam zaviedli dren a to trochu obmedzovalo, ale mali sme to asi len 2 dni. Mne bolo akurat trochu zle z narkozy, inak to asi vsetci co sme boli na oddeleni zvladli bez problemov.
Ja by som sa chcela spýtať ked clovek ide na tú operáciu krvné výsledky boli aké ? Dakujem
0 0
kameron123 kameron123

kameron123 je offline (nepripojený) kameron123

kameron123 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať ked clovek ide na tú operáciu krvné výsledky boli aké ? Dakujem
Ja mám tiež cisty sú len 6mm a Š Z mám zväčšenú , krvné výsledky sú zatial v norme
0 0
kharon kharon

kharon je offline (nepripojený) kharon

..kto hlada a najde >:)
Ja som pribrala. Za rok +7-10 kg. A to som riadne zmenila zivotospravu. Aerobne cvicenia takmer kazdy vecer min 30 min max 1,5 hod (na tep frekvencii 135-150); squash 2x tyzdenne; sauna a zdrave jedla. Hodne vlakniny, zelenin a ovocia. Zlepsila pitny rezim.

Popravde, ak by som sa nedrzala v tomto rezime, tak sa neodvazim pomysliet, ako by som vyzerala. Beriem Euth 50; pred nasadenim liekov som sa necitila obzvlast zle. Absolvovala som rocnu preventivku a odtial ma poslali na endokr s tym, ze mam zvysene paramentre hormonov a diagnostikovali autoimm ochorenie SZ. Ziaden iny nalez (rozumej cysty, uzly atd / nastastie). Nasadili lieky. Pred nasadenim som obcas citila unavu, alebo miernu dusnost, ale inak nic. Cyklus som mala pravidelny, vahu OK a stravu a rezim prace som mohla riadit podla seba. Dnes sice nepocitujem dusnost, ale menz mam desne nepravidelny, v poho mi vynecha aj 4-5 mesiacov; pribrala som; kvalita pokozky sa mi zmenila (zhorsila); nervozna som ako drak a permanentny pocit z nafuknuteho brucha. Na gynde som ako na pase kvoli cyklu a vsetky sona a vysetrenia mam OK..

takze tak. Bud stredu mam opat preventivku a navst endokr a verim, ze s tym nieco spravi. Ale dalsie hormony zvazujem odmietnut aj na vlastne riziko..
0 0
Olinka77 Olinka77

Olinka77 je offline (nepripojený) Olinka77

Ahoj. Chcem ti povedat, ze pri poruchach funkcie stitnej zlazy zvekne vynechat menstruacia. aj mne sa to par krat stalo a niekedy mi vynechal menzes aj na tri mesiace. Ale robila som si aj tehotensky test. Bola som si ista ze nie som v tom.
0 0
kharon kharon

kharon je offline (nepripojený) kharon

..kto hlada a najde >:)
tak tych som si robila aj ja niekolko. aj ja som si ista, ze necakam baby.. bola by som radsej, keby to bolo naopak
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

dan Pozri príspevok
Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Neboj, štítna žľaza je orgán v ľudskom tele, ktorý funguje dobre, keď má čo potrebuje. Tak ako naše orgány (v tele) reagujú na psychické podnety, tak aj tvoja štítna žľaza.

Z duchovného hľadiska (pre cirkevných zúfalcov a ich odporcov slovo duchovné nemá nič spoločné s cirkvou) by som ti odporúčal zmeniť prostredie za také, kde budeš môcť vyjadriť čo chceš a povedať to ako ty chceš. Inými slovami, ako by sa sa musel neustále kontrolovať resp. za ťažších okolností akoby si bol kontrolovaný čo urobíš, čo povieš atď... a možno z toho prežívaš vnútornú traumu. Táto sa zvyčajne v týchto prípadoch prejaví na štítnej žľaze.
Ťažko sa o tom píše. Skús možno vyhľadať nejakého dobrého psychológa prípadne psychoterapeuta a rozober to s ním.
Keď odstrániš príčinu, tak sa choroba stratí. Liekmi príčinu neodstrániš. Len potláčaš prejavy choroby a stávaš sa vítaným klientom farmapriemyslu

Držím palce.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
kharon Pozri príspevok
tak tych som si robila aj ja niekolko. aj ja som si ista, ze necakam baby.. bola by som radsej, keby to bolo naopak
Dievčatko krásne nezúfaj. Ked si dáš do poriadku celé telo (nielen ŠŽ) a bude fungovať tak ako treba, bude aj bábätko. Ja som tiež štyri po svadbe nemohla otehotnieť a teraz by som rodila ako čerešňa . Skús alternatívnu medicínu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Podpora imunity alternatívnou medicínou na autoimunne ochorenie nie je dobrý nápad.Autoimunita znamená,že jej imunitné bunky napádajú jej štítnu žľazu.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Konečne rozumná odpoveď, snad otvori oči tým, ktori si myslia, že so štitmou žlazou je mozne experimentovať.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

kameron123 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať ked clovek ide na tú operáciu krvné výsledky boli aké ? Dakujem
Ake? No ja som ich mala v poriadku. Len som mala v sz cysty, ale to byva bezne, ma to vela ludi. Ale jedna sa mi zrazu zvacsila a tak mi bola odporucena operacia. Ono sa to vraj da scasti upravit liekmi, mne to nepomohlo. Lekar zvacsa odporuci operaciu az ako posledne riesenie, pretoze ide o nezvratny proces.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať