Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
salsa salsa

salsa je offline (nepripojený) salsa

Pochváliť
Navrhujem zrušiť DPH , mali by si múdre hlavy konečne spočítať , koľko by štát ušetril , keby žiadna DPH nebola / napr. podvody pri nadmerných odpočtoch , ušetrilo by sa na tlačivách , kontrolóroch atď.. , určite by ste viacerí so mnou súhlasili
27 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
A1 tuzemské dodania pre
• iných platiteľov
• zdaniteľné osoby
• nezdaniteľné právnické osoby
A2 tuzemské dodania, kde osobou povinnou platiť daň je odberateľ(§ 69 ods. 12 písm. f až i)
C1 opravné faktúry k faktúram v A1 a A2
D1 tuzemské dodania, ktoré sa povinne evidujú cez ERP
Budú uvedené jednou sumou za všetky ERP a všetky dodania
Poznámka: ak niekto používa ERP, ale nemá to stanovené zo zákona, svoje tržby cez ERP uvedie do časti D2
D2 tuzemské dodania, ktoré sa neevidujú cez ERP vrátane faktúr, ak sú pre nezdaniteľné fyzické osoby (občania)

C2 Prijaté OPRAVNÉ faktúry
Naposledy upravil Rozalka : 28.01.14 at 11:20
24 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
VegiC
Prosím, mohol by mi niekto vysvetliť rozdiel medzi B1 a B2? Chápem to správne, že faktúry prijaté za tovar a služby dodané v tuzemsku budem vykazovať v B2 a bločky a ostatné ZF /do 100 eur ?/ v B3? Ďakujem.
B1 = Prijaté faktúry s prenosom daňovej povinnosti na odberateľa
B2 = tuzemské nadobudnutia od iných platiteľov dane, vždy musí byť IČ DPH
B3 = ostatné nákupy, pri faktúrach do 100 eur by som to nebrala ako samozrejmosť: ak dodávateľ usúdi, že ide o faktúru (sú na nej uvedené všetky náležitosti) potom patrí d B2, aj keď je na nižšiu sumu
14 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
... mám z tohto také zmiešané pocity ... nakoľko týmto každý takto odkryje "karty" ... všetky informácie, kto, kedy, za aké ceny, ako častokrát obchoduje ... a možno aj, vďaka oprave základu dane a dane aj za aké rabaty, zľavy, bonusy ...
14 1
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Pochváliť
Števko, len aby to nedopadlo tak, že všetci tí poctiví, ktorí sa budú snažiť KV vyplniť, dostanú likvidačnú pokutu za chyby v ňom, skrachujú a na tých múdrych hore nebude mať kto robiť
13 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Pochváliť
Mňa zaujíma, či vôbec poriešili možnosť odpočtu z dokladov aj v iných obdobiach, ako je dátum dodania (do konca kal.roka). Veď potom pri ich kontrolách im bude stále vyskakovať, že niečo nesedí, keď dodávateľ odvedie daň napr. v 03/2014 a odberateľ si ju uplatní aj v 12/2014..
12 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Dlho sme sa na tej šéfovej anekdote smiali, než sme pochopili, že je to pracovná úloha.

12 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Napadá mi, a nebolo by už jednoduchšie, keby sa z každého účtovníka stal rovno zamestnanec štátu - daňový kontrolór? Možno by to bolo aj lacnejšie
11 0
Pendulum Pendulum

Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

Pochváliť
prikladám vám poučenie kde sú vyznačené zmeny červeným, dúfam, že vám to pomôže :-)
10 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pochváliť
Možno by nebolo od veci, aby všetci podnikateľia posielali svoje faktúry priamo správcom na DÚ, tí by urobili účto, DP, zaplatili daň a mali by to z prvej ruky. Čistý zisk by poslali firme ako pozornosť podniku
9 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Inak, napadá ma, či niekto dokáže odhadnúť kvantum dát, ktoré mesačne/kvartálne pritečie na DU. Netuším, koľko je na sk platiteľov dane, ale minimálne traja operatori majú podľa mojho odhadu mesačne určite každý minimálne milion faktúr.... Jasne, že to pojde automaticky, ale to kvantum dát bude potrebovať iné mašiny na spracovanie, archiváciu... A to sú len telefóny.... Sú aj obratovo malé firmy, ktoré majú mesačne 500-1000 faktúr. A predpokladám, že takých je celkom dosť... Stavia sa niekde nejaké dátové úložisko?
8 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
A1
8 0
Pendulum Pendulum

Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

Pochváliť
V prípade akejkoľvek chyby v kontrolnom výkaze a to aj ak pôjde o „preklep“ alebo doplnenie transakcie, ktorá nebude mať vplyv na výšku daňovej povinnosti alebo nadmerného odpočtu bude správca dane v zmysle platného zákona povinný vyrubiť platiteľovi dane pokutu.

to je choré.....
7 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pochváliť
Toľko, o koľkých nezrovnalostiach sa dozvedia na porade...
7 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť

bea, kukla som tvôj link a dorazil ma pod Tebou uvedeným linkom tento článok súvisiaci s plánovanými zmenami odpočtu straty.....tu sa fakt neoplatí nič robiť. Červeným poriadne zavoňali cudzie peniaze.

http://financie.etrend.sk/dane-a-odv...-kazimira.html
7 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
miros15
.................
Lebo nechápem tú vetu - V A.1 dodávateľ uvádza údaje o:
- dodaní tovaru (vrátane dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou) s miestom dodania v tuzemsku a o dodaní služby s miestom dodania v tuzemsku, a to platiteľovi dane alebo inej zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou,

nerozumiem rozdielu tých osôb, hľadal som to na nete, ale príde mi to rovnaké, ak sa nájde kto mi to vysvetlí po lopate. Ďakujem.
Platiteľ dane = má pridelené IČ DPH
iná zdaniteľná osoba = podnikateľ, ktorý nemá IČ DPH
právnická osoba, ktorá nie zdaniteľnou osobou = tzv. verejné osoby, ktoré síce nepodnikajú, ale sa sú právnickými osobami (napr. obecný úrad, nemocnica, SVB ...)
7 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pochváliť
...to bude akože ďalší krok k zjednodušeniu administratívy pri daňových a odvodových povinnostiach podnikateľov?
6 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
Zrejme ide im len o to ..........
Inak to riadne zaklincovali tu http://www.24hod.sk/ministri-zrusili...-cl234367.html
BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) - Vláda v stredu schválila zmeny ôsmich zákonov, ktoré by podľa ministerstva financií mali podnikateľom znížiť administratívnu záťaž a mali by pomôcť v boji proti daňovým podvodom.

6 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
promont maja
... presne tak ... chýbajú ... zatiaľ ...

ale budú



f) dodanie tovarov patriacich do kapitol 10 a 12 Spoločného colného sadzobníka,28da) ktoré nie sú bežne určené v nezmenenom stave na konečnú spotrebu,


g) dodanie tovarov patriacich do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka,28da) okrem dodania tovarov podľa písmena a),


h) dodanie mobilných telefónov, ktoré sú vyrobené alebo prispôsobené na použitie v spojení s licencovanou sieťou a fungujú na stanovených frekvenciách bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú iné využitie, ak základ dane vo faktúre za dodanie mobilných telefónov je 5 000 eur a viac,



i) dodanie integrovaných obvodov, ako sú mikroprocesory a centrálne spracovateľské jednotky, v stave pred zabudovaním do výrobkov pre konečného spotrebiteľa, ak základ dane vo faktúre za dodanie integrovaných obvodov je 5 000 eur a viac.“.


28da) Príloha I k nariadeniu Rady (EHS) č. 2658/87 o colnej a štatistickej nomenklatúre a o

Spoločnom colnom sadzobníku (Mimoriadne vydanie Ú.v. EÚ, kap. 2/zv. 2; Ú.v. ES L 256,7.9.1987) v platnom znení.“.




6 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Pochváliť
pozrela som si ten výkaz a mám pocit, že ho vymysleli tak, že nemá šancu sa niečo skontrolovať.... nič nebude sedieť a pracovníci DÚ sa zbláznia, alebo to vzdajú.....
ja som predpokladala, že výkaz bude len z jednej strany, že budeme musieť uviesť všetku DPH, ktorú si budeme chcieť uplatniť, spolu s dátumom dodania a IČ DPH, ktorého sa to týka...
program skontroluje z výkazov všetky DPH od jedného dič a následne skontroluje výšku DPH u tejto firmy.... ak by zistili, že firma odvádza oveľa nižšiu DPH ako si uplatňujú jej odberatelia, potom je možné vyžiadať od tej firmy zoznam, tých, ktorým vystavili faktúry..... okamžite bude vidno, ktorá firma si uplatňuje viac ako udáva príslušná firma .... a kontrola je na svete....
takto mi to pripadá, že nás všetkých považujú za podvodníkov......
a zložitý výkaz bude len ďalším zbytočným zaťažením podnikateľov.... ale podvody nevyrieši...
6 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pochváliť
srska
...stefan, sledujem túto diskusiu a musím zareagovať.

1. sú softy, ktoré umožňujú exportovať aj importovať faktúry vo formáte html (dosť dlhú dobu).
ak ti dodávateľ v takom formáte faktúru pošle, naimportuješ ju do softu - do agendy prijatých faktúr - v podstate na dva kliky (pohoda komplet). == > nemôžeš urobiť chybu - žiadne ručné typovanie.

2. je vecou soft firiem aby pri implementácii automatického prenosu dát do kv dph "nestratili tvár". majú na to času dosť.
... to si teraz kvôli zmene zákona máme vymeniť účtovný softvér ?????
... okrem toho:
1. účtujeme dodávateľsky, nie my dostávame doklady, ale naši klienti a tí nám ich doručia (v papierovej forme)
2. v rozhodujúcej miere (niekedy úplne) sú to doklady, ktoré nie sú v html formáte !
3. existuje pre dodávateľské faktúry jednotný html formát (ja o tom neviem)? lebo mne ide o došlé faktúry, nie o tie, ktoré mi vystavujeme
6 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05