Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.

Ja si myslim, ze ono stvorenie, sa len chce zadarmo dostat k peniazom danovych poplatnikov ako mnohokrat predtym.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tweety
taiko
korela
Stratených 7 min. Pokusy ako pre idiotov. Voda, piesok,...., bolo to sklo, ani raz materiál nepomenovali priamo, nech mi Pán Boh odpustí, aktéri pokusov sa mohli postaviť pod kryt sami, bolo by to hodnovernejšie, svoje dieťa by tomu nikdy nevystavili. Náhoda je blbec, všakže. Tekvica nemá mozog pod šupkou a krvné riečište. Pre mňa absurdné z tohto pohľadu. Tupé príklady.
Dokedy sa tu bude stále odvádzať pozornosť od reálneho diania v spoločnosti?
nuz ja si myslim, ze sa jedna o nadsazku a ze akteri pokusu sa tymto pocinom chceli priblizit, ku kontextu a myslienkovym pochodom onoho tvora, ktory sa vo svojej bohorovnosti sam pasoval na atentatu vhodneho.
Pretoze len naozaj vysinuty clovek sa moze domnievat, zeby niekto v 21 storoci chcel spachat atentat tienidlom od lampy, ktorej uvolnenie, draha letu a sposob samotneho narazu do lebky za ucelom usmrtenia podlieha tolkym fyzikalnym zakonom, ze by uspesnu trajektoriu a dopad nespocitali ani Newton, Einstein a Hawking dokopy.
Vidím, že si to pochopil rovnako ako ja. Absurdum je niekde inde a nie je to ani v pokusoch, ani v lampách.
Je to absurdum, po prvé, hlavne ak mi to osobne nespadlo na hlavu, po druhé, je dobre, že si tu ľudia nebudú nechávať tlačiť kaleráby do hlavy, ako by si to niekto najradšej želal, toho tu už prešlo zatiaľ dosť. A nepodsúvať čitateľom nevinne a naivne pod "nadsázkou".
Nebyť priloženého linku, tak strávim časť dňa inak.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.
Môžeš sa domnievať. Atentát zostáva atentátom. A nejde iba o prvú svetovú.
Národnooslobodzovací boj ..., zatiaľ ma nikto nepresvedčil, že za jednou pravdou nie je druhá pravda.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.
Môžeš sa domnievať. Atentát zostáva atentátom. A nejde iba o prvú svetovú.
Národnooslobodzovací boj ..., zatiaľ ma nikto nepresvedčil, že za jednou pravdou nie je druhá pravda.
ako vies, ze ta padnuta lampa bol pokus o atentat ? Podla mna bol pricinou padu teplom zo ziarovky uvolneny uchyt tienidla.
Pravda je, domnievam sa, ale to Ty tak isto.
Korela, ved keby ten zhluk molekul niekto chcel zabit, tak uz tu medzi nami nie je, tak ako Valko, Gaulieder, Remias, Dubcek a ini
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tweety
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
Myslíš Františka Ferdinanda? Tam verím. Keby sa jeho šofér po streľbe neotočil na cestu späť, tak by ho netrafili. Mal ťahať s autom ďalej, a nie sa vracať. Kde nechal logiku?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Tweety
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
Myslíš Františka Ferdinanda? Tam verím. Keby sa jeho šofér po streľbe neotočil na cestu späť, tak by ho netrafili. Mal ťahať s autom ďalej, a nie sa vracať. Kde nechal logiku?
ono to máš vcelku jedno, tá vojna by bola začala pre nejakú inú zámienku....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, nie. Atentát na sudcu v tom článku. Tie dve príhody sa nedajú nijako spájať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
taiko
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.
Môžeš sa domnievať. Atentát zostáva atentátom. A nejde iba o prvú svetovú.
Národnooslobodzovací boj ..., zatiaľ ma nikto nepresvedčil, že za jednou pravdou nie je druhá pravda.
ako vies, ze ta padnuta lampa bol pokus o atentat ? Podla mna bol pricinou padu teplom zo ziarovky uvolneny uchyt tienidla.
Pravda je, domnievam sa, ale to Ty tak isto.
Korela, ved keby ten zhluk molekul niekto chcel zabit, tak uz tu medzi nami nie je, tak ako Valko, Gaulieder, Remias, Dubcek a ini
Mne je skutočne jedno kto pod lampu sedel, nemala spadnúť, to je fakt. Bežne svietidlá nepadajú.
Choď sa príležitostne pozrieť do obchodu alebo na nete, aké sú tam úchyty. A potom zauvažuj nad teplom zo žiarovky. Keby spadol ten kryt zo skla tebe na hlavu, tiež by si sa nejako angažoval. Trochu objektivity.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tweety
Nie, nie. Atentát na sudcu v tom článku. Tie dve príhody sa nedajú nijako spájať.
Mne nejde vôbec o osobu Harabina, pozerám sa na celú vec nestranne, veď aký je rozdiel medzi atentátom a pripravovanou dokonanou vraždou?
Ako by si reagovala ty na jeho mieste?
Kto by mal na právnika, ten by neostal pri pozametaní črepov a život ide ďalej, veď som mal v podstate šťastie.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
korela
Tweety
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
Myslíš Františka Ferdinanda? Tam verím. Keby sa jeho šofér po streľbe neotočil na cestu späť, tak by ho netrafili. Mal ťahať s autom ďalej, a nie sa vracať. Kde nechal logiku?
ono to máš vcelku jedno, tá vojna by bola začala pre nejakú inú zámienku....
Veď to. Ja som spomenula jej úvod iba ako príklad, a nie na vnorenie sa do histórie.
Každý štát, v minulosti aj dnes, ktorý vyvolá vojnu, tak má na ňu vlastné prostriedky iba na dva až tri mesiace.
V tom spočíva podstata vyvolávania konfliktov.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
korela
Tweety
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Takže ty tomu atentátu na jeho osobu fakt veríš?
Myslíš Františka Ferdinanda? Tam verím. Keby sa jeho šofér po streľbe neotočil na cestu späť, tak by ho netrafili. Mal ťahať s autom ďalej, a nie sa vracať. Kde nechal logiku?
Počul som takú verziu, že vodič vraj zablúdil, nesprávne odbočil a vyšiel v ústrety G. Principovi. (?)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Overila som si, lebo moje info bolo dávnejšie z iného zdroja. Podstata ostala, stalo sa to pri cúvaní, pretože jeho šofér nebol upovedomený o zmene trasy, a keď na to prišiel, začal sa vracať späť. Nebyť toho, tak sa to vtedy nestane. Zrejme poznal pôvodnú, tak tam mohol dôjsť. Veď išlo o jeden a ten istý cieľ cesty. Že práve tento voz išiel pôvodnou trasou ...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Gavrilo_Princip
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Veď to máte už dávno vyriešené. Všetky vojny predsa rozpútal kapitalizmus. A samozrejme že len a len pre zisk.
-------------------
Ten priebeh atentátu je rovnako dôležitý, ako padnuté svietidlo. Je jedno, ako to kto vníma, na výsledok to aj tak nemá žiadny vplyv.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Veď to máte už dávno vyriešené. Všetky vojny predsa rozpútal kapitalizmus. A samozrejme že len a len pre zisk.
-------------------
Ten priebeh atentátu je rovnako dôležitý, ako padnuté svietidlo. Je jedno, ako to kto vníma, na výsledok to aj tak nemá žiadny vplyv.
Ako ťa tak vnímam aj v druhej téme, detto myšlienky. Kto al. čo všetko sa dá skryť za izmy.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
prepac, ale paralela medzi cisarom, subojom mocnosti, narodnooslobodzovancim bojom a onym tvorom, parodiou na cloveka, co nejakou tragickou hrou osudu obliekal talar, je zcestna.

Ja si myslim, ze ono stvorenie, sa len chce zadarmo dostat k peniazom danovych poplatnikov ako mnohokrat predtym.
Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
korela
Prečo vznikla 1. sv. vojna? Tiež sa bežný človek nedozvie presný priebeh atentátu.
Veď to máte už dávno vyriešené. Všetky vojny predsa rozpútal kapitalizmus. A samozrejme že len a len pre zisk.
-------------------
Ten priebeh atentátu je rovnako dôležitý, ako padnuté svietidlo. Je jedno, ako to kto vníma, na výsledok to aj tak nemá žiadny vplyv.
Ako ťa tak vnímam aj v druhej téme, detto myšlienky. Kto al. čo všetko sa dá skryť za izmy.
Veď okrem kapitalizmu je všetko len o izmoch.
No a samozrejme, že aj Franfurktská škola je o izmoch.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.
Si ma mierne nasral !
Takže najprv doporučujem prečítať si...oprava...nie prečítať, ale zahĺbiť sa do myšlienok básne.
http://zlatyfond.sme.sk/dielo/147/Sl...#axzz4hAQaJuNY
----------------------
Na druhej strane aj súhlasím.
Tento národ je sprostý...oprava...nie je iba sprostý, ale tupý, hlúpy, idiotský.
Len sprostý národ si zvolí do čela takých politikov (a prezidentov nevynímajúc), akých máme už toľko rokov.
-----------------------
Harabín ?
Ten nie je sprostý...ten je proste génius. No je vedecky dokázané, že géniovia nie sú v podstate normálni.
Zadarmo ako zadarmo, to je fakt. No na základe vyfabulovaných 3,14vín prísť k solídnemu majetku sa len tak niekde nevidí. Ešte aj v krajine neobmedzených (ale obmedzených ľudí) možností by to bol problém.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
jar88
Zadarmo ako zadarmo, ale faktom je aj to, že tým tomuto národu jasne ukáže, aký je sprostý.
PS:
taiko, okrem toho, že ti je nesympatický, máš proti nemu aj niečo, čím by si poukázal na jeho neodbornosť?
Talár má aj teraz a pravdepodobne ho bude mať aj naďalej.
Si ma mierne nasral !
Takže najprv doporučujem prečítať si...oprava...nie prečítať, ale zahĺbiť sa do myšlienok básne.
http://zlatyfond.sme.sk/dielo/147/Sl...#axzz4hAQaJuNY
----------------------
Na druhej strane aj súhlasím.
Tento národ je sprostý...oprava...nie je iba sprostý, ale tupý, hlúpy, idiotský.
Len sprostý národ si zvolí do čela takých politikov (a prezidentov nevynímajúc), akých máme už toľko rokov.
-----------------------
Harabín ?
Ten nie je sprostý...ten je proste génius. No je vedecky dokázané, že géniovia nie sú v podstate normálni.
Zadarmo ako zadarmo, to je fakt. No na základe vyfabulovaných 3,14vín prísť k solídnemu majetku sa len tak niekde nevidí. Ešte aj v krajine neobmedzených (ale obmedzených ľudí) možností by to bol problém.
Sprostý národ sa môže skladať len zo sprostých jedincov. Ak by tam bol len jeden múdry, to už je iná charakteristika národa.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať