Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Z ineho sudka.
Aby 70-nici mohli v praci tahat naplno, museli by nejaku pracu dostat. V NL robili vyskum a zistili ze pravdepodobnost, ze si clovek v 55-ke najde pracu je 10% a v 60-ke 3%. Mam kolegov, maju 55, idu ich out-source-nut a veru maju opravnene hlavu v smutku.
Mne pride predlzovanie dochodkoveho veku ako "vyborny" sposob, ako stat usetri peniaze za penzie, kedze sa mnohi penzii nedoziju.
Na druhej strane treba povedat, ze vacsina ludi si za svoj zdravotny stav moze sama.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo máš v úvode som nespomenula, lebo je to asi každému jasné. Ako vidím, dokážu ľudia pracovať najmä na pôvodných pracovných miestach, nie ťažko fyzicky pracujúci, proste "kancelárske" práce, tvoriví ľudia, umelci, IT, veda a výskum a pod. Politici sú ochotní až do posledného vydýchnutia.
K poslednej vete ja asi iba toľko, aj štát a doba sa dokáže pekne podpísať pod zdravie ľudí. A ich masová manipulácia.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce. Strava tam pritom v žiadnom prípade nespĺňa ako-tak zdravú výživu. To zostáva pre mňa záhadou. Aj keď sa ma to osobne po 89 netýkalo. Toto aj s vynálezom gastrolístkov nedokážem pochopiť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Keď sa to takto vezme - nie si sama.... niekto iný ti "myšlienku" ukradol, ba dokonca sa snažia ju aj vylepšiť..... Robiť až do samého konca (aspoň by sa dôchodky vyplácať nemuseli....)....... Nebudem rozoberať.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Keď sa to takto vezme - nie si sama.... niekto iný ti "myšlienku" ukradol, ba dokonca sa snažia ju aj vylepšiť..... Robiť až do samého konca (aspoň by sa dôchodky vyplácať nemuseli....)....... Nebudem rozoberať.....
:-)))
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Len aby im nenapadlo zvyšovať aj demokrivku
Prvé dieťa porodila ako 72-ročná. Tvrdí, že sa oň nevládze starať.
http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/18611...evladze-starat
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
taiko: "Aby 70-nici mohli v praci tahat naplno, museli by nejaku pracu dostat."

Nebudu musiet hladat, pretoze si nenajdu, pracu dostanu pridelenu - ziaden dochodok a robit az do smrti: http://forum24.cz/novy-ministr-finan...t-az-do-smrti/
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
vicktor
taiko: "Aby 70-nici mohli v praci tahat naplno, museli by nejaku pracu dostat."

Nebudu musiet hladat, pretoze si nenajdu, pracu dostanu pridelenu - ziaden dochodok a robit az do smrti: http://forum24.cz/novy-ministr-finan...t-az-do-smrti/
Žiaľ predstava, že pracujúci uživia dôchodcov, nemá v budúcnosti ekonomické opodstatnenie. Nás, ktorí nedostaneme dôchodok, ale môže tešiť, že sme si ho včas prejedli. Vďaka populistickým politikom a systému, ktorí ich podporuje.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Mal by byť každý sudca, tí dokážu že sú vitálni v práci aj do 70
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
korela
Ja premýšľam nad predĺžením odchodu do dôchodku v 70. rokoch. Oháňajú sa najväčším argumentom, že sa predlžuje dĺžka života. Neviem, či niekto z vás pozná bežne sedemdesiatnikov v našom regióne, ktorí sú tak zachovalí a zdraví, že by dokázali ešte ťahať v práci naplno.
Je logické, že zdraví majú záujem sa zamestnať aj sami, zbytok je na liekoch a je rád, že žije.
Z ineho sudka.
Aby 70-nici mohli v praci tahat naplno, museli by nejaku pracu dostat. V NL robili vyskum a zistili ze pravdepodobnost, ze si clovek v 55-ke najde pracu je 10% a v 60-ke 3%. Mam kolegov, maju 55, idu ich out-source-nut a veru maju opravnene hlavu v smutku.
Mne pride predlzovanie dochodkoveho veku ako "vyborny" sposob, ako stat usetri peniaze za penzie, kedze sa mnohi penzii nedoziju.
Na druhej strane treba povedat, ze vacsina ludi si za svoj zdravotny stav moze sama.
Štát by to mal odskúšať predovšetkým na svojich štátnych zamestnancoch (ale všetkých)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat.
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
vicktor
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat.
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Kováčove milosti - výber tých, ktoré nie sú právne relevantné
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nerozčúlilo ma toto.

http://www.porada.sk/t298287-odvolan...ov-bytov.html#

... na úrovni mínuskara, akurát, že korunované.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď nič nového pod tým žltým čudom tam hore......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito
Nerozčúlilo ma toto.

http://www.porada.sk/t298287-odvolan...ov-bytov.html#

... na úrovni mínuskara, akurát, že korunované.
Myslíš uzatvorenie témy ???

Nuž, či sa naserieš alebo nie, tak vedz, že ja som inicioval a navrhol moderátorovi uzatvorenie témy. Ktorý moderátor uzavrel, to neviem a ani nie je podstatné. Ale keďže uzavrel tému, tak asi usúdil, že môj návrh je/bol opodstatnený.

Podstatné bolo to už na pokračovanie bezvýznamné mlátenie slamy...jak argentínska telenovela, nie a nie skončiť.
A keď niekto nemenovaný (belint) nechápe - nevie pochopiť rozdiel medzi domovníkom a zástupcom vlastníkov, tak čo s takým ?
Domovníkovať môže vo vlastnom vchode...a kľudne aj 26 hodín denne.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
sito
Nerozčúlilo ma toto.

http://www.porada.sk/t298287-odvolan...ov-bytov.html#

... na úrovni mínuskara, akurát, že korunované.
Myslíš uzatvorenie témy ???

Nuž, či sa naserieš alebo nie, tak vedz, že ja som inicioval a navrhol moderátorovi uzatvorenie témy. Ktorý moderátor uzavrel, to neviem a ani nie je podstatné. Ale keďže uzavrel tému, tak asi usúdil, že môj návrh je/bol opodstatnený.

Podstatné bolo to už na pokračovanie bezvýznamné mlátenie slamy...jak argentínska telenovela, nie a nie skončiť.
A keď niekto nemenovaný (belint) nechápe - nevie pochopiť rozdiel medzi domovníkom a zástupcom vlastníkov, tak čo s takým ?
Domovníkovať môže vo vlastnom vchode...a kľudne aj 26 hodín denne.
Nuž čo? Vždy má vec svoj zrod. Teraz, kto je korunovaný mínuskar?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito
Nuž čo? Vždy má vec svoj zrod. Teraz, kto je korunovaný mínuskar?
Nuž nič. Vždy môžeš požiadať moderátora o znovuotvorenie "témy", ktorá bola vlastne už zodpovedaná.
A keď Ťa baví naťahovanie sa s niekym, kto nemá o danej problematike ani páru, tak to je Tvoja vec.

...a otázka o korunovanom mínuskárovi ?
Zodpovedz si sám, ja by som bol neetický, ergo neslušný.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
vicktor
Dostal som pred chvilou mail:
Dobrý deň ,
máme pre Vás mimoriadnu správu! Ústavný súd pred chvíľou definitívne zrušil Mečiarove amnestie. Sme nadšení, že sa to podarilo a vítame, že súd potvrdil, že udelenie amnestií bolo v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu.

Do temy "co pride v maili" alebo "amnestie" to nebudem kopirovat.
Aj Kováčove milosti
ľud jednoducho potrebuje chlieb, hry a aby mal strach, Udajov.
Kováčove milosti - výber tých, ktoré nie sú právne relevantné
tú druhú časť si si nevšimol.
Ja nie som ani politik, ani vyšetrovateľ, prokurátor, či sudca. Pre mňa nie je veľký rozdiel medzi fanúšikmi športu a fanúšikmi politických strán. futbalisti či hokejisti hrajú o dušu alebo podľa peňazí, na konci po zápase sa objímajú, ale vytvorili fanúšikov, ktorí sa nenávidia na život a na smrť. Tak ako politici, však šuchot bubákov je v zákulisí.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pre koľko detí by sa dostala chemoterapia za milión eur ktoré použil najbohatší muž zo štátnych pre seba?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať