Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vicktor
Tesco mi poslalo mail: Drahý xy, prajeme Vám krásne narodeniny a posielame darčeky špeciálne pre vás!
Kurnajz, narodky som mal v zime, asi preto ziadne darceky neprisli. Iba reklama ze si ich mozem vyhodne kupit v akcii.
aj mne ......tiež bez darčekov
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
korela
.
Mne stále kole oči to masové stravovanie z príkazu v reštauráciách v okolí pracoviska. Teda väčšinou. A tí zamestnanci tam chodia fakt ako ovce.
Kde kto komu prikazuje? Na obed do reštaurácie v blízkosti pracoviska môžu chodiť akurát nejaký kancelársky zamestnanci v BA....u nás určite nehrozí....veď to sa nedá reálne za 30 minút ani stihnúť......
Prečo? Vyskytujú sa aj iné prípady. Včera som kvôli tebe urobila pokus nájsť jednu staršiu tému, boli v nej 4 príspevky vrátane môjho. Odpovedala tam aj tweety. Nepodarilo.
Pointa zadania, malá obec, nejaký menší podnik. ev. prevádzka, a zamestnanci mali chodiť myslím do novootvorenej vývarovne (jedinej v obci plus, že starostova rodina). Keďže malá obec kde sa pozná každý s každým, jeden zamestnanec sa zaťal, že tam v žiadnom prípade chodiť nebude. Neviem, čo ho k tomu všetko viedlo, či išlo o jeho úhlavného nepriateľa, bývalú milenku, asociálov, rozhádanú rodinu, je to z môjho pohľadu úplne jedno. Keď sa tam nedokázal najesť, tak nejakú príčinu iste mal. A v tomto ohľade zákon úplne zlyháva. Ako môže niekto niekoho nútiť aby sa stravoval, tam kde nechce. To je fakt nad moje chápanie.
Náhradu mu nechceli za lístky dať.
Ako moderátorke ti iste takéto témy neunikli. Nájdu sa podobné
http://www.porada.sk/t158240-zabezpe...navatelom.html
http://www.porada.sk/t181383-stravov...estnancov.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Pointa zadania, malá obec, nejaký menší podnik. ev. prevádzka, a zamestnanci mali chodiť myslím do novootvorenej vývarovne (jedinej v obci plus, že starostova rodina).
No ja neviem, ale výraz "vývarovňa" je v tejto súvislosti takpovediac urážlivé.
Osobne vývarovňu chápem ako zariadenie konkrétneho typu, kde sa vyvára chudobe, odkázanej na charitu.

Chodil a či nechodil, to je vecou každého jedinca.
Ja osobne som nechodil do jedálne tiež, a rozhodne to nebola vývarovňa. Proste a jednoducho mi bolo od toho jedla ťažko na žalúdok.
Stravné lístky som si nekupoval, o nič som neprišiel.

Je jasné, že teraz sú dve voľby - strava v danom zariadení alebo lístky.
Že nechce stravu a štrajkuje ? Nuž jeho problém...
Šak mohol vziať obedár a nosiť stravu švekre...
Že mu nechceli dať lístky ? Aj na to sa dá nájsť riešenie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
korela
Pointa zadania, malá obec, nejaký menší podnik. ev. prevádzka, a zamestnanci mali chodiť myslím do novootvorenej vývarovne (jedinej v obci plus, že starostova rodina).
No ja neviem, ale výraz "vývarovňa" je v tejto súvislosti takpovediac urážlivé.
Osobne vývarovňu chápem ako zariadenie konkrétneho typu, kde sa vyvára chudobe, odkázanej na charitu.

Chodil a či nechodil, to je vecou každého jedinca.
Ja osobne som nechodil do jedálne tiež, a rozhodne to nebola vývarovňa. Proste a jednoducho mi bolo od toho jedla ťažko na žalúdok.
Stravné lístky som si nekupoval, o nič som neprišiel.

Je jasné, že teraz sú dve voľby - strava v danom zariadení alebo lístky.
Že nechce stravu a štrajkuje ? Nuž jeho problém...
Šak mohol vziať obedár a nosiť stravu švekre...
Že mu nechceli dať lístky ? Aj na to sa dá nájsť riešenie.
V Prahe za socíku vývarovňa "U Rozvařilú" Tam ma dvakrát doviedli kolegovia ktorí chodili do Prahy na školenia častejšie . Typická továreň na jedenie. Na stojáka najesť vypiť pivo a uvolniť miesto ďalším mávali tam perfektné ovarové koleno.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Pointa zadania, malá obec, nejaký menší podnik. ev. prevádzka, a zamestnanci mali chodiť myslím do novootvorenej vývarovne (jedinej v obci plus, že starostova rodina).
No ja neviem, ale výraz "vývarovňa" je v tejto súvislosti takpovediac urážlivé.
Osobne vývarovňu chápem ako zariadenie konkrétneho typu, kde sa vyvára chudobe, odkázanej na charitu.

Chodil a či nechodil, to je vecou každého jedinca.
Ja osobne som nechodil do jedálne tiež, a rozhodne to nebola vývarovňa. Proste a jednoducho mi bolo od toho jedla ťažko na žalúdok.
Stravné lístky som si nekupoval, o nič som neprišiel.

Je jasné, že teraz sú dve voľby - strava v danom zariadení alebo lístky.
Že nechce stravu a štrajkuje ? Nuž jeho problém...
Šak mohol vziať obedár a nosiť stravu švekre...
Že mu nechceli dať lístky ? Aj na to sa dá nájsť riešenie.
By ma zaujímalo, kde si to zobral. Ty si vysvetľuj heslá ako chceš, ja sa vyjadrujem spisovne. Tiež som rada vyvárala, dnes už pomenej, a ak je hlavne z čoho, tak je to radosť a nie problém.

vyvárať2, -a, -ajú nedok. (čo, komu i bezpredm.)ustavične, dobre, mnohovariť: Kázala vyvárať všelijaké jedlá.(Zel.)Mária vyvárala milému hosťovi.(Vaj.)V drevenici sa vyváralo a vypekalo.(Heč.)

vývarovňa -e ž.podnik, v kt. sa varí (preistýokruh stravníkov): v. pre brigádnikov
vývarovňa, -ne, -ní ž.podnik, v ktorom sa varí a podávajú sa jedlá preistýokruh stravníkov: Dom bol hotová vývarovňa, do ktorej chodili celé desiatky študentov.(Al.)



Ľudia by pomaly súhlasili, ak by im štát v mene ich najvyššieho dobra vyberal aj partnerov. Chorá doba, diktovať v koho - čoho záujme, kde sa má a ako stravovať z-nec.
Ty si sa mohol k zadaniu toho človeka postaviť nestranne, a nie sa riadiť svojím prístupom. Chudák tam robil niekde za minimálku, tak by si to hádam mohol brať do úvahy a vidieť jeho problém aj z tohto pohľadu.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Podla ZP je firma povinna zabezpecit stravovanie a nemas na vyber, v tom ma korela pravdu. Listky len ked ju nezabezpeci, alebo mas lajstro od speci doktora, obycajny nestaci.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54

V Prahe za socíku vývarovňa "U Rozvařilú" Tam ma dvakrát doviedli kolegovia ktorí chodili do Prahy na školenia častejšie . Typická továreň na jedenie. Na stojáka najesť vypiť pivo a uvolniť miesto ďalším mávali tam perfektné ovarové koleno.
Praha mala vybudovaný systém "ľudových" jedální pre penzistov za každým rohom. Ešte pred novembrom. Pred rokom som si necielene prečítala, ako je to teraz v Prahe 7, je tam oveľa väčšia starostlivosť o seniorov, ako u nás.
Či už išlo o seniorov, školské jedálne, vždy boli dopredu, o čo skôr si zaviedli na ZŠ diétne stravovanie pre žiakov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nejde tu o nič iné, ako umelo vytvárať nové pracovné miesta. Nehľadí sa na zdravie človeka, veď nakoniec, budúci pacient.
Ale Sulík tuším aj s Počiatkom sa hnal na obed na druhý koniec mesta z parlamentu do https://restauracie.sme.sk/restaurac...85-vrakuna_286.
Podľa súčasných recenzií vidím, že už možno ani tento podnik nie je tým, čím býval. Inak bol to svojho času aj Adelin obľúbený podnik.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Osaka myslim...skoncila...
Korela...tam kde moj chlap /pri dunaji/ludia na obed aj z ruzinova....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
Ako moderátorke ti iste takéto témy neunikli.
Predstav si,že unikli,dokonca mi môžu byť ukradnuté.Nie som platená za to,aby som tu nonstop niečo čítala.
A nie som moderátor,iba taký 1/4moderátor,lebo v porovnaní s ostatnými mám úplne minimum právomocí.Kľudne ti to prenechám.Ako vidím,máš to všetko očíhnuté.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Verím, len ako takéto reštaurácie nájsť v tej kope sena. A všetky nerobia donášky.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
korela
Ako moderátorke ti iste takéto témy neunikli.
Predstav si,že unikli,dokonca mi môžu byť ukradnuté.Nie som platená za to,aby som tu nonstop niečo čítala.
A nie som moderátor,iba taký 1/4moderátor,lebo v porovnaní s ostatnými mám úplne minimum právomocí.Kľudne ti to prenechám.Ako vidím,máš to všetko očíhnuté.
Vieš, ono to má svoj dôvod, že niektoré veci ma jednoducho zaujímajú.
Nerozumiem, prečo mi chceš niečo prenechať, hlavne ak nemám záujem, a ani za peniaze.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Vieš, ono to má svoj dôvod, že niektoré veci ma jednoducho zaujímajú.
Nerozumiem, prečo mi chceš niečo prenechať, hlavne ak nemám záujem, a ani za peniaze.[/QUOTE]
lebo ma upozorňuješ,že som moderátor.Lebo sa mi zdá,akoby si mi vyčítala,že ty to tu máš lepšie prečítané a moderátor nie si.Prečo by som si dané témy musela všímať?Ani ako moderátor nemusím.
HOWG!
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
lujza.j
...tam kde moj chlap /pri dunaji/ludia na obed aj z ruzinova....
Vsak to nemaju daleko.
https://www.google.sk/maps/place/Ru%....1627978?hl=sk
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
By ma zaujímalo, kde si to zobral. Ty si vysvetľuj heslá ako chceš, ja sa vyjadrujem spisovne.
.....
Ľudia by pomaly súhlasili, ak by im štát v mene ich najvyššieho dobra vyberal aj partnerov. Chorá doba, diktovať v koho - čoho záujme, kde sa má a ako stravovať z-nec.
Ty si sa mohol k zadaniu toho človeka postaviť nestranne, a nie sa riadiť svojím prístupom. Chudák tam robil niekde za minimálku, tak by si to hádam mohol brať do úvahy a vidieť jeho problém aj z tohto pohľadu.
Zvyčajne vravím sám za seba a svoj názor.
Tie heslá Ti nik neberie...aj ja som sa (mimochodom) pozrel na JULS.
Vyjadrujem sa tiež spisovne (snáď si si všimla)...ale netvrdím, že do to neurvem aj nejaký ten slang.

Kde som zobral ?
Nuž nedá sa porovnávať vývarovne (jedálne, reštiky, bufety) za socíku a dnes. Na tých službobných cestách som si ich užil teda dosť a mal som aj svoje oblúbené podniky v určitých mestách. Napríklad v Prahe to bola Koruna...v Blave tiež jeden (nespomínam si už na názov)...a u nás to bola Malá fajka.
Spomínaná Koruna ? Ale šak čítaj...
http://www.praha-levne.cz/praha-hosp...ha-pamatujete/
http://prazsky.denik.cz/zpravy_regio...-20150424.html

Apropó...vo vyššie uvedenom príspevku uvádzaš niečo o štrajkujúcom, ktorý nechce chodiť do nejakej reštiky.
Ale tu už spomínaš nejakého jedinca, ktorý robí niekde za minimálku.
Hm...a ešte to mám vziať aj v úvahu ? Nuž vezmem, čoby nie...ja to mám totiž doma, manželka robí za minimálku.

...a Adela ?
Sorry, ale hentá určite nechodí s tým svojim nabijakom do vývarovne, tá si dá šalátik s nejakým dresingom. Cena takéhoto jedla v určitých podnikoch je porovnateľná cifre, na ktorú musí jedinec s minimálkou makať kľudne 1-3 dni.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vicktor
lujza.j
...tam kde moj chlap /pri dunaji/ludia na obed aj z ruzinova....
Vsak to nemaju daleko.
https://www.google.sk/maps/place/Ru%....1627978?hl=sk
No vies...ja ked som na fizlici...tak max.v služ.obvode- miestne vykrmne....mohla som zabudnut ist podla toho kde mi chuti...alebo co zrovna varili....takze..skor po case uz nickoncila som tak..ze strava v "cirkuse"zabezpecena....ale na obedy som tam prestala chodit...cize ani vára ani gastrac....ale moja volba...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Donasku nerobia umyselne....sefovia povedali,ze nebudu znehodnocovat jedlo....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Na tej fizlici co vies vybavit, v com dokazes pomoct?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no, zmením tému Potešilo ma - akcie z 1. vlny kupónovej. Dnes, tak ako skoro každý rok prišli dividendy....
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vicktor
Na tej fizlici co vies vybavit, v com dokazes pomoct?
posledne roky cca.10r uz nie v "kroji"...vela "starcov"het.....vela toho neostalo.....nasi doma vedia...ze nevybavim nic...co spachaju.....ked decko cvakalo naposledy pokutu...tak hadaj do bol na vine...predpokladam,ze pri nej bola nejaka poznamka....reakcia "jezis mama nevies ani pokutu vybavit"nechcela som...a ked uz ..sa nedalo....
Mala som ponuku ist robit....prve co bolo z kazdej strany...ved chod ...budes vybavovatked som zahlasila plat 370.-, tak uz aha tak nic
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať