Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Pre bicykle idú brať cudziu pôdu. Danko hovorí o eurofondoch

https://ekonomika.sme.sk/c/20553144/...#ixzz4jOBNWIlt

Toto je už výplod chorého mozgu...čistá ujovina.
-------------------------------

" Koalícia sa podľa Danka zhodla na vybudovaní „národnej cyklistickej cesty s predpísanými technickými parametrami, ktoré by pospájala všetky obce a mestá“.

Predseda SNS v Rádiu Express prvýkrát priznal, že jeho nápad súvisí so snahou míňať eurofondy. "

Kuwa, diaľnice nedokončené a tu sa chce zasa budovať niečo "národné" ???
Ale šak aj nečudo, že sa do toho hrnie, keď jeho strana bude rozdeľovať EU fondy.
-------------------------------
Schutza veľmi nemusím, ale tu vraví dobre.

https://komentare.sme.sk/c/20553362/...#axzz4jODEtHtK
To je fakt.... už nevedia, ako okradnúť ešte viac národ - tak vymyslia už toto.
Len úfam, že sa aj tým babkám, čo pri pohľade na fotku Robka pomaly orgazmus dostan, svitne v tých ich makoviciach. Pretože toto, čo sa deje - to nemá obdoby - veď je to repete znárodňovania......
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Inak, keby boli peniaze, dobrá myšlienka, u nás je starý cyklista vyhynutý druh.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Inak, keby boli peniaze, dobrá myšlienka, u nás je starý cyklista vyhynutý druh.
Poopravím - nie vyhynutý druh, ale druh na pokraji vyhynutia.....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Ale logika, väčšinou boli pri ŽST, veď zastávky môžu byť po trase aj v meste, ako tu. Videla som okolo toho vaše diskusie.
Také staré staničky sú aj tu. Svojím spôsobom dopĺňajú kolorit doby, nemusia sa rúcať, aspoň tie maličké.
My máme plechovú. Uvidíme dokedy, lebo stol a skoro všetky lavičky chýbajú. Ale šak v zime kúriť treba a v lete zas variť.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/...#axzz4jPrmzY6W
2 2
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/...#axzz4jPrmzY6W
tai,teraz čo konkrétne ťa nepotešilo? že je zákon,ktorý zakazuje predávať vo sviatok?
alebo?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
taiko
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/...#axzz4jPrmzY6W
tai,teraz čo konkrétne ťa nepotešilo? že je zákon,ktorý zakazuje predávať vo sviatok?
alebo?
precitala si si ten clanok ? Nepotesilo ma ze chudobni duchom zase vytlacili zakon, ktory je podla napisaneho nejednozancny, ktory komplikuje zivot ludom a ktory ani sam "stat" nevie interpretovat.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nečítala,nemám predplatné.
Keby manželia zmrzlinári vedeli čítať,tak by sa dočítali,že zákon sa týka iba zamestnancov.
Keby kaderníci vedeli čítať,tak by sa dočítali,že zákon sa netýka služieb.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
nečítala,nemám predplatné.
Keby manželia zmrzlinári vedeli čítať,tak by sa dočítali,že zákon sa týka iba zamestnancov.
Keby kaderníci vedeli čítať,tak by sa dočítali,že zákon sa netýka služieb.
Tvoja jemna arogancia tu nie je na mieste
...zmrzlinari mozu mat otvorene a mozu pracovat aj zamestnanci, lebo podla pravnika
"Otvorené môžu byť aj stánky so zmrzlinou, nanukmi, popcornom alebo čapovanými nápojmi. Podobne ako v prípade reštaurácií ide o pohostinskú činnosť alebo poskytovanie rýchleho občerstvenia, takže opäť nejde o maloobchod"

"Nejasnosti však vznikajú pri prevádzkach, v ktorých sa zároveň poskytuje služba a predáva tovar. Napríklad v baroch sa čapuje pivo, ale aj predávajú cigarety. V masážnych salónoch robia masáže, ale aj predávajú oleje. Môžu byť otvorené?"

"Iná situácia je v predajniach, kde sa zároveň predávajú aj požičiavajú bicykle. Advokát hovorí, že požičiavanie bicyklov sa môže robiť aj počas sviatkov, lebo je to služba. Predaj bicyklov by sa však pri striktne formálnom výklade zákona uskutočňovať nemal, lebo ide o maloobchodný predaj. Ak chce mať podnikateľ istotu, že nedostane pokutu, predávať bicykle počas sviatkov by mal on sám, požičiavať ich môžu aj jeho zamestnanci."

"Národný inšpektorát práce síce napísal, že reštaurácie môžu predávať aj doplnkový tovar, ale vzápätí odporučilo, aby sa podnikatelia pre istotu obrátili na živnostenský úrad a opýtali sa jeho.
„Vaše otázky sú nad rámec našej kompetencie,“ odpísala generálna sekretárka Slovenského živnostenského zväzu Miriam Bellušová, keď sme sa jej na otvorenie konkrétnych prevádzok pýtali. Neodpovedal ani zväz obchodu."
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
taiko
kopretinka
taiko
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/...#axzz4jPrmzY6W
tai,teraz čo konkrétne ťa nepotešilo? že je zákon,ktorý zakazuje predávať vo sviatok?
alebo?
precitala si si ten clanok ? Nepotesilo ma ze chudobni duchom zase vytlacili zakon, ktory je podla napisaneho nejednozancny, ktory komplikuje zivot ludom a ktory ani sam "stat" nevie interpretovat.
Ľudia, ktorí horko-ťažko protekčne zmaturovali v Sládkovičove, píšu akože právne normy.
Máme síce legislatívne pravidlá tvorby zákonov, ale títo hňupi ich zjavne ani nečítali. A ich šéfovia, politickí nominanti, ani netušia, že také niečo existuje. Pred 15-20 rokmi ešte na každej centrálnej inštitúcii bol legislatívny odbor, ktorý dozeral na formálnu správnosť pripravovaných právnych predpisov.


(cit.)... Cieľom legislatívnych prác pri tvorbe zákona je pripraviť a schváliť taký zákon, ktorý sa stane prirodzenou súčasťou vyváženého, prehľadného a stabilného právneho poriadku...
... Zákon má upravovať v príslušnej oblasti všetky základné spoločenské vzťahy. Musí byť zrozumiteľný, prehľadne usporiadaný a stručný v tom zmysle, že má obsahovať len ustanovenia s normatívnym obsahom...
... V zákone sa musí dbať na jazykovú správnosť, štylistickú primeranosť a všeobecnú zrozumiteľnosť textu...
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
kopretinka
taiko
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/...#axzz4jPrmzY6W
tai,teraz čo konkrétne ťa nepotešilo? že je zákon,ktorý zakazuje predávať vo sviatok?
alebo?
precitala si si ten clanok ? Nepotesilo ma ze chudobni duchom zase vytlacili zakon, ktory je podla napisaneho nejednozancny, ktory komplikuje zivot ludom a ktory ani sam "stat" nevie interpretovat.
Ľudia, ktorí horko-ťažko protekčne zmaturovali v Sládkovičove, píšu akože právne normy.
Máme síce legislatívne pravidlá tvorby zákonov, ale títo hňupi ich zjavne ani nečítali. A ich šéfovia, politickí nominanti, ani netušia, že také niečo existuje. Pred 15-20 rokmi ešte na každej centrálnej inštitúcii bol legislatívny odbor, ktorý dozeral na formálnu správnosť pripravovaných právnych predpisov.


(cit.)... Cieľom legislatívnych prác pri tvorbe zákona je pripraviť a schváliť taký zákon, ktorý sa stane prirodzenou súčasťou vyváženého, prehľadného a stabilného právneho poriadku...
... Zákon má upravovať v príslušnej oblasti všetky základné spoločenské vzťahy. Musí byť zrozumiteľný, prehľadne usporiadaný a stručný v tom zmysle, že má obsahovať len ustanovenia s normatívnym obsahom...
... V zákone sa musí dbať na jazykovú správnosť, štylistickú primeranosť a všeobecnú zrozumiteľnosť textu...
presne o tom rozpravam
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
taiko
Nepotesilo

Kocurkovo ako vysite. My si fakt nezasluzime samostatne existovat. Mal by nas naozaj niekto zabrat, aby sa poriadok urobil

https://ekonomika.sme.sk/c/20554092/...#axzz4jPrmzY6W
Len prosím Ťa nie Rusi, lebo ten ich "poriadok" dosť bolel.
2 3
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
taiko, cudujem sa kolko casu a energie venujes dianiu na Slovensku, vari ta to tam nebavi?
P.S. v Amsterdame som prezil 3 mesiace (studijny pobyt, nie McD), je to zaujimave mesto, len akesi pocernejsie...
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A keďže často s nejakým sviatkom bola spojená aj iná spoločenská udalosť (trhy, veselice a pod.....) - týmto sa stane to, že veselica bude, ale bez občerstvenia, bez zmrzliny, piva, vína, klobások....
A tak budete vidieť na rôzne sviatky prázdne mestá, ľudia budú sedieť doma - veď čo v meste, keď si ani zmrzlinu kúpiť nemôžeš, pivko vypiť.....

A aby to bolo veselšie v tej našej krajinke - nové formuláre pre colnú deklaráciu v elektronickej podobe..... "Systém je funkčný, vy ste nefunkčný...."
https://dennikn.sk/blog/prezil-som-e...nkcny-paskvil/
0 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
vicktor
taiko, cudujem sa kolko casu a energie venujes dianiu na Slovensku, vari ta to tam nebavi?
P.S. v Amsterdame som prezil 3 mesiace (studijny pobyt, nie McD), je to zaujimave mesto, len akesi pocernejsie...
Ale koľko je tam marišky...a dokonca legálne.
To sa predsa musí niekde prejaviť...
1 5
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
vicktor
taiko, cudujem sa kolko casu a energie venujes dianiu na Slovensku, vari ta to tam nebavi?
P.S. v Amsterdame som prezil 3 mesiace (studijny pobyt, nie McD), je to zaujimave mesto, len akesi pocernejsie...
Nuz vidis, cudujes sa, nechapes. Pred kazdou svojou reakciou pockaj, porozmyslaj a budes chapat a ani sa nebudes cudovat.
0 5
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tak teď je mi to jasný. Ale mám ještě jednu otázku. Vysvětlete mi jak je možný...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

vicktor
Tak teď je mi to jasný. Ale mám ještě jednu otázku. Vysvětlete mi jak je možný...
Asi tým, že z rybárskej osady sa v stredoveku stalo významné centrum svetovej ekonomiky, lode prichádzali i odchádzali z/do celého sveta a s nimi aj iné národy a národnosti, černoškov či indov nevynímajúc...
BTW, mňa to tiež cca pred 25 rokmi prekvapilo... ale to bolo obdobie, keď nás vonku prekvapovalo všeličo, nielen zloženie obyvateľstva... Napr. mňa vtedy v Luxembursku zrkadlové budovy bánk, čisté chodníky či obchod Baťa...
PS: Nevím, jestli to bude takhle stačit...
Naposledy upravil Oliwa : 09.06.17 at 12:50
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Dajme si jednu na zmierenie

3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať