Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Otvorím Pravdu a čo nevidím ? Že aký problém je zasa v Blave...
Bazovský to len zaklincoval tým komentom.
------------------------------------

Peter Tichý ako rodený Bratislavčan nechápe, prečo má o evidenčných číslach jedného okresu rozhodovať celé Slovensko. „Nápad je to celkom dobrý, nech si ľudia vyberú, aké písmená budú mať v poznávacej značke. Ale prečo by o bratislavských vodičoch mal rozhodovať niekto hoci z Humenného?“ pýta sa. Naopak, Júlia Mečúňová, ktorá sa do hlavného mesta vydala a žije tu pätnásť rokov, hovorí, že anketa je celkom zábavná. „Ale v niektorej z balkánskych krajín som sa stretla s praxou, že evidenčné čísla áut neprideľujú podľa okresov. Takže podľa štátnej poznávacej značky nezistíte, skade majiteľ auta pochádza,“ dodáva.

Podľa dopravného analytika Jána Bazovského je táto iniciatíva dôkazom, že časy, keď o všetkom rozhodoval policajt, sú už nenávratne preč. „Ľudia by si mali vybrať, ak sa majú cítiť konformne, keď idú mimo Bratislavy. Ak totiž majú čudné evidenčné číslo, môžu byť na smiech,“ mieni analytik.
https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...socialna-siet/

P.S.
Ja len poznámku k problematike evidenčných čísel.
Už dávno malo Slovensko nabehnúť na systém jednej EČV, ktorá by bola pridelená na osobu a nie na auto.
Lenže to by štát prišiel o pekné love...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Je mi šuma fuk...ake bude mat moja dedina ečv...netreba vsetko moc prezivat...bazovsky...konec japonec....
cudne ečv moze byt na.smiech...na toto by som oblubenu vetu moje chlapa....pozor je vulgarna "boli mene kurac"
Ak by dali ečv na osobu...vypadnuta keš v rozpocte...zas by nas ošupali inde...jak cibulu..
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
Otvorím Pravdu a čo nevidím ? Že aký problém je zasa v Blave...
Bazovský to len zaklincoval tým komentom.
------------------------------------

Peter Tichý ako rodený Bratislavčan nechápe, prečo má o evidenčných číslach jedného okresu rozhodovať celé Slovensko. „Nápad je to celkom dobrý, nech si ľudia vyberú, aké písmená budú mať v poznávacej značke. Ale prečo by o bratislavských vodičoch mal rozhodovať niekto hoci z Humenného?“ pýta sa. Naopak, Júlia Mečúňová, ktorá sa do hlavného mesta vydala a žije tu pätnásť rokov, hovorí, že anketa je celkom zábavná. „Ale v niektorej z balkánskych krajín som sa stretla s praxou, že evidenčné čísla áut neprideľujú podľa okresov. Takže podľa štátnej poznávacej značky nezistíte, skade majiteľ auta pochádza,“ dodáva.

Podľa dopravného analytika Jána Bazovského je táto iniciatíva dôkazom, že časy, keď o všetkom rozhodoval policajt, sú už nenávratne preč. „Ľudia by si mali vybrať, ak sa majú cítiť konformne, keď idú mimo Bratislavy. Ak totiž majú čudné evidenčné číslo, môžu byť na smiech,“ mieni analytik.
https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...socialna-siet/

P.S.
Ja len poznámku k problematike evidenčných čísel.
Už dávno malo Slovensko nabehnúť na systém jednej EČV, ktorá by bola pridelená na osobu a nie na auto.
Lenže to by štát prišiel o pekné love...
Myslím že by to malo byť úplne naopak. Stála značka na vozidlo. Ak auto potrebujem denne tak si predsa nezoberiem značku zo starého a nenahodím na nové a staré ostane bez značky ? Ideálom by bolo kúpiť vozidlo aj so značkou a tá na ňom ostane až do zošrotovania, medzitým tam môže byť aj 10x menený majiteľ.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja sa iba spýtam, prečo má obyvateľ SR zakaždým iné číslo OP pri jeho výmene? Však v 15. rokoch mu bolo už prvé číslo pridelené, tak nech ho má až do smrti. Aký je v tom rozdiel? Samozrejme, že to myslím ironicky.
.
Tie ŠPZ okresov sú na cestách aj na niečo dobré pre ostatných vodičov.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

45483030_1831882733577663_7876474007975886848_n.jpg  
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bože môj...toto je ale fasa ujovina
https://seniori.pravda.sk/zivot-a-vz...n=shp_rightbox

...a "milujem", ak dajú k takémuto článku foto jedincov, jak vystrihnutých zo žurnálu.
---------------------------------------------

Z diskusie...kuwa, celkom slušne som sa pobavil hlavne na hentom príspevku :

" Ja nie som este na dochodku ale naklady na zivot su viac ako 440 eur mesacne:

Elektrina, plyn, voda mesacne platim 200 eur.

Oprava a udrzba domu: Vymena kotla rekonstrukcia komina, vymena okien, rekonstrukcia oteplenie omietky, vymena obkladu kupelne, dlazby v chodbe, vymena a rekonstrukcia kuchyne, vymena chladnicky, ladnicky, sporaka,vysavaca, televizora a podobne mesacne minimalne 300 eur.

Stravne 300 eur mesacne minimalne a este si varim sama

Hygiena 100 eur mesacne : pracie prazky, avivaze, mydlo, sampon, kondicioner, saponat na riad, do kupelne na WC, toaletny papier, zubna pasta, kefka a podobne.

oblecenie cca 100 eur mesacne, spodne pradlo, nohacvice, bluska, bunda, kabat, obuv a podobne.

Zdravotnictvo cca 50 eur na lieky na alergiu a vyzivove doplnky.

Kultura a vyzitie: cca 50 eur na divadlo, kino, operu, operetu a turistiku

Mesacne spolu 1100 eur minimalne.

Mamamia9871 "
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ako je toto možné ?

Henten nick "vraj najlepšie radí"..svieti na prvom mieste.
http://www.porada.sk/member.php?u=380487
Podľa hodnotenia má 12 bodov. Pokiaľ dobre pamätám, tak ich má za tú "dobrú otázku".
Hm...vraj dobrá otázka...pche, sprostosť, až to trieska dverami.
Lenže aj táto otázka bola vymazaná...takže sa pýtam...to čo sú za móresy ?

Žiadam moderátorov, aby tú "fasa" otázku obnovili....alebo danému nicku dali ban - doslova výmaz.
Naposledy upravil buchač : 07.11.18 at 14:05
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Vcera bol najlepsi so 7 bodmi za ziadnu radu, len polozenu otazku.
Dnes vybojoval dalsich 5 bodov a je nielen bez rady, ale aj bez otazky.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Celé to "hodnotenie" je na dve veci :

1. Na H O V N O - na dávanie hodnotenia spriazneným nickom

2. Na H O V N O - nie raz sa hodnotí nick a nie obsah príspevku
0 3
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

31090092_1028392597312717_724884024505401344_n.gif  
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To čo za názory uverejňujú, aké vymieľanie mozgov, načo je to dobré? Každý penzista s priemernou penziou sa musí poriadne finančne umravniť, závisí od toho kde žije, v akom stave má zdravotný stav. Jeho život v podstate skončil. Má iba na dožívanie a nie výšku penzie pre život ako naši rodičia. Ak má niekto záhradku, prilepší si. Všetci tú možnosť nemajú.

Mne sú vlaky úplne nanič, nikdy ich nevyužijem. (Inak ešte stále beží petícia za zrušenie vlakov zadarmo.)
Akú vychádzajú ľudia z 200 eur penzií si neviem predstaviť.
Nedávno som bola v lekárni Tesca, tak zašla som aj do obchodu, zastavila sa pri zľavnených končiacich výrobkoch, to sa mi stane 2x ročne, že ak je niečo ešte schopné, kúpim pre psa. Tentoraz tam bola taká tlačenka dôchodcov, že som to nechala tak, ani jeden z nich nebol obézny, suchí ľudia, aj ženy, bolo pred záverečnou, tak sa nemuseli obávať, že stretnú známeho, nevyzerali na alkoholikov, no proste des. Aj s oblečením. Očividná skutočná chudoba.

Ale ako povedal svojho času vypasený MUDr. Zajac, starí ľudia už nemusia toľko jesť. Asi zabudol, že strava nie je o kvantite vo vysokom veku, ale skôr o kvalite, aby mal organizmus čoho čerpať živiny a prechádzalo sa malnutrícii.
Tento jeho výrok je pre mňa nezabudnuteľný.

A veta z článku, upečieme si aj koláče, veď pri nich sú práve najmenšie náklady na suroviny. Múka.
Naposledy upravil korela : 07.11.18 at 16:59 Dôvod: oprava z prechádzalo na predchádzalo
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vidím, že Kocúrkovo sa tu uhniezdilo .
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

príhovor v dnešnej dobe:
Drahé priateľky, drahí priatelia,
drahé potraviny, drahý benzín,
drahý plyn, voda aj elektrina...
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Celé to "hodnotenie" je na dve veci :

1. Na H O V N O - na dávanie hodnotenia spriazneným nickom

2. Na H O V N O - nie raz sa hodnotí nick a nie obsah príspevku
Ďakujem Tweety za neužitočné.
Práve si potvrdila to, čo som napísal.

P.S.
Stačí sa pozrieť, komu ty dávaš a od koho dostávaš to užitočné.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
Celé to "hodnotenie" je na dve veci :

1. Na H O V N O - na dávanie hodnotenia spriazneným nickom

2. Na H O V N O - nie raz sa hodnotí nick a nie obsah príspevku
hodnotenie je výborná vec
nauč sa brať z neho spätnú väzbu...

a hlavne ked nejde o život,......
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis

hodnotenie je výborná vec
To vážne ?
Tak potom poďme na to inak. Nech Richard upraví hodnotenie na štýl známkovania.

Zaujímavé, že na iných odborných fórach takéto hodnotenie neexistuje, zaobišli sa bez toho a fungujú v (doslova) pohode.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

možno by bolo dobré, kým sa nenapíše komentár (teda zdôvodnenie prečo nesúhlasí, alebo čo nie je správne v odpovedi alebo rade) - nech ani nenabehne väčšinou mínus z pomsty alebo mu niekto jednoducho "nepasuje", komentár by bol povinný a aj mínuskár by bol známi
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
bjuty smis

hodnotenie je výborná vec
To vážne ?
Tak potom poďme na to inak. Nech Richard upraví hodnotenie na štýl známkovania.

Zaujímavé, že na iných odborných fórach takéto hodnotenie neexistuje, zaobišli sa bez toho a fungujú v (doslova) pohode.
Urob si svoju a máš pokoj.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
teda zdôvodnenie prečo nesúhlasí, alebo čo nie je správne v odpovedi alebo rade
To by som rád vidieť to argumentovanie v tých srandičkách alebo varení.
Veď to je choré, ak tam niekto urve nesúhlas.

korela
Urob si svoju a máš pokoj.
Ty ju už máš ?
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

.
20687565_243016109553787_2318724552437268480_n.gif  
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať