Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

BXLmiami
Nejako som sa stratila.Čo začína?Musím vedieť všetko čo sa v dedine deje :-).Dobré ráno
Nič.... len si tu - ako je zvykom - len tak trkoceme, aby reč nestala.....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
kukučka
Je to skôr naopak, ľudia, ktorým dobrý liečiteľ pomohol, šíria chýr a adresu dôverne a už nepíšu na net, aby ho chránili pred takýmito znevažujúcimi komentármi od ľudí, čo o tom nemajú ani poňatia.
Ja len toľko, že link od korely je jednoduchý... " tčm "...to je čo za čudo vo vyhľadávači ?
Ak sa chceš dostať k iným informáciám, tak to je trochu iný postup.
Ku tomu " tčm " je potrebné totiž pridať aj trochu iné výrazy.
By si bola prekvapená, čo za negatívne názory, postrehy a skúsenosti mali poniektorí jednotlivci.
Koľkí skončili v špitáli, lebo liečiteľ viac dobabral, ako pomohol ?
Keď skončili v špitáli, ešte vždy lepšie ako v hrobe.
Akoby sa u nás ešte stále nevyskytovali Cvachovia a iné vážne pochybenia personálom nemocníc, končiacich smrťou.

Uznám, že môj príspevok môže vyznieť údajne jednoducho, ale iba pre toho, kto ho chce jednoducho vnímať ako o ničom. Príspevkom som chcela poukázať, že liečba TČM a ajurvédou je v našich končinách rozšírená čoraz viac, ide o činnosti legálne. Homeopatiu Švajčiari pacientom preplácajú. V CZ je alternatíva oveľa viac rozšírenejšia ako u nás.

Že je pre niekoho červeným súknom, zato nemôžem.
Si neobjektívny. Pretože si zatiaľ nespomenul naše zdravotníctvo, akoby sa v ňom nikdy nič neprihodilo. Tiež poznám prípady zo svojho okolia, a pozostalým ani nenapadlo dávať tieto veľmi neblahé prípady na vyšetrenie na dohľad. A koľko je sťažností na dohľade, to sa v médiách vyskytuje a aj koľko, žiaľ, čakajú žalujúci na vyšetrenie prípadov a odškodnenie.

Nebudem tu dookola omieľať svoje skúsenosti a druhých kvôli tebe unavovať.
Ja som sa rozhodla pre Subotiča iba preto, že som nechcela čakať mesiac či koľko na gastro po výmennom lístku od internistu. Recenzie som si nemusela čítať, už bol doma odskúšaný.

Prišla, hodil ma na kábliky, využil metódu tepu, vône, vypísal dg, vzhľadom na vek som ich uznala, opýtal sa ma, či sa chcem u neho aj liečiť, ale bude to trvať rok, oznámil sumu dopredu.

Jeho eshop si môžeš pozrieť na jeho stránke, registračnú pokladňu používa a môžeš si aj porovnať ceny jeho výrobkov v bio obchodoch a u neho. Aj keď on vyrába ľanový a makový olej v konvenčnej kvalite, je násobne kvalitnejší ako vo všetkých bio obchodoch na Slovensku.
Pretože: ľanový olej rýchlo oxiduje, musí sa po celú dobu udržiavať v chlade, inak veľmi rýchlo nadobúda horkastú pachuť a vtedy je už karcinogénny.
Pozri si fóra o ľanovom oleji, v strednej Európe je jediný, ktorý ho má kvalitný a liečivý. Na etiketách má dátumy výroby, vždy sú čerstvé. Ráno s nimi prichádzal v termo taškách a ihneď ich ukladal do chladničky.
Nikdy som doteraz v žiadnom BA obchode ani bio obchode nevidela uskladnený ľanový olej v chlade. Česi nám ho závideli, niektorí to riešili po známosti zmrazením, nestráca tým na kvalite, a tak si ho prepravovali k sebe.
O tomto tu písaval aj Lofr.

Raz som si ho kúpila z nutnosti v bioobchode aby som neprerušila liečbu cez veľkonočné sviatky, pretože mi došiel, samozrejme v chladničke nebol, nedal sa konzumovať. Horký, hnusný. Kto nepozná jeho pravú fantastickú chuť, môže si vypisovať na anonymných fórach pre mňa za mňa čo chce, keď tie oleje nevie porovnať. Týka sa to aj oleja z čiernej rasce, inak ho vyrába aj Saloos, neporovnateľná chuť. Ten som si raz tiež z donútenia kúpila v bioobchode, vyhodené peniaze.
Na Slovensku začal vyrábať ľanový olej aj iný výrobca, neskúšala som ho, ale obchody ho nemajú uskladnený v chlade, a aj keby bol nejakým spôsobom zastabilizovaný, o ten by som už nemala záujem aj tak. Ak má liečiť, nech lieči, nekupujem si ho kvôli zálievke na šalát.

Rok som držala kúru Dr. Budvigovej, vydržala bez éčok tri roky, už iba zo strachu, aby sa mi to nevrátilo. Dnes keď si kúpim 10 dg šunky, nedokážem ju dojesť. Presolená, napchatá všetkým možným. Keď sa vrátia naše obchody k šunkám v celku na háku, potom možno.

Ku každému pacientovi pristupuje inak, že lieči diabetes, má to na stránke, osobne sa k tomu vyjadriť nemôžem, lebo o tom nič neviem.
Ja osobne som mala zákaz jesť mäso po celý rok, iný má mäso odporúčané. Zhodou okolností sa známy začal liečiť tiež u Číňana ale v Prahe, červené mäso naordinované 3x denne. Trochu viac ako po mesiaci liečbu sám ukončil, išlo tiež o gastro poruchu. Podnes nie je v poriadku, a to predchádzali pred pár rokmi vyšetrenia a hospitalizácia na najlepšom pražskom pracovisku. Ale buď sa niekto chce liečiť alebo nechce. Ten človek nie je schopný dodržovať liečbu, odoprieť si určité potraviny.

Petra Polnišová verejne v rozhovoroch poskytla informácie o svojej liečbe štítnej žľazy ajurvédou, onedlho sa jej narodili zdravé deti, mal k tomu niekto námietky? Mnoho iných ľudí chodí na rôzne alternatívy, aj tu z Porady, ale nerozprávajú o tom. Mlčia.

Takže k tomu tebou priloženému linku, každý má v tomto zmysle slobodnú vôľu, nech si vyberie typ liečby, ktorej dôveruje.
Osobne vidím rozdiel, či sa opýtam tu, myslím, že sa dosť dobre poznáme na základe svojich príspevkoch roky, ako na koníkovi.

Ešte na záver: počas jeho liečby som chodila na kontroly a odbery k internistovi, a len sa žaslo, ako som dostala do normy krvný obraz do šiestich týždňov aj s cholesterolom, tlakom. Postupne z troch piluliek som po polroku zostala na jednej. Pre mňa víťazstvo. A predpísané konské pilule statínov ako som v lekárni vybrala, tak som ich neskôr všetky vyhodila. Ide to totiž aj bez nich.

A že je lepkavý, hej, vraví sa to o ňom, ja viem iba toľko, že s ním na pracovisku pracuje jeho manželka, mali vtedy menej ako ročného syna, ktorého nosieval na hrudi. Buď on alebo ona.
Ide o to, že každá žena môže mať k možnej "situácii" iný výklad a chýba im nadhľad nad celkom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nie tak dávno založený profil, najlepšie si ho prejsť od začiatku - Každý deň rovnaká fotka Franza Jozefa
Písanie tak trochu na spôsob kukučkinho odporúčania slovenského vodiča v Nórsku, knihu som si ešte však nekúpila. On opisoval realitu dneška, tento človek ju nevšedne vtipne spája s minulosťou. Pre mňa excelentné denné jednohubky privádzajúce k úsmevu a poteche na duši.
Až by tu niekomu z vás tiež zachutili...

Za mesiac mu pribudlo nápadne veľa priaznivcov. Kto vie písať, tak vie.
https://www.facebook.com/
Používateľ Každý deň rovnaká fotka Franza Jozefa si zmenil profilovú fotku.

30. október, 13:13 ·












Naposledy upravil korela : 22.11.18 at 17:54
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Čaro nechceného.
Pozeral som záznam z parlamentu keď odvolávali Danka a on tam mal reč.
Ako opisoval tak tomu sa príliš nevenoval, ale keďže je zodpovedný politik tak navrhne cez ministerku školstva zákon proti kopírovaniu záverečných prác a chú sa inšpirovať ČR, ktorá takýto zákon už má.
Takže Dankove kopírovanie do budúcna znemožníme tým že okopírujeme český zákon.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

....alebo požiada M$, aby zrušil Ctrl+C - Ctrl+V - potom by sa mohol odvolávať, že to nemohol skopírovať, lebo uvedené skratky predsa nefungujú/ neexistujú....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Po chodbách sa širi klebeta, že posranec mr. Fico má byť ministrom zahraničia. Och, chce se mi blejt....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
Čaro nechceného.
Pozeral som záznam z parlamentu keď odvolávali Danka a on tam mal reč.
Ako opisoval tak tomu sa príliš nevenoval, ale keďže je zodpovedný politik tak navrhne cez ministerku školstva zákon proti kopírovaniu záverečných prác a chú sa inšpirovať ČR, ktorá takýto zákon už má.
Takže Dankove kopírovanie do budúcna znemožníme tým že okopírujeme český zákon.
Uja do Danka...či tú prácu okopčil alebo nie, to je vedľajšie.
Mňa by skôr zajímalo, kedy mu priškripnú vajcá za tie iné (trestné) delikty.

Apropó, Lubyová...
Pozeral som na pol očka správy. Toto ma mierne zaujalo...tiež čaro nechceného.
Najprv sa zbúrajú, znefunkčnia škôlky, prepustí personál...proste sa zruší, čo roky fungovalo.
...a včul sa to ide znova inovovať....kua, už mi tam chýba slovo " národný "....čiže " Slovenské národné škôlky, alebo podobne.
https://www.cas.sk/clanok/769359/vla...dit-do-skolky/

P.S.
Pre rýpalov uvádzam, že sa mi nechcelo hľadať iný zdroj, ako bol k dispo.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Skoro mi vyhrkli slzy od smiechu, keď mu nakladal Boris Kollár, že rozkradol Lesostav. Presne rovnako, ako Kollár rozkradol Veľkú Raču.
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Tweety
Po chodbách sa širi klebeta, že posranec mr. Fico má byť ministrom zahraničia. Och, chce se mi blejt....
rodený diplomat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ing. Ľubomír Janoška
Tweety
Po chodbách sa širi klebeta, že posranec mr. Fico má byť ministrom zahraničia. Och, chce se mi blejt....
rodený diplomat
Uja do Fica alebo Kollára.

Ale Sráči a Sračkošky sa neskutočne snažia...furt vyťahujú nejaké výmysly na svetlo.
Akurát ich latrína je plná, hovná pretekajú...
A ak by sa dostali k moci, tak tie sračky postihnú všetkých...po čase by sa javil Fico ako smiešny školáčik.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
buchač
Ing. Ľubomír Janoška
Tweety
Po chodbách sa širi klebeta, že posranec mr. Fico má byť ministrom zahraničia. Och, chce se mi blejt....
rodený diplomat
Uja do Fica alebo Kollára.

Ale Sráči a Sračkošky sa neskutočne snažia...furt vyťahujú nejaké výmysly na svetlo.
Akurát ich latrína je plná, hovná pretekajú...
A ak by sa dostali k moci, tak tie sračky postihnú všetkých...po čase by sa javil Fico ako smiešny školáčik.
Nejako si sa nám rozprorokoval. Náhodou si neradil nejakej pani v Humennom?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="Ing. Ľubomír Janoška"]
Nejako si sa nám rozprorokoval. Náhodou si neradil nejakej pani v Humennom? [/QUOTE
Pani Vešticu z Humenného mám vieš kde...

-----------------------------------------

Sulíkov pyramídový podvod

Ako možno držať ľudí na uzde alebo Sulíkové (Miklošove a niektorých iných) snahy o zavedenie amerických modelov manipulovania s ľudmi.

Pozorne prečítaj a pošli to ďalej – aj s prílohami článkov z novín. Je dôležité, aby sa o tomto superpodvode a superožobračení na národe dozvedelo čo najviac ľudí.

Superhrubá mzda je len prvý krok Sulíkovho „scenára“. Ďalšími krokmi majú byť:

– platenie odvodov samotnými zamestnancami (teda už nie cez mzdovú učtáreň zamestnávateľa.

– zdobrovoľnenie platenia odvodov na sociálne a zdravotné poistenie, ktorého dôsledkom (a to je viac ako isté) bude:

> neplatenie odvodov väčšiny aktívneho obyvateľstva;

> následkom toho sa absolútne zrúti systém sociálneho poistenia, pretože do Sociálnej poisťovne nebude plynúť dostatok peňazí potrebných na každomesačné vyplácanie dôchodkov.

> Štát ale garantuje solventnosť Sociálnej poisťovne, takže by to mal dorovnať. Pri tak vysokom výpadku odvodov však štátna kasa by na to nemala – ak by dorovnala takýto vysoký deficit, zrútili by sa absolútne štátne financie, čo by viedlo k štátnemu bankrotu; preto má Sulík vymyslený ďalší krok:

> Zrušenie sociálneho poistenia ako štátom garantovaného systému sociálneho zabezpečenia. Keďže Ústava SR garantuje občanom sociálne zabezpečenie v chorobe a starobe, vymysleli Sulíkovci ďalší „geniálny“ krok:

Namiesto dôchodku bude dostávať každý občan SR – bez ohľadu na výšku príjmov- tzv. „odvodový bonus“ , čo je v podstate štátna sociálna dávka v sume 113 eur!

Spolu so zavedením odvodového bonusu však zruší všetky štátne sociálne dávky (napr. prídavky na deti, materské dávky, sirotské dôchodky, príspevky na bývanie, podporu v hmotnej núdzi, ) ale aj všetky druhy plnení , ktoré teraz vypláca sociálna poisťovňa (starobné, invalidné, sirotské a vdovské dôchodky, podporu v nezamestnanosti, úrazovú rentu a pod.).

Ak sa utešujete, že vy už dostávate starobný dôchodok a vás sa to netýka, ste na omyle: ak nebude každý mesiac plynúť dostatok finančných prostriedkov do Sociálnej poisťovne (odvody), nebude z čoho dôchodky vyplácať.



(Keď s týmito nápadmi prišiel Sulík v roku 2006 na MPSVR, kde som vtedy bola štátnou tajomníčkou, pýtala som sa ho, ako chce riešiť sociálne zabezpečenie ľudí, ktorí nemôžu pracovať (starí, invalidi, chorí, nezamestnaní, deti). arogantne odvetil, že to už nie je jeho problém, že si mali šetriť po celý život).

Následne budú finanční žraloci (súkromné komerčné poisťovne) lákať ľudí, aby sa komerčne poistili- budú im spievať ľúbivé šlágre o švajčiarskych dôchodkoch a podobné nezmysly. V skutočnosti pôjde len o dobre premyslený obchod finančníkov založený na pyramídovej hre. No „blbý a dôverčivý“ národ im na to zaiste naletí.

V zdravotníctve bude zrušenie povinného zdravotného poistenia znamenať zastavenie financovania nemocníc, polikliník a iných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti terajšími zdravotnými poisťovňami (tieto okamžite zmenia svoje produkty a budú ponúkať komerčné zdravotné poistenia v skutočnosti už aj sú komerčnými poisťovňami, aj keď prevažne hospodária s verejnými zdrojmi, t. j. s tým, čo im každý mesiac odvádzame).

Následnú neschopnosť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti prežiť enormné zadlženie znamená ich okamžitú exekúciu a predaj do súkromných rúk opäť finančných žralokov typu Penta (preto sa aj pripravuje premena verejných nemocníc na obchodné spoločnosti, aby sa otvorila cesta k exekúciám už aj dnes zadlžených nemocníc).

Všetky tieto kroky znamenajú absolútny krach verejného zdravotníctva hneď na začiatku, čo povedie k urýchleniu privatizácie zvyšku zdravotníckych zariadení a k zavedeniu úplného hradenia celej zdravotnej starostlivosti. Následne začnú tí istí finanční žraloci lákať ľudí na súkromné komerčné zdravotné poistenie – ale POZOR: poistia výlučne mladých a zdravých ľudí – ľudí 50+ a tých, ktorí už majú nejakú chorobu vôbec nepoistia. no aj tí šťastlivci, ktorých poistili, sa nevyhnú sklamaniu, ak ochorejú chorobou, ktorá vyžaduje nákladnú liečbu, pretože ani komerčná poisťovňa im celú liečbu neuhradí – bude mať svoje vnútorné dokumenty o limitoch úhrad.

POZNÁMKA: už dnes sa finanční žraloci prostredníctvom nastrčených ľudí v zdravotných poisťovniach a na Ministerstve zdravotníctva, ale aj u niektorých zriaďovateľov (najmä VÚC) usilujú dostať nemocnice do krachu tým, že im nedávajú dosť financií ; je to preto, aby tieto po transformácii na akciové (čiže obchodné ) spoločnosti išli urýchlene do krachu a aby ich potom PENTA a podobní žraloci čo najlacnejšie skúpili. Následne zrušia „nelukratívne“ oddelenia a zavedú vysoké platby za liečbu (pozor: nielen za lieky, ale aj za vyšetrenie a ošetrenie) bez toho, aby riešili problém, kde a hlavne za čo sa budú bežní ľudia liečiť!

> Suma sumárum: len naozaj bohatí – miliardári (zlodeji, ktorí rozkradli tento štát a špekulanti) budú mať na platenie liečby. Avšak tí nebudú potrebovať naše kliniky – pôjdu za svoje peniaze do Švajčiarska.

> Kto neverí, nech si preštuduje Sulíkove knihy o odvodovom bonuse; pozor: treba ich však čítať v kontexte na súčasný systém sociálneho zabezpečenia a systém zdravotnej starostlivosti.

> Priatelia, skúste si položiť otázky:

Máte toľko peňazí, by ste si z nich dokázali zabezpečiť prostriedky na dožitie v starobe, chorobe a v prípadnej strate zamestnania? A ak máte dosť našetrené, ste si istí, akú skutočnú hodnotu budú mať tieto úspory o 5-15-20 rokov pri súčasných turbulenciách na svetových finančných trhoch, ktoré ako predpovedajú odborníci budú najmenej 20 rokov permanentné?

> Máte toľko peňazí, aby ste si v prípade vážnej choroby alebo operácie mohli zaplatiť finančne náročné liečby či medicínske zákroky? Viete vôbec, koľko taká liečba stojí, že to môže byť rádovo niekoľko miliónov korún?

> Nemá tento scenár nezodpovedného šialenca znaky genocídy tentokrát už nielen najslabších sociálnych vrstiev, ale aj strednej vrstvy??

S pozdravom

JUDr. Emília Kršíková
http://www.nadhlad.com/content/sulik...amidovy-podvod
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

[QUOTE="buchač"]
Ing. Ľubomír Janoška
Nejako si sa nám rozprorokoval. Náhodou si neradil nejakej pani v Humennom? [/QUOTE
Pani Vešticu z Humenného mám vieš kde...

-----------------------------------------

Sulíkov pyramídový podvod

Ako možno držať ľudí na uzde alebo Sulíkové (Miklošove a niektorých iných) snahy o zavedenie amerických modelov manipulovania s ľudmi.

Pozorne prečítaj a pošli to ďalej – aj s prílohami článkov z novín. Je dôležité, aby sa o tomto superpodvode a superožobračení na národe dozvedelo čo najviac ľudí.


S pozdravom

JUDr. Emília Kršíková
http://www.nadhlad.com/content/sulik...amidovy-podvod

) takže toto teraz treba citovať )
zlodejku smerácku ....
Také šafárenie s eurofondmi, aké sa odohráva na Slovensku, úradníci z Bruselu zrejme nevidia každý deň. Disponujeme jasnými dôkazmi o tom, že nehorázne peniaze zarábali a niekoľko nasledujúcich rokov mali z Európskeho sociálneho fondu poberať bývalá šéfka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová a jej štátna tajomníčka Emília Kršíková. Keby nedošlo k výmene vlád, verejnosť by sa zrejme nikdy nedozvedela o tom, že Tomanová si mohla „brigádou“ v rámci národného projektu Centra sociálneho dialógu Slovenskej republiky vo vlastnom rezorte privyrobiť popri ministerskom plate viac ako 59-tisíc eur a Kršíková ešte viac, neuveriteľných 77-tisíc eur za účasť na rôznych besedách a vykonávanie poradenskej činnosti.
Naposledy upravil bjuty smis : 23.11.18 at 17:45
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

fakt na zamyslenie
https://dennikn.sk/1277092/detom-ned...YxrHdtjJxv6AJw
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis

zabudol si dať aj vysvetlenie....
https://sulik.sk/emilia-krsikova-pam...dovemu-bonusu/
Tomanová je už minulosť, aj keď je pravdou, že sa nabalila solídne.
Kršíkova a besedy ?
Ale no tááááák...predsa si každý nechá zaplatiť za svoju činnosť....či ?
Veď aj tu, na Porade je ten Mihálov Drak...a nie je zadarmo...či ?
http://www.porada.sk/t38372-cennik-z...arov-drak.html
Tie jeho školenia s p. Motyčkovou sú snáď charita ...???

To vysvetlenie od Sulíka ? Že teraz vraví tak, ako tam píše ?
No ja neviem, ale skúsenosť ma (a nie iba mňa) poučila, že papier veľa znesie.
Teraz je to tak a jedným sedením v parlamente by sa raz dva všetko mohlo zmeniť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

už som ten koniec zmazal, ale stihol si to..
to je už na starú blažkovú - ked chceš
nezasmradme to tu...

daj radšej,čo ťa potešilo..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis

daj radšej,čo ťa potešilo..
Povedzme to, že som dnes dokončil jednu zákazku...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis

daj radšej,čo ťa potešilo..
Povedzme to, že som dnes dokončil jednu zákazku...
no vidíš...aj ťa to potešilo...
a tomu aj rozumieš )

máš kanál History HD ?
pozeráš " Z ohnivej vyhne " ? ( aj teraz ide )...?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
buchač
bjuty smis

daj radšej,čo ťa potešilo..
Povedzme to, že som dnes dokončil jednu zákazku...
no vidíš...aj ťa to potešilo...
a tomu aj rozumieš )

máš kanál History HD ?
pozeráš " Z ohnivej vyhne " ? ( aj teraz ide )...?
Prečo by ma nepotešilo ? Šak love budú...lepšie, ako hrdzavým klincom do oka....či ?
------------------------
Pozerám...ale už idú len reprízy...ale občas si pozriem aj tie.
------------------------
Hento by malo skončiť u nejakého poľovníka...švagriná objednala ako darček na výročie dotyčnému.
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.n...d7&oe=5C6BD503
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať