Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

wabi Pozri príspevok
"Načo si zvolávaš na pomoc iných, keď nepoznajú začiatok našich nezhôd, ktoré nie sú prezentované iba v tejto téme"
Vieš problém vidím skôr v tom že vôbec neviem o žiadnych nezhodách a to ani v tejto ani v žiadnej inej téme.
Vždy som iba komentoval spôsob tvojho vyjadrovania, fakticky som nikdy nespochybnil obsah tvojich príspevkov, takže vlastne nemám žiadne nezhody s tebou. Ani ty by si iste nevedela definovať v čom vidíš nezhodu, pokiaľ nebudeme brať do úvahy výpady voči mojej osobe ničím nepodložené. Ja proti tebe nič nemám, veď sa ani nepoznáme. Zo začiatku som nechápal prečo útočíš bezdôvodne teraz už chápem, to si bola ty ma presviedčala že postreky sú jedy a sú škodlivé a ja som ti ani v tejto téme nikdy neprotirečil pretože tiež považujem postreky za jedy a ako dôkaz som uviedol aj tému, ktorú som založil dávno predtým. Ty si ale stále útočila akoby som ti protirečil, ale pochop už konečne že s tebou súhlasím a ty vravíš vlastne to isté a hádaš sa teda sama zo sebou.
Ďakujem ti ale že si popísala ako pestuješ vavrín, tiež to aj takto skúsim a po pár rokoch možno napíšem niečo podobné:
"Mne sa z malého konárika, ktorý sa nevedel nijako v kvetináči ani po troch rokoch rozrásť, po presadení do voľnej pôdy a za ďalšie tri roky stal ker vo výške asi 160 cm. Ja meriam 163, a je tak vysoký ako ja, takže preto ten odhad. Nie je nad to si môcť do varenia pridať aj cez zimu čerstvý bobkový list."
A niekto sa ozve:
"Pozor na to, nie všetky oblasti na slovensku dysponujú tak vysokými teplotami v zime, že nezamrzne. Treba ho v zime chrániť aj v tých najteplejších oblastiach, pretože píde raz aj na psa mráz. Neberte to ako vyhrážku len ako dobrosrdečné varovanie.
Mimochodom mám už aj ja tie vavrínové výhonky a odporúčam väčšiu nádobu, pravidelne zaštipovať a sušiť boblové listy a pestovať ako bonzaj, v zime v studenom skleníku či zimnej záhrade."

Ale ja sa na rozdiel od teba nebudem cítiť kvôli tomu urazený, veď dotičný len dobrosrdečne varoval, napísal že ho treba chrániť, ty si predsa potvrdila že ho chrániš v zime nastielaním niekedy. Ani druhá varianta s pestovaním v nádobe ťa nemohla nijako uraziť, veď nebola proti tebe ani tvojím názorom nijako namierená.
A môžem ťa ubezpečiť že ani v budúcnosti nebudem nikdy písať nič proti tebe ani nikomu inému. Ak niečo doplním a napíšem skúsenosti seba či iných tak nikdy nie preto, že sa chcem povyšovať. Nemám to za potreby meriam 188 cm a všade si udieram hlavu. Naposledy o teba.
Ja som už niekoľko krát napísala, že som s Tebou skončila komunikácia, takže naposledy...k Tebe sa už nevyjadrujem, lebo si aj tak len melieš svoje a prekrúcaš. Nemienim tu s Tebou strácať mladosť.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

ahojte, chcela by som sa opytat ci nema niekto na podarovanie bylinky do kvetinacov ako rozmarin, mata, medovka a pod.. mozem na oplatku poslat kvietky fialky, tucnolist a ine..cez ss sa urcite dohodneme. Bylinky v obchodakoch som uz x krat kupovala,ale nevydrzali mi tak chcem skusit od nejakeho pestovatela "domace"
Naposledy upravil LillySK : 23.03.09 at 16:44
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

LillySK Pozri príspevok
ahojte, chcela by som sa opytat ci nema niekto na poradovanie bylinky do kvetinacov ako rozmarin, mata, medovka a pod.. mozem na oplatku poslat kvietky fialky, tucnolist a ine..cez ss sa urcite dohodneme. Bylinky v obchodakoch som uz x krat kupovala,ale nevydrzali mi tak chcem skusit od nejakeho pestovatela "domace"
Nemôžem nezareagovať- na to pekné slovko- PORADOVANIE- asi to malo byť podarovanie. Bolo to fakt milé pomýlenie.Škoda , že ja nemám- keby som dajaké mala určite rada pošlem
0 0
hrabenka hrabenka

hrabenka je offline (nepripojený) hrabenka

Prosím, nevie niekto z Vás ako sa volá uhorka z ktorej sa dá krájať a ona stále dorastá / mám na mysli už plod sa dá odrezať/.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

veru, veru... som si ani nevsimla,co som to napisala ale tak ked sme na tej porade, tak aj poradovanie nie je zle,nie?


L-M Pozri príspevok
Nemôžem nezareagovať- na to pekné slovko- PORADOVANIE- asi to malo byť podarovanie. Bolo to fakt milé pomýlenie.Škoda , že ja nemám- keby som dajaké mala určite rada pošlem
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

hrabenka- myslíš kalabasa? Tiež som to zasadila, dá sa z toho odrezať ale či je to ono a či to ďalej dorastá neviem. Skúšam to prvý krát. Píšu, že keď to je mladé, tak to má chuť ako cuketa. Tak neviem.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

LillySk vymaž si schránku prosím, chcela som Ti poslať správu a máš plnú schránku.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

uuuuuuuz

wagner Pozri príspevok
LillySk vymaž si schránku prosím, chcela som Ti poslať správu a máš plnú schránku.
0 0
kocko kocko

kocko je offline (nepripojený) kocko

Poprosil by som o radu. Na jeseň sme si kúpili Bobkový list v malom kvetináči.Teraz v zime ho máme na parapete na južnej strane - čiže svetlo má. Zalievame ho každý 3.deň. Asi pred mesiacom mu od krajov začali schnúť listy. Teraz neviem či je to vplyvom nevhodnej pôdy, prúdením kúrenia a či by nebolo ho dať lepšie na balkón. Poraďte PROSÍM

PS: Rád by som priložil aj foto, no nakoľko som nový člen tak mi to neumožňuje....
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
macacko Pozri príspevok
ahojte všetci,
zhánam velkú nádrž do záhrady v takej ocelovej klietke(neviem ináč pomenovať :-) ), nemáte niekto niečo také na predaj????
dik
Z akého mesta si? Ja som minulý rok kupovala 2ks a v celkom výhodnej cene. Eva
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

kocko Pozri príspevok
Poprosil by som o radu. Na jeseň sme si kúpili Bobkový list v malom kvetináči.Teraz v zime ho máme na parapete na južnej strane - čiže svetlo má. Zalievame ho každý 3.deň. Asi pred mesiacom mu od krajov začali schnúť listy. Teraz neviem či je to vplyvom nevhodnej pôdy, prúdením kúrenia a či by nebolo ho dať lepšie na balkón. Poraďte PROSÍM

PS: Rád by som priložil aj foto, no nakoľko som nový člen tak mi to neumožňuje....
Ťažko povedať, nevidel som a môžem sa len dohadovť čím to môže byť.
1. Má kvetináč dobrý odtok, nestojí v ňom voda? Prípadne nie je trvalo zamokrený? Prehnojený asi nebude, to by ste ho museli hnojiť a to v zime asi nerobíte, že?
2. Južné okno nie je pre mnohé kvety to najlepšie. Mne sa darí kvetom lepšie pri východnom, či dokonca prípadne severovýchodnom okne. Či je to prúdením suchého vzduchu, skôr nie.
3. Ako subtropický ker, by mal mať nejaký ten zimný pokoj - zníženie teploty súvisiace so skrátením dňa, a s tým tiež menej polievať...

Napíšem, čo by som robil na vašom mieste. Vzhľadom k tomu že je jar a teda presádzanie kvetov je vhodné, by som ho presadil. Zároveň by som mu dal nový substrát, dal by som pozor, aby nový kvetináč mal veľké a neupchané odtokové otvory. Urobil naspodu drenáž - aby prebytočná voda dobre odtekala. Nepreháňal by som to s polievaním.
Zároveň by som ho zostrihol, aby začal vyháňať nové výhony. Zostrihnuté vetvičky môžete ponoriť do stymulátora a dať zakoreniť. Ak sa ujmú, môžete jeden z nich skúsiť dať aj do voľnej pôdy. Ak nemáte vlastnú záhradku, tak priateľovi, či príbuznému, či len tak do parku, na miesto aby nebol zničený ale bol chránený zo severu, podľa bydliska a polohy.
Na balkón by som ho preniesol vzhľadom na to, že bol zimovaný v teple až keď nebude hroziť mráz a bude nad nulou aj v noci.
V ďalších rokoch by som ho zimoval radšej pri teplote aspoň o niečo nižšej ako je izbová teplota.
Ak chcete vylúčiť možnosť prievanu, dajte ho tátoveň pod mikroténové vrecko, alebo pod vykrojenú PET-flašu, podľa veľkosti. Zmeňte miesto, parapet iného ako južného okna by bol lepší.
Počas vegetácie zaštipovať, aby bol kríček pekný kompaktný a hustý.
Želám veľa šťastia a verím že tá kríza pominie.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Tentokrát s wabim plne súhlasím, to premokrenie napadlo aj mne ako prvá a možno hlavná príčina, ale nedá sa to samozrejme s určitosťou povedať. Rady, ktoré opisuje určite stoja za pokus o záchranu rastlinky.
0 0
kocko kocko

kocko je offline (nepripojený) kocko

Ďakujem Vám pekne za radu. Pokúsim sa ešte o záchranu.
0 0
ste_ve ste_ve

ste_ve je offline (nepripojený) ste_ve

Prosil by som Vás, ak by Ste boli taká láskavá, kde Ste kúpili ten Florasorb GEL 10 g /viď. príspevok z 30.4.2007 # č.27/ lebo to súrne potrebujem, pre poslanie výpestkov vinnej révy poštou. Nemôžem to v Prievidzi a v okolí zohnať. Vaša informácia mi možno pomôže jeho zaobstaranie. Za ochotu veľká Vám vďaka. Ste_ve.
0 0
DUŠAN139BT DUŠAN139BT

DUŠAN139BT je offline (nepripojený) DUŠAN139BT

macacko Pozri príspevok
ahojte všetci,
zhánam velkú nádrž do záhrady v takej ocelovej klietke(neviem ináč pomenovať :-) ), nemáte niekto niečo také na predaj????
dik
skús zavolať do SHP Harmanec 0482322111,poprípade skús zavolať do
Biotika a.s. predávajú použité nádoby, má to cca 500l, ak by bol problém ozvi sa 0907671456
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ste_ve Pozri príspevok
Prosil by som Vás, ak by Ste boli taká láskavá, kde Ste kúpili ten Florasorb GEL 10 g /viď. príspevok z 30.4.2007 # č.27/ lebo to súrne potrebujem, pre poslanie výpestkov vinnej révy poštou. Nemôžem to v Prievidzi a v okolí zohnať. Vaša informácia mi možno pomôže jeho zaobstaranie. Za ochotu veľká Vám vďaka. Ste_ve.
http://www.agrona.sk/index.php?page=...&kategoria=218
Treba skúsiť objednať. Vyzerá to byť aktuálne. Prajem veľa úspechov.
0 0
Jannka602 Jannka602

Jannka602 je offline (nepripojený) Jannka602

Kto mi pošle odrezky fialového, žltého a červeného oleandra... ďakujem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
macacko Pozri príspevok
ahojte všetci,
zhánam velkú nádrž do záhrady v takej ocelovej klietke(neviem ináč pomenovať :-) ), nemáte niekto niečo také na predaj????
dik
My sme teraz tiež zháňali- už sme zohnali- nám stačila použitá na úžitkovú vodu, jeden pánko od Trnavy mi ju aj priviezol za 60eur 1000litrovú.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Hanba nehanba, iba teraz zháňam cca 10-15-20 kg sadbových zemiakov a ešte cesnak... poraďte, chalupu máme v Trávnici (Podhájska), okr. NZ, blizko je NR atď.
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Dnes som zistila že sa mi nekontrolovateľne rozmnožuje tráva myslím že sa volá Kostrava. Ak by mal niekto záujem ozvite sa-čo najskôr, za symb. poplatok žašlem.Fotky pripájam
Tráva 1.JPG  
Tráva 2.JPG  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať