Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
dushan Pozri príspevok
Dobry den,
Surne potrebujem poradit, ked spolu s manzelkou udelujeme suhlas mojej jednoosobovej s.r.o. na zalozenie sidla na adrese nasho spolocneho bytu, ako mam vydefinovat predmet najmu? Mam vymedzit len zopar m2 ako predmet najmu alebo netreba specifikovat vobec???
....... Dushan
Ak si nemieniš dávať nájom do nákladov, tak netreba nájomnú zmluvu. Stačí súhlas tojej ženy - tvoj súhlas netreba.

Ja ....... spoluvlastník bytu ..... nachádzajúcom sa na adrese ....., ktorý je v bezpodielovom spoluvlastníctve mňa a môjho manžela ......., udeľujem týmto súhlas s tým, aby spoločnosť XYZ s.r.o., založená zakladateľom ......., mala sídlo na adrese ......

Podpis overený notárom (2x - 1x do zbierky listín).

..... alebo tak podobne
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
chlap Pozri príspevok
Ak si nemieniš dávať nájom do nákladov, tak netreba nájomnú zmluvu. Stačí súhlas tojej ženy - tvoj súhlas netreba.

Ja ....... spoluvlastník bytu ..... nachádzajúcom sa na adrese ....., ktorý je v bezpodielovom spoluvlastníctve mňa a môjho manžela ......., udeľujem týmto súhlas s tým, aby spoločnosť XYZ s.r.o., založená zakladateľom ......., mala sídlo na adrese ......

Podpis overený notárom (2x - 1x do zbierky listín).

..... alebo tak podobne
PRUDKO NESÚHLASÍM - súhlas s umiestnením sídla spoločnosti musia podpísať všetci spoluvlastníci a je jedno, že jeden z nich by bol spoločníkom predmetnej SRO. Na súhlase nie je potrebné definovať, koľko m2, za akú cenu a pod. Toto sú už náležitosti, ktoré je potrebné uviesť do Nájomnej zmluvy, ak sa bude vyhotovovať. Okrem toho - môže sa vyhotoviť aj Súhlas vlastníka nehnuteľnosti a súčasne aj Náj. zmluva. Súhlas predložíš registrovému súdu a Náj. zmluva je potrebná skôr do účtovníctva spoločnosti - nie je potrebné oboznamovať s jej znení OR.....
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

Dakujem chlap / zalobaba,
Mozete prosim potvrdit alebo vyvratit ze suhlas vlastnikov treba dat uradne overit?
Nemate prosim niekto vzor takehoto suhlasu vlastnikov ktory uz bol uspesne pouzity pri zapise s.r.o.???
Trapim sa s tym uz neprimerane dlho, vsetko ostatne ohladne zakladania s.r.o. bolo celkom oki ale tato posledna sranda ma uz trochu irituje.....



dakujem!!!
Dushan
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
dushan Pozri príspevok
Dakujem chlap / zalobaba,
Mozete prosim potvrdit alebo vyvratit ze suhlas vlastnikov treba dat uradne overit?
Nemate prosim niekto vzor takehoto suhlasu vlastnikov ktory uz bol uspesne pouzity pri zapise s.r.o.???
Trapim sa s tym uz neprimerane dlho, vsetko ostatne ohladne zakladania s.r.o. bolo celkom oki ale tato posledna sranda ma uz trochu irituje.....


dakujem!!!
Dushan

Na Súhlase vlastníkov nemusia byť podpisy vlastníkov overené, na OR prikladáš 1x originál.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

aislinn Pozri príspevok
Ahojte, ako je to so Živnostenským listom ako prílohou k návrhu na zápis s.r.o.čky?? Keď mám tých živností veľa...nemohol by byť prílohou výpis zo Živnostenského registra??
nie, mne osobne na ORSR v PO to nepreslo. musel som overit kopie vsetkych zivnostenskych listov
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

dushan Pozri príspevok
Dakujem chlap / zalobaba,
Mozete prosim potvrdit alebo vyvratit ze suhlas vlastnikov treba dat uradne overit?
Nemate prosim niekto vzor takehoto suhlasu vlastnikov ktory uz bol uspesne pouzity pri zapise s.r.o.???
Trapim sa s tym uz neprimerane dlho, vsetko ostatne ohladne zakladania s.r.o. bolo celkom oki ale tato posledna sranda ma uz trochu irituje.....



dakujem!!!
Dushan

mne tento suhlas presiel na ORSR v PO
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

aislinn Pozri príspevok
Ahojte, ako je to so Živnostenským listom ako prílohou k návrhu na zápis s.r.o.čky?? Keď mám tých živností veľa...nemohol by byť prílohou výpis zo Živnostenského registra??

slabikar Pozri príspevok
nie, mne osobne na ORSR v PO to nepreslo. musel som overit kopie vsetkych zivnostenskych listov
Neviem aký problém mal slabikar, ale .....
......na OR OS PO bol zápis uskutočnený na základe výpisu zo živnostenského registra. (skúsenosť 8/2008)
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

azla Pozri príspevok
Neviem aký problém mal slabikar, ale .....
......na OR OS PO bol zápis uskutočnený na základe výpisu zo živnostenského registra. (skúsenosť 8/2008)
odvovodnenie ORSR PO bolo take, ze na vypise nie je napisane, kedy nadobudlo podnikatelske opravnenie pravoplatnost, co na zivnostenskych listoch napisane je. takze ty mas stastie, ze si dostala ineho lezernejsieho sudneho uradnika a ja puntickara
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

slabikar Pozri príspevok
nie, mne osobne na ORSR v PO to nepreslo. musel som overit kopie vsetkych zivnostenskych listov
ani mne to nepreslo, rozhodoval Mgr. Ing. K. K.
0 0
rendita rendita

rendita je offline (nepripojený) rendita

Dobry den,

vie mi prosim Vas niekto poradit, ak si chce znamy zalozit sro, ale je casovo velmi zaneprazdneny, ci mu mozem sro zalozit aj ja? Myslim tym teda, zeby ma splnomocnil na ukony vo veci zalozenia spolocnosti s rucenim obmedzenim, pricom sro bude len jeho, ja nebudem ani zamestnanec ani konatel. Je to mozne? Je to obcan slovenskej republiky. Aky obsah ma mat dane splnomocnenie? Mozete mi prosim Vas niekto poradit? Je to dost surne,

Dakujem.
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

rendita Pozri príspevok
Dobry den,

vie mi prosim Vas niekto poradit, ak si chce znamy zalozit sro, ale je casovo velmi zaneprazdneny, ci mu mozem sro zalozit aj ja? Myslim tym teda, zeby ma splnomocnil na ukony vo veci zalozenia spolocnosti s rucenim obmedzenim, pricom sro bude len jeho, ja nebudem ani zamestnanec ani konatel. Je to mozne? Je to obcan slovenskej republiky. Aky obsah ma mat dane splnomocnenie? Mozete mi prosim Vas niekto poradit? Je to dost surne,

Dakujem.
Založiť SRO svojmu známemu môžete. V plnej moci môžete buď vymenovať všetky konkrétne úkony, ktoré zaňho pri zakladaní budete robiť, alebo sa môže len uviesť, že Vás splnomocňuje na všetky úkony. Podpis splnomocniteľa na plnej moci musí byť overený.

Ja by som však doporučil, aby zakladateľskú listinu SRO podpísal samotný zakladateľ a aby až následne na úkony voči živ. úradu, obch. registru a daňovému úradu splnomocnil Vás.

Podpisový vzor konateľa SRO však musí podpísať vždy konateľ osobne.
0 0
bambinka bambinka

bambinka je offline (nepripojený) bambinka

prosim vas,
budem zakladat jednoosobovu s.r.o a potrebujem i ten súhlas s užívaním priestorov /ide o nas byt, je v osobnom vlastnictve, bezpodielové spoluvlastníctvo/. podpisujeme sa spolu s manzelom na jeden papier, ci kazdy z nas sa podpisuje zvlast na ine tlacivo? nemate niekto nahodou vzor aj presne na tento pripad? 100xvdaka.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
bambinka Pozri príspevok
prosim vas,
budem zakladat jednoosobovu s.r.o a potrebujem i ten súhlas s užívaním priestorov /ide o nas byt, je v osobnom vlastnictve, bezpodielové spoluvlastníctvo/. podpisujeme sa spolu s manzelom na jeden papier, ci kazdy z nas sa podpisuje zvlast na ine tlacivo? nemate niekto nahodou vzor aj presne na tento pripad? 100xvdaka.
Stačí úplne jednoduchý ale zreteľný text na jednom papieri. Podpisujete obidvaja, podpis nemusí byť overený...... Mne to prešlo takto...V tej vybodkovanej identifikácii nehnuteľnosti samozrejme treba uviesť aj k.ú... a č. LV...
Naposledy upravil Ajuška : 29.08.08 at 09:41
0 0
bambinka bambinka

bambinka je offline (nepripojený) bambinka

to bola kozmicka rychlost, dakujem 100x
0 0
bambinka bambinka

bambinka je offline (nepripojený) bambinka

este by so rada odobrit vo vyhlaseni spravcu vkladu taku prkotinku:
...som splatila svoj vklad pred zápisom spoločnosti do obchodného registra takto:
1. meno a priezvisko, 5 000 €, (slovom pättisic eur) v hotovosti peňažným vkladom t.j. 100 % svojho vkladu.

ide mi o to, ci sa za sumou nepise "ciarka a pomlcka", ci v cisle nemam dat na oddelenie tisicok bodku.
0 0
bambinka bambinka

bambinka je offline (nepripojený) bambinka

tak, snad mam vsetko spisane.
moze mi to niekto prosim potvrdit? je to jednoosobova s.r.o

Na živnostensky úrad:
o Zakladateľská listina /1x/ - overená
o Vyplnený formulár pre právnickú osobu /1x/
o Toľko 100 Sk kolkov, koľko je živností

Na okresný súd:
o Návrh na zápis P7 /1x/ - overený
o 10 000 Sk kolok
o Zakladateľská listina /2x/ - overená
o Kopia každého živnostenského listu /2x/- overená,
lacnejší variant: výpis zo živnostenského registra /2x/ - neoverený
o Vyhlásenie správcu vkladu /2x/ - neoverene
o Prehlásenie súhlasu so zriadením sídla /2x/ - neoverené
o Podpisový vzor konateľa /2x/ - overený
o Výpis z listu vlastníctva z katastra /2x/ - overený
o Vyhlásenie jediného spoločníka /2x/ -neoverene

dakujem
Naposledy upravil bambinka : 29.08.08 at 12:48
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
bambinka Pozri príspevok
tak, snad mam vsetko spisane.
moze mi to niekto prosim potvrdit? je to jednoosobova s.r.o

Na živnostensky úrad:
o Zakladateľská listina /1x/ - overená
o Vyplnený formulár pre právnickú osobu /1x/ +1x na ktorom si dáš potvrdiť prevzatie
o Toľko 100 Sk kolkov, koľko je živností

Na okresný súd:
o Návrh na zápis P7 /1x/ - overený (určite by som 1x do vl.spisu)
o 10 000 Sk kolok
o Zakladateľská listina /2x/ - overená
o Kopia každého živnostenského listu /2x/- overená,
lacnejší variant: výpis zo živnostenského registra /2x/ - neoverený (nie všade akceptujú)
o Vyhlásenie správcu vkladu /2x/ - neoverene jednoznačne overený podpis
o Prehlásenie súhlasu so zriadením sídla /2x/ - neoverené
o Podpisový vzor konateľa /2x/ - overený (ak nie je v texte ZZ)
o Výpis z listu vlastníctva z katastra /2x/ - overený (stačí aj infovýpis z katasterportal.sk)
o Vyhlásenie jediného spoločníka /2x/ -neoverene

dakujem
...veľa šťastia......
0 0
adamy adamy

adamy je offline (nepripojený) adamy

SÚRNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obchodný register mi odmietol vykonať zápis z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona 513/1991 obch. zákonníka nakoľko spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť (§ 110 ods. 1 písm. i)
Ďalej by som chcel vedieť či niekto nevie na základe akého predpisu obchodný register nechce uznať originál výpisu zo živnostenského registra a vyžaduje overené kópie živnostenských listov.
Vopred veľmi pekne ďakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
adamy Pozri príspevok
SÚRNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obchodný register mi odmietol vykonať zápis z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona 513/1991 obch. zákonníka nakoľko spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť (§ 110 ods. 1 písm. i)
Ďalej by som chcel vedieť či niekto nevie na základe akého predpisu obchodný register nechce uznať originál výpisu zo živnostenského registra a vyžaduje overené kópie živnostenských listov.
Vopred veľmi pekne ďakujem
adamy-adamy, myslím, že bolo od teba veľmi trúfalé, uviesť si v profile "právnik" a pýtať sa - dokonca v dvoch témach - na veci, ktoré vyplývajú zo znenia Obchodného zákonníka.....
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

adamy Pozri príspevok
SÚRNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obchodný register mi odmietol vykonať zápis z dôvodu, že spoločenská zmluva neobsahuje náležitosti podľa osobitného zákona 513/1991 obch. zákonníka nakoľko spoločenská zmluva neobsahuje výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť (§ 110 ods. 1 písm. i)
Ďalej by som chcel vedieť či niekto nevie na základe akého predpisu obchodný register nechce uznať originál výpisu zo živnostenského registra a vyžaduje overené kópie živnostenských listov.
Vopred veľmi pekne ďakujem
1. prejdi si spolocensku zmluvu a najdi, kde je napisane, ake maju vyhody osoby podielajuce sa na zalozeni spolocnosti
2. na vypise zo zivnostenskeho registra nie je napisane, kedy zivnostenske opravnenie nadobudlo pravoplatnost, na tom istom som aj ja pohorel
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať