Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Vie mi prosim niekto poradit ako vykonat zapis - zmenu supisneho cisla do OR? Ci treba nasledne aj uplne znenie zakladatelskej listiny?

Dakujem
0 0
katka1905 katka1905

katka1905 je offline (nepripojený) katka1905

Ahoj biaaa,

robím v advokátskej kancelárií. Zmeny sídla alebo čísla už zapísanej spoločnosti robíme zápisnicou z VZ (v prípade jednoosobovej SRO rozhodnutím spoločníka) v ktorej schválime zmenu, zrušíme staré znenie spol. zmluvy a schválime nové znenie. Vždy robíme úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny, preto že sa nám to zdá jednoduchšie aj pre klienta mať jednu listinu - úplné znenie ako potom hľadať prvé znenie a študovať jeho dodatky.
Pozor ak meníš sídlo je treba dokladať nájomnú zmluvu alebo v prípade vlastníctva LV daného objektu.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

AHoj katka, v prvom rade dakujem za rady.

Je to banalita - nemenim sidlo cele ale len pridavam supisne cislo - mame orientacne dobre ale bez supisneho to vraj znamena nieco uplne ine, a preto je to vraj uplne ina adresa.

Treba pred tymto vsetkym absolvovat aj zivnostensky, alebo tam to staci dodatocne oznamit?

Vdaka
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux


Neviem, ktore cislo je supisne a ktore je orientacne, ale my vzdy piseme, len jedno. Napr. Pekna 26, a nie Pekna 26/1243. Je to tak jednoduchsie a nemyli sa to.

A najprv sa urobi zmena na OR a potom na zivnostenskom.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

OK dakujem. No chyba je len v tom ze ja som dal cislo ako bolo na vypise z katastra co je povedzme 200. Lenze tymto padom posta dorucuje zasielky na dom cislo 200. Ked vsak uvediem 200/75, bude to spravne a bude sediet aj adresa. Tiez neviem re je orientacne a supisne - no to co je v katastri bol nejaky blud.
0 0
katka 35 katka 35

katka 35 je offline (nepripojený) katka 35

ako je najjednoduchšie a najvýhodnejšie vyplácať plat konateľovi? raz ročne? dakujem
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Npeviem ci myslis toto ale mozno pomoze http://www.porada.sk/t89906-ako-dost...e-z-firmy.html
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Prosím o radu. Stretli ste sa pri zakladaní s.r.o. s tým, že sídlo malo by byť v byte, ktorého vlastník je bytové družstvo a zakladateľ spoločnosti je len nájomca. Musí byť potom asi priložená zmluva a súhlas bytového družstva? Ako je to potom s listom vlastníctva? Prikladá sa?
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Prosim vsetkych o radu....zakladam jednoosobovu s.r.o. Sidlo spolocnosti bude mimo mojho trvaleho pobytu v rodinnom dome, ktory som kupil do osobneho vlastnictva. Nemam vsak este podany ani navrh na vklad do katastra nehnutelnosti. Mam uz podpisane kupnopredajne zmluvy a zajtra podam navrh na vklad do katastra. Problemova otazka je, s kym mam podpisat najomnou zmluvu? Sam so sebou,alebo s povodnymi majitelmi? Katastru bude urcitu velmi dlhu dobu trvat kym zapise moju osobu do LV a pocas tejto doby mi vydaju LV s povodnymi majitelmi. Na OR mam dorucit najomnu zmluvu a LV z katastra. Poradte prosim.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ahojte, teraz ma napadlo, že keď som si založila v novembri 2008 s.r.o. tak bolo treba nejaké listiny uložiť do zbierky listín? No asi ma to veľmi skoro napadlo, že? Ďakujem za radu a želám pekný deň
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

ormika Pozri príspevok
Ahojte, teraz ma napadlo, že keď som si založila v novembri 2008 s.r.o. tak bolo treba nejaké listiny uložiť do zbierky listín? No asi ma to veľmi skoro napadlo, že? Ďakujem za radu a želám pekný deň
no toto aj ja prave riesim-vidim vypis z ORSR a v zbierke nic-aj ked som k navrhu pridaval kopie do zbierky listun-ci je na to nejaky specialny postup?
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

biaaa Pozri príspevok
no toto aj ja prave riesim-vidim vypis z ORSR a v zbierke nic-aj ked som k navrhu pridaval kopie do zbierky listun-ci je na to nejaky specialny postup?

ja som zakladala v maji 2008 a teraz pozeram, ze nic tam nieje
tak nechapem naco som to tam davala 2x, ked oni to tam vraj maju ukladat
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

marina8 Pozri príspevok
ja som zakladala v maji 2008 a teraz pozeram, ze nic tam nieje
tak nechapem naco som to tam davala 2x, ked oni to tam vraj maju ukladat
No veď aj ja som to podľa výpisu z OR na internete zistila že to tam nie je zapísané. Tiež som odovzdávala 2x, 1x do zbierky listín. Tak si vlastne nebudem robiť z toho hlavu, možno majú toho veľa a zapíšu to tam neskoršie. Ja mám s.r.o. na súde v Bratislave.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

No ja som to zistoval, vraj to bude asi z dovodu zaneprazdnenosti - ale oficialne by to tam malo byt.
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Jedna mala otazka. Je to spravne napisane ak mam v spolocenskej zmluve, v clanku 13, Konateľ spoločnosti v bode 3.
Pri založení spoločnosti ustanovili spoločníci za konateľov:
Meno Priezvisko, rodne cislo, "Bytom :" ulica c.d., psc mesto, stat
Meno2 Priezvisko2, rodne cislo2, "Bytom :" ulica c.d.(2), psc mesto(2), stat

Ak sme dvaja zakladatelia, spolocnici aj konatelia... Diiiiki
Opravene )
Naposledy upravil Janek22 : 01.02.09 at 14:41
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux


Janekovi:
Priezvisko sa pise s makkym "i", inac nevidim dovod, preco by to malo byt zle.
My vzdy piseme:
Štatutárnym orgánom spoločnosti sú konatelia. Konateľmi spoločnosti sú:
XXX. A presne tie iste udaje, co si napisal.
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Pri pisani tlaciv potrebnych na zalozenie s.r.o. je na konci kazdeho dokumentu napr. "V Trnave, dňa 01.02.2009" Ak to chcem overit notarom staci to len pred nim podpisat alebo aj pred nim dopisat kde a kedy? A to mesto nemusi byt zhodne s mestom v ktorom mi to notar overuje ze?

A este jedna otazka, ake tlacivo je potrebne na "vyhlasenie zakladatela" a potrebuje sa to pri ziadosti o vydanie zivnostenskeho opravnenie na sro, alebo pri registracii sro na OR? Alebo sa to vztahuje len pri zakladani jednoosobovej sro? Diki mooooc!!!
Naposledy upravil Janek22 : 01.02.09 at 17:52
0 0
Janek22 Janek22

Janek22 je offline (nepripojený) Janek22

Pri registracii s.r.o. na zivnostenskom urade sa potrebuje:
Podpisovy vzor konatelov - 2x a overeny notarom
Vyhlasenie spravcu vkladu - 2x a overeny notarom
Spolocenska zmluva - 6x s toho na zivn. budem potrebovat 1, ostatne su 2x na OR, 1 do archivu spolocnosti, a kazdemu spolocnikovi 1. overena notarom.
vytlaceny formular pre PO- moze sa vypisat rovno na zivn. urade?
a 1x List vlastnictva- overeny na matrike + 1x suhlas s umiestenim sidla overeny na matrike.
Staci to? Je to spravne? Prosiiiiim
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Janek22 Pozri príspevok
Pri registracii s.r.o. na zivnostenskom urade sa potrebuje:
Podpisovy vzor konatelov - 2x a overeny notarom
Vyhlasenie spravcu vkladu - 2x a overeny notarom
Spolocenska zmluva - 6x s toho na zivn. budem potrebovat 1, ostatne su 2x na OR, 1 do archivu spolocnosti, a kazdemu spolocnikovi 1. overena notarom.
vytlaceny formular pre PO- moze sa vypisat rovno na zivn. urade?
a 1x List vlastnictva- overeny na matrike + 1x suhlas s umiestenim sidla overeny na matrike.
Staci to? Je to spravne? Prosiiiiim

Na zivnostenskom ti staci len 1 spolocenska zmluva a tlacivo. to co si napisal hore je na OR.

To je jedno, ci to overis na matrike, alebo u notara. Matrika ale nezvazuje, notar ano. Spolocenska zmluva musi byt zviazana. Navrh na zapis nie.
Podpis u notara je 2.80 EUR, na matrike 50 centov...
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Janek22 Pozri príspevok
Pri registracii s.r.o. na zivnostenskom urade sa potrebuje:
Podpisovy vzor konatelov - 2x a overeny notarom (áno - ale len na ORSR)
Vyhlasenie spravcu vkladu - 2x a overeny notarom (áno -ale len na ORSR)
Spolocenska zmluva - 6x s toho na zivn. budem potrebovat 1, ostatne su 2x na OR, 1 do archivu spolocnosti, a kazdemu spolocnikovi 1. overena notarom. (áno 1x-v zavislosti od poctu spolocnikov)
vytlaceny formular pre PO- moze sa vypisat rovno na zivn. urade? (áno-dokonca je to niekedy lepsie)
a 1x List vlastnictva- overeny na matrike + 1x suhlas s umiestenim sidla overeny na matrike. (áno-aj ked suhlas som overeny nemal a LV sa dava len do ORSR pretoze sidlo sa dokazuje tam)
Staci to? Je to spravne? Prosiiiiim
zaroven mi stacil aj infovypis z katastra z netu - ale nie vsade akceptuju
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať