Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

To si rátal iba poštovné.
Milióny pôjdu ešte na sotfvér od spriatelených parazitov.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

+ toner + papier + obálky + odmeny za prácu navyše....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

šak slovač zarobí aj na toto bláznovstvo.....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...a nechápem? načo sú nám potom VS a KS a ešte nové ŠS?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

toto aj mňa napadlo,,,,o chvíľu spravia, pre každý daňový subjekt vlastný daňový úrad,,,
na platy pre lekárov, sestričky, učiteľov a ,,,,,,,, peniaze nie sú a na toto sú??? toto je pre Slovenský národ veľmi potrebné,,,,
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vs určuje po novom či ide o preddavok alebo úhradu dane + obdobie
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zoznam predčíslí účtov otvorených v Štátnej pokladnici pre platenie daní

Daň z pridanej hodnoty 500240
Daň z pridanej hodnoty z elektronických služieb 500398
Daň z príjmov fyzických osôb nerezidentov zo zdrojov na území SR 500216
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a prenájmu 500208
Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti 500259
Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v tuzemsku 500224
Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v zahraničí 500232
Daň z príjmu vyberaná zrážkou 500267
Osobitný odvod finančných inštitúcií 501075
Vratky prostriedkov poukázaných na verejnoprospešný účel 500689
Daň z emisných kvót 500363
Daň z motorových vozidiel - DÚ Banská Bystrica 500320
Daň z motorových vozidiel - DÚ Bratislava, DÚ pre VDS 500275
Daň z motorových vozidiel - DÚ Košice 500339
Daň z motorových vozidiel - DÚ Nitra 500304
Daň z motorových vozidiel - DÚ Prešov 500347
Daň z motorových vozidiel - DÚ Trenčín 500291
Daň z motorových vozidiel - DÚ Trnava 500283
Daň z motorových vozidiel - DÚ Žilina 500312
14 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Braňo Pozri príspevok
Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
...možno je to rozumné. Na takom účte individálnej povahy sa bude hromadiť okrem predpisu a úhrady hádam aj nejaké dlhodobé saldo za daňovníka. Ak tam bude hlboké mínus, tak hádam skôr prídu na kadejakých varehovcov, kyselinárov, mafiánikov a iné živly, ktoré doposiaľ dlhodobo profitovali na falošných nadmerných odpočtoch. A "nám" ... čo máme primerané saldo hádam dajú o to vyšší pokoj s kontrolami, ktoré sa vybíjajú na tom, koľko z 20 eurového paušálu za internet som mohol zneužiť na súkromné četovanie.
7 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
a_je_to Pozri príspevok
...možno je to rozumné. Na takom účte individálnej povahy sa bude hromadiť okrem predpisu a úhrady hádam aj nejaké dlhodobé saldo za daňovníka. Ak tam bude hlboké mínus, tak hádam skôr prídu na kadejakých varehovcov, kyselinárov, mafiánikov a iné živly, ktoré doposiaľ dlhodobo profitovali na falošných nadmerných odpočtoch. A "nám" ... čo máme primerané saldo hádam dajú o to vyšší pokoj s kontrolami, ktoré sa vybíjajú na tom, koľko z 20 eurového paušálu za internet som mohol zneužiť na súkromné četovanie.
Ja si myslím, že podľa VS=DIČ daňovníka snáď tiež videli saldo, či nie? Mne sa tieto nové čísla účtov zdajú úplná hovadina. A pre nás účtovníkov, ktorí robíme viac firiem, je to skomplikovanie práce.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

A FO ktore si robia danove priznanie typ A same, budu kam posielat platby dane? asi ostane nejaky jeden "zberny ucet"? Neviete nahodou niekto?
Dakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nové čísla účtov generuje externá firma :-) čo k tomu dodať...
2 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

cloe Pozri príspevok
Ja si myslím, že podľa VS=DIČ daňovníka snáď tiež videli saldo, či nie? Mne sa tieto nové čísla účtov zdajú úplná hovadina. A pre nás účtovníkov, ktorí robíme viac firiem, je to skomplikovanie práce.
Nevyznám sa až tak v účtovníctve daňovej správy ... Ale VS je v účtovníctve iba možnosť vyhľadania zoznamu, spárovania, triedenia. Ale účet ... to sa zobrazuje ako stav .... nejakej hlavnej knihy, ktorý podlieha ročnej inventarizácii, rozborom, atď. Kým VS znamená určité možnosti /ak chcem vyhľadám, ak nechcem nevyhľadám/, tak účet už znamená určité povinnosti /musím analyzovať/. Skrátka vyšší stupeň kontroly. Ja to poznám názorne zo svojej praxe asi tak, že .... v mojom urbári má každý z cca 150 podielnikov, vrátane neznámych, svoj osobný účet podielov, aj účet predchodcu od založenia r. 1994 a konečné saldo, zhodné s rozpisom zostatku. Cez VS by som tieto veci nedosledoval a nemal tak preukázateľne zobrazené. Neverím, že nový systém nemá nejaký racionálny dôvod. Politici sú "smradi", ale metodici na MF podľa mňa nerobia až takú zavrhnutiahodnú iniciatívu a robotu. Ale ... z prípadu na prípad sa môžem aj mýliť ....
Viac práce pre účtovníkov ? Fuuuúúú .... keď to zrátam od r. 1989 ... koľká komplikácia je to vlastne ? Ale ... viac práce = viac sa narobíme, ale aj viac zarobíme. Alebo ... žeby nie ?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
pripájam tiež svoj názor....
práve mi volal bývalý klient, že mu práve z DÚ poslali list s nejakým číslom účtu (veď pohoda, už to teda začína :-)
Divné na tom akurát je to, že tento klient ZRUŠIL ŽIVNOSŤ pred 5 rokmi!!!

takže toto bude veru drahý špás, keď prideľujú č.účtov aj zrušeným firmám a rozosielajú im zásielky
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jacekova Pozri príspevok
pripájam tiež svoj názor....
práve mi volal bývalý klient, že mu práve z DÚ poslali list s nejakým číslom účtu (veď pohoda, už to teda začína :-)
Divné na tom akurát je to, že tento klient ZRUŠIL ŽIVNOSŤ pred 5 rokmi!!!

takže toto bude veru drahý špás, keď prideľujú č.účtov aj zrušeným firmám a rozosielajú im zásielky
pozor - je kikilion fo, ktorí ukončili živnosť ale sú dlžníkmi dane. stačí porovnať živ. register so zoznamom dlžníkov na drsr.sk
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

a_je_to Pozri príspevok
...možno je to rozumné. Na takom účte individálnej povahy sa bude hromadiť okrem predpisu a úhrady hádam aj nejaké dlhodobé saldo za daňovníka. Ak tam bude hlboké mínus, tak hádam skôr prídu na kadejakých varehovcov, kyselinárov, mafiánikov a iné živly, ktoré doposiaľ dlhodobo profitovali na falošných nadmerných odpočtoch. A "nám" ... čo máme primerané saldo hádam dajú o to vyšší pokoj s kontrolami, ktoré sa vybíjajú na tom, koľko z 20 eurového paušálu za internet som mohol zneužiť na súkromné četovanie.
ale to nemyslíš vážne, že? ja žijem na SVK, no ešte som nepočula, žeby si niekto aj odpykával trest vo väzení za dáky kvalitný daňový podvod... či?
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Toto nové oznčovanie platieb má účinnosť od 1.1.2012, rozumieť tomu tak, že každá platba DÚ od 1.1.2012 má byť už po novom, napr. teda aj platby za zdaňovacie obdobie 2011???
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

NOKIA Pozri príspevok
Toto nové oznčovanie platieb má účinnosť od 1.1.2012, rozumieť tomu tak, že každá platba DÚ od 1.1.2012 má byť už po novom, napr. teda aj platby za zdaňovacie obdobie 2011???
portál drsr núka na úvodnej stránke priamu odpoveď :

S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
srska Pozri príspevok
pozor - je kikilion fo, ktorí ukončili živnosť ale sú dlžníkmi dane. stačí porovnať živ. register so zoznamom dlžníkov na drsr.sk
prezrela som celý zoznam dĺžnikov a môj bývalý klient sa tam nenachádza, takže to bude skôr v tom, že majú na DÚ riadny bordel...
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
tak teraz ma naša poštárka uviedla do šoku....
doniesla mi 4 obálky z DÚ.... nechápala som prečo 4.

takže jedno pridelené číslo je pre moju firmu a ostatné mi doniesla pridelené č.účtu za mojich klientov, na ktorých mám ZEP a posielam za nich výkazy elektronicky.... takže ešte môžem očakávať zopár obáločiek za zvyšných klientov...

jak dobre, že to poslali z DÚ mne, aspoň sa to nestratí a nemusím to od klientov vypytovať... len som z toho bola trochu v šoku....
11 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať