Zavrieť

Porady

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
daja Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať. V mzdách (tvorba miezd) je kólonka stravné -chcela som tam nahodiť výšku diet (vyplácam ich raz mesačne spolu s výplatou na účet).
Ale keď som to zadala - Upraviť mzdu- iné zložky - stravné-náhrada, tak sa mo to zobrazilo síce ako iná oslobodená náhrada, ale zahrnulo mi to do čistej mzdy. Predpokladala som, že sa to zobrazí v kolónke stravné a nebude to zahrnuté v čistej mzde. Diety nie sú zložka mzdy.... či som niečo prehliadla?

http://www.praca-ako.sk/mzda/
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

prosím Vásm chcem sa opýtať náhodu mi neviete potvrdiť resp. vyvrátiť moju informáciu, že od 01.01.2011 vstupuje refundácia odvodov z ÚPSVaR podľa paragrafu 50a do vymeriavacieho základu aj pre sociálnu poisťovňu? doteraz to bolo že iba pre zdravotnú poisťovňu...prosím o usmernenie a keď vstupuje ako si to nastavím v Oberone, aby mi to ťahalo aj do vymeriavacieho základu pre sociálnu poisťovnu...
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Nevstupuje ten príspevok do VZ pre SP.
od 1.1.2011 je to zákone o soc.poistení. prikladám sobor, lebo sa mi to nepodarilo prekopírovať. na strane 8 je §138 - vymeriavací základ. a hneď v bode 1 máš, že VZ zamestnanca sú jeho zdaniteľné príjmy...... OKREM...príjmov zamestnanca poskytovaných zamestnávateľom podľa osobitného predpisu.
a práve ten osobitný predpis, je odvolávka na §50a zákona o službách zamestnanosti
5 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Prosím Vás neviete ako mám vystaviť v Oberone potvrdenie o zdaniteľnej mzde ... za rok 2010 ak nebola zamestnancom vyplatená mzda do 31.1.2011??
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
janapill Pozri príspevok
Prosím Vás neviete ako mám vystaviť v Oberone potvrdenie o zdaniteľnej mzde ... za rok 2010 ak nebola zamestnancom vyplatená mzda do 31.1.2011??

http://www.porada.sk/1671695-post2.html
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
janapill Pozri príspevok
Prosím Vás neviete ako mám vystaviť v Oberone potvrdenie o zdaniteľnej mzde ... za rok 2010 ak nebola zamestnancom vyplatená mzda do 31.1.2011??
Jediným riešením je stornovať mzdu za mesiac december, vytlačiť potvrdenia a následne znova mzdy ako spracované, presunúť do decembra.
2 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

daja Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať. V mzdách (tvorba miezd) je kólonka stravné -chcela som tam nahodiť výšku diet (vyplácam ich raz mesačne spolu s výplatou na účet).
Ale keď som to zadala - Upraviť mzdu- iné zložky - stravné-náhrada, tak sa mo to zobrazilo síce ako iná oslobodená náhrada, ale zahrnulo mi to do čistej mzdy. Predpokladala som, že sa to zobrazí v kolónke stravné a nebude to zahrnuté v čistej mzde. Diety nie sú zložka mzdy.... či som niečo prehliadla?
A na čo sa napríklad používa kolónka Iné oslobod. náhrady pri mzdách: (Upraviť mzdu- iné zložky - stravné-náhrada)
Ďakujem.
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Melnick Pozri príspevok
V kolonke stravné sa Ti zobrazí suma, ktorú prispieva zamestnanec na GL a o túto sumu je ČM nižšia. Túto zložku riešiš cez
-zrážky
-stravné - vyberieš z viacerých ponúk.
dakujem
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Melnick Pozri príspevok
Jediným riešením je stornovať mzdu za mesiac december, vytlačiť potvrdenia a následne znova mzdy ako spracované, presunúť do decembra.
Ale ako to spraviť ak sa to týka mesiacov 4-7/2010? to mám všetky mesiace stornovať a potom nanovo spracovávať???.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
janapill Pozri príspevok
Ale ako to spraviť ak sa to týka mesiacov 4-7/2010? to mám všetky mesiace stornovať a potom nanovo spracovávať???.
Tá mzda nebola vyplatená v mesiacoch 4-7 ???. Potom iba presuň spracovaných zamestnancov, medzi nespracovaných. Ináč nedocieliš , aby nevyplatenú, ale spracovanú mzdu nezahrnulo do všetkých výstupov.
Keď budeš meniť obdobia, klikaj stále na: nie, nie lebo Ti preráta údaje, ktoré máš zadané hlavne priemer.
1 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

OK. ďakujem, idem to vyskúšať.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Melnick Pozri príspevok
Tá mzda nebola vyplatená v mesiacoch 4-7 ???. Potom iba presuň spracovaných zamestnancov, medzi nespracovaných. Ináč nedocieliš , aby nevyplatenú, ale spracovanú mzdu nezahrnulo do všetkých výstupov.
Keď budeš meniť obdobia, klikaj stále na: nie, nie lebo Ti preráta údaje, ktoré máš zadané hlavne priemer.
Skúsila som to, ale teraz mi vypíše úplne čisté tlačivo bez osobných údajov, proste nič. A nedá sa mi vytlačiť ani potvrdenie k ZP.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím , ako mám urobiť vzájomné započítanie pohľadávok? My sme mali uhradiť 1500 €, oni nám 750€. Našla som v programe dobropis , zálohové faktúry, ale nič také ako vzájomný zápočet - nie sme platitelia DPH. Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jana32 Pozri príspevok
Prosím , ako mám urobiť vzájomné započítanie pohľadávok? My sme mali uhradiť 1500 €, oni nám 750€. Našla som v programe dobropis , zálohové faktúry, ale nič také ako vzájomný zápočet - nie sme platitelia DPH. Ďakujem
ID - nepeňažnou operáciou.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Melnick, ďakujem, prosím ťa a poradíš mi aj ohľadom účtu 365, ja som na tento účet účtovala osobný vklad majiteľa do pokladne. Je to správne? Totiž presne o túto sumu mi nesedí hospodársky výsledok keď si vyhodím výkaz ziskov a strát a súvahu , tak či som niečo ja zle nezaúčtovala.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

jana32 Pozri príspevok
Melnick, ďakujem, prosím ťa a poradíš mi aj ohľadom účtu 365, ja som na tento účet účtovala osobný vklad majiteľa do pokladne. Je to správne? Totiž presne o túto sumu mi nesedí hospodársky výsledok keď si vyhodím výkaz ziskov a strát a súvahu , tak či som niečo ja zle nezaúčtovala.

Predpis: 211/365 je OK. Chcelo by to ale aj nejaku zmluvu o pozicke konatela firme.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

zk24 Pozri príspevok
Predpis: 211/365 je OK. Chcelo by to ale aj nejaku zmluvu o pozicke konatela firme.
Účet 365, ale nevchádza do súvahy? Presne o túto sumu mi totiž nesedí hospodársky výsledok. Ide o súvahu neziskovky.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ide do súvahy.... Hovorite o N.O.? Aha, tak to bohuzial ani netusim ako sa tam uctuje...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

jana32 Pozri príspevok
Účet 365, ale nevchádza do súvahy? Presne o túto sumu mi totiž nesedí hospodársky výsledok. Ide o súvahu neziskovky.
Inac v ziadnom pripade sa nespoliehaj na Suvahu od Oberonu. Ja tam mam take neskutocne bludy, ze prepisovanie suvahy mi trva viac casu ako vlastnorucne pisanie. Pozri sa na Uctovny rozvrh: Firma - Uctovny rozvrh. Najdi si ten ktory konkretny ucet a pozri ci je priradeny nejakemu riadku Suvahy. Je mozne ze tam ma byt ucet (netusim o NO) ale nie je mu priradeny riadok suvahy.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

zk24 Pozri príspevok
Inac v ziadnom pripade sa nespoliehaj na Suvahu od Oberonu. Ja tam mam take neskutocne bludy, ze prepisovanie suvahy mi trva viac casu ako vlastnorucne pisanie. Pozri sa na Uctovny rozvrh: Firma - Uctovny rozvrh. Najdi si ten ktory konkretny ucet a pozri ci je priradeny nejakemu riadku Suvahy. Je mozne ze tam ma byt ucet (netusim o NO) ale nie je mu priradeny riadok suvahy.
Tak na toto ma upozornila Melnickj, vďaka nej som si kopu veci opravila, ale práve tento účet mi do súvahy proste nechce vziať a v účtovnom rozvrhu mi ani neponúkne možnosť priradiť ho nejakému riadku súvahy. Tak som si pomohla tým, že som použila účet 379, asi to nie je správne, ale ja si inak neviem pomôcť. Viete mi poradiť aj čo sa týka knihy záväzkov? Dá sa odtiaľ faktúra vymazať, keď je už zaúčtovaná aj v účtovnom denníku? Ja som ju totiž dva krát a keď skúšam jednu vymazať stále mi hlási že musím najprv vymazať položky faktúry. neviem však ako, lebo tie sa vymazať nedajú. Ďakujem za trpezlivosť!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať