Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

janaGT Pozri príspevok
Mäsko si nakrájam na kocky, v hrnci na oleji opražím cibuľku a pridám mäso , ktoré sprudka opražím, okorením , osolím. Potom pridám paradajkový pretlak, aby bol základ červený, podlejem vývarom alebo vodou a dusím do mäkka. Pred koncom pridám hrach, buď mrazený alebo z konzervy. Niekedy si to zjemním troškou smotany, ale to je len môj výmysel. takisto môžeme pridať troška pretlačeného cesnaku. Dochutíme soľou-korením a podávame s ryžou . Na tanieri sa má ešte mäso posypať strúhaným syrom...
Niekedy namiesto hrachu dávam červenú fazuľu z konzervy.

alebo ešte hľadaj tu:
http://www.porada.sk/t9424-mexicky-g...oji-za-to.html
Janka
ďakujem krásne takže dnes bude u nás mexický guláš
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

bv_alexandra Pozri príspevok
Janka
ďakujem krásne takže dnes bude u nás mexický guláš
nemáš zač, potom napíš, ako chutil
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dnes som na obed spravila žemľovku a od včera večera máme ešte pečené zemiaky.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

U nás zo včera: kurča na zelenine (hrášok, mrkva) - zahustené trochou kukuričnej múky a ako príloha http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3934
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
paradajková polievka, restovaná pečeň, ryža, čalamáda.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

calawen Pozri príspevok
U nás zo včera: kurča na zelenine (hrášok, mrkva) - zahustené trochou kukuričnej múky a ako príloha http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3934
Ja som raz robila z kukuričnej kaše aj knedle, a to tak, že hustú kašu ochutenú bylinkami som dala do mirkoténového sáčku, urobila šúľok, na noc do chladničky a na druhý deň sa dali krájať malé knedlíčky.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Ja som raz robila z kukuričnej kaše aj knedle, a to tak, že hustú kašu ochutenú bylinkami som dala do mirkoténového sáčku, urobila šúľok, na noc do chladničky a na druhý deň sa dali krájať malé knedlíčky.
Niekedy vyskušam... Teraz sa mi podarilo pripáliť suroviny, z ktorých som chcela urobiť malému kašičku - karotku a zemiak - krásne to cítiť v kuchyni aj celom byte. Ešteže to pes zožerie... Idem robiť znovu - holt zabudla som
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zemiakové placky plnené čalamádou
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

calawen Pozri príspevok
U nás zo včera: kurča na zelenine (hrášok, mrkva) - zahustené trochou kukuričnej múky a ako príloha http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3934
ta priloha je typicky taliansky recept-taliani ,ak im zostane normalna polenta,kasa,tak z nej na dalsi den ,ked ztuhne/ona tuhne rychlo/ robia taketo vecicky,alebo to len nakrajaju na stvorce a daju zapiect do rury.bez akychkolvek pridavkov.
ale mam recept aj na talianske noky a je to nieco podobne,len z normalnej krupice.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

osky, ono, my máme taký problém, že môj malý syn neznesie keď mám ja v strave pšenicu a výrobky z nej - veľmi ho nadúva a bolí ho bruško. Celiakia to ešte nie je, len gluténová záťaž, ale pre jeho dobro a môj pokoj sa tomu vyhýbam...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

calawen Pozri príspevok
osky, ono, my máme taký problém, že môj malý syn neznesie keď mám ja v strave pšenicu a výrobky z nej - veľmi ho nadúva a bolí ho bruško. Celiakia to ešte nie je, len gluténová záťaž, ale pre jeho dobro a môj pokoj sa tomu vyhýbam...
prave som citala stranky www.najmama.sk a tam sa pise ze polenta a kukuricna muka je vyborna i pre celiatikov.pre tehotne i dojciace mamicky je tiez vyborna a prekvapilo ma ze vyvratili nazor,ze od kukurice sa pribera.tak skus.je to dobra nahrada za krupicku.
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

Dnes bude bravčové v paradajkovej omáčke a cestoviny, včera bola hrášková polievka a párok v rožku a v utorok granadiersky pochod s cviklou.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Dnes obed: naložené hydinové prsia na prírodno, ryža, obloha. Večera špagety so salámou na rezance a kečupom ( saláma podusená na cibulke, potom trochu kečupu a cesnaku ešte dochutiť ), navrch strúhaný syr a večera za 15 min pre 4 osoby. (Saláma a syr zlacnené v tescu ).
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Jeden piatok hojno, druhý piatok jabĺčko a budem sa dnes prežierať + banán
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Vajcové halušky, hlávkový šalát.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja dnes šunafleky , pečené rebierka - ráno som ich naložila a zároveň , keď som už varila to kolienko, tak som urobila fazuľovú polievku - červenú so zeleninou
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

U nas koprova omacka, mäsko a varene zemiaky, + rezance s makom, polievka zeleninova
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

karfiolový nákyp so zemiakmi a nejaký šalát.

Baby, ke´d to tak čítam, tak niekedy mám pocit, že nerobíme iné, len varíme
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Dáša_ Pozri príspevok
karfiolový nákyp so zemiakmi a nejaký šalát.

Baby, ke´d to tak čítam, tak niekedy mám pocit, že nerobíme iné, len varíme
Tak ja varím niečo podobné zapekaný karfiol so zemiakmi.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dáša_ Pozri príspevok

Baby, ke´d to tak čítam, tak niekedy mám pocit, že nerobíme iné, len varíme
Aj keď varím veľmi rada, niekedy by som chcela mať erzeta! Jablko+banán sa "uvarí" veľmi rýchlo a hlavne ten tanierik stačí opláchnuť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať