Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

erzet Pozri príspevok
Jarka, ešte som zabudol. K tomu druhému obedu + víno. Za 15 minút mám prvý obed

ale dnes uz nepracuješ asi
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

V mrazničke som našla zabudnuté morčacie prsia, bude z nich "čína" s pórom, a trojfarebnou paprikou, americké zemiaky. Polievka paradajková.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dáša_ Pozri príspevok
ale dnes uz nepracuješ asi
No moment. Kto nepracuje nech neje.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

A dezert ništ?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Grilovaný zubáč s bylinkovým maslom, brokolicou a varené zemiaky s petržlenovou vňaťou.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Jara Pozri príspevok
A dezert ništ?
Bol predvčerom
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
erzet Pozri príspevok
Prvý obed: Šošovicová polievka. Zabíjačkový tanier (pečený bôčik, klobása, kapusta, zemiaka)

Druhý obed: Husacina, lokše, kapusta
nem banán?

alebo dnes nie je piatok?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
hnedoočka Pozri príspevok
nem banán?

alebo dnes nie je piatok?
No čo ja za to môžem že máme dnes, v piatok, Odborárske husacie hody? Povedal som si keď zhreším poobede už môžem aj ráno. Ale som rád že si pamätáš.
Dnes banán nechám iným.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka zostala od včera, dorobila som iba parené buchty s greflovým lekvárom, posypané grankom. Zajtra budú dusené kuracie pečienky, k tomu ryža a niečo kyslé, v nedeľu kura á la Oskin trojnohý zajac. Osky pá, pá.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

babka - ježibabka Pozri príspevok
Polievka zostala od včera, dorobila som iba parené buchty s greflovým lekvárom, posypané grankom. Zajtra budú dusené kuracie pečienky, k tomu ryža a niečo kyslé, v nedeľu kura á la Oskin trojnohý zajac. Osky pá, pá.
pochutite si,uvidis.my sme mali gule za usami,dojedala som to este o pol jednej v noci-no mam teraz take pazrave obdobie........
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bleskove spagetti

na troske rozpaleneho oleja prehrejeme mrazenu zeleninu,podlejeme troskou vody a nechame dusit do mäkka.pridame 2 pretlacene strucky cesnaku,2 PL paradajkoveho pretlaku,posolime a okorenime stipkou chilli korenia,ak sa voda vyparila,podlejeme.
medzitym uvarime spagetti "al dente"-na skus,scedime a pridame na panvicu k omacke.nesmie to byt suche,ked tam tie spagetti dame,malo by to mat este taku redsiu konzistenciu.potom vsetko popremiasavame kym sa neodpari zbytocna tekutina.konzumujeme este cerstve,teple.kto ma rad,moze si to obohatit o struhany syr.
Naposledy upravil osky : 16.10.09 at 16:59
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

Kelovo-mrkvová polievka zahustená špaldovými vločkami a morčacie na smotane s cestovinou.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Francúzske zemiačiky s klobáskou.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Rajčinová kapusta a fašírky z ovsených vločiek, ktorých recept mám z porady. Syn ani nezistil, že sú z vločiek
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Náš jedálny lístok na budúci týždeň.Po:Žemlovka s ovocím a hov.polievka z nedele.UT:šošovicový prívar s párkom.STR:Francúzske zemiaky,parad.pol.ŠTV:Br.guláš so zemiakmi a chlieb,PIA:pečené filé,zemiakové pyré.SO:kurací perkelt a halušky.NE:pol.z kostí,pečená kačica,lokše/kúpené/,dus.červená kapusta,žemlové knedle,ohárky,čalamáda.Torta,koláče,pagáčik y,víno,šampanské...Dcéra má 21.Komu a čo pošlem?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
smutok Pozri príspevok
Náš jedálny lístok na budúci týždeň.Po:Žemlovka s ovocím a hov.polievka z nedele.UT:šošovicový prívar s párkom.STR:Francúzske zemiaky,parad.pol.ŠTV:Br.guláš so zemiakmi a chlieb,PIA:pečené filé,zemiakové pyré.SO:kurací perkelt a halušky.NE:pol.z kostí,pečená kačica,lokše/kúpené/,dus.červená kapusta,žemlové knedle,ohárky,čalamáda.Torta,koláče,pagáčik y,víno,šampanské...Dcéra má 21.Komu a čo pošlem?
smutok, obdivujem ťa, vieš čo budeš každý deň variť? Ja si lámem hlavu nad tým, čo zajtra na obed...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

smutok Pozri príspevok
Náš jedálny lístok na budúci týždeň.Po:Žemlovka s ovocím a hov.polievka z nedele.UT:šošovicový prívar s párkom.STR:Francúzske zemiaky,parad.pol.ŠTV:Br.guláš so zemiakmi a chlieb,PIA:pečené filé,zemiakové pyré.SO:kurací perkelt a halušky.NE:pol.z kostí,pečená kačica,lokše/kúpené/,dus.červená kapusta,žemlové knedle,ohárky,čalamáda.Torta,koláče,pagáčik y,víno,šampanské...Dcéra má 21.Komu a čo pošlem?
Monika, mne a všetko (kačicu síce ja nemôžem, ale moji zošrotujú všetko čo je jedlé )
a dcére k narodeninám všetko naj
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Ja som dnes urobila karfiolové fašírky, opekané zemiaky a rajčinový šalát z našich úúúúplne posledných rajčín. A taký dressing som zmiešala: biely jogurt, kyslá smotana, lyžica majonézy, veľa cesnaku a pažítka.

Zajtra neviem. Rozmýšľala som nad vyprážanými plnenými kuracími prsami, ale nikdy som to nerobila. Ako ich spojíte po naplnení, aby sa mi dobre obaľovali v strúhanke?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Beella Pozri príspevok
Ja som dnes urobila karfiolové fašírky, opekané zemiaky a rajčinový šalát z našich úúúúplne posledných rajčín. A taký dressing som zmiešala: biely jogurt, kyslá smotana, lyžica majonézy, veľa cesnaku a pažítka.

Zajtra neviem. Rozmýšľala som nad vyprážanými plnenými kuracími prsami, ale nikdy som to nerobila. Ako ich spojíte po naplnení, aby sa mi dobre obaľovali v strúhanke?
podla toho cim plnis.
ak platkom sunky a syra,je lepsie si to vyklepat na tenucko a zrolovat do rolky.potom konce bud spojis sparadlom ale bo si to cele previazes nitkou.lepsie sa s tym robi.musis len pomalsie vyprazat.
ak plnis napr.platom ananasu alebo broskynou,platy si vyklep tiez,a das na seba dva pospajas ich tiez sparadlami,musis davat pri obalovani pozor,ale da sa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať