Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes langose a zemlovka,zajtra pecena kacka,cervena kapusta,zemlove knedle a varene zemiacky
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
dnes boli špagety s omáčkou podľa vlastnej fantázie
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
dnes žemľovka, zajtra fašírka so syrom, zemiaková kaša, mrkvový šalát
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Na tú kačenu treba počkať do nedele/25-teho/.Príď aj s obedárom.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A my ideme dnes na hody )) Pevne verím, že nám nabalia aj na večeru...

Tipujem polievku s pečeňovými haluškami, rezeň a šalát. Ale možno bude aj zmena - nevadí, hlavne že je bez roboty
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Vy sa máte... Ja uvarím morčaciu polievku, špagety /na želanie/ a ešte škvarkové pagáče.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes
- polievka z hovädzieho mäsa(hrude) s tukovo-mäsovými haluškami
- domáci kysnutý knedlík s opečenými rožkami, paradajková omáčka z mäsového vývaru s prepasírovanou zeleninou z polievky a štipkou smotany, mäso z polievky
- zákusok si ešte rozmyslím, asi budú len kysnuté buchty alebo šišky. Hm, teraz ma napadlo, upečiem Deň a noc.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Marína Pozri príspevok
Dnes
- polievka z hovädzieho mäsa(hrude) s tukovo-mäsovými haluškami
- domáci kysnutý knedlík s opečenými rožkami, paradajková omáčka z mäsového vývaru s prepasírovanou zeleninou z polievky a štipkou smotany, mäso z polievky
- zákusok si ešte rozmyslím, asi budú len kysnuté buchty alebo šišky. Hm, teraz ma napadlo, upečiem Deň a noc.
Deň a noc je dobrý koláčik, super rýchly a veľmi lahodný. Tiež odporúčam. Robila som ho tak,ako píše Evička vo svojom recepte...
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

osky Pozri príspevok
podla toho cim plnis.
ak platkom sunky a syra,je lepsie si to vyklepat na tenucko a zrolovat do rolky.potom konce bud spojis sparadlom ale bo si to cele previazes nitkou.lepsie sa s tym robi.musis len pomalsie vyprazat.
ak plnis napr.platom ananasu alebo broskynou,platy si vyklep tiez,a das na seba dva pospajas ich tiez sparadlami,musis davat pri obalovani pozor,ale da sa.

Tak a je to tu znovu. Zasa ma opustila chuť robiť plnené kuracie Ja si na to proste netrúfam. Radšej sa nechápem pozvať na ne do reštaurácie
Asi budú dnes kuracie steaky a basta.
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
varím slepačiu polievku, plnku s rajčinovou omáčkou, keď bude sliepočka mäkká prihodí sa na tanier aj mäsko. Plnku varím v tlačenkových sáčkoch.
Som doma len s manželom to nám bude stačiť.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Nachtigal Pozri príspevok
varím slepačiu polievku, plnku s rajčinovou omáčkou, keď bude sliepočka mäkká prihodí sa na tanier aj mäsko. Plnku varím v tlačenkových sáčkoch.
Som doma len s manželom to nám bude stačiť.
..

..tá rajčinková omáčka je super nápad,tiež mi zostane nejaké mäsko z polievky, urobím na zajtra...bande je jedno, čo zje))) a toto sme dávno nemali..díky za tip..krásny deň ti prajem..
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
pepsikova Pozri príspevok
..

..tá rajčinková omáčka je super nápad,tiež mi zostane nejaké mäsko z polievky, urobím na zajtra...bande je jedno, čo zje))) a toto sme dávno nemali..díky za tip..krásny deň ti prajem..
je to nenáročné a chutí to no nie? Ďakujem, aj ja tebe prajem príjemnú nedeľu.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Beella Pozri príspevok
Tak a je to tu znovu. Zasa ma opustila chuť robiť plnené kuracie Ja si na to proste netrúfam. Radšej sa nechápem pozvať na ne do reštaurácie
Asi budú dnes kuracie steaky a basta.
ale preco?skus to.nie je to tak narocne ako to vyzera.uvidis.ved raz to musis skusit.a tie rolky su uplne jednoduche.fakt.nedaj si pokazit chut.
pobabri sa s tym trochu,sama si najdes system a mozno este i daky zlepsovak pre nas.
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

Dnes bolo krémová zelerovo-petržlenová polievka a morčacie na spôsob španielskych vtáčkov s ryžou.
Skoro nikdy nepíšem dezerty, tak aspoň dnes to napravím:
-pohár s dvojfarebným pudingom s piškótami, s čerstvým jablkovým kompótom, ananásom a poliaty višňovou polevou na koniec posypaný čokoládovými hoblinami no a kto bude chcieť môže si dať šľahačku.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Beella Pozri príspevok
Tak a je to tu znovu. Zasa ma opustila chuť robiť plnené kuracie Ja si na to proste netrúfam. Radšej sa nechápem pozvať na ne do reštaurácie
Asi budú dnes kuracie steaky a basta.
Ja robím plnené kuracie rezne nasledovne: kuracie prsia jemne vyklepem,posolím,dám plátok šunky, plátok syra, preložím na polovičku,obalím v múke,vajíčku a strúhanke a vyprážam. Treba len dobre popritláčať keď sa obaľuje. Zatiaľ sa mi nestalo, aby sa mi rezníky rozpadli, ani syr mi nevytiekol. Ničím to nespájam, ani štáradlami ani niťou.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Marta V Pozri príspevok
Ja robím plnené kuracie rezne nasledovne: kuracie prsia jemne vyklepem,posolím,dám plátok šunky, plátok syra, preložím na polovičku,obalím v múke,vajíčku a strúhanke a vyprážam. Treba len dobre popritláčať keď sa obaľuje. Zatiaľ sa mi nestalo, aby sa mi rezníky rozpadli, ani syr mi nevytiekol. Ničím to nespájam, ani štáradlami ani niťou.
Ja kuracie prsia plnim tak, že urobím nožom "kapsu" a plním do nej. Ale priznávam, že vždy sa bojím a vždy tam pre istotu dám aj špáradlo
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

osky Pozri príspevok
ale preco?skus to.nie je to tak narocne ako to vyzera.uvidis.ved raz to musis skusit.a tie rolky su uplne jednoduche.fakt.nedaj si pokazit chut.
pobabri sa s tym trochu,sama si najdes system a mozno este i daky zlepsovak pre nas.
Marta V Pozri príspevok
Ja robím plnené kuracie rezne nasledovne: kuracie prsia jemne vyklepem,posolím,dám plátok šunky, plátok syra, preložím na polovičku,obalím v múke,vajíčku a strúhanke a vyprážam. Treba len dobre popritláčať keď sa obaľuje. Zatiaľ sa mi nestalo, aby sa mi rezníky rozpadli, ani syr mi nevytiekol. Ničím to nespájam, ani štáradlami ani niťou.
Dáša_ Pozri príspevok
Ja kuracie prsia plnim tak, že urobím nožom "kapsu" a plním do nej. Ale priznávam, že vždy sa bojím a vždy tam pre istotu dám aj špáradlo

Ďakujem pekne za tipy. Ja som to fakt dnes vzdala , no posera. Na budúcu nedeľu to určite vyskúšam. Marta V - klobúk dolu, že bez špáradla, bez ničoho. Ja to hádam aj prišpáradlujem, aj niťou obviažem
Dám vedieť
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Beella Pozri príspevok
Ďakujem pekne za tipy. Ja som to fakt dnes vzdala , no posera. Na budúcu nedeľu to určite vyskúšam. Marta V - klobúk dolu, že bez špáradla, bez ničoho. Ja to hádam aj prišpáradlujem, aj niťou obviažem
Dám vedieť
len potom treba davat pozor,aby ste nepojedli tie nitky a sparadla....
ja pomocou sparadiel plnim i cukiny a patizony-sunkou a syrom.drzi to a moj muz to zboznuje.mnam.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Beella Pozri príspevok
Ja som dnes urobila karfiolové fašírky, opekané zemiaky a rajčinový šalát z našich úúúúplne posledných rajčín. A taký dressing som zmiešala: biely jogurt, kyslá smotana, lyžica majonézy, veľa cesnaku a pažítka.

Zajtra neviem. Rozmýšľala som nad vyprážanými plnenými kuracími prsami, ale nikdy som to nerobila. Ako ich spojíte po naplnení, aby sa mi dobre obaľovali v strúhanke?

Ja robím kapsu, nerozrežiem to celé.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dneska špenát, zemiakové pyré a volské oko,
zajtra asi granatír
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať