Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes "paradajkové zelé", zajtra vyprážané ryby, majonézový šalát, v sobotu fazuľová polievka, lángoše, v nedeľu klasika - rízky.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Cestoviny s nivovou omáčkou, olivami a bazalkou, to mám ja.
Manžel si pohľadá "niečo" v chladničke, tak mu treba keď to, čo mám ja nemá rád.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ančika Pozri príspevok
Cestoviny s nivovou omáčkou, olivami a bazalkou, to mám ja.
Manžel si pohľadá "niečo" v chladničke, tak mu treba keď to, čo mám ja nemá rád.
toto mi pripomenulo: "Neviem, ako sa tí dvaja môžu zhodnúť, keď každý má rád niečo iné! Ona - jeho a On - ju!"
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

marinovany zajac/moze byt aj ine mäsko/

potrebujeme 3 zajacie stehna,kt.rozporcirujeme na mensie kusky i s kostami,po vsetkych stranach mierne nasolime ,potom jednotlive kusky popotierame bohato marinadou,a ponatierane kusky este popotierame navzajom o seba-teda nie o seba/o vas/ale kusky o kusky,tak aby nam uz nezostala ziadna zvysna marinada.najlepsie je ,ked potom mäso poukladame do tej istej nadoby,kde bola marinada zarobena.nechat odlezat prikryte,aspon 2 hodiny,najlepsie vsak na noc.
marinada:
2 KL sladka paprika,1KL kari korenie,pol KL chilli korenie,1KL tymian,3KLolivovy olej-panensky.5KL normalny olej co bezne pouzivate v kuchyni,3 strucky pretlaceneho cesnaku,1KL sojova omacka,cca pol dcl vina-na druhu a farbe nezalezi,2KL citronova stava-vsetko poriadne premiesat.

odlezane mäsko poukladat na maly pekac-aby kusky boli co najviac pri sebe,podliat este trosku vina alebo vody,nie vsak vela.prikryt a dat piect cca 200 stupnov do rury,kym nie je mäsko uplne mäkke ako vata.pozorujeme to a ked je treba,podlievame vzdykvapkou vody.
po zmäknuti mozeme hned konzumovat.ja vsak este necham mäsko zapiect trosku bez vrchnacika,pootacam ho a necham ho tak akoby ugrilovat.takze,je to podla toho,kto ma co rad.
ako priloha trosku ryze a trosku hranolkov,zeleninovy salat
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Keďže od pondelka zostala polovička kelu, tak dnes kelové fašírky, ale aj s mäskom, zahustené ovsennými vločkami. K tomu varené zemiačky a ľadový šalátik so zeleninkou a la čo chladnička dala.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ančika, ja mám tiež to čo ty, ale úplne prvýkrát manžel povedal, že on sa prispôsobí, ak zajtra budú halušky s tvarhom. Tie zas nemusím ja, ale sľúbila som... Nakoniec možno mne ostane z nivovej omáčky a on bude mať viac halušiek...
Nuž čo, protiklady sa priťahujú...
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Osky, ten marinovaný zajac vyzerá fajn, vyskúšam ho. Len neviem, kde zoženiem trojnohého zajaca
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
makové rezance, letná zeleninová polievka
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

hustejšia kelová polievka so zemiakmi a chlebom
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

polievka zo sušených hríbikov a bryndzové halušky
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Silvernola Pozri príspevok
Osky, ten marinovaný zajac vyzerá fajn, vyskúšam ho. Len neviem, kde zoženiem trojnohého zajaca
jeeeej,tak na tomto som sa z chuti zasmiala
mna to nenapadlo.moj tatino chova zajace uz roky,jak na povel,a zasobuje ma.momentakne som mala take balicky v mrazaku-naporcovane.stehna,chrbty,trupy.....je to lepsie ako cely zajo.
mozes pouzit aj kuracinu,alebo nieco ine.
my mame dost casto zajka,tak musim vzdy spekulovat cosi nove,aby sme sa toho neprejedli.
ale inak zajacinka je zdrava a dietna.a tie nase su zarucene Bio.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dvojaká fazuľovica (na bielo pre mňa do malého hrnčeka,aj na červeno) s údeným kolenom. Ku kolenu zemiaky a zeleninový šalát.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

U nás segediňák vylepšený sušenými dubákmi.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Bola som na OČR s deťmi- v utorok srdce na smotane / šampiňóny, kápia, hrášok / s knedľou, v stredu roláda z mletého mäsa plnená praženicou so zeleninou a zemiaková kaša + paradajková polievka , v pondelok bryndzové pirohy s opraženou cibuľou a kyslou smotanou, vo štvrtok zapekané cestoviny s karfiolom, dnes asi len špekáčiky s chlebom, v sobotu hrachová s párkom a pečené bravčové koleno s kyslou kapustou a zemiakmi, v nedeľu kura na karí so zeleninou, smotanou+ ryža, polievka od soboty, roláda plnená klobásovým mäsom a zákusok neviem, asi kysnutý slivkový s posýpkou. Dobrú chuť, Janka.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Prvý obed: Šošovicová polievka. Zabíjačkový tanier (pečený bôčik, klobása, kapusta, zemiaka)

Druhý obed: Husacina, lokše, kapusta
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

No teda Robert, to je riadna kalorická bomba . Po takom obede už len spať môžeš. Veď to potom aj 3 dni by si nemusel jesť
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Fazulová s údeným kolenom, hydinové rizoto+ dubáčiky na kyslo
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zapekaný karfiol so syrom, zemiaky, obloha
0 0
dvapac dvapac

dvapac je offline (nepripojený) dvapac

Ja som vcera robil Musaku... akoze Grecky recept... ale ide tam len mlete maso, zemiaky, baklazan a paradajky (+syr) a da sa to zapiect do rury ako francuzske zemiaky. Je to fakt rychle a moc dobre jedlo aj na veceru po praci
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Jara Pozri príspevok
No teda Robert, to je riadna kalorická bomba . Po takom obede už len spať môžeš. Veď to potom aj 3 dni by si nemusel jesť
Jarka, ešte som zabudol. K tomu druhému obedu + víno. Za 15 minút mám prvý obed
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať