Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň, vopred sa ospravedlňujem, že som si neprečítala témy, ale potrebujem súrne poradiť kolegyni. Jej dcéra dala k 30.9. výpoveď, zamestnávateľ ju akceptuje, ale sídlo má mimo SR a dodnes jej tá výpoveď nedošla, niekde sa zapotrošila na pošte alebo kde, lebo oni to vraj poslali. Na úrade práce ju nechcú zaevidovať bez tej výpovede. Ide o to, že či teraz si musí za tie dni platiť sama odvody ako samoplatiteľ na SP a ZP. Do koľkých dní sa od výpovedi treba hlásiť na úrade práce? Lebo ona je 10 dní nezamestnaná a nevie kedy ten papier dostane. Ďakujem za rady

Má tu trochu zmätok v príspevku.
Asi nedala výpoveď, ale ukončila PP doodou, nie? A na akú výpoveď čaká?? Hádam na výstupné listy, nie? Alebo čaká na podpísanú dohodu o skončení PP?

Po skončení PP sa treba zahlásiť na ÚP do 7 dní, vtedy ju zaevidujú od skončenia PP. AK tak urobí po 7. dni, tak bude evidovaná odo dňa, kedy sa zaeviduje.

Ak od nej vyžadujú výástupné listy, tak si ich bude musieť zabezpečiť (aspoň faxom keby jej ich poslali, alebo naskenované v e-maili, veď firma určite má kópiu zápočtového listu či dohody).

Ale myslím, že sa na ÚP môže aj tak zaevidovať a dodatočne doloží výstupný list.

Tak na čo valstne čaká od zamestnávaeteľa?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Chobot Pozri príspevok

Má tu trochu zmätok v príspevku.
Asi nedala výpoveď, ale ukončila PP doodou, nie? A na akú výpoveď čaká?? Hádam na výstupné listy, nie? Alebo čaká na podpísanú dohodu o skončení PP?

Po skončení PP sa treba zahlásiť na ÚP do 7 dní, vtedy ju zaevidujú od skončenia PP. AK tak urobí po 7. dni, tak bude evidovaná odo dňa, kedy sa zaeviduje.

Ak od nej vyžadujú výástupné listy, tak si ich bude musieť zabezpečiť (aspoň faxom keby jej ich poslali, alebo naskenované v e-maili, veď firma určite má kópiu zápočtového listu či dohody).

Ale myslím, že sa na ÚP môže aj tak zaevidovať a dodatočne doloží výstupný list.

Tak na čo valstne čaká od zamestnávaeteľa?
Ahoj, no mne bolo povedané, že na výpoveď, hoci tiež nechápem, veď by som dala na úrad tú moju výpoveď nie? Ale ak ju nemá podpísanú od zamestnávateľa, tak to úradu stačí? Neviem, no. Už nie som v práci, tak sa neviem kolegyne spýtať. Tak až v pondelok.V každom prípade, výstupný list ani iné papiere od zamestnávateľa zrejme nedostala.ďakujem aj tak
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Tinika Pozri príspevok
Ahoj, no mne bolo povedané, že na výpoveď, hoci tiež nechápem, veď by som dala na úrad tú moju výpoveď nie? Ale ak ju nemá podpísanú od zamestnávateľa, tak to úradu stačí? Neviem, no. Už nie som v práci, tak sa neviem kolegyne spýtať. Tak až v pondelok.V každom prípade, výstupný list ani iné papiere od zamestnávateľa zrejme nedostala.ďakujem aj tak
Myslím, že buď sa nerozumeli tá dcéra s pracovníčkou úradu, alebo tá dcéra to skreslene podala, alebo celkovo pri podaní informácie cez 3 ľudí sa už pôvodná info úplne zdeformovala. To je tak, keď sa to rieši cez viacerých ľudí. Ty nevieš presne, aký má problém, my nevieme poradiť, lebo nám to nevieš upresniť. Bohužiaľ... takto sa nedá radiť.
0 0
mottajcsekova mottajcsekova

mottajcsekova je offline (nepripojený) mottajcsekova

Dobrý deň,
rozhodla som sa so zamestnávateľom rozviazať PP s dohodou, lenže ešte som na PN. Môžme aj počas PN rozviazať PP? A potom čo? Mám sa prihlásiť na úrad práce? Alebo radšej pred rozviazaním skončiť aj PN?

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
misoporada misoporada

misoporada je offline (nepripojený) misoporada

Vyuzitie dovolenky a 7x celodenneho osetrenia v ramci vypovednej lehoty a uzatvorenie druhej prac. zmluvy s inym zamestnavatel od doby kedy mi zacne plynut dovolenka, resp. 7x osetrenie. Je to podla vas mozne?? Dik
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

misoporada Pozri príspevok
Vyuzitie dovolenky a 7x celodenneho osetrenia v ramci vypovednej lehoty a uzatvorenie druhej prac. zmluvy s inym zamestnavatel od doby kedy mi zacne plynut dovolenka, resp. 7x osetrenie. Je to podla vas mozne?? Dik
Áno, ty môžeš mať súčasne uzatvorené aj 2 pracovné pomery a môžeš v jednej firme pracovať, kým v druhej si čerpáš dovolenku.

Len s tým, ošetrením to nie je celkom v poriadku. Tým pádom nám hovoríš, že vedome budeš porušovať ustanovenia ZP, lebo to voľno je na nevyhnutnú dobu na ošetrenie či vyšetrenie. Ak nebudeš v zdravotníckom zariadení, mal by si byť na pracovisku. Takže počas dovolenky áno, počas P nie.


Inak takí sa volajú Workoholici.....
0 0
misoporada misoporada

misoporada je offline (nepripojený) misoporada

Chobot Pozri príspevok
Áno, ty môžeš mať súčasne uzatvorené aj 2 pracovné pomery a môžeš v jednej firme pracovať, kým v druhej si čerpáš dovolenku.

Len s tým, ošetrením to nie je celkom v poriadku. Tým pádom nám hovoríš, že vedome budeš porušovať ustanovenia ZP, lebo to voľno je na nevyhnutnú dobu na ošetrenie či vyšetrenie. Ak nebudeš v zdravotníckom zariadení, mal by si byť na pracovisku. Takže počas dovolenky áno, počas P nie.


Inak takí sa volajú Workoholici.....

Jasne, rozumiem. Vdaka za potvrdenie pre mna neistej odpovede!! :-)
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zamestnanec chce dať výpoveď. Nevie k akému dátumu to má napísať, ale 2-mesačná výpovedná doba by mala končiť 31.12.2008. Píše sa k 31.10. že dáva výpoveď alebo k 31.12.2008 ???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess Pozri príspevok
Zamestnanec chce dať výpoveď. Nevie k akému dátumu to má napísať, ale 2-mesačná výpovedná doba by mala končiť 31.12.2008. Píše sa k 31.10. že dáva výpoveď alebo k 31.12.2008 ???
Nemusí tam uviesť dátum, VD mu začne plynúť od začiatku mesiaca po podaní výpovede. Takže, ak dá výpoveď dnes, VD začne plynúť od 1.11. a skončí 31.12.08.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem.
0 0
adriana2004 adriana2004

adriana2004 je offline (nepripojený) adriana2004

Dobrý deň, prosím o radu. Zamestnanec nám dal výpoveď. Nakoľko pracuje u nás viac ako 10 rokov, môžeme mu dať viac ako 2 mesiace výpovednú dobu, alebo to platí iba pre výpoveď danú zamestnávateľom.Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adriana2004 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. Zamestnanec nám dal výpoveď. Nakoľko pracuje u nás viac ako 10 rokov, môžeme mu dať viac ako 2 mesiace výpovednú dobu, alebo to platí iba pre výpoveď danú zamestnávateľom.Ďakujem
Nie, VD je 2 mesačná. Odpracovaná doba u vás nemá na VD v tomto prípade žiaden vplyv.
0 0
adriana2004 adriana2004

adriana2004 je offline (nepripojený) adriana2004

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Dobrý deň, prosím o pomoc. Zamestnanec podal dňa 31.10.08 výpoveď podľa par. 67 ku dňu 31.10.08. Zamestnávateľ podpísal a napísal súhlasí. Zamestnanec už viac do práce nenastúpil, 3.11.08 sme mu písali list, že porušuje pracovnú disciplínu nakoľko nenastúpil do práce vo výpovednej lehote, ktorá plynie od 1.11. - 31.12.08. Zamestnanec nám odpísal, že nakoľko sme súhlasili s výpoveďou považuje pracovnú pomer za ukončený. Má pravdu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kája. Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o pomoc. Zamestnanec podal dňa 31.10.08 výpoveď podľa par. 67 ku dňu 31.10.08. Zamestnávateľ podpísal a napísal súhlasí. Zamestnanec už viac do práce nenastúpil, 3.11.08 sme mu písali list, že porušuje pracovnú disciplínu nakoľko nenastúpil do práce vo výpovednej lehote, ktorá plynie od 1.11. - 31.12.08. Zamestnanec nám odpísal, že nakoľko sme súhlasili s výpoveďou považuje pracovnú pomer za ukončený. Má pravdu?
Ak z písomnej žiadosti zamestnanca je zrejmé, že sa jedná o výpoveď v zmysle § 67 Zákonníka práce, zamestnancovi od 1.11. začala plynúť dvojmesačná výpovedná lehota /zamestnávateľ nemusí súhlas s výpoveďou potvrdzovať na kopii listu zamestnanca, stačí potvrdiť prevzatie výpovede/.
Ak však v liste § 67 zamestnanec necitoval, zrejme si myslí, že ide o skončenie prac. pomeru dohodou /§ 60 ZP/, uviedol tam dátum a súhlas zamestnávateľa považuje za súhlas s rozviazaním prac.pomeru dohodou.
Ak zamestnanec už nenastúpil do práce, porušuje síce pracovnú disciplínu, môžete mu vykázať absenciu /ak má nejakú dovolenku - krátiť mu ju za absenciu/, ale čo ďalej ? Vidím to v rozviazaní prac.pomeru pred uplynutím výpovednej doby...
0 0
Branis6 Branis6

Branis6 je offline (nepripojený) Branis6

Dobrý deň, prosím o radu. Nakoľko som si našiel novú prácu,chcem dať výpoveď zo zamestnania ku dňu 28.11.2008, aby mi plynula výpovedná lehota od 1.12.2008. Som dostatočne dlho v súčasnom zamestnaní, aby som vedel, že mi nadriadený len tak výpoveď napodpíše a dohoda s ním je viac ako nereálna. Aké mám možnosti oznámiť, resp. doručiť výpoveď tak, aby ju musel okamžite akceptovať? Má zamestnávateľ právo, aby odkladal potvrdenie výpovede, alebo je niečim viazaný ju okamžite podpísať? V prípade, že doručím výpoveď dňa 28.11.2008 a zamestnávateľ mi ju podpíše až napr. 10.12.2008, bude platiť výpovedná lehota od 1.12.2008, alebo až od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, kedy bola výpoveď podpísaná?
Ďakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Branis6 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. Nakoľko som si našiel novú prácu,chcem dať výpoveď zo zamestnania ku dňu 28.11.2008, aby mi plynula výpovedná lehota od 1.12.2008. Som dostatočne dlho v súčasnom zamestnaní, aby som vedel, že mi nadriadený len tak výpoveď napodpíše a dohoda s ním je viac ako nereálna. Aké mám možnosti oznámiť, resp. doručiť výpoveď tak, aby ju musel okamžite akceptovať? Má zamestnávateľ právo, aby odkladal potvrdenie výpovede, alebo je niečim viazaný ju okamžite podpísať? V prípade, že doručím výpoveď dňa 28.11.2008 a zamestnávateľ mi ju podpíše až napr. 10.12.2008, bude platiť výpovedná lehota od 1.12.2008, alebo až od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, kedy bola výpoveď podpísaná?
Ďakujem
Pošli to poštou doporučene 1.triedou 27.11., určite to 28.11. má a od 1.12. ti plynie výpovedná lehota, ale tá je 2 mesiace, takže tvoj PP skončí až 31.1. . Ale bude to výpoveď podľa §67, určite nie dohodou k 1.12. podľa §60 . Výpoveď je jednostranný úkon a túto musí zamestnávateľ akceptovať...na dohode sa musia dohodnúť obe strany !
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Branis6 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. Nakoľko som si našiel novú prácu,chcem dať výpoveď zo zamestnania ku dňu 28.11.2008, aby mi plynula výpovedná lehota od 1.12.2008. Som dostatočne dlho v súčasnom zamestnaní, aby som vedel, že mi nadriadený len tak výpoveď napodpíše a dohoda s ním je viac ako nereálna. Aké mám možnosti oznámiť, resp. doručiť výpoveď tak, aby ju musel okamžite akceptovať? Má zamestnávateľ právo, aby odkladal potvrdenie výpovede, alebo je niečim viazaný ju okamžite podpísať? V prípade, že doručím výpoveď dňa 28.11.2008 a zamestnávateľ mi ju podpíše až napr. 10.12.2008, bude platiť výpovedná lehota od 1.12.2008, alebo až od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, kedy bola výpoveď podpísaná?
Ďakujem
Prečo chceš čakať až do 28.11. Pošli to čím skôr. Alebo odnes osobne, daj si podpísať prevzatie na kopii. Zamestnávateľ nepotvrdzuje súhlas s výpoveďou, ale prevzatie tvojej žiadosti. Na výpoveď máš nárok zo Zákonníka práce, pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby, ak sa so zamestnávateľom nedohodneš inak.
0 0
Branis6 Branis6

Branis6 je offline (nepripojený) Branis6

veronikasad Pozri príspevok
Prečo chceš čakať až do 28.11. Pošli to čím skôr. Alebo odnes osobne, daj si podpísať prevzatie na kopii. Zamestnávateľ nepotvrdzuje súhlas s výpoveďou, ale prevzatie tvojej žiadosti. Na výpoveď máš nárok zo Zákonníka práce, pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby, ak sa so zamestnávateľom nedohodneš inak.
Nakoľko ešte nemám podpísanú zmluvu s novým zamestnávateľom a to nejaký čas potrvá, pretože trávi väčšinu času v zahraničí, budem pravdepodobne nútený odovzdať výpoveď na poslednú chvíľu. Ak by som bol nakoniec nútený poslať výpoveď poštou, tým pádom nebudem mať potvrdenú kópiu výpovede od zamestnávateľa.Ako sa teda preukážem, že výpoveď bola doručená ešte pred 1.12.2008?

Ďakujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Branis6 Pozri príspevok
Nakoľko ešte nemám podpísanú zmluvu s novým zamestnávateľom a to nejaký čas potrvá, pretože trávi väčšinu času v zahraničí, budem pravdepodobne nútený odovzdať výpoveď na poslednú chvíľu. Ak by som bol nakoniec nútený poslať výpoveď poštou, tým pádom nebudem mať potvrdenú kópiu výpovede od zamestnávateľa.Ako sa teda preukážem, že výpoveď bola doručená ešte pred 1.12.2008?

Ďakujem za odpoveď
Bohužial, ak ju prevezme na pošte po 1.12., výpoveď ti začne plynúť od 1.1.09. Aj starý zamestnávateľ môže "kalkulovať" ako ty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať