Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Ja by som Vás chcela poprosiť o radu:
Majiteľ zamestnal troch pracovníkov na HPP v trvaní dvoch mesiacov - od 1.7. - 31.8 2009 - ako je to z dovolenkou patrí im alikvótna časť za dva mesiace /pri ročnom nároku 20 dní/ 3,5 dňa? Mne to vychádza, že áno.

Ale mám problém jeden s tých zamestnancov nastúpil podľa zmluvy k 1.7. a k 5.8. dal výpoveď - dohodou - za dva mesiace som mu vyrátala 3,5 dňa dovolenky ale keď odpracoval len 36 dní ako to mám vyplatiť? Mám riadny guláš - celú noc som rozmýšľa a preto prosím niekoho z Vás pomôžte.
Díky moc.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Badko Pozri príspevok
Ja by som Vás chcela poprosiť o radu:
Majiteľ zamestnal troch pracovníkov na HPP v trvaní dvoch mesiacov - od 1.7. - 31.8 2009 - ako je to z dovolenkou patrí im alikvótna časť za dva mesiace /pri ročnom nároku 20 dní/ 3,5 dňa? Mne to vychádza, že áno.
správne

Ale mám problém jeden s tých zamestnancov nastúpil podľa zmluvy k 1.7. a k 5.8. dal výpoveď - dohodou - za dva mesiace som mu vyrátala 3,5 dňa dovolenky ale keď odpracoval len 36 dní ako to mám vyplatiť? Tento má nárok na 1,5 dňa Mám riadny guláš - celú noc som rozmýšľa a preto prosím niekoho z Vás pomôžte.
Díky moc.

§ 105
Dovolenka za odpracované dni



Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Badko Pozri príspevok
Ja by som Vás chcela poprosiť o radu:
Majiteľ zamestnal troch pracovníkov na HPP v trvaní dvoch mesiacov - od 1.7. - 31.8 2009 - ako je to z dovolenkou patrí im alikvótna časť za dva mesiace /pri ročnom nároku 20 dní/ 3,5 dňa? Mne to vychádza, že áno.
Áno, majú nárok na 2/12. Je to dovolenka za odpracované dni.
Ale mám problém jeden s tých zamestnancov nastúpil podľa zmluvy k 1.7. a k 5.8. dal výpoveď - dohodou - za dva mesiace som mu vyrátala 3,5 dňa dovolenky ale keď odpracoval len 36 dní ako to mám vyplatiť? Mám riadny guláš - celú noc som rozmýšľa a preto prosím niekoho z Vás pomôžte. Tento má nárok len na 1/12. Je to dovolenka za odpracované dni. Za každých 21 dní jedna dvanástina. Díky moc.
Odpovede v texte.
Naposledy upravil Tweety : 12.08.09 at 06:40 Dôvod: oprava nároku na D -pôv.3/12.
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Díky moc ste mi pomohli
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Majka, prečo nárok na 3/12? nárok je na 2/12, lebo PP trval 2 mesiace.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
Majka, prečo nárok na 3/12? nárok je na 2/12, lebo PP trval 2 mesiace.
Lebo sa dvojka hrala na trojku. Samozrejme, že má nárok len na 2/12. Dík za upozornenie, idem to opraviť.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
Lebo sa dvojka hrala na trojku. Samozrejme, že má nárok len na 2/12. Dík za upozornenie, idem to opraviť.
som vedela, že je to preklep.....volajte ma odteraz "veštica"
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Citát:
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Pôvodca textu príspevku: marmal
Je platná výpoveď, ktorá prišla dnes poštou a síce:

"... v zmysle § 67 ZP dávam výpoveď z pracovného pomeru založeného
pracovnou zmluvou zo dňa 1.7.2009. Môj pracovný pomer končí uplynutím
3-mesačnej výpovednej doby.
Dátum 16.7.2009 "

Obidva dátumy sú chybné, PP vznikol 1.3.2006 a dnes je len 29.6.2009.
Je táto výpoveď v poriadku ???

Ďakujem

Marta

</TD></TR></TBODY></TABLE>
VD začne plynúť 1.7.09, VD je dvojmesačná, takže PP skončí 31.8.09.


Este sa vratim k tomuto problemu - mam ja vyzvat zamestnanca aby si prisiel po vystupne papiere (zapoctovy list a pod.) 31.8., lebo on si mysli, ze konci 30.9. alebo to nechat tak a cakat kym pride sam.
Firme by bolo lepsie keby koncil az 30.9.

Dakujem

Marta
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

marmal Pozri príspevok
Citát:
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Pôvodca textu príspevku: marmal
Je platná výpoveď, ktorá prišla dnes poštou a síce:

"... v zmysle § 67 ZP dávam výpoveď z pracovného pomeru založeného
pracovnou zmluvou zo dňa 1.7.2009. Môj pracovný pomer končí uplynutím
3-mesačnej výpovednej doby.
Dátum 16.7.2009 "

Obidva dátumy sú chybné, PP vznikol 1.3.2006 a dnes je len 29.6.2009.
Je táto výpoveď v poriadku ???

Ďakujem

Marta

</TD></TR></TBODY></TABLE>
VD začne plynúť 1.7.09, VD je dvojmesačná, takže PP skončí 31.8.09.


Este sa vratim k tomuto problemu - mam ja vyzvat zamestnanca aby si prisiel po vystupne papiere (zapoctovy list a pod.) 31.8., lebo on si mysli, ze konci 30.9. alebo to nechat tak a cakat kym pride sam.
Firme by bolo lepsie keby koncil az 30.9.

Dakujem

Marta
Ja osobne odpisujem na výpoveď v zmysle, že berieme na vedomie výpoveď zo dňa ...... Výpovedná doba začína plynúť dňom... a končí dňom... K uvedenému dňa sa dostavte na personálne oddelenie k vybaveniu výstupných formalít.
0 0
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

podla mojej skusenosti, hoci uz starsieho data, vypoved dohodou znamena, ze sa dohodnu obe strany, ak jedna nesuhlasi, dohoda o ukonceni pracovneho pomeru je neplatna a v takom priapde musi dat zamestnanec vypoved normalnu s dvojmesacnou vypovednou lehotou.
Ja som dostala normalny list, ze zamestnavel nesuhlasi.
Ked som davala vypoved klasicku s 2 mesacnou dobovou, tak mi stacilo potvrdenie o doruceni vypovedi. Nemusel by na to uz ziadny iny doklad.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lilly.01 Pozri príspevok
podla mojej skusenosti, hoci uz starsieho data, vypoved dohodou znamena, ze sa dohodnu obe strany, ak jedna nesuhlasi, dohoda o ukonceni pracovneho pomeru je neplatna a v takom priapde musi dat zamestnanec vypoved normalnu s dvojmesacnou vypovednou lehotou.
Ja som dostala normalny list, ze zamestnavel nesuhlasi.
Ked som davala vypoved klasicku s 2 mesacnou dobovou, tak mi stacilo potvrdenie o doruceni vypovedi. Nemusel by na to uz ziadny iny doklad.
Výpoveď dohodou Zákonník práce nepozná.
Skončenie PP dohodou podľa § 60 ZP je súhlas zamestnanca aj zamestnávatela k určitému dňu.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Zamest. po dlhodobej PN mala nastúpiť do práce nakoľko pracovné zaradenie v ktorom pracovala už nevykonávame poslala som ju na lek.prehliadku - preradenie, doniesla papier že nie je schopná túto prácu vykonávať nie je to ťažká práca, lekárka jej napísala že nie je schopná teraz chce ukončiť pracovný pomer. Ukončiť pracovný pomer dohodou alebo výpoveďou.Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dada 1 Pozri príspevok
Zamest. po dlhodobej PN mala nastúpiť do práce nakoľko pracovné zaradenie v ktorom pracovala už nevykonávame poslala som ju na lek.prehliadku - preradenie, doniesla papier že nie je schopná túto prácu vykonávať nie je to ťažká práca, lekárka jej napísala že nie je schopná teraz chce ukončiť pracovný pomer. Ukončiť pracovný pomer dohodou alebo výpoveďou.Ďakujem
V prvom rade - aká lekárka to napísala? Kam si ju poslala k lekárovi? K zmluvnému lekárovi v rámci pracovnej zdravotnej služby? Pozri k tomu tento môj príspevok:

http://www.porada.sk/1129154-post48.html

Ak je to riadna lekárska správa, tak si povinná ju preradiť na iné miesto. Ak to nie je možné, skús sa s ňou dohodnúť na ukončení PP (podmienky dohody si dohodnite). AK nie, tak jej budeš musieť dať výpoveď zo zdravotných dôvodov s odstupným podľa § 63 ods. 1 písm. c).
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pri rozviazani PP dohodou pri takomto pripade nie je odstupne??
Inak lekarsky posudok podla zakona 576/2004 §16, ods.3 vypisuje poskytovatel zdrav,starostlivosti zakon 578/2004 §4, ods.a,b,- takze to moze byt aj vseobecny, tzv.obvodny lekar./pravnicky podlozene/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chobot Pozri príspevok
Nie je zákonný nárok na odstupné v prípade rozviazania PP dohodou (pokiaľ to nie sú organizačné dôvody alebo zrušenie zamestnávateľa).
A ZP §76, ods.1? tam sa uvadza aj dohoda a odstupne.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alaya1 Pozri príspevok
A ZP §76, ods.1? tam sa uvadza aj dohoda a odstupne.
Áno, máš pravdu. Patrí odstupné aj v prípade skončenia dohodou zo zdravotných dôvodov.
0 0
Katka4040 Katka4040

Katka4040 je offline (nepripojený) Katka4040

Zamestnaná žena
Dobry den,

prosim potrebujem poradit. Mam priatelku, ktora sa chce zbavit trvaleho pracovneho pomeru, pracuje ako ucitelka ZS uz viac, ako 15 rokov nepretrzite. Nema ziadnu nahradnu alternativu, je v zlozitej zivotnej situacii a myslim, ze komplikacie, ktore nastanu jej to vsetko neulahcia. Chcela by som vediet, co vsetko ju caka, ak skonci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca (odhlasky, prihlasky, povinnosti voci poistovniam, uradom...). Zamestnavatel sa asi nebude chciet dohodnut, a aj keby sa sa chcel, neviem, ci to pre nu nebude nevyhodnejsie. Dakujem velmi pekne za radu.
Katka
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Katka4040 Pozri príspevok
Dobry den,

prosim potrebujem poradit. Mam priatelku, ktora sa chce zbavit trvaleho pracovneho pomeru, pracuje ako ucitelka ZS uz viac, ako 15 rokov nepretrzite. Nema ziadnu nahradnu alternativu, je v zlozitej zivotnej situacii a myslim, ze komplikacie, ktore nastanu jej to vsetko neulahcia. Chcela by som vediet, co vsetko ju caka, ak skonci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca (odhlasky, prihlasky, povinnosti voci poistovniam, uradom...). Zamestnavatel sa asi nebude chciet dohodnut, a aj keby sa sa chcel, neviem, ci to pre nu nebude nevyhodnejsie. Dakujem velmi pekne za radu.
Katka
Odhlášky, povinnosti voči poisťovniam ju ako zamestnanca nemusia trápiť. To čaká ZĽa aj v tom prípade, ak sa dohodnú na ukončení PP, aj keď nie.

Rozdiel je v ukončení PP.
Buď dohodou k určitému dátumu, buď s dôvodom alebo bez dôvodu, alebo môže aj ona podať výpoveď, avšak s 2-mesačnou výpovednou dobou. Samozrejme na odstupné nemá nárok ani v jednom prípade.

PS: Hádam v školstve nie sú nejaké iné podmienky.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Katka4040 Pozri príspevok
Dobry den,

prosim potrebujem poradit. Mam priatelku, ktora sa chce zbavit trvaleho pracovneho pomeru, pracuje ako ucitelka ZS uz viac, ako 15 rokov nepretrzite. Nema ziadnu nahradnu alternativu, je v zlozitej zivotnej situacii a myslim, ze komplikacie, ktore nastanu jej to vsetko neulahcia. Chcela by som vediet, co vsetko ju caka, ak skonci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca (odhlasky, prihlasky, povinnosti voci poistovniam, uradom...). Zamestnavatel sa asi nebude chciet dohodnut, a aj keby sa sa chcel, neviem, ci to pre nu nebude nevyhodnejsie. Dakujem velmi pekne za radu.
Katka
Pri každom skončení pracovného pomeru zamestnávateľ vystaví doklad
o skončení pracovnho pomeru, zápočtový list a potvrdenie
o príjme. Zamestnávateľ odhlási praovníka zo sociálnej a zdravotnej poisť.
Nepíšeš, či dotyčná osoba bude nezamestnaná. Ak áno, prihlási sa na úrad práce. Tam jej dajú tlačivo "potvrdenie o príjme" ktoré vyplní bývalý zamestnávateľ.
0 0
Katka4040 Katka4040

Katka4040 je offline (nepripojený) Katka4040

Zamestnaná žena
Ano, priatelka bude nezamestnana a nema ani vyhliadku moznej dalsej prace....ako to je potom s poisteniami? Kym bude evidovana na urade prace plati za nu vsetko stat tak, ako ked bola zamestnana? A nebude mat ziadnu nevyhodu, ak da vypoved zamestnavatelovi (myslim davky v nezamestnanosti a tak...).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať