Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
ďakujem za odpoveďe, budem ich tlmočiť ďalej
0 0
Ejuska2586 Ejuska2586

Ejuska2586 je offline (nepripojený) Ejuska2586

Erika
Ahojte Poraďáci.

Chcela by som sa opýtať:
Zamestnanec požiadal zamestnávateľa o ukončenie pracovného pomeru k 1.1.2009, čo mu ale zamestnávateľ neprijal. Ako môže zamestnanec ukončiť zamestnanie, keď má už len 1 mesiac? Čo sa môže stať, ak k 1.1.09 už u pôvodného zamestnávateľa nenastúpi a zamestná sa u iného? Ďakujem za radu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Čítaj od prísp. 9 http://www.porada.sk/t13295-skonceni...mestnanca.html
0 0
verato verato

verato je offline (nepripojený) verato

<HR style="COLOR: lightsteelblue" SIZE=1> Dobry den, v decembri mi konci RP, dietatko dovrsi 3 roky. Zamestnavatel moje povodne pracovne miesto zrusil, ponukol mi ine pracovne miesto, kde mi ako slobodnej matke nevyhovuje pracovna doba. Ako mam postupovat pri rozviazani pracovneho pomeru, mam narok na odstupne?
Dakujem za odpoved.
0 0
maykaV maykaV

maykaV je offline (nepripojený) maykaV

Zamestnanec nanastupol do zamestnania pocas plynutia vypovednej lehoty. Zamestnavatel mu pisal absenciu, ale k 31.7.2008 ho odhlasil zo soc. aj zdravotnej poistovne. Zamestnancovy zatial nedal doklady(zapoctovy list a rocne zuctovanie) ku skonceniu prac. pomeru. Ma zamestnavatel povinnost poslat tieto dokumenty zamestnancovi, alebo nie? Je nieco v zakonniku prace, ako sa moze zamestnanec dostat k tymto dokladom ak mu ich zamestnavatel nechce dat?
Dakujem za odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maykaV Pozri príspevok
Zamestnanec nanastupol do zamestnania pocas plynutia vypovednej lehoty. Zamestnavatel mu pisal absenciu, ale k 31.7.2008 ho odhlasil zo soc. aj zdravotnej poistovne. Zamestnancovy zatial nedal doklady(zapoctovy list a rocne zuctovanie) ku skonceniu prac. pomeru. Ma zamestnavatel povinnost poslat tieto dokumenty zamestnancovi, alebo nie? Je nieco v zakonniku prace, ako sa moze zamestnanec dostat k tymto dokladom ak mu ich zamestnavatel nechce dat?
Dakujem za odpovede.
§ 75 ZP
(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.

Ročné zúčtovanie, ktoré v príspevku uvádzaš, určite nie, veď rok 2008 ešte neskončil.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
maykaV Pozri príspevok
Zamestnanec nanastupol do zamestnania pocas plynutia vypovednej lehoty. Zamestnavatel mu pisal absenciu, ale k 31.7.2008 ho odhlasil zo soc. aj zdravotnej poistovne. Zamestnancovy zatial nedal doklady(zapoctovy list a rocne zuctovanie) ku skonceniu prac. pomeru. Ma zamestnavatel povinnost poslat tieto dokumenty zamestnancovi, alebo nie? Je nieco v zakonniku prace, ako sa moze zamestnanec dostat k tymto dokladom ak mu ich zamestnavatel nechce dat?
Dakujem za odpovede.
Ročné zúčtovanie, ktoré v príspevku uvádzaš, určite nie, veď rok 2008 ešte neskončil.


Ročné zúčtovanie mu vydá za obdobie, ktoré má odpracované u daného zamestnávateľa
Ináč súhlas s ostatným...

0 0
gabenka gabenka

gabenka je offline (nepripojený) gabenka

chcem sa ale opýtat ja mam problem ze ja chcem skoncit ale on mi nechce dat ani vyplatu a ani vypoved podpisat a to je z mojej strany ako to mam riesit uz som ho dala na inspektorat prace da sa este nieco podniknut
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

gabenka Pozri príspevok
chcem sa ale opýtat ja mam problem ze ja chcem skoncit ale on mi nechce dat ani vyplatu a ani vypoved podpisat a to je z mojej strany ako to mam riesit uz som ho dala na inspektorat prace da sa este nieco podniknut
Výpoveď treba poslať poštou doporučene. V prípade, že Vás nechce uvolniť ihneď, musí tak spraviť do 2 mesiacov od podania výpovede a začatia plynutia výpovednej lehoty (Od 1. dňa nasledujúceho mesiaca.) Ak Vám nevyplatil mzdu, môžete rozviazať prac.pomer do 14 dní od nevyplatenia mzdy s okamžitou platnosťou. Mzdu si môžete vymáhať aj súdnou cestou.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry den.
Chcela by som sa opytat:
Zamestnanec je u nas zamestnany od 1.10.08.
31.12.08 dal vypoved v skusobnej dobe. Patri mu dovolenka 4 dni.
V decembri odpracoval 13 dni a potom az do konca mesiaca neprisiel do prace. Patri mu nahrada mzdy za tie zvysne dni a za sviatok? Dakuje za odpoved.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Náhrada za sviatok podľa pracovnej zmluvy. Náhrada za pracovné dni, ktoré neodrobil zrejme nie. Ak nepreukáže, prečo nebol, môžete mu dokonca krátiť aj dovolenku, na ktorú má nárok.
Naposledy upravil Gabi03 : 10.01.09 at 09:34
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabi03 Pozri príspevok
Náhrada za sviatok podľa pracovnej zmluvy. Náhrada za pracovné dni, ktoré neodrobil zrejme nie. Ak nepreukáže, prečo nebol, môžete mu dokonca krátiť aj dovolenku, na ktorú má nárok.
Krátiť dovolenku podľa § 109 ZP v tomto prípade nie je možné, pretože neodpracoval aspoň 60 dní v roku.§ 109
Krátenie dovolenky
(1) Ak nepracoval zamestnanec, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, z dôvodu výkonu základnej služby, náhradnej služby alebo civilnej služby namiesto tejto služby mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu , z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 2) a pre dôležité osobné prekážky v práci, ktoré sa neuvádzajú v § 141 ods. 2, kráti sa mu dovolenka za prvých 100 takto zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 22 21 dní rovnako o jednu dvanástinu. Dovolenka sa zamestnancovi nekráti za obdobie pracovnej neschopnosti vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, za ktorú ktoré zamestnávateľ zodpovedá.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Chcem sa este opytat.
V zakone ZP som nasla § 122 ods. 4, ze nahrada mzdy za sviatok nepatri zamestnancovi, ktory neospravedlnene zameska zmenu bezprostredne predchadzajucu sviatok alebo bezprostredne po nom. Zamestnanec posledny krat pracoval 17.12.08 a nic nepovedal, ze si berie dovolenku, len jednoducho neprisiel do prace.
Za odpoved velmi pekne dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Asztalosová Pozri príspevok
Chcem sa este opytat.
V zakone ZP som nasla § 122 ods. 4, ze nahrada mzdy za sviatok nepatri zamestnancovi, ktory neospravedlnene zameska zmenu bezprostredne predchadzajucu sviatok alebo bezprostredne po nom. Zamestnanec posledny krat pracoval 17.12.08 a nic nepovedal, ze si berie dovolenku, len jednoducho neprisiel do prace.
Za odpoved velmi pekne dakujem.
Na tie dni od 17.12.08 má absenciu, takže žiadnu náhradu za sviatky nedostane.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dakujem za odpoved. Velmi ste my pomohli.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Asztalosová Pozri príspevok
Dobry den.
Chcela by som sa opytat:
Zamestnanec je u nas zamestnany od 1.10.08.
31.12.08 dal vypoved v skusobnej dobe. Patri mu dovolenka 4 dni.
V decembri odpracoval 13 dni a potom az do konca mesiaca neprisiel do prace. Patri mu nahrada mzdy za tie zvysne dni a za sviatok? Dakuje za odpoved.

Ako ospravedlnil neprítomnosť v práci? Mal PN alebo niečo iné? Vy ste súhlasili s tým, aby neprišiel do práce v tom decembri?
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Chcem sa spýtať ak ale zamestnanec i tak odíde a nedodrží výpovednú lehotu čím ho môže zamestnávateľ postihnúť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maad Pozri príspevok
Chcem sa spýtať ak ale zamestnanec i tak odíde a nedodrží výpovednú lehotu čím ho môže zamestnávateľ postihnúť?
§62 ZP
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Čo s tým keď zamestnanec i tak odišiel zo zamestnania a nedodržal výpovednú lehotu.Aký bude z toho postih?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tweety Pozri príspevok
§62 ZP
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
Čiže väčšinou nič, lebo málokto má tak podpísanú zmluvu (aspoň pri starších zamestnancoch )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať