Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Agenda ostala v práci s tým že on si už aj zablokoval počítač aby som sa ja k nemu nedostala a pýtal si odo mňa kľúče, no zachoval sa ku mne ako.....Domyslite si,nech sa snažím ako chcem!! A som mu povinná spraviť daňové priznanie alebo už nemusím pre neho pohnúť ani prstom?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

maad Pozri príspevok
Agenda ostala v práci s tým že on si už aj zablokoval počítač aby som sa ja k nemu nedostala a pýtal si odo mňa kľúče, no zachoval sa ku mne ako.....Domyslite si,nech sa snažím ako chcem!! A som mu povinná spraviť daňové priznanie alebo už nemusím pre neho pohnúť ani prstom?
No ak Vám neumožní prístup k počítaču, tak mu ho ani nebudete môcť spraviť. Ja osobne by som to daňové priznanie spravila, pokiaľ by mi to umožnil. Prípadne by som mu doporučene poslala list, v ktorom by som ho upozornila, že ak mu mám spraviť DP, musí mi umožniť prístup k PC. Aby Vás nemohol v budúcnosti napadnúť, že ste neuzavreli svoju prácu a tým jemu vznikla škoda. Takto budete krytá, že ste to chceli spraviť a on Vám to neumožnil.
0 0
eva1907 eva1907

eva1907 je offline (nepripojený) eva1907

Zamestnanec má od 15.3.2009 nárok na starobný dôchodok, 16.3. je objednaný v SP na podanie žiadosti. Dohodli sme sa na skončení pracovného pomeru k 31.3.2009 s vyplatením odchodného podľa ZP /1-mesačné/. Prosím,je to môj prvý prípad v práci personalistky a mzdárky, poradiť aký je postup voči poisťovniam, ako mám počítať odvody v mesiaci marec a aké doklady mu mám vystaviť. Dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

eva1907 Pozri príspevok
Zamestnanec má od 15.3.2009 nárok na starobný dôchodok vystavíš mu ELDP od dátumu nástupu do 14.3.(od 15.3.09-starobný dôchodca) , 16.3. je objednaný v SP na podanie žiadosti. Dohodli sme sa na skončení pracovného pomeru k 31.3.2009 s vyplatením odchodného podľa ZP /1-mesačné/ vystavíš opäť ELDZ od 15.3.09-31.3.09 . Prosím,je to môj prvý prípad v práci personalistky a mzdárky, poradiť aký je postup voči poisťovniam, ako mám počítať odvody v mesiaci marec a aké doklady mu mám vystaviť. Dakujem
Na poisťovne neoznamuješ nič ohľadom toho, že požiada zamestnanec o starobný dôchodok. Odvody do ZP a SP zostávajú nezmenené.

Po ukončení PP ho odhlásiš zo ZP a SP.

Ak by zamestnanec požiadal o starobný dôchodok od 1.4.09, tak ELDZ vypíšeš:
všetky roky (od 2004) od nástupu
rok 2009:
od 1.1. do 14.3.
od 15.3. do 31.3.
0 0
turinic turinic

turinic je offline (nepripojený) turinic

mino
potrebujem poradit dostal som ponuku prejst na novu pracovnu poziciu. personalne oddelenie mi ale oznamilo, ze mi nepripravia dohodu o skonceni pracovneho pomeru skor, ako im dam ziadost o skoncenie pracovneho pomeru k urcitemu dnu. nemam ani akceptacny list a ani som nevidel novu pracovnu zmluvu, vraj este nie je urobena. bude az potom ked im dorucim podpisanu ziadost. mne sa to ale nezda, lebo skoncenie na dohodu a nova zmluva sa podpisuju subezne - pre znizenie rizika.... jedna sa o prechod z materskej firmy do 100% dcery (samostatne pravne subjekty). ako postupovat?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

turinic Pozri príspevok
potrebujem poradit dostal som ponuku prejst na novu pracovnu poziciu. personalne oddelenie mi ale oznamilo, ze mi nepripravia dohodu o skonceni pracovneho pomeru skor, ako im dam ziadost o skoncenie pracovneho pomeru k urcitemu dnu. nemam ani akceptacny list a ani som nevidel novu pracovnu zmluvu, vraj este nie je urobena. bude az potom ked im dorucim podpisanu ziadost. mne sa to ale nezda, lebo skoncenie na dohodu a nova zmluva sa podpisuju subezne - pre znizenie rizika.... jedna sa o prechod z materskej firmy do 100% dcery (samostatne pravne subjekty). ako postupovat?
Vy ich poznáte lepšie, či sa dá dôverovať, ak nie tak by som výpoveď dala až po podpísaní novej pracovnej zmluvy, prípadne naraz - súbeh 2 pracovných miest v súčasnosti nie je na prekážku
0 0
turinic turinic

turinic je offline (nepripojený) turinic

mino
pripravit dohodu o skonceni a novu pracovnu zmluvu mozu predsa na zaklade mailu, osobneho stretnutia popr overenie u generalneho, divizneho alebo sekcneho riaditela alebo naozaj k tomu potrebuju moju ziadost???
0 0
eva1907 eva1907

eva1907 je offline (nepripojený) eva1907

Ďakujem za odpoveď a príjemný víkend
0 0
Praca_1981 Praca_1981

Praca_1981 je offline (nepripojený) Praca_1981

Ahojte,
chcela by som pár rád.
1. Ak chcem odist od zamestnavatela a ten nesuhlasi s dohodou o skonceni PP tak musim dať zrejme výpoveď s 2 mes. VD ale ja uz do prace nechcem nastupit, mozem sa dat na PN-ku pocas trvania VD? Nebude sa mi nijako predlzovat VD?
2. Ak davam ziadost o skoncenie pracovneho pomeru, do kolko dni sa mi musi zamestnavatel k ziadosti vyjadrit? Mozem tam uviest aj do kolko dni chcem aby sa mi vyjadril?
3. Ak dam ja vypoved a nenajdem si nove miesto tak sa mozem prihlasit na UP a budem mat narok na podporu alebo budem mat zaplatene iba odvody?
3. Mozem pocas evidencii na urade prace (a ak mam narok na podporu v nezamestnanosti a poberam ju) mat nejaku brigadu alebo dohodu o vykonani prace popripade ine prilezitostne prijmy?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Praca_1981 Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som pár rád.
1. Ak chcem odist od zamestnavatela a ten nesuhlasi s dohodou o skonceni PP tak musim dať zrejme výpoveď s 2 mes. VD ale ja uz do prace nechcem nastupit, mozem sa dat na PN-ku pocas trvania VD? Nebude sa mi nijako predlzovat VD?
nebude

Praca_1981 Pozri príspevok
2. Ak davam ziadost o skoncenie pracovneho pomeru, do kolko dni sa mi musi zamestnavatel k ziadosti vyjadrit? Mozem tam uviest aj do kolko dni chcem aby sa mi vyjadril?
Nemá žiadnu lehotu. Dokonca sa nemusí vôbec vyjadriť.

Praca_1981 Pozri príspevok
3. Ak dam ja vypoved a nenajdem si nove miesto tak sa mozem prihlasit na UP a budem mat narok na podporu alebo budem mat zaplatene iba odvody?
môžeš sa prihlásiť na ÚP

Praca_1981 Pozri príspevok
3. Mozem pocas evidencii na urade prace (a ak mam narok na podporu v nezamestnanosti a poberam ju) mat nejaku brigadu alebo dohodu o vykonani prace popripade ine prilezitostne prijmy?
za určitých podmienok môžeš
0 0
Praca_1981 Praca_1981

Praca_1981 je offline (nepripojený) Praca_1981

2. Nemusi sa vobec vyjadrit? A ako budem vediet ci mam nastupit alebo nemam nastupit potom do prace. Ved aj urady maju lehotu vyjadrit sa do 30 dni. Takze ak sa mi nevyjadri k ziadosti o skoncenie pp dohodou tak co? Mam podat vypoved?
3. Ja viem, ze sa mozem prihlasit ale ci mam narok na davky v nezamestnanosti. Pracujem nepretrzite cca 8 rokov.
3. A ake su tie podmienky? Asi nepresiahnut urcity prijem. Ale aky?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Praca_1981 Pozri príspevok
2. Nemusi sa vobec vyjadrit? A ako budem vediet ci mam nastupit alebo nemam nastupit potom do prace. Ved aj urady maju lehotu vyjadrit sa do 30 dni. Takze ak sa mi nevyjadri k ziadosti o skoncenie pp dohodou tak co? Mam podat vypoved?
Ty navrhneš dohodu o skončení PP napr. k 31.3.2009. Ak sa ti nevyjadria, tak je logické, že žiadna dohoda nebola. Potom ti zostáva len podať výpoveď. Je nelogické sa zamestnať a nemať pritom ukončený starý prac. pomer.

Najlepšie je dať výpoveď a následne navrhnúť skončenie PP dohodou. Ak zamestnávateľ nepristúpi na dohodu, skončí PP výpoveďou najneskôr do 3 mesiacov.

Praca_1981 Pozri príspevok
3. Ja viem, ze sa mozem prihlasit ale ci mam narok na davky v nezamestnanosti. Pracujem nepretrzite cca 8 rokov.
AK pracuješ 8 rokov, tak spĺňaš podmienku na priznanie podpory v nezamestnanosti.

Praca_1981 Pozri príspevok
3. A ake su tie podmienky? Asi nepresiahnut urcity prijem. Ale aky?
Áno, ide o výšku príjmu. Z hlavy to neviem, treba si vyhľadať na porade, bolo to viackrát diskutované.
0 0
Praca_1981 Praca_1981

Praca_1981 je offline (nepripojený) Praca_1981

Nie je jedno kolko mam pracovnych pomerov? No lenze ked dam vypoved tak to je asi zbytocne davat ukoncenie PP dohodou. A ked podavam ja vypoved nie je pre mna 2 mes. VD?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Praca_1981 Pozri príspevok
Nie je jedno kolko mam pracovnych pomerov?
Môžeš mať aj 5 prac. pomerov, ale ako budeš chodiť do novej práce, ak stále si povinný chodiť do starej práce?

Praca_1981 Pozri príspevok
No lenze ked dam vypoved tak to je asi zbytocne davat ukoncenie PP dohodou.
Nie je, napr. dáš výpoveď dnes, 9.3.2009. VD začne plynúť od 1.4.2009 a skončí sa 31.5.2009. Zajtra navrhneš zamestnávateľovi, aby tvoj PP skončil dohodou k 31.3.2009. Ak bude súhlasiť, tak skončíš 31.3.2009 a od 1.4.2009 môžeš nastúpiť do novej práce. AK nie, tak nástup si budeš musieť dohodnúť od 1.6.2009.

Praca_1981 Pozri príspevok
A ked podavam ja vypoved nie je pre mna 2 mes. VD?
Áno, VD je 2 mesačná - ale ako som na hore uvedenom príklade ukázal (dnes by si podal výpoveď), tak PP skončí až toho 31.5.2009, čo sú skoro 3 mesiace - preto som písal, že najneskôr do 3 mesiacov (z toho 2 mesiace VD.
Naposledy upravil Chobot : 09.03.09 at 13:19
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
Praca_1981 Pozri príspevok
2. Nemusi sa vobec vyjadrit? A ako budem vediet ci mam nastupit alebo nemam nastupit potom do prace. Ved aj urady maju lehotu vyjadrit sa do 30 dni. Takze ak sa mi nevyjadri k ziadosti o skoncenie pp dohodou tak co? Mam podat vypoved?
3. Ja viem, ze sa mozem prihlasit ale ci mam narok na davky v nezamestnanosti. Pracujem nepretrzite cca 8 rokov.
3. A ake su tie podmienky? Asi nepresiahnut urcity prijem. Ale aky?
Výpoveď postačujúco vysvetlil Chobot.
Ja len dodám, že ak u tohto zamestnávateľa pracuješ viac ako 5 rokov platí pre teba 3 mesačná VD.

máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Výška dávky je 50% denného vymeriavacieho základu

Počas nezamestnanosti môžeš robiť na dohodu o vykonaní práce - max.350 hodín ročne
Dana 22
Naposledy upravil Dana 22 : 09.03.09 at 15:57 Dôvod: doplnenie - pri poberaní podpory môžeš robiť max.20 hodín týždenne a mať príjem do výšky 1/2 minimálnej mzdy
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Dana 22 Pozri príspevok
Výpoveď postačujúco vysvetlil Chobot.
Ja len dodám, že ak u tohto zamestnávateľa pracuješ viac ako 5 rokov platí pre teba 3 mesačná VD.

máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Výška dávky je 50% denného vymeriavacieho základu

Počas nezamestnanosti môžeš robiť na dohodu o vykonaní práce - max.350 hodín ročne
Dana 22
Nesuhlasim s tymi 3 mesiacmi, vypovedna doba, ak vypoved dava zamestnanec je VZDY 2 mesiace.
0 0
Praca_1981 Praca_1981

Praca_1981 je offline (nepripojený) Praca_1981

Chobot Pozri príspevok
Môžeš mať aj 5 prac. pomerov, ale ako budeš chodiť do novej práce, ak stále si povinný chodiť do starej práce?



Nie je, napr. dáš výpoveď dnes, 9.3.2009. VD začne plynúť od 1.4.2009 a skončí sa 31.5.2009. Zajtra navrhneš zamestnávateľovi, aby tvoj PP skončil dohodou k 31.3.2009. Ak bude súhlasiť, tak skončíš 31.3.2009 a od 1.4.2009 môžeš nastúpiť do novej práce. AK nie, tak nástup si budeš musieť dohodnúť od 1.6.2009.

A ked podavam ja vypoved nie je pre mna 2 mes. VD?
Áno, VD je 2 mesačná - ale ako som na hore uvedenom príklade ukázal (dnes by si podal výpoveď), tak PP skončí až toho 31.5.2009, čo sú skoro 3 mesiace - preto som písal, že najneskôr do 3 mesiacov (z toho 2 mesiace VD.[/quote]

No ja som to myslela tak, dam si ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 31.03.09 napr. 16.03.09 a uvediem tam, ze nech sa mi do 5-tich dni vyjadri. Spise sa dohoda ak suhlasi a ak nesuhlasi tak dam 31.03.09 vypoved a tym VD plynie od 01.04.09
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Praca_1981 Pozri príspevok

No ja som to myslela tak, dam si ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 31.03.09 napr. 16.03.09 a uvediem tam, ze nech sa mi do 5-tich dni vyjadri. Spise sa dohoda ak suhlasi a ak nesuhlasi tak dam 31.03.09 vypoved a tym VD plynie od 01.04.09
Aj tak sa dá.
0 0
eva1907 eva1907

eva1907 je offline (nepripojený) eva1907

Pracovný pomer zamestnanca bude ukončený dohodou k 31.3. a bude vyplatené 1-mesačné odchodné do dôchodku na základe čoho? Mám od neho žiadať potvrdenie od sociálnej poisťovne, že požiadal o starobný dôchodok, alebo nám ako zamestnávateľovi oznámi SP o tejto skutočnosti, ďakujem za radu.
0 0
fcela fcela

fcela je offline (nepripojený) fcela

eva1907 Pozri príspevok
Pracovný pomer zamestnanca bude ukončený dohodou k 31.3. a bude vyplatené 1-mesačné odchodné do dôchodku na základe čoho? Mám od neho žiadať potvrdenie od sociálnej poisťovne, že požiadal o starobný dôchodok, alebo nám ako zamestnávateľovi oznámi SP o tejto skutočnosti, ďakujem za radu.
Odchodné sa vypláca zamestnancovi pri prvom ukončení pracovného pomeru a súčasne musia byť splnené podmienky na priznanie starobného dôchodku, ja by som pýtala rozhodnutie SP, SP oznámenie zamestnávateľovi neposiela.
Určite nájdeš viac v témach o odchodnom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať