Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
no pozeram,ze ja som cely cas studovala nieco stare.dakujem vam za prispevok.asi to budem musiet nejako vydrzat.uz teraz som s nervami mimo.hlavne,ze mi povedal,ze teraz sa bude dat dohodnut na vsetkom.a z dohody nic. :-(
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Zdravím,mala by som otázočku.Pretriasal sa tu §62 odst.3 ZP..peňažná náhrada za nezotrvanie zam-nca v práci počas výpovednej doby.Na jednom školení na IP nám bolo povedané,že aj keď s tým písomne zam-nec súhlasil,zam-teľ si to nemôže irnix-dirnix /aké pekné slovo/ strhnúť zo mzdy.na to je potrebný súhlas zo zrážkami,a bol by blbý,kto by to podpísal.Vraj je to vymáhateľné len cez súd.
Už to niekto riešil...žiadal to od zam-nca,strhol si to zo mzdy apod. len ma to zaujíma
0 0
Natie Natie

Natie je offline (nepripojený) Natie

Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Od 30.1.2011 som na materskej dovolenke. Som zamestnaná v školstve. Moja škola sa však ruší ako subjekt a preberá ju nástupnícka spoločnosť. Ja z dôvodu reorganizácie dostávam výpoveď. Chcem sa opýtať, či nie som náhodou nejako chránená zákonom a ak áno, či mám nárok na odstupné. U tohto zamestnávateľa som od roku 2003. Ďakujem za odpoveď.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

nesca Pozri príspevok
Zdravím,mala by som otázočku.Pretriasal sa tu §62 odst.3 ZP..peňažná náhrada za nezotrvanie zam-nca v práci počas výpovednej doby.Na jednom školení na IP nám bolo povedané,že aj keď s tým písomne zam-nec súhlasil,zam-teľ si to nemôže irnix-dirnix /aké pekné slovo/ strhnúť zo mzdy.na to je potrebný súhlas zo zrážkami,a bol by blbý,kto by to podpísal.Vraj je to vymáhateľné len cez súd.
Už to niekto riešil...žiadal to od zam-nca,strhol si to zo mzdy apod. len ma to zaujíma
V pracovnych zmluvach uzavretych po platnosti tohto paragrafu v zakonniku prace sa takyto suhlas dava uz do pracovnej zmluvy. Takze ak je to podpisane v pracovnej zmluve, da sa ta zrazka uskutocnit.
Starsie pracovne zmluvy riesili rozumnejsi zamestnavatelia dodatkom, kde sa rovnako daval suhlas so strhnutim jednej mesacnej mzdy pri nedodrzani vypovednej lehoty podla daneho paragrafu.

Az ked takyto vedomy suhlas neexistuje, tak vtedy sa to da riesit cez sud, ale to uz zvycajne ziadny zamestnavatel neriesi, je to na dlhe lakte s pochybnym vysledkom.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Natie Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem sa opýtať. Od 30.1.2011 som na materskej dovolenke. Som zamestnaná v školstve. Moja škola sa však ruší ako subjekt a preberá ju nástupnícka spoločnosť. Ja z dôvodu reorganizácie dostávam výpoveď. Chcem sa opýtať, či nie som náhodou nejako chránená zákonom a ak áno, či mám nárok na odstupné. U tohto zamestnávateľa som od roku 2003. Ďakujem za odpoveď.
V pripade rusenia firmy (u teba skoly) je mozne dat vypoved aj pracovnicke na materskej ci rodicovskej dovolenke.
Narok na odstupne pritom nestracas, je podla dlzky trvania zamestnania bud 2 mesacne, ale pri zamestnai viac ako 5 rokov u dneho zamestnavatela 3 mesacne.
Rovnako mas narok na preplatenie nevycerpanej dovolenky, na ktoru ti vznikol narok pred a pocas MD.
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
ivka70 Pozri príspevok
Az ked takyto vedomy suhlas neexistuje, tak vtedy sa to da riesit cez sud, ale to uz zvycajne ziadny zamestnavatel neriesi, je to na dlhe lakte s pochybnym vysledkom.
Ivka,ale oni nám práveže tvrdili,že aj keď je to podpísané v zmluve,prip.v dodatku,neznamená to automaticky súhlas so zrážkami.Ten by musel byť spísaný osobitne.Pokiaľ viem, tak takáto možnosť zrážok sa neobjavuje medzi tými,ktoré môžeš robiť bez podpisu zamestnanca.Tak ako?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

nesca Pozri príspevok
Ivka,ale oni nám práveže tvrdili,že aj keď je to podpísané v zmluve,prip.v dodatku,neznamená to automaticky súhlas so zrážkami.Ten by musel byť spísaný osobitne.Pokiaľ viem, tak takáto možnosť zrážok sa neobjavuje medzi tými,ktoré môžeš robiť bez podpisu zamestnanca.Tak ako?
Raz som to už niekde na porade popisoval. Ide o 2 veci.

Jedna je súhlas o náhrade za nezotrvanie v práci počas výpovednej doby (toto zvyčajne je v pracovnej zmluve). Druhou vecou je, akou formou sa to bude uhrádzať. A na to je potrebné dohoda o zrážke zo mzdy. Dohoda o zrážke môže byť kľudne aj súčasťou pracovnej zmluvy, takže aj v zmluve sú dva odseky, z ktorých jeden pojednáva o tejto pokute a v druhom zamestnanec dáva súhlas so zrážkou zo mzdy na uhradenie tejto pokuty, tak zamestnávateľ to má kompletne poriešené. Nemusí sa so zamestnancom súdiť a môže mu to strhnúť zo mzdy.

Našiel som to, je to v tejto téme:

http://www.porada.sk/t70077-nahrada-...2-ods-3-a.html
1 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Dík za vysvetlenie a odkaz na tému.Už v tom mám jasno.
Otázka ma napadla momentálne ,pri čítaní príspevkov,...mala som si to vyhľadať sama :-),ochota sa cení
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

Dobry den ,neviem kde sa mam pytat kedze mi tema nesla vytvorit.
Tak napisem sem chcem sa spytat na ukoncenie prac.pomeru ked dostanem k 30.marcu a chcel by som ist na Urad prace ale uz je trebars 15 april.
Je tan tusim ze do 7 dni ste povinny to nahlasit na Urad prace aj do Zdravotnej poistovne.Co ak som tak nespravil a pridem az 15 aprila?Hrozi mi pokuta,alebo ze sa na mna vykaslu a nedaju mi moznost byt prihlaseny a aj platit za mna zdravotnu poistku,tych 6 mesiacov na co ma clovek tusim narok?
0 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
Môžete sa ísť prihlásiť na ÚP, ale zaevidujú vás až od 15.4. kedže ste nestihli tých 7 dní. tých pár dní, ktoré tam vzniknú ako hluché obdobie si budete musieť zaplatiť sám zdravotné poistenie.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

bizonik Pozri príspevok
Dobry den ,neviem kde sa mam pytat kedze mi tema nesla vytvorit.
Tak napisem sem chcem sa spytat na ukoncenie prac.pomeru ked dostanem k 30.marcu a chcel by som ist na Urad prace ale uz je trebars 15 april.
Je tan tusim ze do 7 dni ste povinny to nahlasit na Urad prace aj do Zdravotnej poistovne.Co ak som tak nespravil a pridem az 15 aprila?Hrozi mi pokuta,alebo ze sa na mna vykaslu a nedaju mi moznost byt prihlaseny a aj platit za mna zdravotnu poistku,tych 6 mesiacov na co ma clovek tusim narok?
Predovšetkým sa treba čo najskôr zaregistrovať. Na úrade práce vás zaregistrujú odo dňa keď sa prihlásite (neviem či sa dá aj niečo spätne.) Po zaregistrovaní treba ísť dodatočne do ZP a tám urobiť prihlásenie a aj hneď odhlásenie za obdobie , keď ste neboli zamestnaný a ani evidovaný na úrade práce. Oni hneď aj vypočítajú príslušnú sumu, ktorú ste povinný doplatiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bizonik Pozri príspevok
Dobry den ,neviem kde sa mam pytat kedze mi tema nesla vytvorit.
Tak napisem sem chcem sa spytat na ukoncenie prac.pomeru ked dostanem k 30.marcu a chcel by som ist na Urad prace ale uz je trebars 15 april.
Je tan tusim ze do 7 dni ste povinny to nahlasit na Urad prace aj do Zdravotnej poistovne.Co ak som tak nespravil a pridem az 15 aprila?Hrozi mi pokuta,alebo ze sa na mna vykaslu a nedaju mi moznost byt prihlaseny a aj platit za mna zdravotnu poistku,tych 6 mesiacov na co ma clovek tusim narok?
http://www.porada.sk/t165903-socialn...priznanie.html
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Skončenie PP v sk. dobe - mám problém s vypisovním dokladu pri ukončení PP s sk.dobe :
1. zamestnanec príde oznámiť, že napr. dnes 13.4.2011 chce skončiť PP. Môžem mu vystaviť doklad s dátumom 13.4. a ukončením PP 13.4?
2. Šéf príde a oznámi : 13.4.2011 ukončiť PP .
Môžem doklad vystaviť s dátumom 13.4. a skonč.PP 13.4.? Z- nec doklad podpíše.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Daniela12345 Pozri príspevok
Skončenie PP v sk. dobe - mám problém s vypisovním dokladu pri ukončení PP s sk.dobe :
1. zamestnanec príde oznámiť, že napr. dnes 13.4.2011 chce skončiť PP. Môžem mu vystaviť doklad s dátumom 13.4. a ukončením PP 13.4?
2. Šéf príde a oznámi : 13.4.2011 ukončiť PP .
Môžem doklad vystaviť s dátumom 13.4. a skonč.PP 13.4.? Z- nec doklad podpíše.
áno, dokonca netreba žiaden súhlas s niektorej so zmluvných strán, nakoľko je to v skúšobnej dobe.
4 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Mám ešte dotaz: Na pers. dokladoch - napr. na doklade o skonč.PP mám uvedenú vetu: Toto skonč.PP bolo vyhotovené v 2 exempároch.....Jedno vyhot. dostane z-nec a jedno z- teľ.
Z- nec doklad podpíše.
Potrebujem ešte jeden podpis od z-nca, že tento doklad prevzal?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Daniela12345 Pozri príspevok
Mám ešte dotaz: Na pers. dokladoch - napr. na doklade o skonč.PP mám uvedenú vetu: Toto skonč.PP bolo vyhotovené v 2 exempároch.....Jedno vyhot. dostane z-nec a jedno z- teľ.
Z- nec doklad podpíše.
Potrebujem ešte jeden podpis od z-nca, že tento doklad prevzal?
Ja som si vždy na doklad, ktorý zostával zamestnávateľovi, dala zamestnancom potvrdiť, že doklad prevzal.
Potom sa nemôže stať, že zamestnanec niekde argumentuje, že mu doklad nebol vydaný.
3 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Firma A ukončila svoju činnosť a so všetkými pracovníkmi ukončila pracovný pomer. Vo firme A ostal len jeden pracovník, ktorý bol na dlhodobej PN. Tohto prevzala nástupnícka firma B. Pracovník požiadal o invalidný dôchodok a ten mu bol priznaný. Po ukončení PN do firmy B nenastúpil, došlo k ukončeniu pracovného pomeru dohodou. Firma B mu priznala 1-mesačné odstupné. Z čoho sa má vypočítať odstupné, ak vo firme B pracovník neodpracoval ani hodinu? Pracovník bol vo firme A odmeňovaný časovou mzdou a PN trvala rok. Za radu ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Liptáčik Pozri príspevok
Firma A ukončila svoju činnosť a so všetkými pracovníkmi ukončila pracovný pomer. Vo firme A ostal len jeden pracovník, ktorý bol na dlhodobej PN. Tohto prevzala nástupnícka firma B. Pracovník požiadal o invalidný dôchodok a ten mu bol priznaný. Po ukončení PN do firmy B nenastúpil, došlo k ukončeniu pracovného pomeru dohodou. Firma B mu priznala 1-mesačné odstupné. Z čoho sa má vypočítať odstupné, ak vo firme B pracovník neodpracoval ani hodinu? Pracovník bol vo firme A odmeňovaný časovou mzdou a PN trvala rok. Za radu ďakujem.
Z pravdepodobného zárobku.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Ďakujem za odpoveď. Pomohla.
0 0
kvetinka2 kvetinka2

kvetinka2 je offline (nepripojený) kvetinka2

Dobrý večer, potrebujem poradiť, bola som na úrade práce 10 dní dostávala som podporu, teraz som sa zamestnala robím tam týžden ale nie som spokojná a kedže som v skúšobnej dobe chcem si dať výpoved a vrátiť sa naspať na úrad práce.
Budem aj nadalej dostávať podporu v nezamestnanosti? Poradte ako napísať výpoved.Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať