Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

certik Pozri príspevok
My by sme mali skončenie dohodou bez uvedenia dôvodu. PP by skončil napr. 07.06.2012 a nový by začal 08.06.2012 s tými istými pracovnými podmienkami. Nebude v tom problém? Ďakujem
Podľa mňa určite nie. Len ho bude treba odhlásiť v poisťovniach a prihlásiť znova, ako aj vypísať všetky doklady pri ukončení PP a novom PP. Neviem si predstaviť dôvod, prečo to tak chcete riešiť, ale to asi nie je podstatné.
0 0
suzi22 suzi22

suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

Dobry den, prosim Vas taky pripad: ucitelka na ZS.....mala dovolenku (su prazdniny) a 24.8 nastupuje do novej prace....ked isla dat dnes vypoved v starej robote - povedali, ze v poriadku - bude to dohodou, ale ze ju musia odhlasit uz 13.8 pretoze nema dostatok dovolenky.........maju na to pravo? Da sa tam nieco este podniknut??? Co teraz keby to tak je? - musi si tieto 2 tyzdne dobrovolne zaplatit aj socialku aj zdravotku? Dakujem pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzi22 Pozri príspevok
Dobry den, prosim Vas taky pripad: ucitelka na ZS.....mala dovolenku (su prazdniny) a 24.8 nastupuje do novej prace....ked isla dat dnes vypoved v starej robote - povedali, ze v poriadku - bude to dohodou, ale ze ju musia odhlasit uz 13.8 pretoze nema dostatok dovolenky.........maju na to pravo? Da sa tam nieco este podniknut??? Co teraz keby to tak je? - musi si tieto 2 tyzdne dobrovolne zaplatit aj socialku aj zdravotku? Dakujem pekne
Ak nemáš nadpracované, aby si si mohla čerpať náhradné volno, bohužial sú len dve možnosti - spätné ukončenie pracovnného pomeru, alebo žiadosť o neplatené volno. Aj v druhom prípade neplatené voľno prerušuje poistenie v zdravotnej aj sociálnej poisťovni, v zdr.poisťovni si za toto obdobie musíš doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
1 0
suzi22 suzi22

suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

Dakujem pekne.....viem, zdravotka sa musi platit a socialka nie? Keby nezaplati socialku dobrovolne - aky to ma dopad do buducnosti?? Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzi22 Pozri príspevok
Dakujem pekne.....viem, zdravotka sa musi platit a socialka nie? Keby nezaplati socialku dobrovolne - aky to ma dopad do buducnosti?? Dakujem
Bude mu toto obdobie chýbať do poistenia v nezamestnanosti a dôchodkového poistenia. V nem.poistení problém nevidím.

Spätne sa už toto obdobie doplatiť ako dobrovolné poistenie nedá, lebo nie je evidovaná na UP (platí pre dôch.poistenie).
Treba isť so zápočtovým listom od terajšieho zamestnávatela a novou pracovnou zmluvou do ZP a dať si do poriadku zdr.poistenie.
0 0
suzi22 suzi22

suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

Ok, dakujem. Zelam pekny den :-)
0 0
tomas.malo tomas.malo

tomas.malo je offline (nepripojený) tomas.malo

Dobry den, trocha sa stracam ohladom odstupneho a ukoncenia PP dohodou, tak by som poprosil poradit. Januar-August som bol PN, po navrate do zamestnania som zistil, ze typ zamestnania ktory vykonavam mi robi neplechu s telom, tak som sa rozhodol k vypovedi z mojej strany podla § 60. 1.11. to budu 4roky co budem zamestnany u terajsieho zamestnavatela. Tolko fakty, moje otazky zneju:
1) ked dam vypoved formou dohody k urcitemu datumu, mam narok na odstupne, a kolko-mesacne odstupne?? a zaroven ci mam potom narok na podporu v nezamestnanosti?
2) oplati sa mi pockat k 1.11.? ci bude vyska odstupneho nejak zvysena za uceleny pocet odpracovanych rokov
3) v pripade ze by ma preradili na ine, mne vyhovujuce prac. miesto, bude vypocet pre moju dovolenku za kalendarny rok 2012, pre rok 2013 nejako ovplyvneny skutocnostou, ze som bol 202dni PN ?

Dakujem velmi pekne za zodpovedanie ktorejkolvek z mojich otazok.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tomas.malo Pozri príspevok
Dobry den, trocha sa stracam ohladom odstupneho a ukoncenia PP dohodou, tak by som poprosil poradit. Januar-August som bol PN, po navrate do zamestnania som zistil, ze typ zamestnania ktory vykonavam mi robi neplechu s telom, tak som sa rozhodol k vypovedi z mojej strany podla § 60. 1.11. to budu 4roky co budem zamestnany u terajsieho zamestnavatela. Tolko fakty, moje otazky zneju:
1) ked dam vypoved formou dohody k urcitemu datumu, mam narok na odstupne, a kolko-mesacne odstupne?? a zaroven ci mam potom narok na podporu v nezamestnanosti? Nárok na odstupné nemáš, na podporu áno.
2) oplati sa mi pockat k 1.11.? ci bude vyska odstupneho nejak zvysena za uceleny pocet odpracovanych rokov Odstupné je len pri výpovedi od zamesntáv. §63 odst. 1....
3) v pripade ze by ma preradili na ine, mne vyhovujuce prac. miesto, bude vypocet pre moju dovolenku za kalendarny rok 2012, pre rok 2013 nejako ovplyvneny skutocnostou, ze som bol 202dni PN ? Nárok na dovolenku za tento rok zatiaľ nevznikol. Budúci rok sa posudzuje už samostnatne, takže ak nebudeš PN, nebude sa nič krátiť.

Dakujem velmi pekne za zodpovedanie ktorejkolvek z mojich otazok.
V texte.
0 0
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

Prosím Vás o radu. Zamestnanec sa so zamestnávateľom dohodli, že pracovný pomer skončí 31.8.2012 bez uvedenia dôvodu. Zamestnanec však chce jednomesačné odstupné a zamestnávateľ mu je ho ochotný vyplatiť. Spadá to pod §76 ods. 8 - Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné aj v iných prípadoch ako podľa odsekov 1 a 4. Je toto odstupné u zamestnávateľa daňovým nákladom z hľadiska dani z príjmu. Aby to nebolo ešte jednoduché v čase od 27.8.2012 do 2.9.2012 je tento zamestnanec na OČR - kedy mu končí PP 31.8.2012 alebo až 2.9.2012 keď mu skončí OČR. Z dôvodu OČR bol odhlásený zo ZP 27.8.2012. Treba ho odhlasiť zo ZP aj z dôvodu PP k 31.8.2012 a z ukončenia OČR ho už odhlasovať netreba alebo treba ???? Ak má vôbec nárok na to odstupné a zamestnávateľ s ním chce hneď v septembri uzavrieť dohodu o vykonaní práce nemusí toto odstupné vrátiť ????( alebo sa to vzťahuje iba na situáciu ak by bol opäť prijatý na trvalý PP ??? Asi veľmi komplikované ale verím, že určite niekto poradí....
0 0
katka1605 katka1605

katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

Zamestnanec chce dať výpoveď, pre firmu pracoval 5,5 roka. Aká je jeho výpovedná doba? (2 mesiace podľa par. 62 ods. 6 č. 311/2001) ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katka1605 Pozri príspevok
Zamestnanec chce dať výpoveď, pre firmu pracoval 5,5 roka. Aká je jeho výpovedná doba? (2 mesiace podľa par. 62 ods. 6 č. 311/2001) ?
ÁNo dvojmesačná.
0 0
katka1605 katka1605

katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

Ďakujem za promptnú odpoveď :-)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

JanaJanov Pozri príspevok
Ako je to prosim Vas ak zamestnankyna pocas rodicovskej chce odist z nasej firmy na UP a nas zamestnavatel sa nechce rozviazat PP, moze tiez tak,ze odide bez toho, aby u nas ukoncila PP, zrusi si len rodicovsku a zaeviduje sa na UP? Alebo musi dat vypoved paragr. 61 a plynutie 2 mes.VD??
Dakujem vopred. Jana
do evidencie na UP sa dostane iba ten, ktorý nemá zamestnanie, resp. keď ho ukončí.....ukončí podnikanie, resp. pozastaví si ho.....
0 0
hotová hotová

hotová je offline (nepripojený) hotová

Dobrý den, máme vo firme zamestnankyňu, ktorá je dlhodobo PN /13 mesiacov/ a PN stále trvá. V novembri nám priniesla lekársky posudok podľa ktorého nemôže vykonávať prácu podľa pracovnej zmluvy. Dnes nám bol doručená žiadosť o okamžité skončenie pracovneho pomeru, v ktorej žiada o vyplatenie dvoch odstupných platov. Do zamestnania nenastupila, ani nepriniesla potvrdenie o ukončení PN, preto jej z našej strany nebola ponuknutá iná práca. Chceli by sme vedieť ako máme postupovať v tomto prípade a či sme povinní vyplatiť jej odstupné platy, ak sme stále ochotní jej ponuknuť iné vyhovujúcejšie pracovné zaradenie. Ďakujem
0 0
hotová hotová

hotová je offline (nepripojený) hotová

Skúsim stručnejšie.Zaujíma ma či môže zamestnanec požiadať o okamžité ukončenie pracovného pomeru,ked je stále PN.Alebo musí najskôr ukončiť PN.O okamžité ukončenie PP žiada zo zdravotných dôvodov má aj lekarsky posudok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

hotová Pozri príspevok
Dobrý den, máme vo firme zamestnankyňu, ktorá je dlhodobo PN /13 mesiacov/ a PN stále trvá. V novembri nám priniesla lekársky posudok podľa ktorého nemôže vykonávať prácu podľa pracovnej zmluvy. Dnes nám bol doručená žiadosť o okamžité skončenie pracovneho pomeru, v ktorej žiada o vyplatenie dvoch odstupných platov. Do zamestnania nenastupila, ani nepriniesla potvrdenie o ukončení PN, preto jej z našej strany nebola ponuknutá iná práca. Chceli by sme vedieť ako máme postupovať v tomto prípade a či sme povinní vyplatiť jej odstupné platy, ak sme stále ochotní jej ponuknuť iné vyhovujúcejšie pracovné zaradenie. Ďakujem
Okamžité skončenie prac.pomeru zo strany zamestnanca je neplatné. Môže oň požiadať až v prípade, ak ho zamestnávatel do 15 dní od nástupu do práce nepreradí na miesto zodpovedajúce jeho zdr.stavu. Počas PN-ky túto lehotu zamestnávateľ nemôže splniť.
1 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
Podľa § 69 (1) písm. a) ZP Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prác. Je potrebné upozorniť zamestnankyňu, že nedošlo k skončeniu pracovného pomeru a zamestnávateľ jej ponúkne iné vhodné miesto až po ukončení PN.
0 0
majenka1 majenka1

majenka1 je offline (nepripojený) majenka1

Dobry den, aby som nezakladala novu temu, rychla otazka:

Je mozne ukoncit pracovny pomer dohodou podla §60 bez udania dovodu a v dohode zaroven dohodnut jednomesacne odstupne podla §76, odsek 7? Bude to v tomto pripade danovo uznany naklad?
Naposledy upravil majenka1 : 28.02.13 at 12:16 Dôvod: doplnenie textu
0 0
majenka1 majenka1

majenka1 je offline (nepripojený) majenka1

majenka1 Pozri príspevok
Dobry den, aby som nezakladala novu temu, rychla otazka:

Je mozne ukoncit pracovny pomer dohodou podla §60 bez udania dovodu a v dohode zaroven dohodnut jednomesacne odstupne podla §76, odsek 7? Bude to v tomto pripade danovo uznany naklad?
Cize vyzera to tak, ze taketo skoncenie pracovneho pomeru je mozne, ale odstupne v tomto pripade nebude danovo uznany naklad...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majenka1 Pozri príspevok
Cize vyzera to tak, ze taketo skoncenie pracovneho pomeru je mozne, ale odstupne v tomto pripade nebude danovo uznany naklad...
Tak to nenazvi odstupným, ale odmenou - tú ti žiaden zákon vyplatiť nezakazuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať