Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
Michal0123 Michal0123

Michal0123 je offline (nepripojený) Michal0123

Dobry den,
aka je doba na odpoved, ak som pisomne podal ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou. A ako musi byt odpoved formulovana? Pisomne? Alebo staci ustne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Michal0123 Pozri príspevok
Dobry den,
aka je doba na odpoved, ak som pisomne podal ziadost o skoncenie pracovneho pomeru dohodou. A ako musi byt odpoved formulovana? Pisomne? Alebo staci ustne?
Zákon to nijako nešpecifikuje, ale zamestnáv. môže odpovedať ihneď na spomínanej žiadosti, alebo neskôr. Treba sa na to priamo opýtať. A vôbec, bola mu doručená?
0 0
Michal0123 Michal0123

Michal0123 je offline (nepripojený) Michal0123

Bola osobne odovzdana, jedna kopia pre mna a jedna pre zamestnavatela .. Vobec to nie je osetre v zakone ziadny casovy rozsah ani forma?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Michal0123 Pozri príspevok
Bola osobne odovzdana, jedna kopia pre mna a jedna pre zamestnavatela .. Vobec to nie je osetre v zakone ziadny casovy rozsah ani forma?
Forma je, tá musí byť stále písomná.
0 0
Michal0123 Michal0123

Michal0123 je offline (nepripojený) Michal0123

Este jedna otazka musi mi odpovedat aspon do datumu uvedeneho v ziadosti? Pretoze u nas je taka "obycaj " ze som dostal formular(2 kopie) od naseho HR, ten my mal podpisat moj nadriadeny a mal som to odovzdat. Na HR my potom povedali ze v dany den si mam prist pre leaving form (lekarska prehliadka , odovzdanie majetku firmy). Povazoval som teda dohodu za uzavretu (takto to prebiehalo niekolko stoviek krat ), nahodou som sa dopocul ze moja ziadost nebola schvalena managerom HR... neviem ako mam postupovat kedze si takto preniesli moju vypoved do dalsieho mesiaca a vypovedna lehota sa mi bude ratat od buduceho mesiaca ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Michal0123 Pozri príspevok
Este jedna otazka musi mi odpovedat aspon do datumu uvedeneho v ziadosti? Pretoze u nas je taka "obycaj " ze som dostal formular(2 kopie) od naseho HR, ten my mal podpisat moj nadriadeny a mal som to odovzdat. Na HR my potom povedali ze v dany den si mam prist pre leaving form (lekarska prehliadka , odovzdanie majetku firmy). Povazoval som teda dohodu za uzavretu (takto to prebiehalo niekolko stoviek krat ), nahodou som sa dopocul ze moja ziadost nebola schvalena managerom HR... neviem ako mam postupovat kedze si takto preniesli moju vypoved do dalsieho mesiaca a vypovedna lehota sa mi bude ratat od buduceho mesiaca ...
AK si v žiadosti uviedol dátum, do tohto by mali odpovedať určite. Ak nie, považuj žiadosť za odmietnutie dohody. AK chceš odísť, musíš potom podať výpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Michal0123 Pozri príspevok
Este jedna otazka musi mi odpovedat aspon do datumu uvedeneho v ziadosti? Pretoze u nas je taka "obycaj " ze som dostal formular(2 kopie) od naseho HR, ten my mal podpisat moj nadriadeny a mal som to odovzdat. Na HR my potom povedali ze v dany den si mam prist pre leaving form (lekarska prehliadka , odovzdanie majetku firmy). Povazoval som teda dohodu za uzavretu (takto to prebiehalo niekolko stoviek krat ), nahodou som sa dopocul ze moja ziadost nebola schvalena managerom HR... neviem ako mam postupovat kedze si takto preniesli moju vypoved do dalsieho mesiaca a vypovedna lehota sa mi bude ratat od buduceho mesiaca ...
Michal. pre takýto prípad sa treba istiť už pri podávaní žiadosti o skončenie prac.pomeru dohodou. Treba do nej napísať, že v prípade, že zamestnávatel nebude súhlasiť so skončením prac.pomeru dohodou, dávaš výpoveď v zmysle § 67 Zákonníka práce.
Vtedy výpoveď začína plynúť prvým dňom nasl. kal.mesiaca.
0 0
Michal0123 Michal0123

Michal0123 je offline (nepripojený) Michal0123

Co ak odmietnem alebo mi bude hrozne dlho trvat vykonavanie mojej prace? Mozem mat zo zakona nejake sankcie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Michal0123 Pozri príspevok
Co ak odmietnem alebo mi bude hrozne dlho trvat vykonavanie mojej prace? Mozem mat zo zakona nejake sankcie?
nerozumiem tvojej otázke
0 0
Michal0123 Michal0123

Michal0123 je offline (nepripojený) Michal0123

jednoducho fima somnou riadne vybabrala, tak sa chcem uistit, ze ak nebudem vykonavat moju pracu(alebo budem a hrozne pomaly, jednoducho evidentne bude na to kaslat) ci mi hrozia nejake sankcie. Akcia - reakcia (mozno je to malicherne, ale sposobili mi s tym ze najprv suhlasili a potom sa dozviem ze to zrusili velke problemy)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Michal0123 Pozri príspevok
jednoducho fima somnou riadne vybabrala, tak sa chcem uistit, ze ak nebudem vykonavat moju pracu(alebo budem a hrozne pomaly, jednoducho evidentne bude na to kaslat) ci mi hrozia nejake sankcie. Akcia - reakcia (mozno je to malicherne, ale sposobili mi s tym ze najprv suhlasili a potom sa dozviem ze to zrusili velke problemy)
Na skončenie prac.pomeru okamžitým zrušením za hrubé porušenie prac.disciplíny zo strany firmy to asi nebude.
Ak máš pohyblivú zložku mzdy, zrejme ti ju firma odníme ...

Máš v prac.zmluve záväzok voči firme, že v prípade nedodržania výpovednej doby môže firma požadovať náhradu príjmu vo výške 1-mesačného priem.zárobku ?
0 0
Michal0123 Michal0123

Michal0123 je offline (nepripojený) Michal0123

Nie nemam. Dokonca robim veci na ktore sa moja pracovna zmluva nevztahuje ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Michal0123 Pozri príspevok
Nie nemam. Dokonca robim veci na ktore sa moja pracovna zmluva nevztahuje ...
Ak by si to mal uvedené, môžeš skončiť hneď, ale prišiel by si o poslednú výplatu.

Inak, nič ti nebráni nastúpiť do novej firmy aj keď nebudeš mať ukončený predch.prac.pomer. len ako sa na to bude pozerať nový zamestnávateľ ...(čo ke´d to o pár mesiacov urobíš aj jemu)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Podaj výpoveď. Od 1.4. začne plynúť VD
0 0
Michal0123 Michal0123

Michal0123 je offline (nepripojený) Michal0123

Nemyslim si ze na to bude pozerat zle, ved ja som chcel odist v dobrom a dohodol som sa s nadriadenym (ako to bolo vzdy predtym u inych) avsak somnou vybabrali ... Nastupit mozem ale nemozem tam pracovat kedze budem zamestnany aj v starej praci ...
Co sa tyka hrubeho porusenia pracovnej disciplniny, ake nasledky to ma? Musi ma zamestnavatel prepustit alebo nemusi? Ako dlho sa to bude somnou tiahnut?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Michal0123 Pozri príspevok
Nemyslim si ze na to bude pozerat zle, ved ja som chcel odist v dobrom a dohodol som sa s nadriadenym (ako to bolo vzdy predtym u inych) avsak somnou vybabrali ... Nastupit mozem ale nemozem tam pracovat kedze budem zamestnany aj v starej praci ...
Co sa tyka hrubeho porusenia pracovnej disciplniny, ake nasledky to ma? Musi ma zamestnavatel prepustit alebo nemusi? Ako dlho sa to bude somnou tiahnut?
Môžeš tam nastúpiť aj tam pracovať = mať súbežný pracovný pomer.

Ak nenastúpiš do terajšej práce, zamestnávatel ti zrejme bude písať absenciu, čo má dopad na krátenie dovolenky. Príp. - čo je krajný prípad - môže si uplatniť na súde náhradu škody voči tebe z titulu straty príjmu.
0 0
Lord_AI Lord_AI

Lord_AI je offline (nepripojený) Lord_AI

ahoj, neviem ci sa nahodou nemylim, ale na to, aby mohol pozadovat nahradu skody musi mat tento narok spomenuty v zmluve.. §62 ods 8 zak.prace
0 0
Lota1 Lota1

Lota1 je offline (nepripojený) Lota1

Dobry vecer, potrebovala by som poradit ohladom skoncenia pracovneho pomeru - mojho. Mam zmluvu na dobu urcitu - konci 31.5.2012. Avsak z rodinnych dovodov (opatrovanie starej matky) by som potrebovala ostat doma co najskor. Obavam sa vsak, ze zamestnavatel nebude suhlasit so skoncenim pracovneho pomeru dohodou, ak dam vypoved, plynie 2 mesacna vypovedna doba (sice v mojom pripade len 1 mesacna, kedze zmluva konci 31.5.2012, ale aj tak su to skoro dva mesiace, kedze je zaciatok mesiaca). Chcela by som sa dohodnut so zamestnavatelom na nejakom rozumnom termine, aby on neostal na "holickach", aby som si odovzdala agendu, ale co najskor, ako to je mozne. Starka ma 80 rokov a vratila sa z nemocnice po zlomenine krcka bedroveho klbu, nechodi...chcem sa spytat, ci je na takyto pripad nejaky "paragraf", ktory by umoznoval viac-menej okamzite skoncenie pracovneho pomeru...v zakonnikuprace som nic take nenasla...dakujem krasne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lota1 Pozri príspevok
Dobry vecer, potrebovala by som poradit ohladom skoncenia pracovneho pomeru - mojho. Mam zmluvu na dobu urcitu - konci 31.5.2012. Avsak z rodinnych dovodov (opatrovanie starej matky) by som potrebovala ostat doma co najskor. Obavam sa vsak, ze zamestnavatel nebude suhlasit so skoncenim pracovneho pomeru dohodou, ak dam vypoved, plynie 2 mesacna vypovedna doba (sice v mojom pripade len 1 mesacna, kedze zmluva konci 31.5.2012, ale aj tak su to skoro dva mesiace, kedze je zaciatok mesiaca). Chcela by som sa dohodnut so zamestnavatelom na nejakom rozumnom termine, aby on neostal na "holickach", aby som si odovzdala agendu, ale co najskor, ako to je mozne. Starka ma 80 rokov a vratila sa z nemocnice po zlomenine krcka bedroveho klbu, nechodi...chcem sa spytat, ci je na takyto pripad nejaky "paragraf", ktory by umoznoval viac-menej okamzite skoncenie pracovneho pomeru...v zakonnikuprace som nic take nenasla...dakujem krasne
§ konkrétne na to nie je, ale ak to takto vysvetlíš zamestnávateľovi, určite bude ústretový dohode.
0 0
Lota1 Lota1

Lota1 je offline (nepripojený) Lota1

tiez si myslim, ze inak ako dohodou to mozne nie je, len mam obavy, ze mi to skomplikuje.....ved uvidime...kazdopadne dakujem a prajem peknu nedelu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať