Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Zdravim, chcem si v Omege vytlacit inventarizaciu pokladnice. Sro vznikla v auguste a zakladne imanie si vlozila do pokladne. Pri inventarizacii k 30.9.09 mi nedava ziadny prijem, iba vydaj z pokladne a tym padom mi nesedi zostatok. Ako tam ten vklad dostanem, cez pociatocny stav? Dakujem za odpoved.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

sway Pozri príspevok
opačne
najpr podla anal. a potom podla synt. a bude OK.

V com je rozdiel, ci je to zotriedene podla synt. a anal. alebo anal. a synt.?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Hlásenie platieb fyzickým osobám... do tlače mi stále vychádza len prázdne tlačivo... kde som čo zabudla potvrdiť? Poradíte mi prosím.... ? ......
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

V ciselniku partnerov si treba pri FO zakvacnut ze je to FO, plus vybrat k nej prislusny danovy urad, aby program pripravil rovno list pre tento danovy urad...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
andreaS Pozri príspevok
V ciselniku partnerov si treba pri FO zakvacnut ze je to FO, plus vybrat k nej prislusny danovy urad, aby program pripravil rovno list pre tento danovy urad...
Andrejka si poklad. Ďakujem za rýchlu reakciu... FO zakvačujem bežne, len DÚ som nemala... a nevychádzala som z údivu, pretože minulý rok som problém nemala... ...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a uz ti to ide?

Lebo mne jedna znama hovorila, ze minuly rok musela v kazdom vydavkovom doklade nastavit sledovanie pre limit... a ze toho mala dost...

Ja som si len toto doplnila a urobilo mi "bonzaky".
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
andreaS Pozri príspevok
a uz ti to ide?

Lebo mne jedna znama hovorila, ze minuly rok musela v kazdom vydavkovom doklade nastavit sledovanie pre limit... a ze toho mala dost...
Ja som si len toto doplnila a urobilo mi "bonzaky".
Najprv som nastavovala v každom VD zahrnutie do hlásenia, ale nemala som DÚ potvrdený. Takže mi to nešlo... Teraz som skúsila len jedného a generuje mi oznámenie aj bez potvrdenia pred tlačou "zahrnúť doklady s nastaveným príznakom"... takže oky... odľahlo mi (vďaka Tebe)... jasné, že sa mi nechcelo babrať sa s listami vo worde.....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
V programe OMEGA vo faktúre kde je názov banky vyhadzuje nezmysel . Pritom bankový účet cez nastavenia mám riadne vypísaný a neviem si s tým radu .

Príklad :

v časti Banka: mám Tatrabanka, a.s. xxxx
potom nasleduje SWIFT : XXXXXXXX
viac nič .


Nie a nie tam dostať číslo účtu . Kde robím chybu . Už som išla aj cez Nastavenia -číslovanie dokladov , aj som kontrolovala bankové účty a tam je to správne .

Prosím o radu , za čo vopred ďakujem .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Išla si cez firma-nastavenia-bankové účty-pridaj ? Ak áno, tak tam je všetko aktívne a dáš tam aj č. účtu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Manual Pozri príspevok
Išla si cez firma-nastavenia-bankové účty-pridaj ? Ak áno, tak tam je všetko aktívne a dáš tam aj č. účtu.

Janko áno , tak som išla . Ak si dám faktúru vytlačiť , tak mi tam chýba číslo účtu .
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zita5 Pozri príspevok
Janko áno , tak som išla . Ak si dám faktúru vytlačiť , tak mi tam chýba číslo účtu .
Choď do fa cez oprav, klikni na záložku dodávateľ a tam si cez lupu vyber aktuálny bankový účet podľa čísla účtu. Mala by si to mať potom správne.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5 Pozri príspevok
Janko áno , tak som išla . Ak si dám faktúru vytlačiť , tak mi tam chýba číslo účtu .
Akú máš verziu ? Vo verzii 13.00 č. účtu tlačí pod datumom vyhotovenia. Neprehliadla si to ? Ak nie, potom neviem...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vďaka , už to mám v poriadku .
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Dobrý deň, poraďáci, tiež mám demo omega a skúšam ako sa v nej účtuje. Začala som skladom, a chcem sa spýtať: niektoré skladové položky obstarávame aj zo zahraničia aj z tuzemska. Chcela by som analitcky viesť obstaranie tuzemsko 131/100 a zahraničie 131/200 ale chcem mať len jeden sklad 132. Ale skladová karta sa vytvára buď pre sklad tuzemsko alebo sklad zahraničie so zadaným účtom obstarania . Musím teda rovnakú položku mať na sklade dva krát podľa toho, či bolo nakúpené v zahraničí alebo v tuzemsku? Dúfam že to nie je príliš domotaná otázka ...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

na skladovej karte si mozes prednastavit tie ucty, kt. budes pouzivat castejsie...

ale pri samotnom prijimani tovaru, mas pri kazdej polozke este moznost zvolit si svoj vlastny ucet...

napr. na skladovej karte c. 1 budes mat nastavene:
- ucet fakturacie - 604 100
- ucet skladu - 132 100
- nakladovy ucet - 504 100
- ucet obstarania - 131 100

Ked urobis prijemku, tak na nej samotnej pod datumom vyhotovenia je sposob zauctovania... tu vyberas zo zoznamu, kt. si prisposobis podla seba... napr. PT si nastavis strana MD na "ucet skladovej karty" a stranu D na "ucet obstarania"

Takto nastavene ti bude do kazdej polozky prijemky tahat prednastavenie PT, co znamena 132-100 / 131 100 ... toto si ale mozes zmenit ked danu polozku budes obstaravat zo zahranicia a priamo pri prijimani tejto polozky zmenis stranu D na konkretny ucet (zadas do zltych okienok) 131 200 ...
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Super, ďakujem .
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, chcela by som sa spytat, ked chcem v Omege vytlacit Suvahu k DP, treba zadat obdobie od otvorenia do zatvorenia, alebo od januara do decembra?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zmenila som v sklade v Omege názvy skladových kariet. Zmenia sa tieto názvy automaticky na všetkých doteraz vystavených príjemkách (výdajky zatiaľ nemám) alebo musím každú príjemku znovu otvoriť a uložiť?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

1.Firma účtuje spôsobom B. Akú zostavu je najlepšie vytlačiť zo skladu, keď si chcem porovnať, či mi sumy výdajok priradené k jednotlivým zákazkam sedia so sumami v účtovníctve? Sumy z účtovníctva zistím cez analytickú evidenicu - obrat za účet 501/analytika + cez ďalšie filtre zvolím príslušnú zákazku.
2. Dá sa zo skladu vytlačiť nejaká zostava, kde by bolo vidieť, koľko akého materiálu bolo spotrebované na jednotlivé zákazky (teda na tej zostave by boli všetky skladové karty so súhrnným údajom o množstve a súhrnným údajom o cene materiálu, ktorý sa výdal na jednotlivé zákazky)? Je niekde do výdajke kolonka, kde si z číselníka vyberiem zákazku? Momentálne som dala názov zákazky do názvu partnera, ale bez prepojenia na číselník partnerov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dajú sa niekde v Omege meniť skladové ceny, keď vyberiem skladovú kartu?
Na sklade mám takéto pohyby:
1.3. nákup 8.680 kg/celková suma 83,32 EUR (0,0095 EUR/kg)
2.3. nákup 7.240 kg/celková suma 61,54 EUR (0,0085 EUR/kg)
2.3. nákup 8.540 kg/celková suma 72,59 EUR (0,0085 EUR/kg)
3.3. nákup 7.860 kg/celková suma 75,46 EUR (0,0096 EUR/kg)

Výdaj:
1. pohyb: 15.3.2010 o 18:00 výdajka č. 1 na zákazku A: 8.680 kg/celková predajná suma 83,32 EUR (0,0095 EUR/kg)/celková skladová suma 73,78 EUR (0,0085 EUR/kg) = rozdiel medzi celkovou predajnou cenou a celkovou skladovou cenou je +9,54 EUR
2. pohyb: 15.3.2010 o 18:00 výdajka č. 2 na zákazku B: 7.240 kg/celková predajná suma 61,54 EUR (0,0085 EUR/kg)/celková skladová suma 69,50 EUR (0,0096 EUR/kg) = rozdiel medzi celkovou predajnou cenou a celkovou skladovou cenou je -7,96 EUR
3. pohyb: 15.3.2010 o 18:00 výdajka č. 2 na zákazku B: 8.540 kg/celková predajná suma 72,59 EUR (0,0085 EUR/kg)/celková skladová suma 74,17 EUR (0,0087 EUR/kg) = rozdiel medzi celkovou predajnou cenou a celkovou skladovou cenou je -1,58 EUR
4. pohyb: 15.3.2010 o 18:00 výdajka č. 1 na zákazku A: 7.860 kg/celková predajná suma 75,46 EUR (0,0096 EUR/kg)/celková skladová suma 74,17 EUR (0,0087 EUR/kg) = rozdiel medzi celkovou predajnou cenou a celkovou skladovou cenou je -1,58 EUR

Účtujem spôsobom B. Používam FIFO metódu. materiál zo skladu vydávam 2x do mesiaca (k 15. a k poslednému dňu v mesiaci). Výdajky robím tak, že si do výdajky skopírujem príjemku. Nič nepredávame, takže skladová cena pri výdaji by sa mala rovnať predajnej cene, ale nerovná sa. Celkový sumár materiálu, ktorý išiel na jednotlivé zákazky, potom nesedí so sumárom z účtu 501AE. Keď chcem tlačiť výdajky, musím ich tlačiť v predajných cenách, aby sedeli súčty výdajok s účtom 501AE (čo aj sedí, až na centové rozdiely). Dá sa niekde nastaviť, aby som si sama mohla vybrať, ktorú skladovú cenu chcem použiť? V programe, ktorý som používala dávnejšie, to možné bolo (po vybraní skladovej karty ponúkol všetky ceny, v akých bol materiál na sklad prijímaný) a tuším sa to dá aj v Datalocku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať