Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Ahojte. Je v OMEGE originál tlačivo súvaha a výkaz ziskov a strát, alebo stačí na DÚ len to čo vytlačí z prehľadu? ďakujem
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
gabi2 Pozri príspevok
Ahojte. Je v OMEGE originál tlačivo súvaha a výkaz ziskov a strát, alebo stačí na DÚ len to čo vytlačí z prehľadu? ďakujem
Ak máš zakúpený aj tento modul, tak máš k dispozícii originál tlačivá. Treba len zvoliť formu výstupu A - export - originálne tlačivo (bežne používaš formu C - štandartné zostavy(...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Prehlady/Suvaha

tam si treba rozkliknut to "+" a kliknut na "Suvaha vykaz" a v pravej casti hore zakvacnut Forma vystupu A. Export (originalne tlacivo danoveho uradu). A vystupne zariadenie OKNO pre kontrolu.

Potom z toho okna priamo dat tlacit.

Vzdy to tlacim z programu.

Ten isty postup plati aj pre VZaS.
Naposledy upravil andreaS : 30.03.09 at 07:39 Dôvod: doplnenie
1 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Ďakujem Vám pekne s tým export A ma to nenapadlo. Gabi Pekný deň.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Prosím o pomoc, ako urobím závierkové operácie v omege ( ako zaúčtujem hospodársky výsledok)?
0 0
tinulli tinulli

tinulli je offline (nepripojený) tinulli

Mne tie zavierkove operacie program urobil sam.... zadala som si uzavierka uctovnictva A a program vygeneroval sam interny doklad s prechodom zaciatocnych stavov do noveho roka
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ahojte,
DPH z dod. faktúry, kde je uvedené zdan.plnenie napr. 22.3., automaticky mi sumu dph dá do mesiaca 03/09. Nakoľko od 1.4. je zmena v oblasti DPH, akým spôsobom viem DPH ktorá síce patrí do 03/09 dať resp. odpočítať až v 04/09 alebo v 05/09
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

skus zadat datum zdanitelneho plnenia na datum kedy chces, aby ti program uplatnil dph pripadne druha moznost nahodit doklad ze dosiel vtedy kedy potrebujes uplatnit dph...

ina moznost ma nenapada...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
skus zadat datum zdanitelneho plnenia na datum kedy chces, aby ti program uplatnil dph pripadne druha moznost nahodit doklad ze dosiel vtedy kedy potrebujes uplatnit dph...

ina moznost ma nenapada...
tak so si to myslela aj ja, len neviem, či môžem dať iný dátum ako je na faktúre uvedený.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

janaGT Pozri príspevok
tak so si to myslela aj ja, len neviem, či môžem dať iný dátum ako je na faktúre uvedený.
Jasné že môžeš dať dátum dodonia iný ako je na faktúre. Aj doteraz to tak fungovalo, keď náhodou prišla faktúra až po podaní daňového priznania k DPH a dával sa dátum prijatia.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

KvetkaK Pozri príspevok
Jasné že môžeš dať dátum dodonia iný ako je na faktúre. Aj doteraz to tak fungovalo, keď náhodou prišla faktúra až po podaní daňového priznania k DPH a dával sa dátum prijatia.
teraz som trošku pomotaná,
dám iný dátum dodania alebo dátum prijatia?
Z ktorého dátumu ťahá DPH do obdobia?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dodania, ale keby nechcel, tak daj aj prijatia aj dodania taky isty...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

AIMA Pozri príspevok
Prosím o pomoc, ako urobím závierkové operácie v omege ( ako zaúčtujem hospodársky výsledok)?
Tým, že urobíš závierku účtovníctva, program ti všetko preúčtuje do dalšieho roka a tiež zaúčtuje HV na 431; nemusíš s tým nič robiť, len skontroluj sumu či je správna.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
ahojte,
DPH z dod. faktúry, kde je uvedené zdan.plnenie napr. 22.3., automaticky mi sumu dph dá do mesiaca 03/09. Nakoľko od 1.4. je zmena v oblasti DPH, akým spôsobom viem DPH ktorá síce patrí do 03/09 dať resp. odpočítať až v 04/09 alebo v 05/09
neviete nič nové ohľadom tohto problému?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

práve som volala na help, a tam mi pani povedala, že nič o tomto probléme s dph nevie a že to odkedy platí taká novela.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

janaGT Pozri príspevok
práve som volala na help, a tam mi pani povedala, že nič o tomto probléme s dph nevie a že to odkedy platí taká novela.
Janka môžeš dať prosím Ťa link na tú novelu? ...Ani ja nie som v obraze, ak nárok na odpočet vzniká v 03/09, odpočítam dph až v 04/09?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

AIMA Pozri príspevok
Janka môžeš dať prosím Ťa link na tú novelu? ...Ani ja nie som v obraze, ak nárok na odpočet vzniká v 03/09, odpočítam dph až v 04/09?
tu je debata aj na túto tému
http://www.porada.sk/t106710-p2-dph-...04-2009-a.html
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

janaGT Pozri príspevok
Jani, pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Novela ma celkom potešila.
Bude pre mňa veľkým prínosom, vzhľadom na to ako "bleskovo" dostávam podklady na dph.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
práve som volala na help, a tam mi pani povedala, že nič o tomto probléme s dph nevie a že to odkedy platí taká novela.
posúvam ...
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

janaGT Pozri príspevok
posúvam ...
Janik, ty si ale môžeš zvoliť do ktorého účtovného obdobia doklad uložíš. Vpravo hore / v prílohe/. Alebo sa mýlim?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať