Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

doplnujuce nastavenia, aby program spravne fungoval:

- ak mas uz zauzivanu uctovnu osnovu, tak si mozes analytiky nahodit cez FIRMA/nastavenie/uctovny rozvrh

doporucujem robit analytiky cez KOPIA povodneho uctu... napr. v uctovnej osnove je 321 000... nastavis sa nan a stlacis KOPIA a v zobrazenom okienku prepises analytiku ako potrebujes a zaroven aj v popise uctu si dopln co potrebujes

ak vytvaras analytiky pri 5, 6 a vyskytne sa ti nedanovy ucet, tak treba este zaskrtnut "nedanovy" - je to v casti pod nazvom uctu

ak vytvaras analytiky pri uctoch 3 a neni to 321 ci 311 ale potrebujes ho sledovat aj v saldokonte, tak zaskrtnes aj "SALDOKONTO" a vedla je, ci zavazky, pohladavky alebo ine

- nastavenie firemnych udajov Firma/nastavenie/firemnych inicial - tu nastavis vsetky vase potrebne udaje... da sa sem natiahnut aj logo firmy

- cez Firma/nastavenie/rezim uctovania - tu mas strasne vela moznosti, s cim ti program pomoze, co sa ta ma pytat... ak mas dake standardne texty pri vystavenych fakturach, tu ich mozes napisat a budu sa ti automaticky tahat

- nastavenie bankovych uctov a pokladnic cez Firma/nastavenie/bankove ucty resp. Firma/nastavenie/pokladnice - treba prepisat udaje podla toho, co potrebujes a ak mas viac bankovych uctov ci pokladnice, tak pridat znova cez kopia
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

durisovad Pozri príspevok
Dakujem, pocka to, ved doma mam len cvicmu verziu. Ak by Ta to neobtazovalo, rada by som Ta zavolala, keby si ma mohla pripadne znavigovar po telefone.
lepšie by bolo, keby si sa učila na ostrej verzii, nakoľko v demo nefungujp niektoré veci. Viem o čom píšem, tiež sa v omege ešte len učím. Ja som si to urobila tak, že som si kúpila licenciu na 2 počítače, 1 x mám nainštalované v práci, 1 x doma, a údaje si nosím cez USB kľúč.
A hlavne si každý deň robím archiváciu. Ak niečo pokazím, obnovím údaje a idem robím ďalej.

A ešte doplním, som si myslela, že omega je pre mňa španielska dedina ale to som ešte nevedela, čo ma čaká pri olympe. Tam sa nejako nemôžem stále zorientovať. Príručka sa mi zdá nič moc oproti omege, telefón mám žeravý, čo stále volám na hotline, no katastrofa.
Naposledy upravil janaGT : 30.01.09 at 08:51 Dôvod: doplnenie
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: tiez robim teraz dohlad nad olympom jednej kocke (tu istu ucim aj v omege robit) a kedze mzdy nerobim, tak niekolkokrat som uz volala aj ja

inak moje vcerajsie zistenie - v omege nie je mozne teraz robit cestaky, nakolko program neumoznuje zmenit vysku vreckove... je tam teraz napevno 40% ... takze parada... a musime robit rucne... ze mame si pockat na novu verziu...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dala som si urobiť kontrolu, vypisuje mi, že chybné číslo dokladu.
Ja som si dala číslo dobropisu také isté ako čísla faktúr. Môže to byť v tom?
Napr. poslednú fa som mala 23 a ten dobropis som dala 24.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: janka ja davam dobropisy pod ciselnou radou ako ponuka omega... necislujem a ani neuctujem medzi DF ale medzi DD a tam maju svoje poradie...

tu znova plati to dat si celu EUD a postupne podla okruhov skontrolovat cislovanie... pripadne on ta priamo upozornuje na konkretny doklad, tak sa pozri nato... pri DF je dolezity datum prijatia a ked fa predtym ma neskorsi datum, tak to je ta chyba
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
janka: janka ja davam dobropisy pod ciselnou radou ako ponuka omega... necislujem a ani neuctujem medzi DF ale medzi DD a tam maju svoje poradie...

tu znova plati to dat si celu EUD a postupne podla okruhov skontrolovat cislovanie... pripadne on ta priamo upozornuje na konkretny doklad, tak sa pozri nato... pri DF je dolezity datum prijatia a ked fa predtym ma neskorsi datum, tak to je ta chyba
a má to nejaký vplyv na niečo takéto chyby? Podľa mňa to sú chyby asi nie moc dôležité.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nie nema to vplyv ide len o to ze ti kontroluje ci su doklady uctovane spravne za sebou... ja uctujem vsetko ako pride a ked vsuvam, tak to nesedi.. potom len urobim archivaciu (vzdy pred kazdym precislovanim, radsej) a potom precislujem co potrebujem... a VPD, PPD a ine tlacim az ked viem, ze nebudem vstupovat do daneho obdobia... zvacsa po DPH-cke...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
nie nema to vplyv ide len o to ze ti kontroluje ci su doklady uctovane spravne za sebou... ja uctujem vsetko ako pride a ked vsuvam, tak to nesedi.. potom len urobim archivaciu (vzdy pred kazdym precislovanim, radsej) a potom precislujem co potrebujem... a VPD, PPD a ine tlacim az ked viem, ze nebudem vstupovat do daneho obdobia... zvacsa po DPH-cke...
takže ak tomu dobre rozumiem, prečísluješ podľa dátumu prijatia dokladu čo je aj dátum uskutočnenia účt.pr. ?
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Poradaci potrebujem radu, robila som prechod na r.2009 tak ze som normalne zavrela r.2008 a otvorila 2009. Zaučtovalo mi konecne zostatky v banke aj pokladni a preratalo na euro ID. Banka je v poriadku, ked som nahadzovala január, tak mi pekne vyčislilo zostatky z minulého roka, ale v pokladni mi zostatok vôbec neukazuje, aj ked v hlavnej knihe je evidovany ako začiatočny stav v poriadku. Moja otazka je, ako dostanem do pokladne zaciatocny stav k 1.1.2009?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

skus sa pozriet ci mas zaciatocny zostatok v pokladnici:

- firma/nastavenie/pokladnice - a tam si rozklikni tu tvoju pokladnicu a pozri si v zalozke "zaciatocny zostatok" ci ho tam mas...
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Nemam ho tam, ale ked ho tam doplnim tak potom mam v Hlavnej knihe zase dvojnasobok sumy (lebo zauctuje ten ID z minuleho roka - ten sa zase neda zmazat pre istotu .)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak to je veru zvlastne... skus pripadne urobit prechod do 09 este raz.. ak nepomoze volaj do krosu
0 0
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

veru prechod som už tiez skusala, lebo som musela nastavit koncorocnu pokladnu nech preuctuje z Skk 211/001 na Euro 211/003. To pekne prepisalo zostatky do Eurovej pokladne, ale stale mi to ked dam tlač pokladne za január nevyhodi zostatok z 31.12.2008 (v nastaveni tlace mam od 31.12.2008 do 31.1.2009). Pomohla som si zatial tym , že som pridala pokladničný doklad 31.12.2008 do obdobia január 2009 zo zostatkom v Eurach s tým, že som tam zaškrtla "neučtovat". Potom sa mi to uz dalo vytlačiť (sedeli sumy na konci januára), aj ked to nebolo ako zostatok z predchádzajúceho ale ako "neuctovany vklad do pokladne", len mi zase začalo číslovať doklady s posunom +1. T.J. prvy riadny januárovy doklad mam s poradovym číslom 2 (účtovný čislo Prijem 001). Neviem ci mi to vsak nebude robit šarapatu niekde inde.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ten počiatočný stav tam je len ho nevidieť, o chvíľu má prísť nová verzia 12.10 lebo nejako vážne pohnojili prechod na euro, inak im napíš nech vedia aké s tým majú ľudia problémy.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Prosim Vas, co vsetko tlacite na konci roka - po uctovnej zavierke?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim skusenych o radu : v starom programe som si pred vyplnenim tlaciva DPH vytlacila stranu MD a D 343-jky podla typu dokladov. Ako tom mam spravit v OMEGE? Ale poprosim klik za klikom. Pre istotu mam spocitanu DPH aj na papieroch ale chcela by som to konfrontovat s udajmi v programe.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

durisovad Pozri príspevok
Prosim skusenych o radu : v starom programe som si pred vyplnenim tlaciva DPH vytlacila stranu MD a D 343-jky podla typu dokladov. Ako tom mam spravit v OMEGE? Ale poprosim klik za klikom. Pre istotu mam spocitanu DPH aj na papieroch ale chcela by som to konfrontovat s udajmi v programe.
No ja sa pokúsim..........
Prehľady
Kniha analytickej evidencie
vľavo hore:
Účet -vyber syntetický; do okna zapíš 343
pod tým vyber: účty MD aj Dal
Hore pozri: Okruh + evidencia + číselný rad : nastav všetko
Účtovné obdobie: vyber-nastav čo potrebuješ
vľavo bude 3x "všetky"
klik na tlačidlo: OBNOV
dole klik na "tlač "
vľavo "výstup zotriediť podľa":
-kódu číselného radu
-interného čísla dokladu
vyber názov zostavy: kniha analytickej evidencie zúžená
klik na OK
-----------------------------------------
samozrejme, že každému vyhovuje niečo iné, tak si podľa tohto nastav svoj postup...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za radu, zajtra idem do roboty, skusim to na ostrom programe, doma mam len demo a na tom neviem posudit, ci to je spravne. Zajtra sa urcite ozvem, ako sa mi to podarilo. Ale pobavila si ma svojou radou, aby som si nastavila svoj postup. Ja mam problem nastavit si postup podla rady, nieto aby som experimentovala. Si zlata, dakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja kontrolujem dph-cku nie cez analytiky ale takto:

- ak mam uz vsetko zauctovane do daneho obdobia, kt. idem kontrolovat, tak si dam firma/uzavierka/uctovnictva a dph
- tam dam pridaj
- oznacim uzavierku B a D (kvackou) a pri oboch zadam do akeho obdobia... ak by islo o uzavierku za januar, tak dam pri B "31.01.2009" a pri D "januar az januar"
- dam OK
- ak je v programe nastavene preuctovanie analytik dph na jednu, kt. sluzi pre vyuctovanie s DU (napr. ja mam 343 999 "DPH - vyuctovanie s DU" a na tento ucet davam aj uhradu dph-cky) tak este sa ma opyta ci to ma program zauctovat a na ktoru analytiku, tak vyberiem potvrdim
- zavriem uzavierky
- dam Tlac a tam najdem DPH, rozkliknem si ponuku pre DPH a vyberiem "Danove priznanie 2.strana"
- vystupne zariadenie nastavim na "obrazovka"
- kliknem "pokracuj"
- program sa opyta za ake obdobie, tak zvolim za mesiac januar - januar
- a na obrazovke sa mi zobrazi ako to presne vychadza

= toto sa da robit len ak je urobena uzavierka za dane obdobie, ak nie je tlacivo nevytlaci... ak potrebujeme este vstupit do dokladov a poopravovat, tak urobene uzavierky treba zrusit... vzdy sa rusi odspodu... cize posledna sa rusi prva... nezabudnut ze uzavierky sa robia vzdy dve, takze ak chceme zrusit poslednu, tak rusime posledne dva riadky

a pre kontrolu samotnych dokladov uplatnenych v danej dph sluzi toto:
- Tlac/DPH/ Evid. DPH odpocitanie dane resp. Evid. DPH zdanitelne obchody
- vystupne zariadenie "obrazovka"
- klik na Pokracuj
- program sa opyta za ake obdobie, zvolime mesiac januar - januar
- OK
- zobrazi sa tabulka pre kontrolu dph
- dame si vytlacit (vlavo hore cez ikonku tlac)
- a podla tohoto kontrolujem jednotlive doklady
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
liba2 Pozri príspevok
No ja sa pokúsim..........
Prehľady
Kniha analytickej evidencie
vľavo hore:
Účet -vyber syntetický; do okna zapíš 343
pod tým vyber: účty MD aj Dal
Hore pozri: Okruh + evidencia + číselný rad : nastav všetko
Účtovné obdobie: vyber-nastav čo potrebuješ
vľavo bude 3x "všetky"
klik na tlačidlo: OBNOV
dole klik na "tlač "
vľavo "výstup zotriediť podľa":
-kódu číselného radu
-interného čísla dokladu
vyber názov zostavy: kniha analytickej evidencie zúžená
klik na OK
-----------------------------------------
samozrejme, že každému vyhovuje niečo iné, tak si podľa tohto nastav svoj postup...
plne súhlasím

a ešte samozrejme vytlačiť :
Tlač
DPH
vytlačiť evidencie DPH vstup aj výstup a rekapitulácie.
a môžeš porovnávať a papieriky definitívne zahodiť a viac nepoužívať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať