Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

bepo Pozri príspevok
Nemáš odblokovaný súbor, cez Win Explorer si nájdi C:/Omega/Help/help klikni naňho pravým tlačítkom a daj Vlastnosti(Properties) a dolu je Unblock
si poklad, už to funguje!
oceňuejm bodíkom!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte mi poraďte s tými neuhradenými DF a OF z roku 2008,
tak do otvorenie 2008 alebo 2009?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: uz som ti pisala ze radsej 2008 ale nie do otvorenie, ale tam kam patria podla mesiaca ale so zaskrtnutim "neuctovat"
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte sa spýtam,
čo sa stane, keď odber. fa vystavujem v exceli ( tak som bola zvyknutá kvôli lepšiemu prehľadu ) a do omegy ich nahádžem do evidencie účt.dokladov a zaúčtujem?
A ešte ako si viem vytlačiť čo som od začiatku roka účtovala na konkrétny účet napr. 602 039?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

janaGT Pozri príspevok
ešte sa spýtam,
čo sa stane, keď odber. fa vystavujem v exceli ( tak som bola zvyknutá kvôli lepšiemu prehľadu ) a do omegy ich nahádžem do evidencie účt.dokladov a zaúčtujem?
A ešte ako si viem vytlačiť čo som od začiatku roka účtovala na konkrétny účet napr. 602 039?
Nič sa nestane, keď si budeš faktúry vystavovať v exceli a potom si ich dáš cez evidenciu účt.dokladov, ale osobne si myslím, že pre zrýchlenie práce by bolo lepšie si ich vystavovať v omege. To je môj názor.
A konkrétny účet si vytlačíš, keď pôjdeš cez "Prehľady", potom si dáš "kniha analytickej evidencie" a tam si zvolíš aký účet potrebuješ, ďáš obnov a potom si to môžeš vytlačiť cez tlač.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

narazila som na ďalší problém:
cez banku som uhradila DF, avšak v SDK ju stále mám, je tam síce vidieť aj úhrada, ale neviem, ako ju dostanem zo SDk von
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: uhradzala si cez banku vzorom "2" a pri zadavani VS si ju vlastne vytiahla a potom ti ponuklo kolko chces uhradit a postupne si to vsetko odklikala?

ak ano, tak problem moze byt v tom, ze v saldokonte si nezakvacla "nevyrovnane" ... lebo v saldokonte bude ta faktura stale, otazne je, co pozadujes ty vidiet, ci chces neuhradene, uhradene alebo chces vidiet priebeh vsetkych uhrad.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
janka: uhradzala si cez banku vzorom "2" a pri zadavani VS si ju vlastne vytiahla a potom ti ponuklo kolko chces uhradit a postupne si to vsetko odklikala?

ak ano, tak problem moze byt v tom, ze v saldokonte si nezakvacla "nevyrovnane" ... lebo v saldokonte bude ta faktura stale, otazne je, co pozadujes ty vidiet, ci chces neuhradene, uhradene alebo chces vidiet priebeh vsetkych uhrad.
volala som na hotline, mala som zakliknuté "všetko", už to mám v poriadku.

A ešte sa spýtam, ako účtuješ cez banku úhradu leasingovej splátky?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Ja aj leasing mam nahodeny sice cez IDx ale 474 s prislusnou analytikou som si zaskrtla ako saldokontny (ked si das uctovnu osnovu a das opravit prislusny ucet, tak sa zaskrtne moznost sledovat saldokonto a ci zavazky ci pohladavky) a uhradu davam cez vzor "2" a nataha mi to...

v jednej firme ale nemam este toto nastavene, tak zatial uhradu davam cez vzor "BV" a postupne napisem, co program chce, vtedy netaham zo salda. ale chcem si to urobit cez saldo.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
Ja aj leasing mam nahodeny sice cez IDx ale 474 s prislusnou analytikou som si zaskrtla ako saldokontny (ked si das uctovnu osnovu a das opravit prislusny ucet, tak sa zaskrtne moznost sledovat saldokonto a ci zavazky ci pohladavky) a uhradu davam cez vzor "2" a nataha mi to...

v jednej firme ale nemam este toto nastavene, tak zatial uhradu davam cez vzor "BV" a postupne napisem, co program chce, vtedy netaham zo salda. ale chcem si to urobit cez saldo.
ja som doteraz účtovala
474/221
343/221
648/221
ale sa mi niečo marí, že keď som tu mala konzultantku, ukazovala mi nejakú fintu, aby sa mi tá DPH dostala do výkazu aj so základom, niečo tam odmínusovala ...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

prosím, ako účtujete leasingové splátky?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja takto, a celkova suma dokladu sa mi tak rovna vyske mesacnej splatky
leasing.jpg  
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
ja takto, a celkova suma dokladu sa mi tak rovna vyske mesacnej splatky
ďakujem Andrejka, ja to účtujem trochu ináč
474/221
343/221
648/221
s týmto mi nevieš poradiť?
už som aj volala na hotline, tam mi povedala že cez ID,a el tomu tiež nerozumiem. A že 474 si mám dať saldokontnú.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak to musis nahodit ako ja... cez IDx...

das pridat, pouzijes vzor ID a enterujes sa a postupne zadavas jednotlive veci... a ked skoncis tak na v "makro okienku" stlacis ESC aby ti uz prestalo ponukat dalsie riadky pre zauctovanie a das OK, program doplni sam sumu celkom.

Nastavenie 474ky ako saldokontnu urobis takto:
- firma/nastavenia/uctovny rozvrh
- najdes ucet 474, u mna napr. 474 001 a das opravit
- a otvorenej tabulke zaskrtnes SALDOKONTO zavazkovy
- potvrdis OK a uzavres uctovny rozvrh, pripadne porobis zmeny ake este potrebujes ak mas leasingov viac a az potom zavres uctovny rozvrh

- potom pri tom internom doklade bude pytat pre doplnenie aj partnera, tak ho tam zadas a zmen si este v tom ID externe cislo na VS uhrad, aby sa ti doklad dal priamo natiahnut so saldokonta pri uhradach.

Ak potrebujes vysvetlit co znamenaju tie sumy, tak napisem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
tak to musis nahodit ako ja... cez IDx...

das pridat, pouzijes vzor ID a enterujes sa a postupne zadavas jednotlive veci... a ked skoncis tak na v "makro okienku" stlacis ESC aby ti uz prestalo ponukat dalsie riadky pre zauctovanie a das OK, program doplni sam sumu celkom.

Nastavenie 474ky ako saldokontnu urobis takto:
- firma/nastavenia/uctovny rozvrh
- najdes ucet 474, u mna napr. 474 001 a das opravit
- a otvorenej tabulke zaskrtnes SALDOKONTO zavazkovy
- potvrdis OK a uzavres uctovny rozvrh, pripadne porobis zmeny ake este potrebujes ak mas leasingov viac a az potom zavres uctovny rozvrh

- potom pri tom internom doklade bude pytat pre doplnenie aj partnera, tak ho tam zadas a zmen si este v tom ID externe cislo na VS uhrad, aby sa ti doklad dal priamo natiahnut so saldokonta pri uhradach.

andrejka, chcem ti dať bodík, ale nejde mi to ... prečo????

Ak potrebujes vysvetlit co znamenaju tie sumy, tak napisem
napíš

a ešte mi prosím ťa poraď, keď vyplácam mzdu cez pokladňu v hotovosti, aký vzor mám použiť, keď dám iný výdaj, otvorí sa mi tabuľka na dph
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

k druhemu dotazu:

davam vzor "PV", zadam datum a v texte by mal byt preddefinovany text "Vyplata miezd" a odklikam... ak by sa ti otvorila aj ta tabulka pre dph, tak tu sumu vpis do "volny zaklad" a OK

k prvemu dotazu idem rozpisat, za chvilku to napisem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
k druhemu dotazu:

davam vzor "PV", zadam datum a v texte by mal byt preddefinovany text "Vyplata miezd" a odklikam... ak by sa ti otvorila aj ta tabulka pre dph, tak tu sumu vpis do "volny zaklad" a OK

k prvemu dotazu idem rozpisat, za chvilku to napisem
si poklad, chcem ti dať bodík, ale nejde mi to, prečo ??????
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Vsetko je vo vyske na dany mesiac:

financny naklad = úrok

dph = celkova vyska dph z mesacnej splatky

poistné = povinne zmluvne poistenie + havarijne (ak je)

základ pre vypocet DPH = suma istiny, a dava sa preto, aby bol zaklad pre vypocet dph uplny... ked spocitas sumu financneho nakladu a tohto tak dostanes sumu bez dph mesacnej splatky a ked z nej vypocitas 19% DPH, tak ti vyjde celkove dph v riadku 2

halierove vyrovanie = ak treba halierovo vyrovnat mesacnu splatku, ak netreba, nedavam

---
mam este jednu tabulku v exceli ktoru pouzivam na celkove zauctovanie leasingu, aby som na nic nezabudla od obstarania, zaradenia, zauctovania splatok

este moze vzniknut situacia na prelome rokov, ze treba financny naklad a poistne uctovat 2x, vtedy sa nastavim na financny naklad a dam kopiu... k prvemu doplnim financny naklad 2008, zmenim sumu, zauctovanie ostava a k druhemu doplnim financny naklad 2009, zmenim sumu a dam na 381.. inak tie typy sum ostavaju kvoli spravnemu natiahnutiu do dph-cky ... to iste urobim aj s poistnym
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte Omegáci,
ja mám iný problém, konateľka mi doniesla faktúry za 3/2008, ale program mi to nechce zobrať, lebo sú tam už 2 krát robené uzávierky DPH. Firma je platcom DPH od 6/2008, takže tieto faktúry by mi nerobili šarapatu v DPH, ale nechce to zobrať. Čo s tým? Mám zrušiť tie predchádzajúce uávierky? Ako?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mimaemma Pozri príspevok
Ahojte Omegáci,
ja mám iný problém, konateľka mi doniesla faktúry za 3/2008, ale program mi to nechce zobrať, lebo sú tam už 2 krát robené uzávierky DPH. Firma je platcom DPH od 6/2008, takže tieto faktúry by mi nerobili šarapatu v DPH, ale nechce to zobrať. Čo s tým? Mám zrušiť tie predchádzajúce uávierky? Ako?
Ak by si chcela doúčtovať do mesiaca 3/2008 tak musíš uzávierky zrušiť, avšak pozor, ak zaúčtuješ tie faktúry do 3/2008 tak sa ti samozrejme zanesú aj do DPH, musela by si podať dodatočné DPH výkazy. Ak takto nechceš riešiť vec, je dobré zaniesť faktúry do účtovníctva s dátumom dnešným, do textu si dať že ide o fa. z 3/2008 a DPH si neuplatniť, teda po ukončení zaúčtovania účet 343 prepísať účtom ktorý je pripočítateľným v DPPO.

Teraz čítam, že ste platci DPH až od 6/2008, tak uzávierky kľudne zruš , faktúru zaúčtuj - nerozúčtuj na DPH, účtuj ju ako voľný základ a celú sumu daj na 5xx - alebo kam patrí a potom znova sprav uzávierky. Skontroluj si či sa ti nezmenila nič v DPH - nemalo by sa a je to OK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať