Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

durisovad Pozri príspevok
Objednala som si testovaciu verziu OMEGA, prezerala som to, skusala som si nahodit doklad-fakturu, ale sa mi nepodarilo. Da sa to len v ostrej verzii? Prirucku zatial ziadnu nemam, len CD.
Pracovala som s testovacou verziou, je to ako ostrá verzia, len na určitý časový úsek, kedy ťa nepustí ďalej.
Dá sa v nej robiť všetko.
Ak sa ti nepodarila faktúra, asi bola chyba v postupovaní... treba začať vo fakturácii.. (ak ide o OF).
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
durisovad Pozri príspevok
Objednala som si testovaciu verziu OMEGA, prezerala som to, skusala som si nahodit doklad-fakturu, ale sa mi nepodarilo. Da sa to len v ostrej verzii? Prirucku zatial ziadnu nemam, len CD.
Ak si chcela nahodiť došlú faktúru, možno Ťa zastavilo toto upozornenie : Vyhotovenie faktúry za dodávateľa podľa § 75 ods.3 zákona 222/2004 o DPH. Vypisuje ho aj ostrá verzia... síce s tipom : Došlú faktúru za dodávateľa môžete vyhotoviť len v prípade, že máte s ním uzavretú písomnú dohodu o vyhotovovaní faktúr.
Toto hlásenie sa dá vypnút v Možnostiach, voľba Nastavenie formulára.

Ak je toto dôvodom, pre ktorý vnímaš že sa Ti nepodarilo nahodiť faktúru...... Vnímaj túto skutočnosť (a ignoruj výzvu) tak, že faktúru vystavil dodávateľ... Ty ju "iba" zaeviduješ.......... .............
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem za rady, budem probovat dalej. Zatial sa mi to zda byt spanielska dedina. No, ale kazdy zaciatok je tazky a prekazky treba prekonavat.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

durisovad Pozri príspevok
Dakujem za rady, budem probovat dalej. Zatial sa mi to zda byt spanielska dedina. No, ale kazdy zaciatok je tazky a prekazky treba prekonavat.
Ak prekonáš ten ťažký začiatok, neoľutuješ. V Omege už robím od r.2003 a zatiaľ to neľutujem a to poznám aj iné programy.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som od mojich byvalych koleginiek pocula len same chvaly na tento program, preto som sa pren rozhodla a uz som si aj zabezpecila take mensie skolenie.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

ivako Pozri príspevok
Ak prekonáš ten ťažký začiatok, neoľutuješ. V Omege už robím od r.2003 a zatiaľ to neľutujem a to poznám aj iné programy.

A poznáš aj program Money S3? Vieš porovnať Omegu a Money? Neviem sa medzi nimi rozhodnúť.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

danielko Pozri príspevok
A poznáš aj program Money S3? Vieš porovnať Omegu a Money? Neviem sa medzi nimi rozhodnúť.
Money poznám, ale iba v JÚ. Robím v ňom účtovníctvo iba tento rok a to iba sebe, lebo som si ho chcela vyskúšať. Nemôžem si naňho zvyknúť, stále ho porovnávam s Alfou, v ktorej robím účto ostatným. Od nového roku už budem robíť JU iba v Alfe. Alfa sa mi zdá jednoduchšia a prehľadnejšia.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Ďakujem, už som sa rozhodla.
Chcela som počuť (teda čítať) názor niekoho, kto pozná obidva programy a nechváli jeden alebo druhý len preto, že pozná len ten svoj program.
Ešte keby niekto vedel porovnať aj Money - podvojné účtovníctvo a Omegu, bolo by to super. Ešte raz vďaka.
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Demo Omegy nie je obmedzena casom,ale poctom zapisov v module uctovnictvo, fakturacia, ....
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja sa práve učím robiť s omegou, mám takýto problém:
skúšam evidovať DF v záložke Evidencia, účtovné doklady.
To mi ako tak ide, ale keď pozriem v záložke Fakturácia, došlé fa , tak tam nemám nič.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
janaGT Pozri príspevok
ja sa práve učím robiť s omegou, mám takýto problém:
skúšam evidovať DF v záložke Evidencia, účtovné doklady.
To mi ako tak ide, ale keď pozriem v záložke Fakturácia, došlé fa , tak tam nemám nič.
Funguje to opačne... ...Ak cez fakturáciu nahráš došlú faktúru a potvrdíš zápis do EÚD, zapíše sa Ti aj tam... a zaúčtuje samozrejme...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ajuška Pozri príspevok
Funguje to opačne... ...Ak cez fakturáciu nahráš došlú faktúru a potvrdíš zápis do EÚD, zapíše sa Ti aj tam... a zaúčtuje samozrejme...
čože????????
mne to takto ukazovala konzultantka programu z Krosu, ktorá prišla ku nám na firmu,keď som si stiahla demo verziu z internetu. Kontaktovala ma a prišla mi ukázať nejaké veci, a fakturáciu mi ukazovala takto.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
janaGT Pozri príspevok
čože????????
mne to takto ukazovala konzultantka programu z Krosu, ktorá prišla ku nám na firmu,keď som si stiahla demo verziu z internetu. Kontaktovala ma a prišla mi ukázať nejaké veci, a fakturáciu mi ukazovala takto.
Sa nehádam... ...iba píšem, ako to robím ja... Konzultantka je konzultantka... ...môže byť však rozdiel v tom, či o DF iba účtuješ, alebo ich potrebuješ (trebárs kvôli skladu) nahrať celé - položku za položkou... Ja viem, že mojím postupom si ušetrím spuuustu ďalších krokov (pri správnom nastavení mi to všetko program urobí naraz - vrátane príjemky)...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ajuška Pozri príspevok
Sa nehádam... ...iba píšem, ako to robím ja... Konzultantka je konzultantka... ...môže byť však rozdiel v tom, či o DF iba účtuješ, alebo ich potrebuješ (trebárs kvôli skladu) nahrať celé - položku za položkou... Ja viem, že mojím postupom si ušetrím spuuustu ďalších krokov (pri správnom nastavení mi to všetko program urobí naraz - vrátane príjemky)...
ja sa tiež nehádam, mrzí ma ak sik to tak pochopila. Prepáč.
Takže ak mi príde DF, tak ju nahodím v záložke Fakturácia, došlé fa?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

silvester2008 Pozri príspevok
Nepreháňate to ?

Na Silvestra robiť ???


Ka Mil
Všetko mám porobené, čakáme návštevu, tak zatiaľ skúšam môj nový program.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
janaGT Pozri príspevok
ja sa tiež nehádam, mrzí ma ak sik to tak pochopila. Prepáč.
Takže ak mi príde DF, tak ju nahodím v záložke Fakturácia, došlé fa?
Neospravedlňuj sa... Napísala som to len z vlastnej skúsenosti... že tu občas dakto raad vyletí... ...Áno, postupujem tak, že v záložke fakturácia - došlé fa si nahrám kompletný doklad. V nastavení mám zároveň hlášku, či chcem zápis aj do EÚD... Vediem aj skladovú evidenciu, takže položky, ktoré prijímam na sklad musím zapisovať cez sklad (ak si to otvoríš, zbadáš ten rozdiel - pri vpísaní textu - bez skladového modulu, máš síce položku vo faktúre zapísanú a zarátanú, ale nepripíšeš ju na skladovú kartu). Neviem či demo verzia má help (skús klávesu F1)... ale kros-áci ho majú ku všetkým programom perfektný a zrozumiteľný...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
janaGT Pozri príspevok
Všetko mám porobené, čakáme návštevu, tak zatiaľ skúšam môj nový program.
Návštevu nečakám... ...hrám sa - že skúšam porobiť neporobené... (účto)
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ajuška Pozri príspevok
Neospravedlňuj sa... Napísala som to len z vlastnej skúsenosti... že tu občas dakto raad vyletí... ...Áno, postupujem tak, že v záložke fakturácia - došlé fa si nahrám kompletný doklad. V nastavení mám zároveň hlášku, či chcem zápis aj do EÚD... Vediem aj skladovú evidenciu, takže položky, ktoré prijímam na sklad musím zapisovať cez sklad (ak si to otvoríš, zbadáš ten rozdiel - pri vpísaní textu - bez skladového modulu, máš síce položku vo faktúre zapísanú a zarátanú, ale nepripíšeš ju na skladovú kartu). Neviem či demo verzia má help (skús klávesu F1)... ale kros-áci ho majú ku všetkým programom perfektný a zrozumiteľný...
sklad chvalabohu nemám,
takže idem sa učiť iným spôsobom ... F1 nefunguje v demoverzii, licenciu už mám zaplatenú, tak po sviatkoch idem na ostro.
Určite sa budem ešte veľa pýtať.
Tak zatiaľ vďaka,
prajem krásny silvestrovský večer!
0 0
Reina Reina

Reina je offline (nepripojený) Reina

ja som ja o:)
Takže kým ešte pôjdem buchnúť šampanské o)
Aj demo má help, ak ti to nejde cez F1, skús ísť cez ikonu Tento počítač, nájdi si disk, kde máš nainštalovanú demoverziu (napr. disk C) tam bude hlavný adresár omegy, pod ním podadresár Help a tam súbor omega.chm. Dvojklikom klikni a otvorí sa help. Keby náhodou nešiel, tak cez vlastnosti si ho ešte skús odblokovať.
pekný večer...
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Po prve, ziaden predajca z Krosu, Vam 1OO% neukazoval postup, tak ako popisujete! Po druhe, existuju dva sposoby ako evidovat DF: 1) len v evidencii uctovnych dokladov (EUD) alebo ako tu pisu 2) cez zalozku fakturacia (vtedy ak si chcete DF aj vytlacit, co je zbytocne, ked uz raz v papierovej forme pride od dodavatela a tiez podla zakona, musite mat suhlas, ze si ich takto evidujete) a program sa opyta, ci zapisat do EUD. Preto si nekomplikovat pracu, a DF evidovat len v uctovnictve.Odporucam zucastnit sa bezplatneho uvodneho skolenia do 3mes. od kupy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať