Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

V Omege robím štvrtý rok, ale ešte som neprišla na to, ako a či je vôbec možné nastálo uložiť napr. vzhľad EUD ... ide mi o to, že ak si napr. stĺpec s 19% DPH presuniem hneď za stĺpec s celkovou sumou, pri novom otvorení programu to mám zasa po starom a musím si to prehadzovať opäť. To isté mi urobí aj pri rozširovaní jednotlivých stĺpcov. Funguje mi to iba do najbližšieho ukončenia práce s programom. Robím niečo zle, alebo sa to nedá trvale nastaviť podľa individuálnych potrieb klienta?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

petovsan Pozri príspevok
V Omege robím štvrtý rok, ale ešte som neprišla na to, ako a či je vôbec možné nastálo uložiť napr. vzhľad EUD ... ide mi o to, že ak si napr. stĺpec s 19% DPH presuniem hneď za stĺpec s celkovou sumou, pri novom otvorení programu to mám zasa po starom a musím si to prehadzovať opäť. To isté mi urobí aj pri rozširovaní jednotlivých stĺpcov. Funguje mi to iba do najbližšieho ukončenia práce s programom. Robím niečo zle, alebo sa to nedá trvale nastaviť podľa individuálnych potrieb klienta?
Nerobíš zle, dá sa to nastaviť aj natrvalo, len ti neporadím ako a tiež by sa mi to hodilo.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

... posúvam ... vedel by niekto, ako na to?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
petovsan Pozri príspevok
V Omege robím štvrtý rok, ale ešte som neprišla na to, ako a či je vôbec možné nastálo uložiť napr. vzhľad EUD ... ide mi o to, že ak si napr. stĺpec s 19% DPH presuniem hneď za stĺpec s celkovou sumou, pri novom otvorení programu to mám zasa po starom a musím si to prehadzovať opäť. To isté mi urobí aj pri rozširovaní jednotlivých stĺpcov. Funguje mi to iba do najbližšieho ukončenia práce s programom. Robím niečo zle, alebo sa to nedá trvale nastaviť podľa individuálnych potrieb klienta?
Omegu si nastavíš nasledovne:
evidencia
účtovné doklady
a tak napríklad okruh - PD pokladničné doklady, P1, príjmové P
a prehádžeš si stĺpce tak ako potrebuješ... ja si napríklad dávam doľava stĺpec príznak dokladu, do ktorého si píšem poznámku ak treba s dokladom ešte niečo robiť, napríklad časovo rozlíšiť...
a napríklad na záložke INFIO si zakliknem účtovné zápisy, lebo ich chcem mať vždy otvorené akonáhle idem účtovať.

Takže ak idem účtovať napríklad:
pokladňu výdaj vidím okno kde mám už otvorené podokno účtovné zápisy a príznak mám 6 stĺpec zľava....
po celkovom nastavení, teda poprehadzovaní stĺpcov, prípadne zakliknutí si rôznych info okienok jednoducho treba stalčiť tlačítko ULOŽ pod nápisom "vzhľad formulára pre vybraný okruh" v strede základného okna ÚČTOVNÉ DOKLADY.

Treba si uvedomiť, že takto si nastavujeme rôzne OKRUHY, teda ak toto nastavíme v okruhu PD - pokladničné doklady, tak toto nastavenie nebude v BV - bankových výpisoch.
Ja osobne toto nastavenie veťmi využívam pre jednotlivé okruhy, firmy... kde čo potrebujem, tak si vzhľad upravím a je to fajn.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Pre : chudaska
- asi si otázku už zmazala, ale už to tu nechávam

Nový príspevok obsahuje nasledovné:
***************
ahojte, mam urobenu zahranicnu odber. Fa, to som vsetko zvladla, ide o dodanie tovaru do ČR, nakolko odberatel je platca DPH -cize IČ DPH mam to je vsetko ok,len ked dam uzavierku DPH a chcem tlacit suhrnny stvrtrocny vykaz,tak sa mi tam faktura nezobrazuje,tak neviem ci mam nieco zle nadstavene, pri fakture mam nadstavene 10-05 základ pre nulovú sadzbu DPH!
***************


Ak sa jedná o dodanie TOVARU do zahraničia, tak musíš účtovať v okruhu ZOF a použiť vzor 50 nový doklad a pri predkontácii používaš typ sumy S - suma spolu a druhý riadok typ sumy 14 - dodanie s možnosťou odpočítania podľa § 43 a vtedy ti zapíše ZOF aj do súhrn. výkazu.
vyskúšaj.
Naposledy upravil sway : 22.04.08 at 08:44
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ak si chceš nastaviť vzhľad obrazovky, teda stĺpce tak, ako potrebuješ, treba stlačiť v EUD tlačidlo Ulož - potom Ti to zostane uložené.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

LubenaK Pozri príspevok
Ak si chceš nastaviť vzhľad obrazovky, teda stĺpce tak, ako potrebuješ, treba stlačiť v EUD tlačidlo Ulož - potom Ti to zostane uložené.
Ďakujem prevelice, Sway + LubenaK, idú ma čerti zobrať od zlosti nad samou sebou, keď sa tak teraz pozerám na Omegu a EUD, oči mi to ide vyvaliť (asi takto), ako krááááásne prenádherne tam svieti "vzhľad formulára pre vybraný okruh" a "ULOŽ !!!!!!!!!" ... no slepá, slepá
Ďakujem ešte raz!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte, potrebujem si zaevidovat neuhradené pohladávky z roku 2006-2007, s omegou zacinam teraz v roku 2008. Dam si EUD, OF, nakolko DPH nemusim evidovat,ta uz je davno uplatnena,davam len volny zaklad, v prirucke mam na str. 182 tu tabulku, je mi to jasne, uctovne obdobie Otvorenie,krizik neuctovat, ale ked to dam tak ako je to v prirucke tak na strane MD mam ucet 311AE ale na strane dal nie je nic a ked to takto odklepnem,tak mi to hlasi ze nie je dodrzana podvojnost uctovnictva,mam to odklepnut a nevsimat si to,alebo to mam urobit inak. Vdaka za kazdu radu, podobne si budem nahravat aj zavazky z roku 2007.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

chudaska Pozri príspevok
ahojte, potrebujem si zaevidovat neuhradené pohladávky z roku 2006-2007, s omegou zacinam teraz v roku 2008. Dam si EUD, OF, nakolko DPH nemusim evidovat,ta uz je davno uplatnena,davam len volny zaklad, v prirucke mam na str. 182 tu tabulku, je mi to jasne, uctovne obdobie Otvorenie,krizik neuctovat, ale ked to dam tak ako je to v prirucke tak na strane MD mam ucet 311AE ale na strane dal nie je nic a ked to takto odklepnem,tak mi to hlasi ze nie je dodrzana podvojnost uctovnictva,mam to odklepnut a nevsimat si to,alebo to mam urobit inak. Vdaka za kazdu radu, podobne si budem nahravat aj zavazky z roku 2007.
a robíš to cez makro?? myslím tým to, že stlačíš enter, keď vyberieš vzor?
takže ak pôjdeš cez EUD - OF, pridaj, vyberieš vzor 10 nový doklad stlač enter, a spustí sa ti tzv. makro, a dostaneš sa na konkrétny riadok, ten vyplň a zasa enter....a samozrejme ako píšeš, UO otvorenie a krížik neúčtovať
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

chudaska Pozri príspevok
ahojte, potrebujem si zaevidovat neuhradené pohladávky z roku 2006-2007, s omegou zacinam teraz v roku 2008. Dam si EUD, OF, nakolko DPH nemusim evidovat,ta uz je davno uplatnena,davam len volny zaklad, v prirucke mam na str. 182 tu tabulku, je mi to jasne, uctovne obdobie Otvorenie,krizik neuctovat, ale ked to dam tak ako je to v prirucke tak na strane MD mam ucet 311AE ale na strane dal nie je nic a ked to takto odklepnem,tak mi to hlasi ze nie je dodrzana podvojnost uctovnictva,mam to odklepnut a nevsimat si to,alebo to mam urobit inak. Vdaka za kazdu radu, podobne si budem nahravat aj zavazky z roku 2007.
Na str. DAL si dopíš účtovanie tak ako bolo pôvodne urobené (2006-2007). Neboj sa, nezaúčtuje sa ti to nikde, stráži to ten x vpravo hore "neuúčtovať".
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ok,tak tam hodim ucet 604, DPH tam nebudem uctovat,ta uz je davno vysporiadaná,len este mam problem,ked si to chcem vytlacit v prehladoch -saldokonto /po položkách/-obdobie od Otvorenie napr. po Apríl, dam tam ucet 311,tak mi tam neda tieto faktury z rokov 2006-7? Čo tam mam zle nadstavene,chcem si to skontrolovat ci mi to sedi!!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

chudaska Pozri príspevok
ok,tak tam hodim ucet 604, DPH tam nebudem uctovat,ta uz je davno vysporiadaná,len este mam problem,ked si to chcem vytlacit v prehladoch -saldokonto /po položkách/-obdobie od Otvorenie napr. po Apríl, dam tam ucet 311,tak mi tam neda tieto faktury z rokov 2006-7? Čo tam mam zle nadstavene,chcem si to skontrolovat ci mi to sedi!!
Uz som na to prisla pri analytike uctu 311,som nemala v nastaveni uctu zaskrtnutu pohladavku!!
Naposledy upravil chudaska : 29.04.08 at 11:15
0 0
OndrejV OndrejV

OndrejV je offline (nepripojený) OndrejV

Začínam s Omegou a účtovníctvom, nájde sa niekto, kto podá pomocnú ruku? Skúšal som postupy podľa manuálu a nie vždy dopadli, ako som čakal. O osobných konzultáciách priamo z Krosu samozrejme viem, ale napriek milému prístupu ma na infolinke poslali "dopreč" s tým, že účtovné veci nekonzultujú... (a to som chcel len vytvoriť kalendár splátok lízingu). Optimálne niekto z Liptova, ale ak nie, prídem v rámci stredného a západného SK, len sa nájsť a na všetkom sa dohodneme - vďaka!
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ja by som potrebovala poradiť pri vystavovaní preddavkovej zahr. faktúry. Chcem dať do faktúry aj položky výrobkov, ale ma to naviguje cez sklad, ale to nechcem.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
gita Pozri príspevok
Ja by som potrebovala poradiť pri vystavovaní preddavkovej zahr. faktúry. Chcem dať do faktúry aj položky výrobkov, ale ma to naviguje cez sklad, ale to nechcem.
Cez sklad Ťa to "naviguje" len vtedy, ak si dáš výber skladovej karty kliknutím na sklad. Tento krok nepouži - odklikni si "voľná položka" a vpisuj priamo do "názvu položky"......
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

Zdravím, môžte mi poradiť - v omege účtujem chvíľu, podľa manuálu mi ide v podstate všetko, ale neviem,ako mám postupovať pri účtovní napr. výdavkového pokl.dokladu, keď je na bločku nákup napr.PHM, diaľ.známka a ja to potrebujem rozlíšiť v analytike - dvoma alebo viacerými sumami +DPH ďakujem za Vaše rady
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

gabriela7755 Pozri príspevok
Zdravím, môžte mi poradiť - v omege účtujem chvíľu, podľa manuálu mi ide v podstate všetko, ale neviem,ako mám postupovať pri účtovní napr. výdavkového pokl.dokladu, keď je na bločku nákup napr.PHM, diaľ.známka a ja to potrebujem rozlíšiť v analytike - dvoma alebo viacerými sumami +DPH ďakujem za Vaše rady
Ja to robím tak, že keď rozúčtujem základ DPH a DPH z dokladu, tak potom sa postavím na riadok kde mám naúčtovaný základ DPH a dám si kópia a potom si ten základ (čiže sumu,text a účet) opravím na riadkoch, tak ako potrebujem.
Neviem, či som Ti to vysvetlila dosť podrobne.
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

myslím, že ano, idem si zapnúť program, vyskúšam, zaťiaľ veľmi pekne ďakujem, už som nevedela, kam z konopí pretože na školenie mám ešte len ísť, tak s učím z príručky
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Objednala som si testovaciu verziu OMEGA, prezerala som to, skusala som si nahodit doklad-fakturu, ale sa mi nepodarilo. Da sa to len v ostrej verzii? Prirucku zatial ziadnu nemam, len CD.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

durisovad Pozri príspevok
Objednala som si testovaciu verziu OMEGA, prezerala som to, skusala som si nahodit doklad-fakturu, ale sa mi nepodarilo. Da sa to len v ostrej verzii? Prirucku zatial ziadnu nemam, len CD.
Aj v testovacej verzii sa dá nahodiť faktúra.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať