Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Krajčovičová Krajčovičová

Krajčovičová je offline (nepripojený) Krajčovičová

Ďakujem za skorú odpoveď , ešte raz to opravím podľa návodu.
M.K.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Krajčovičová

prečítala som Tvoje problémy, pomôžem ak sa bude dať, ale chcela som Ti poradiť inak - ja som brnkla do Kros BLAVA -a dohodla som si individuálne školenie - boli moc ochotní , stačil mi 1 deň ale stálo to tuším 1500 korún, bolo to už dávno, možno to urobia aj dnes. Bola som u nich vo firme a venoval sa mi 1 človek - tuším pán Marko, alebo Šujanský. Ale to ich bolo ešte málo. Skús tam zavolať.
A k tej pokladni, najprv musíš mať zadané v nastaveniach pokladnice, potom v číslovaniach dokladov dobre nastavené číslovanie dokladov a ak ich nevidíš, dobre pozri či máš v účtovných dokladoch hore zaané obdobie, ak máš od otvorenia po otvorenie doklady nevidíš... je tých vecí kopa, ale ak budeš šikovná pôjde ti to už o pár dní od ruky! - skús to školenie..., ak nie , pri troške času takto pomôžeme

moc držím palce!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Krajčovičová
začínam s Omegou a mám problém
Môžete mi poradiť, či robia v Krose školenia aj individuálne napr. v Bratislave ?
ďakujem za odpoveď
M.
Aj Blava robí individ. školenia pri počítači, treba sa s nimi skontaktovať.
0 0
Krajčovičová Krajčovičová

Krajčovičová je offline (nepripojený) Krajčovičová

Ďakujem za informácie, pokladňu som nakoniec zvládla.
M.K.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Školenia na programy Krosu robia aj v Nitre, v budove Agroinštitútu na Chrenovej pri Agrokomplexe.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte omegaci, mam preddavkovu zahranicnu doslu fakturu, tu som si nahodila do zDPF,tuto mam uhradenu cez vypis, a teraz mam ostru fakturu na tu istu sumu v EUR 168 ako preddavkovu, len akosi neviem ako to vsetko vyuctovat medzi sebou aby mi to sedelo a dalej si neviem rady s kurz, rozdielom,nikde sa mi nezobrazuje. Neviem,ze ked nahravam zDPF treba tam zadat kurz NBS, aký kurz, vtedy kedy sa plati z uctu SKK? Prosim, neviem si dat rady. Cize mam tri doklady preddavkovu doslu zahr. fakturu, vypis -úhrada preddavku, a este vyuctovaciu fakturu a vsetko to potrebujem dat dokopy, a este aj vypocitat kurzovy rozdiel. Pomôže mi niekto? Vopred vďaka!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

chudaska Pozri príspevok
ahojte omegaci, mam preddavkovu zahranicnu doslu fakturu, tu som si nahodila do zDPF,tuto mam uhradenu cez vypis, a teraz mam ostru fakturu na tu istu sumu v EUR 168 ako preddavkovu, len akosi neviem ako to vsetko vyuctovat medzi sebou aby mi to sedelo a dalej si neviem rady s kurz, rozdielom,nikde sa mi nezobrazuje. Neviem,ze
ked nahravam zDPF treba tam zadat kurz NBS, aký kurz, vtedy kedy sa plati z uctu SKK? ...... prečo SKK ? veď znie na CM
ak ide o zDPF na CM, a zaevidovala si ju v inom dni ako bola uhradená, potom do kurzu pre DPH (2.okienko pre kurz) zapíš kurz úhrady tejto zDPF a prejdi sumu v rozpise tak, aby sa ti prepočítala hodnota na Sk.

Prosim, neviem si dat rady. Cize mam tri doklady preddavkovu doslu zahr. fakturu, vypis -úhrada preddavku, a este vyuctovaciu fakturu a vsetko to potrebujem dat dokopy, a este aj vypocitat kurzovy rozdiel. Pomôže mi niekto? Vopred vďaka!
Kurzový rozdiel Omega vypočíta sama!
Cez zID to spáruješ; vyber "úhrada fa preddavkom" a použi makro, pýtať si bude číslo fa ktorá sa uhrádza a potom číslo zDPF kde sa to má odpočítať.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

no faktura je na CM ale platim ju z uctu SKK,cize mam sumu v SKK! Cize kurz DPH,mam zadat taky kedy bola uhradena? A kurzovy rozdiel mam urobit cez interny doklad?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Upresňujem: 2. okno pre kurz = "kurz banka".
V zID - kým začneš účtovať - zapíš do "kurz banka" kurz dňa úhrady !! až potom pokračuj "úhrada fa preddavkom" .
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Kurzový rozdiel omega vypočíta aj zaúčtuje sama !
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

čiže dobre chápem,že v mojom pripade musim ist cez interny doklad?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zapíš si kurz dňa úhrady , t.j. v tvojom prípade komerčný kurz banky ktorým ti účtovala CM.
do okna "kurz banky" a to hneď ako otvoríš EÚD zID; a potom pokračuj ...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

chudaska Pozri príspevok
čiže dobre chápem,že v mojom pripade musim ist cez interny doklad?
Cez zID, lebo budeš uhrádzať zDF a odpočítavať od zDPF, kde sú CM.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

no teraz som z toho paf, prosim ta nemozes mi presne napisat postup ako presne postupovat krok po kroku v omege? Asi je uz dost vysoka hodina,lebo mne to nemysli!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ok, chvíľku po potrvá ...
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ok zadala som kurz komerčnej banky do zDPF, cize teraz mam rovnaku sumu aj pri uhrade a sedi mi aj uhradena preddavkova faktúra, a teraz ako ist na tu zuctovaciu faktúru idem si otvorit zDF a teraz ak by si ma mohla naviest, je to FA za tovar v ramci EU,cize vzor 72
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

vojdi do zID,
zapíš kurz dňa úhrady do "kurz banka",
vyber vzor "úhrada fa preddavkom",
pokračuj ako ťa vedie makro,
žiada uviesť číslo zDF ktorá sa ide uhradiť, zapíš číslo zDF alebo ju vyber lupou ktorá pri tom okienku na to je určená, vyber a potvrď,
ďalej žiada uviesť číslo zDPF z ktorej sa odpočíta preddavok , opäť pokračuj obdobne , až makro príde na koniec a daj OK.
No snáď sa ti to podarí. Pýtaj sa na detaily, ak to robíš prvýkrát, tak chápem, že niektoré kroky nechápeš .
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

chudaska Pozri príspevok
ok zadala som kurz komerčnej banky do zDPF, cize teraz mam rovnaku sumu aj pri uhrade a sedi mi aj uhradena preddavkova faktúra, a teraz ako ist na tu zuctovaciu faktúru idem si otvorit zDF a teraz ak by si ma mohla naviest, je to FA za tovar v ramci EU,cize vzor 72
Netušila som, že túto zDF ešte nemáš zaúčtovanú, asi preto sme si nerozumeli .
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

áno, vzor 72 a použi makro, to ťa vedie, nemáš čo pokaziť. Potrebuješ mať zadané kurzy v k.lístku obidva: vystavenia fa aj prijatia ešte pred účtovaním, omega si ich odtiaľ zoberie.
Do rozpisu zapíš cudziu menu do riadku voľný základ; už len pokračuj ok alebo enter až do konca, omega zaúčtuje aj dph , len to prejdi očami či to má správnu analytiku napr. pri účte 504,501 alebo 321 a tak pod.
skús a pýtaj sa ďalej - ak viem poradím.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

veľká vďaka, už to mam a sedi to na halier! Vďaka tvojmu postupu som to zvládla. Zda sa mi to zatial troska zlozite,ze to musim zadavat cez ID,ale chce to len ziskat rutinu a pojde to. Vdaka a posielam bodik :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať