Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
a okrem toho.. kros robí pravidelne školenia k programom minimálne raz za pol roka :-)
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

ved oni maju mostik ALFA - OMEGA
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

A okrem toho, ako vidím, je nás tu dosť Omegáčov, ktorí pomôžu, poradia, keď bude treba...
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

UCET
ved oni maju mostik ALFA - OMEGA
Tak veru a nielen z ALFY...
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

ved oni uz maju mostik medzi ALFA - OMEGA. Omega verzia 8.00 to uz ma dokonca aj verzie pred...
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

Oldi
Tak veru a nielen z ALFY...
tak ako Oldi hovori okrem Alfy tam je MRP, Pohoda, Money. Takze hura na Omegu
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Niekomu to možno pomôže: na www.kros.sk som sa dá prihlásiť na bezplatné úvodné školenia k Olympu a k Omege. Tento týždeň som ich obe absolvovala a veľmi mi to pomohlo. Zistila som, že Omegu neviem naplno využiť, takže teraz sa teším na účtovanie "po novom".
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

M0NIKA
Niekomu to možno pomôže: na www.kros.sk som sa dá prihlásiť na bezplatné úvodné školenia k Olympu a k Omege. Tento týždeň som ich obe absolvovala a veľmi mi to pomohlo. Zistila som, že Omegu neviem naplno využiť, takže teraz sa teším na účtovanie "po novom".
Monika ma pravdu Omegu som zboznoval ale az po uvod. skoleni som zistil co vsetko dokaze a ako moze ulahcit pracu. Takze ak mozete vyuzite to fsetci

a este tie skolenia nerobia len v ZA ale aj BA, BB a KE..
0 0
Danuska Danuska

Danuska je offline (nepripojený) Danuska

obyčajný človek- žena
Krosáci, to ste sa bavili medzi sebou?, Myslím, že by ste mohli poradiť aj odkaz na Vaše Fórum, ktoré sa začína rozbiehať.
0 0
FREYA FREYA

FREYA je offline (nepripojený) FREYA

detail je súčasť celku
ahojky ja mám tiež omegu, alfu a olymp, práve teraz by som potrebovala radu, urobila som prenos do nového roku, ale zDF sa mi preniesli ako neuhradené, hoci sú uhradené, ako s tým ďalej, vie mi iekto poradiť???? Potešilo by ma to
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
FREYA
ahojky ja mám tiež omegu, alfu a olymp, práve teraz by som potrebovala radu, urobila som prenos do nového roku, ale zDF sa mi preniesli ako neuhradené, hoci sú uhradené, ako s tým ďalej, vie mi iekto poradiť???? Potešilo by ma to
Pozerám na moje - aj ja to tak mám - a zrada bude v kurzových rozdieloch, keď si na prenesenej ZDF ale nie je červená - čiže je uhradená, zaklikni si hore úhrady a tam vidíš rozdiel. Ako úhradu účtuje aj KR a suma faktúry nesedí s úhradou na banke - preto nám ju preniesol do roku 2005.
Ja som znova zrušila uzávierky - ešte robím korekcie - ale napadlo ma urobila si si uzávierky kurzových rozdielov? - jednu i druhú - tuším sa to potom vyrovná a už nebudú prechádzať do roku 2005. skús. Prechod môžeš opakovať doblba...
daj vedieť či sa ti to podarilo.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
sway... ako sa robia uzávierky kurzových rozdielov? dostala som účto, kde je všetko v EUR.....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
babenko1
sway... ako sa robia uzávierky kurzových rozdielov? dostala som účto, kde je všetko v EUR.....
keď ukončíš účtovanie, tak Omega Ti spraví zúčtovanie KR a to takto., po urobení všetkých mesačných uzávierok daj ešte spraviť pod Firma, Uzávierka, Kurzové rozdiely, aj saldokonto - skús uvidí čo to spraví...
predtým si stiahni z internetu kurzový lístok!!! - keď otvoríš Omegu napravo máš aj záložku internet, tam si stiahni kurzy za celý rok. a potom sprav horeuvedené uzávierky...
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

babenko1
sway... ako sa robia uzávierky kurzových rozdielov? dostala som účto, kde je všetko v EUR.....
FIRMA - UZAVIERKA - Kurz. rozdiely PD,BV resp. kurz. rozdiely saldokonto. Nemaj strach tiez sa daju zrusit a opakovat X-krat.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

zdravim, najde sa tu dusa, ktora by bola ochotna ma zasvatit do omegy...okolie Vráble, Levice....dakujem
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Danka Kosibová
zdravim, najde sa tu dusa, ktora by bola ochotna ma zasvatit do omegy...okolie Vráble, Levice....dakujem
keby si bola bližšie k ba.. tak ťa zasvätím
0 0
Krajčovičová Krajčovičová

Krajčovičová je offline (nepripojený) Krajčovičová

začínam s Omegou a mám problém (nazúčastnila som sa úvodného školenia - veľká chyba- myslela som si , že to zvládnem. Prosím o návod zadávam dodávateľskú faktúru ktorá má takéto členenie: položka č. 1 základ 7404,-
č. 2 19 % DPH 1406,80
č. 3 ďalšia čiastka bez DPH 988,40
spolu 9 799,20
ako mám úrobiť rozpis DPH do ktorých riadkov mám dať čiastku bez DPH ?
Ja som zadala čiastku 7404,- a 1406,80 do tabuľky , ale kde mám dať čistku 988,40 Sk.

ďalej mám problém v pokladni, zadávala som výdavkové doklady, ale nezapamätal si
sumy ktoré vôbec nevidím na výdavkovom doklade. Je to preto, že som nezadala
príjmový doklad ( výber do pokladne) , t.j. nemám žiaden zostatok na pokladni?
Na lište dole nevidím žiadne obraty.
Môžete mi poradiť, či robia v Krose školenia aj individuálne napr. v Bratislave ?
ďakujem za odpoveď
M.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Krajčovičová
začínam s Omegou a mám problém (nazúčastnila som sa úvodného školenia - veľká chyba- myslela som si , že to zvládnem. Prosím o návod zadávam dodávateľskú faktúru ktorá má takéto členenie: položka č. 1 základ 7404,-
č. 2 19 % DPH 1406,80
č. 3 ďalšia čiastka bez DPH 988,40
spolu 9 799,20
ako mám úrobiť rozpis DPH do ktorých riadkov mám dať čiastku bez DPH ?
Ja som zadala čiastku 7404,- a 1406,80 do tabuľky , ale kde mám dať čistku 988,40 Sk.

ďalej mám problém v pokladni, zadávala som výdavkové doklady, ale nezapamätal si
sumy ktoré vôbec nevidím na výdavkovom doklade. Je to preto, že som nezadala
príjmový doklad ( výber do pokladne) , t.j. nemám žiaden zostatok na pokladni?
Na lište dole nevidím žiadne obraty.
Môžete mi poradiť, či robia v Krose školenia aj individuálne napr. v Bratislave ?
ďakujem za odpoveď
M.
Pridala by som sa
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pomozem s tou dodavatelskou fakturou...

v EVIDENCII UCTOVNYCH DOKLADOCH daj okruh dokladov na DF... potom "pridaj"

zadavanie udajov zacina v lavom hornom rohu, kde je modro vysvietene pole pri VZOR... tam si zvolis z ponuky.. teda cislo 20 a potvrdis ENTERom.. program sam prejde na udaj EXTERNE CISLO - tu zadas externe cislo faktury /teda cislo faktury/ a znova ENTER, teraz treba vybrat partnera z ponuky - partnera treba mat zapisaneho v zozname, inak ho program neakceptuje, tak si treba kliknut na lupu na konci riadku partner a tam vybrat dodavatela, ak tam nie je, treba ho pridat. Ked je partner uvedeny, znova ENTER a presunie sa na text, znovu vyplnit a ENTER, zadat datum ENTER az sa dostaneme na rozpis sumy, kde je tabulka: do riadku 02 ZAKLAD das sumu bez dph 7404,- /ta ktora je s dph-ckou/, a do riadku 04 ZAKLAD 988,40

vznika tu rozdiel pri zaokruhlovani.. tak do riadku 05 zadas -0,2 a kliknes na "OK"

znova ENTER a prejdes na rozuctovanie jednotlivych sum.. treba napisat text k prvej sume bez dph, cislo uctu, potom sam zauctuje dph, a nakoniec vypisat text sumy nepodliehajucej dph - VSADE SA POHYBUJES PO ZADANI UDAJOV POMOCOU ENTERU - program sam prejde na dalsie udaje, ktore treba vyplnit. Ked je vsetko vyplnene uz len OK. A finito...

dufam, ze som to napisala zrozumitelne..
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Kros Žilina robí školenia aj u nich vo firme priamo pri počítači, len si musíš vybrať čo všetko sa chceš naučiť. Kontaktuj Žilinu.
Kata
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať