Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

anvano Pozri príspevok
Prosím o radu, postupovala som podľa príručky, ale po zaevidovaní pokladničného dokladu v programe Omega.. nie je označený zeleným štvorčekom, nie je v hlavnej knihe.. Co robim nedobre?
Pravdepodobne bola porušená podvojnosť účtovania, možno ti chýba na niektorej strane účet. Ale omega takéto základné chyby pri účtovaní hlási automatiky. Vymaž ten záznam a zaúčtuj ho znova a sleduj či máš vyplnené všetko čo máš mať, tam kde ti kurzor zastaví.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Je tam jednoznačne chyba, buď je zle zaúčtovaná suma MD sa nerovná DAL, alebo niečo podobné.
Čo konkrétne účtuješ?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som narazila na ďalší problém a to došlá preddavková fa,
mám ju v evidencii ako DPF, neúčtovaná, preddavok,
ako teraz urobím úhradu a ako zaúčtujem vyúčtovaciu fa po platbe?
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ja zálohové neevidujem, ked zaplatím, dám si to 314, a faktúru si priložim k výpisu, ked príde došlá faktúra, tu si zaevidujem, a interným dokladom si zálohu sparujem s faktúrou.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

janaGT Pozri príspevok
ja som narazila na ďalší problém a to došlá preddavková fa,
mám ju v evidencii ako DPF, neúčtovaná, preddavok,
ako teraz urobím úhradu a ako zaúčtujem vyúčtovaciu fa po platbe?
Úhradu spáruješ s preddavkovou faktúrou. Pri účtovaní vyúčtovacej faktúry je v tabuľke rozpis v dolnej časti kolonka vyúčtovanie preddavku, tam dopíšeš čiastku z preddavkovej faktúry a program sa ťa opýta s ktorou faktúrou to chceš spárovať.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Maruška54 Pozri príspevok
Úhradu spáruješ s preddavkovou faktúrou. Pri účtovaní vyúčtovacej faktúry je v tabuľke rozpis v dolnej časti kolonka vyúčtovanie preddavku, tam dopíšeš čiastku z preddavkovej faktúry a program sa ťa opýta s ktorou faktúrou to chceš spárovať.
ja som dala cez banku okruh DF, potom som vpravo vybrala úhrada - tam som si našla tú faktúru preddavkovú, len teraz mi to nezaúčtovalo.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

musíš sa nastaviť bankové výpisy-úhrada došlých faktúr a potom vybrať tú preddavkovú faktúru
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

čo ti presne nezaúčtovalo, ako máš zaúčtovanú zálohu na výpise 314/221?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Adula Pozri príspevok
čo ti presne nezaúčtovalo, ako máš zaúčtovanú zálohu na výpise 314/221?
práveže mi to nezaúčtovalo vôbec, nemám zaúčtovanú ani DPF ani platbu v banke. Bez zeleného štvorčeka.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

pozri si Help k programu Omega, na hornej lište úplne napravo,tam jeto podrobne rozpísané aj názorná ukážka dokladov
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nevidím to
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

help-obsah nápovedy-príklady-došlá faktúra uhradená preddavkom

p.s. ja keď som začínala mne help veľmi pomohol
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Maruška54 Pozri príspevok
help-obsah nápovedy-príklady-došlá faktúra uhradená preddavkom

p.s. ja keď som začínala mne help veľmi pomohol

super, už to mám, vôbec som nevedela, že v helpe sú aj príklady.
už som to aj správne zaúčtovala.
Ďakujem a dávam bodík!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim vas, poradte mi, v com robim chybu: nahodila som do r.2008 sumarne zostatky uctov systemom FIRMA-NASTAVENIE-UCT:ROZVRH- vybrala som ucet, dala som OPRAV-ZOSTATKY-PRIDAJ-zadala som sumu a OK.
Ked som spravila uzavierku, do roku 2009 sa mi neprenieslo nic.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

to musis nahodit cez interny doklad ako som uz raz pisala a pripojila som aj obrazok... idem pozriet ci to je v tejto teme alebo inde...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

http://www.porada.sk/t96720-p5-omega...d-na-euro.html prispevok č. 45
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem, toto som uz pozerala, ale ten obrazok je velmi maly na to, aby som sa v nom vedela orientovat. Ja ale nepotrebujem uzatvarat tr. 5 a 6, potrebujem otvorit novy rok a preniest do neho vsetky neuhradene zavazky a pohladavky ako aj zavazky voci zamestnancom a poistovniam zostatky tr. 1, 2, 3 a 4. Nepreniesli sa mi ani zostatky pokladne a banky. Asi robim nejaku chybo pri zadavani v starom roku, len neviem aku. Za radu by som bola nesmierne vdacna.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

na dnes uz balim, ale zajtra najneskor o 9.00 sa zapnem a poradim ako nato... ak to dovtedy pocka
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem, pocka to, ved doma mam len cvicmu verziu. Ak by Ta to neobtazovalo, rada by som Ta zavolala, keby si ma mohla pripadne znavigovar po telefone.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mozeme to pripadne napisat aj tu (moze to pomoct dalsim)

1. zmaz si vsetky tie konecne zostatky z uctovnej osnovy

2. nahod vsetky dosle/odoslane faktury cez EUD (Evidencia/uctovnych dokladov)

priklad je tu:

http://www.porada.sk/908768-post16.html

3. nahod si karty majetku

4. ak este potrebujes robit v roku 2008 ale zaroven uz potrebujes 2009, tak daj prechod do noveho roka (firma/prechod do noveho roka) ... teraz sa bude program x krat pytat, ci chces urobit prechod aj ked neni zavierka... tak vsetko odklikaj ano, ze chces a zaroven na prechode nic neopravuj, co ti ponukne program nechaj tak

5. teraz mozes robit ako v roku 2008 tak aj v 2009

6. po kazdej vyraznej zmene v roku 2008 treba urobit znovu prechod, aby sa udaje v 2009 zobrazili tak ako sa zmenili po upravach v 2009

7. ak uz mas definitivne vsetko nahodene v 2008, tak cez firma/uzavierky urobis postupne vsetky uzavierky, kt. su v tomto umiestneni a na zaver urobis zavierku (firma/zavierka uctovnictva) a definitivne posledny krat urobis prechod do noveho roka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať