Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jasne, zrus ich a nahod ich do toho tretieho mesiaca len nezabudni precislovat ostatne faktury...

pripadne mas vzdy moznost nahodit ich teraz a dat dodanie 3.mesiac a dat celu sumu, neuplatnit dph, kedze v tom obdobi ste platcami neboli
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
ďakujem, chcela som to takto spraviť len som sa bála čo to spraví..dúfam, že to bude sedieť,uff
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nepozreli by ste sa mi aj viacerí na ten leasing, nakoľko ja som to doteraz účtovala inak ako AndrejkaS.
Ako účtujete úhradu leas.spl. vy?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: rozmyslam nad tym tvojim sposobom... ono by to slo aj cez ten BV... to by si vlastne musela rozpisat tolko riadkov, kolko treba (v jednej operacii, aby to vyzeralo tak ako na tom mojom obrazku)... ide mi ale skor o to, ze moze byt problem v evidencii dph... vlastne tam by si to mala kontrolovat nie na zaklade BV ale na zaklade splatkoveho kalendara...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
nepozreli by ste sa mi aj viacerí na ten leasing, nakoľko ja som to doteraz účtovala inak ako AndrejkaS.
Ako účtujete úhradu leas.spl. vy?
Ja účtujem každú lízingovú splátku ako DF za daný mesiac, teda nie cez ID, ale cez okruh DF, čím sa mi krásne dostáva do DPH aj úhrady sa mi pekne párujú.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

sway Pozri príspevok
Ja účtujem každú lízingovú splátku ako DF za daný mesiac, teda nie cez ID, ale cez okruh DF, čím sa mi krásne dostáva do DPH aj úhrady sa mi pekne párujú.
vieš mi to popísať konkrétne?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
vieš mi to popísať konkrétne?
Cez ID si účtujem obstaranie a zaradenie majetku so zápisom na MD 022 a 474 DAL, čím mám na 474 stav ktorý postupne na základe DF mesačných (líz.splátok) postupne odúčtovávam. Na 474 potom mám vždy zostatok ktorý sa prenáša do ďalšieho roku.
DF účtujem v podstate tak ako tu bolo písané v ID, zápisy sú takéto:
suma spolu 321 DAL
istina 474 MD
DPH 343 MD pri úžitkovom MV
úrok 562 MD

Došlou faktúrou sa mi zníži 474 a mám ju v evidencii DPH a cez banku uhádzam DF .
asi tak
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

babenky moje pekné, ešte mi poraďte, ako máte nadstavené zaokrúhlovanie DPh na odber.fa resp. keď vystavujete OF
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
babenky moje pekné, ešte mi poraďte, ako máte nadstavené zaokrúhlovanie DPh na odber.fa resp. keď vystavujete OF

vo fakturácii odoslané faktúry keď pridáš faktúru, tak 4-tá záložka nastavenie a nastavila som si zaokrúhlenie dokladu na 0,01 a potom aj pri položka z odoslanej faktúry už v položkách keď som jednu nahodila som si pozrela napravo cena podrobne som si tiež dala zaokrúhlenie predajnej ceny na 0,01 a odvtedy mi už všetky faktúry zaokrúhľuje tak.
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

tak nakoniec je to chyba v programe, treba si pockat na novu verziu
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Prosím Vás ako s Vám tlačí v Omege prizannie k DMV, ja keď na riadku 52 dám sumu napr. 344,88 /predp. daň v EUR/ tá suma je v programe tam ale pri tlači už na obrazovke je v riadku zaokr. na 344,01 ak tam dám napr. 0,25 tak vytlačí nulu. Robil to niekto???
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

holubička1 Pozri príspevok
Prosím Vás ako s Vám tlačí v Omege prizannie k DMV, ja keď na riadku 52 dám sumu napr. 344,88 /predp. daň v EUR/ tá suma je v programe tam ale pri tlači už na obrazovke je v riadku zaokr. na 344,01 ak tam dám napr. 0,25 tak vytlačí nulu. Robil to niekto???
NIko to nerobil
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

babenky,
mám ďalší problém : ako zaúčtujem v omege stravné :
527/213
472/213
335001/213
skúšam cez ID, stranu MD viem urobiť, len nejde mi nahodiť strana DAL
čo s tým?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Bubačik Pozri príspevok
tak nakoniec je to chyba v programe, treba si pockat na novu verziu

kde je chyba??? - na ktorý príspevok odpovedáš????
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: to musi ist... otvoris si EUD, tam okruh ID, evidencia IDx a mozes si na to urobit aj extra interny doklad, myslim ciselnu radu... a das PRIDAT a ides cez vzor ID a opat len enterujes, kym nevyplnis vsetko potrebne a ked skoncis, tak musis zavret tu makro tabulku (to je taka tabulecka asi 8x3cm, kt. sa ti zobrazuje pocas vypisovania dokladu) ... zavres ju kliknutim na "ecr" a ona zmizne a mozes si potom v doklade poupravovat co vsetko este potrebujes a das OK a hotovo...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
janka: to musi ist... otvoris si EUD, tam okruh ID, evidencia IDx a mozes si na to urobit aj extra interny doklad, myslim ciselnu radu... a das PRIDAT a ides cez vzor ID a opat len enterujes, kym nevyplnis vsetko potrebne a ked skoncis, tak musis zavret tu makro tabulku (to je taka tabulecka asi 8x3cm, kt. sa ti zobrazuje pocas vypisovania dokladu) ... zavres ju kliknutim na "ecr" a ona zmizne a mozes si potom v doklade poupravovat co vsetko este potrebujes a das OK a hotovo...
andrejka, nejde mi to, tú stranu MD v pohode, ale neviem tam nahodiť DAL, aby mi to ten dokld zapísalo, lebo inak mi vypisuje, že nesedí podvojnosť.

konkrétne potrebujem urobiť:

527/213 eur 169,26
472/213 eur 63,24
335001/213 eur 93,00

a neviem tam dostať tú 213 v sume 325,50 eur
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
babenky,
mám ďalší problém : ako zaúčtujem v omege stravné :
527/213
472/213
335001/213
skúšam cez ID, stranu MD viem urobiť, len nejde mi nahodiť strana DAL
čo s tým?
neviem čo to tu máš...
ja účtujem - píšem ti pohyby len na 213:

kúpu straveniek výdaj z pokladne:
213 / 211

zrážku za stravenky zamestnancom:
333 / 213

a potom ID zúčtovanie straveniek do nákladov a zo SF:
527 / 213
472 / 213

a na 213 mi ostanú nespotrebované stravenky ku koncu roka.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

sway Pozri príspevok
neviem čo to tu máš...
ja účtujem - píšem ti pohyby len na 213:

kúpu straveniek výdaj z pokladne:
213 / 211

zrážku za stravenky zamestnancom:
333 / 213

a potom ID zúčtovanie straveniek do nákladov a zo SF:
527 / 213
472 / 213

a na 213 mi ostanú nespotrebované stravenky ku koncu roka.
ja teraz nemám problém po účtovnej stránke, ja to neviem nahodiť do omegy
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
andrejka, nejde mi to, tú stranu MD v pohode, ale neviem tam nahodiť DAL, aby mi to ten dokld zapísalo, lebo inak mi vypisuje, že nesedí podvojnosť.

konkrétne potrebujem urobiť:

527/213 eur 169,26
472/213 eur 63,24
335001/213 eur 93,00

a neviem tam dostať tú 213 v sume 325,50 eur
ak ti ide o technickú vec, ulož si doklad aj keď kričí že nesedí... a potom ho oprav a sumu si natvrdo oprav v jednotlivých riadkoch - účtovné zápisy, ale vymaž sumu v žltom štvorčeku napravo od dátumov: SUMA SPOLU a SW si ju zadá podľa súm ktoré si prepísala v riadkoch účtovné zápisy a uloží správne... skús...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
ja teraz nemám problém po účtovnej stránke, ja to neviem nahodiť do omegy
už som pochopila - som ti napísala..... skús...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať