Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Demoverzia Omegy ma spristupnene na vyskusanie vsetky moduly, len s urcitym poctom zapisov.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Bubačik Pozri príspevok
Po prve, ziaden predajca z Krosu, Vam 1OO% neukazoval postup, tak ako popisujete! Po druhe, existuju dva sposoby ako evidovat DF: 1) len v evidencii uctovnych dokladov (EUD) alebo ako tu pisu 2) cez zalozku fakturacia (vtedy ak si chcete DF aj vytlacit, co je zbytocne, ked uz raz v papierovej forme pride od dodavatela a tiez podla zakona, musite mat suhlas, ze si ich takto evidujete) a program sa opyta, ci zapisat do EUD. Preto si nekomplikovat pracu, a DF evidovat len v uctovnictve.Odporucam zucastnit sa bezplatneho uvodneho skolenia do 3mes. od kupy.
a ja tvrdím na 100% že mi to tak ukazovala
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ajuška Pozri príspevok
môže byť však rozdiel v tom, či o DF iba účtuješ, alebo ich potrebuješ (trebárs kvôli skladu) nahrať celé - položku za položkou... Ja viem, že mojím postupom si ušetrím spuuustu ďalších krokov (pri správnom nastavení mi to všetko program urobí naraz - vrátane príjemky)...
stále tomu akosi nerozumiem, aký je teda rozdiel medzi DF nahratou do Evidencie a do Fakturácie?
Ak nepotrebujem sklad, tak DF si nahodím len do evidencie a tam si to hneď aj rozúčtujem?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

janaGT Pozri príspevok
ja sa práve učím robiť s omegou, mám takýto problém:
skúšam evidovať DF v záložke Evidencia, účtovné doklady. Takto je to správne
To mi ako tak ide, ale keď pozriem v záložke Fakturácia, došlé fa , tak tam nemám nič.
Cez fakturácia to chceš prečo robiť ? Veď ty tú DF už máš a okrem toho Omega ti vypíše niečo takéto upozornenie, ktoré sa dá síce vypnúť, ale o niečom to svedčí.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Manual Pozri príspevok
Cez fakturácia to chceš prečo robiť ? Veď ty tú DF už máš a okrem toho Omega ti vypíše niečo takéto upozornenie, ktoré sa dá síce vypnúť, ale o niečom to svedčí.
som z toho jeleň,
takže DF zaevidujem v evidencii a hned ju aj účtujem, potom s ňou už nič nerobím?
OF vo fakturácii a musím mať nastavené automatické ukladanaie do evidencie?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

janaGT Pozri príspevok
som z toho jeleň,
takže DF zaevidujem v evidencii a hned ju aj účtujem, potom s ňou už nič nerobím?
OF vo fakturácii a musím mať nastavené automatické ukladanaie do evidencie?
Ano DF zaúčtuješ cez evidencie a potom ak bude uhradená, tak ju uhradíš a to je všetko.
OF = ak ich aj vystavuješ, je dobre robiť cez fakturáciu, odoslané faktúry a treba to mať nastavené tak, aby sa aj zaúčtovali.
Niektoré veľké firmy to robia tak, že jedno stredisko OF len vystavuje a ďalšie stredisko ich zasa zaúčtováva atď.
Takže ak to všetko budeš robiť sama, tak si to nekomplikuj a hlavne si prečítaj HELP od Omegy, tam to je rozpísané.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual Pozri príspevok
Cez fakturácia to chceš prečo robiť ? Veď ty tú DF už máš a okrem toho Omega ti vypíše niečo takéto upozornenie, ktoré sa dá síce vypnúť, ale o niečom to svedčí.
Presne ako píšeš Janko, v OMEGA táto fakturácia slúži na vystavovanie dokladov ZA DODÁVATEĽA - využíva sa to napríklad pri obratových bonusoch, po vzájomnej písomnej dohode kde faktúru alebo dobropis vystaví odberateľ za dodavateľa.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ak prechádzam z iného softu a mám v neuhradených DF ešte fa z roku 2007,
dám ju do obdobia otvorenie 2009 a neúčtovať? A dátumy vystavenia, splatnosti a ostatné podľa faktúry staré?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím, ako sa dajú vytlačiť prevodné príkazy do tatrabanky z OMEGY, ak majú viac ako 7 položiek, tak mi nakaždú stranu dáva spoločný súčet celého príkazu a nie súčet položiek na strane. Ako to mám vyriešiť? Ďakujem pekkne.
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

podla mna to nie je suma za stranu ale za cely prikaz
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Ano, datumy budu ako v starom roku, kukni Help
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

keď si urobím archiváciu, tak sa mi vytvoria dva súbory a to:
arch-r2008-0000.T01
arch-r2008-0000.T02
je to tak správne?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

janaGT Pozri príspevok
keď si urobím archiváciu, tak sa mi vytvoria dva súbory a to:
arch-r2008-0000.T01
arch-r2008-0000.T02
je to tak správne?
neviem či je to správne, ale aj mne sa to tak zapisuje.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
neviem či je to správne, ale aj mne sa to tak zapisuje.
pýtam sa kvôli tomu, že pozerám v príručke a tam je len zobrazené niečo takéto:
arch0000.T01
arch0001.T01
arch0003.T01,
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
keď si urobím archiváciu, tak sa mi vytvoria dva súbory a to:
arch-r2008-0000.T01
arch-r2008-0000.T02
je to tak správne?
potom ktorý súbor použijem pre prípadnú obnovu?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

podľa mňa obidva
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
keď si urobím archiváciu, tak sa mi vytvoria dva súbory a to:
arch-r2008-0000.T01
arch-r2008-0000.T02
je to tak správne?
som volala na hotline, aby ssa vytváral 1 súbor, musím mať zakliknuté autodetekcia
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
... a prosím ťa, to je čo ? a kde ? díky
nastavíš si to firma,rchivuj,archív, zaklikni autodetekcia
To mi tak poradili.

mne zase nejde F1, poradila mi na hotline aby som si to stiahli z netu, urobila som tak, píše mi nasledovne:

Action canceled


Internet Explorer was unable to link to the Web page you requested. The page might be temporarily unavailable.
Please try the following:
  • Click the Refresh button, or try again later.
  • If you have visited this page previously and you want to view what has been stored on your computer, click File, and then click Work Offline.
  • For information about offline browsing with Internet Explorer, click the Help menu, and then click Contents and Index.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
ak prechádzam z iného softu a mám v neuhradených DF ešte fa z roku 2007,
dám ju do obdobia otvorenie 2009 a neúčtovať? A dátumy vystavenia, splatnosti a ostatné podľa faktúry staré?
babenky,
som už úplne zúfalá.
Na hotline mi povedala, že do otvorenia 2008.
Tak kam?
Logicky nad tým uvažujem,
keď dám do otvorenia 2009, budem musieť neuhradené fa zadávať už v eurách, tzn. budem si ich musieť najskôr prepočítať,
ak dám do otvorenia 2008 pre prechode na 2009 mi ich samé prepočíta.
Je to tak?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

janaGT Pozri príspevok
keď si urobím archiváciu, tak sa mi vytvoria dva súbory a to:
arch-r2008-0000.T01
arch-r2008-0000.T02
je to tak správne?
Si mala nastavenú veľkosť zväzkov na 1,44MB takže sa zmestia na disketu, pri autodetekcii urobí jeden veľký archív.
janaGT Pozri príspevok
nastavíš si to firma,rchivuj,archív, zaklikni autodetekcia
To mi tak poradili.

mne zase nejde F1, poradila mi na hotline aby som si to stiahli z netu, urobila som tak, píše mi nasledovne:

Action canceled


Internet Explorer was unable to link to the Web page you requested. The page might be temporarily unavailable.
Please try the following:
  • Click the Refresh button, or try again later.
  • If you have visited this page previously and you want to view what has been stored on your computer, click File, and then click Work Offline.
  • For information about offline browsing with Internet Explorer, click the Help menu, and then click Contents and Index.
Nemáš odblokovaný súbor, cez Win Explorer si nájdi C:/Omega/Help/help klikni naňho pravým tlačítkom a daj Vlastnosti(Properties) a dolu je Unblock
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať