Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ináč keď už sme v téme, tak sa opýtam aj tu, hlavne Lujzi.
Mám 400g magnesium bisglycinát. Mal som dojem, že je tam nejaká iná brutálna chemikália.
Denne sú doporučené 2 gramy. Ak to dám na jazyk, štípe to, ak dám 2g do čaju, čaj zmodrie na atrament, je to hnusné, musím to piť a dýchať ústami :-))))))))))))))
Potom to zapíjam ostrou kávou bez cukru, tak cítim nehoráznu sladkosť, nejako to reaguje.
Vážim si 2g presne.
Je to magnézium prášok v chelatovej forme. Citrát /mám ho tiež/ nie je tomu ani trochu podobný.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandy ja práškové už nič...nedokázala som to pravidelne....teda praškove kĺbové výživy...magnesko som vždy iba v tabletach.......
Vigantol som mala kedysi v zime predpísané ...raz za týždeň....lebo osteopénia.....nikto mi ho nezrušil...iba ja som prestala chodiť do špeci ambulancie.....neviem v akom je stave....celé dva covidove roky...že opýtam obvoďaka.....Dčko....furt kupujem tabletové....ale akú hodnotu mám by som bola zvedavá.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
Ináč keď už sme v téme, tak sa opýtam aj tu, hlavne Lujzi.
Mám 400g magnesium bisglycinát. Mal som dojem, že je tam nejaká iná brutálna chemikália.
Denne sú doporučené 2 gramy. Ak to dám na jazyk, štípe to, ak dám 2g do čaju, čaj zmodrie na atrament, je to hnusné, musím to piť a dýchať ústami :-))))))))))))))
Potom to zapíjam ostrou kávou bez cukru, tak cítim nehoráznu sladkosť, nejako to reaguje.
Vážim si 2g presne.
Je to magnézium prášok v chelatovej forme. Citrát /mám ho tiež/ nie je tomu ani trochu podobný.
a ako sa to má užívať? rozpustené v niečom?
kvôli hentomu váženiu si nekupujem prášky,aj keď to je neporovnateľne lacnejšie ako tbl.A ani nejaká blbá chuť ma neprekvapí.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Toto by mala byť jedna z najvstrebateľnejších /chelátová/ foriem magnézia.
Užívať sa to má rozpustené, ale ako píšem, je to umenie vypiť. Rozmýšľal som si to nakapsulovať, ale nemám ani kapsule, ani kapsulovač :-)))))))))))))
Ak to porovnám s "citrátom" tak ten je úplne neutrálny, bez chuti.
Kopretinka, po prvých 3-4 odváženiach si to s presnosťou na +-0,3g dáš aj sama bez váhy.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja zas pre chuť........ škoda lebo prášok je bez "lepidla" a iného čo drží tabletu pokope...ja mám take mini odmerky....dlho som tam MSM....tam sa chuť pre mňa dala...ale žralocia chrupavka a ribaci kolagén v skrini....
Celkom mi pomohla klbovka v tabletach....na zmasakrovanom nechte na palci ruky...mi rýchlo narástol nový....a keď starý odpadol som tam nemala holé masko...ako vyzeral....to neriešim,ale bol....teraz už pekný...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
nechcem, aby to vyzeralo ako vyrývanie alebo útočenie, tak to prosím ťa ber len ako normálnu otázku.

Jedávaš normálne aj také veci ako huspenina? Vývary, ktoré sa fakt extra dlho varia. Do tých je vraj ideálne dať kvapku octu.
Vraj toto je základ, čo robia aziatky. A údajne nemajú s kolagénom v kboch ani v koži problém. Respektíve nemajú taký veľký problém, ako my. Tam sú vraj chrupavky na klboch napríklad hydiny veľkou pochúťkou.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Načo ten ocot?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Načo ten ocot?
ten ocot by mal pomôcť uvoľniť ničo z kostí, aby sa ľahšie spracovalo v tele. pohľadám ti to. Aj mňa to celkom prekvapilo, ale dávalo mi to logiku
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Konský avalis...som dávno chcela....nakoniec som si vyskladala z prachu....ale aj z toho som tiež iba MSM.... kolagén blbosť od bukovskeho..viem......keby bol v tabletach jedna denne...kúpila by som....ale nie je.....už žralocia chrupavka 3 tabl.mam problém dávam dve....pri množstve môjho "vtáčieho zobu"....tak iba kyselinu hyalurónovú forte,glukosamin..lebo jedna denne....

Huspenina je pre mňa sezónna vec....či kto ju vari v lete....aziati maju aj inú polievku kde nie je základ vývar.....?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j

Huspenina je pre mňa sezónna vec....či kto ju vari v lete....aziati maju aj inú polievku kde nie je základ vývar.....?
no veď medzi vývarom a huspeninou ja zas až tak veľký rozdiel nevidím - mne bežne "sadne" aj vývar z kuracích chrbtov. Len teda nie úplne do štádia vhodného na krájanie. Lebo teda nedávam také množstvo, ako pri huspenine.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
kopretinka
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
Aku konsku vyživu?
Lebo toto je v poriadku: https://www.alza.sk/sport/alavis-max...g-d5574798.htm

Nechcem tu riešiť privelmi moje zdravie, ale po covide bolesti kolien. Na jesen 2021 RTG a našli, gonartrozu 2.až 3.stupňa.

Alavis je uplne v pohode. Tiež mam kupovať nejake tbl. na kolena, čo mi doporučil ortoped, musim pozrieť doma. Lenže rano 1 a večer 1. Alavis sa mi vidi aj cenovo aj účinkom lepší.
O tyžden ma čakaju injekcie do kolienok MONOVISC s doplatkom 137,56€: https://www.adc.sk/databazy/produkty...ho-677311.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j

Huspenina je pre mňa sezónna vec....či kto ju vari v lete....aziati maju aj inú polievku kde nie je základ vývar.....?
no veď medzi vývarom a huspeninou ja zas až tak veľký rozdiel nevidím - mne bežne "sadne" aj vývar z kuracích chrbtov. Len teda nie úplne do štádia vhodného na krájanie. Lebo teda nedávam také množstvo, ako pri huspenine.
U mňa nie je...lebo vždy silný fras uvarím.....ale nie tak často ako aziati.... predpokladám...u nás vyslovene ak je chuť.... občas egoisticky sama sebe si....je mi ľúto vyliať....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

duves
kopretinka
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
Aku konsku vyživu?
Lebo toto je v poriadku: https://www.alza.sk/sport/alavis-max...g-d5574798.htm

Nechcem tu riešiť privelmi moje zdravie, ale po covide bolesti kolien. Na jesen 2021 RTG a našli, gonartrozu 2.až 3.stupňa.

Alavis je uplne v pohode. Tiež mam kupovať nejake tbl. na kolena, čo mi doporučil ortoped, musim pozrieť doma. Lenže rano 1 a večer 1. Alavis sa mi vidi aj cenovo aj účinkom lepší.
O tyžden ma čakaju injekcie do kolienok MONOVISC s doplatkom 137,56€: https://www.adc.sk/databazy/produkty...ho-677311.html
šak to je pre kone.....ja som mala vedierko s práškom,asi 2-3kilové,s príchuťou škorice,vraj kone majú radi.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

toto som kupovala,lebo to druhé v sáčku bolo vždy vypredané,bola na tom lepšia cena,naposledy sa mi podarilo kúpiť konečne aj to v sáčku

https://www.woldoshop.cz/hovezi-kolagen-500g/

https://www.woldoshop.cz/hovezi-kolagen-1kg/
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
nechcem, aby to vyzeralo ako vyrývanie alebo útočenie, tak to prosím ťa ber len ako normálnu otázku.

Jedávaš normálne aj také veci ako huspenina? Vývary, ktoré sa fakt extra dlho varia. Do tých je vraj ideálne dať kvapku octu.
Vraj toto je základ, čo robia aziatky. A údajne nemajú s kolagénom v kboch ani v koži problém. Respektíve nemajú taký veľký problém, ako my. Tam sú vraj chrupavky na klboch napríklad hydiny veľkou pochúťkou.
nie huspeninu som nikdy neobľubovala....a ten vývar treba variť z niečoho lepšieho,nie z toho,čo kúpiš bežne v mäsiarstve alebo v hyperm.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

https://www.namaximum.sk/kategoria/k...ovany-kolagen/
Ja tu nakupujem...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
kopretinka
duves
kopretinka
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
Aku konsku vyživu?
Lebo toto je v poriadku: https://www.alza.sk/sport/alavis-max...g-d5574798.htm

Nechcem tu riešiť privelmi moje zdravie, ale po covide bolesti kolien. Na jesen 2021 RTG a našli, gonartrozu 2.až 3.stupňa.

Alavis je uplne v pohode. Tiež mam kupovať nejake tbl. na kolena, čo mi doporučil ortoped, musim pozrieť doma. Lenže rano 1 a večer 1. Alavis sa mi vidi aj cenovo aj účinkom lepší.
O tyžden ma čakaju injekcie do kolienok MONOVISC s doplatkom 137,56€: https://www.adc.sk/databazy/produkty...ho-677311.html
šak to je pre kone.....ja som mala vedierko s práškom,asi 2-3kilové,s príchuťou škorice,vraj kone majú radi.
Ja mam iba sladidlo steviu v tom. A to je human verzia, pre kone nekupujem. Toto je certifikovane pre nas ludí.
Tabletky čo mi doporučil ortoped su: Glukozamín 60tbl: https://lnk.sk/kplt
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

lujza.j
kolagén ......keby bol v tabletach jedna denne...kúpila by som...
Lui ja s tymto (tie penove kocky) mam dobre skusenosti https://www.benulekaren.sk/colafit-d...8aAmD8EALw_wcB
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

anet
lujza.j
kolagén ......keby bol v tabletach jedna denne...kúpila by som...
Lui ja s tymto (tie penove kocky) mam dobre skusenosti https://www.benulekaren.sk/colafit-d...8aAmD8EALw_wcB
Vidíš na tie som zabudla....dávno som ich mala...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať