Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ako som povedala. To ja teraz vytiahnem papier s Vašim podpisom (ktorý tam načmáram), a Vy budete platiť grafológa? Myslím, že Ústavný súd bude mať iný názor (ak má takýto názor Okresný, či Krajský súd).
0 0
danalo danalo

danalo je offline (nepripojený) danalo

Na energeticke centrum nemam prave najlepsi nazor.Tiez som chcela zmluvu zrusit,ale povedali mi ze to nejde,tak som vydrzala rok,totizto zmluvu som mala uzatvorenu na dobu urcitu.Pred ukoncenim som podala vypoved energetickemu centru,ti mi vsak neboli tri mesiace schopni dat odpoved,ci ukoncenie zmluvy budu akceptovat,az nakoniec mi prisla vypoved posledny pracovny den v mesiaci 30,to bolo v piatok s tym,ze zmluvu akceptuju ku dnu 31 ale vraj uz musim mat k 1.dnu nASLEDUJUCEHO MESIACA co bola nedela UZATVORENU ZMLUVU s novym dodavatelom.Co vsak nijako nebolo mozne,pretoze cez vikend sa to nedalo,hoci aj tak nechapem,kto uzavrie novu zmluvu,ked este nemate ukoncenu a potvrdenu zmluvo od jedneho dodavatela.To dokaze len energeticke centrum!!!Hned v pondelok som s vypovedou utekala k novemu dodavatelovi podotykam do ineho okresneho mesta kde zmluvu sice uzatvorilli ale nedalo sa prejst k zmene nakolko ma energeticke centrum nevyradili zo skupiny distributora a tu sa zacali moje problemy.I napriek mojim urgenciam energeticke centrum stale zdrziavalo moj prestup k inemu dodavatelovi .Niekolko krat som volala na energeticke centrum,a kazdy operator mi povedal nieco ine,no hotova katastrofa,nakoniec to zaklincovali listom,ktory mi poslali,ze som ciernym odberatelom,co ma priviedlo do zurivosti.Podla mojho nazoru nie su doveryhodnym dodavatelom,presvedcila som sa na vlastnej kozi.Prihlasit k sebe to vedia,ale odhlasit uz nie,to sa starajte ako viete a ked sa prida este aj neochota nejako komunikovat,no nieco strasne..
0 0
danalo danalo

danalo je offline (nepripojený) danalo

My mame podobny problem,my sa zase nemozeme dostat od EC k inemu dodavatelovi nakolko nam komplikuju prechod k inemu dodavatelovi
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Sú to podvodníci, to je známa vec.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

z VSE my prisiel oznam ze na odbernom mieste doslo k zastaveniu procesu zmeny dodavatela a ze kedze proces zmeny dodavatela nebol uskutocneny tak ostavaju VSE,NADALEJ DODAVATELOM ELEKTRINY,kedze doslo k stornovaniu procesu zmeny dodavatela znamena to ze zmluva z EC je tym padom bezpretmetna?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Podľa všetkého asi áno.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

V tomto momente určite áno. Ale ako tu už bolo viackrát napísané, nikto Vám nezaručí, že to o štvrťroka EC neskúsi opätovne. A prečo? Pretože má predpokladám stále vo vlastníctve Vami podpísanú plnú moc na realizáciu procesu zmeny dodávateľa. Takže na Vašom mieste by som im ešte napísal list, ktorý beriete späť udelenie plnej moci pre EC. Bližšie info a aj nejaký vzor nájdete na webe www.odstoupeni.cz
0 0
galloman78 galloman78

galloman78 je offline (nepripojený) galloman78

Nie, bol stornovany iba proces zmeny oddavatela , ale tu pozor na to ci ste neporusili zmluvne podmienky a nezastavili proces tj podpisom tych papierov Vasmu povodnemu dodavatelovi - tu Vam hrozi sankcia. Zastavenim procesu zmeny dodavatela nedochadza k zruseniu platnosti zmluvneho vztahu s EC a takisto ani keby to bolo naopak. Samozrejme ak ste obdrzali potvrdenie od EC ze Vam zmluvu ukoncili tak potom zmluvny vztah uz nemate.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Bizzy Pozri príspevok
Ked si podpisoval zmluvu tak si si myslel ze sa jedna o ZSE? Zmluvu som videl a je na nej logo priamo Energetickeho centra a aj nazov, co uz mas uplne jasne ze to je ina spolocnost. Toto myslim uz nepotrebuje ziadny dalsi komentar. Nemusis byt majitelom bytu ale majitelom odberného miesta. A pokial si zmluvu podpisal sice je na manzelku ale podpisal si ju svojim menom tak ano takato zmluva je platna pretoze slovenska legislativa umoznuje uzatvarat urcite zmluvne vztahy manzel za manzelku a naopak. Urcite ako kazda zmluva ponukaju moznost do kedy ju mozes zrusit, ako je uvedene aj na nete je to do 14 dni od podpisu co je nadramec zakonnej lehoty, tento termin si presvihol. Pokial mas zmluvu na viazanost tak sa da urcite do nejakeho terminu (zavisi to od toho v akej faze je zmena dodavatela) zrusit za poplatok. Taketo poplatky mas uplne rovnake (zvacsia ovela vyssie) napr. aj u mobilnych operatorov ,takze ziadna novinka a myslim si ze je opodstatnena. Bolo by to ako v holubniku keby sme spisovali zmluvy a odchadzali si od nich ako sa nam zachce.... To ci sa da znizit viazanost, nemyslim si, skusal si s nejakym inym predajcom napr mobilnym alebo na net uzatvorit zmluvu s viazanostou a dojst za nim "znizte mi viazanost?" Preco by mal? Pride mi to absurdne a proti logike) Keby zvysit tak to chapem ;o) Kazdopadne to ci ti ju znizia alebo nie nezistis kym sa nespytas. Skor by som sa sa ale orientoval na to, ze zmena dodavatela ti prinesie urcite vyhody. Alternativny dodavatela maju lacnejsie ceny od ZSE. Mas to preto lebo ak by ich nemali tak by logicky neziskali klientov a ti by u nich neostali. Co dava zmysel ze ano. Tak preco nevyskusat...... konkurencia mobilnych operatorov, prisli novi tak preco nevyskusat ked maju preukazatelne nizsie ceny... to je uplne to iste...
v prvom rade holubnik z toho robia poodvodnici z Energetickeho centra,ked vystupuju v mene Slovenskych elektrarni,podla tvojho prispevku suhlasis s hrubym klamanim spotrebitela, ved to je uvedenie do omylu,rozpor z dobrymi mravmi,klamanie spotrebitela atd-co na tom ze na zmluve maju Energeticke centrum,to je take zavadzajuce ako hrom, ZSE,VSE,kludne mozu mat dcersku spolocnost z nazvom Energeticke centrum,ak tak a podobne informuje nejaky zakerny diler,tak kto sa ma v tom vyznat,preco si nedali nazov napr.Alternativny dodavatel energii-lebo s takym nazvom by sa tazsie podvadzalo,preco dileri neinformuju ze ide o vypovedanie zmluv svojmu povodnemu dodavatelovi a prechod k novemu zo vsetkym co k tomu patri? Ak maju tak skvele ceny tak mozu predsa mozu vystupovat priamo a otvorene.
A nehnevaj sa ludi podvadzaju sproste podvodnicke svine a ty tu ides tvrdit ze ludia z toho robia holubnik,keby konali a vystupovali poctivo ziadny holubnik by nebol,ludia by si zvazili ci prestupia alebo nie,ved je to zvratene co tvrdis,vsak nie ludia ojebavali dealerov a le dealeri ludi.
Ale mam podla indicii z komunikacie a toho ze SE nekonaju v zmysle podanie zaloby za zneuzitie mena a zavadzanie,ze to zamotavaju ludi jedny z druhymi aby nas viac mohli sklbat-keby sme vedeli celu pravdu,tak zistili by sme ze je to organizovany hnusny podvod ako este viac osklbat ludi hlavne na sankciach a poikutach.
http://ekonomika.sme.sk/c/5479227/pr...-preverte.html
0 0
mirka294 mirka294

mirka294 je offline (nepripojený) mirka294

Danalo, uz ta vyradili z bilancnej skupiny? Nam sa stalo presne to iste, ale dodnes ziadna odpoved od nich, po neviem kolkych urgenciach.
0 0
ruziq ruziq

ruziq je offline (nepripojený) ruziq

Dobrý deň, tiež sme v rovnakej "kaši"... Zmluvu podpísala babka, majiteľom nehnuteľnosti aj odberateľom je však otec, ktorému keď prišla zmluva od Energetického centra, hodil ju do koša - veď on nič nepodpisoval, až o pár mesiacov sme prišli na to, čo sa deje. Písali sme žiadosť o zrušenie zmluvy, ale EC sa samozrejme odvolalo na 5-ročnú dobu trvania zmluvy.
Budeme určite posielať podnet na SOI a skúsime odstúpenie od zmluvy uzavretej "v tiesni za nápadne nevýhodných podmienok" ako je to na http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/6...ektriny--plynu
Šla by som aj cestou zmeniť dodávateľa z otca napr. na babku a uzatvoriť novú zmluvu. Nečítala som celú diskusiu (každým prečítaným príspevkom sa mi geometrickým radom zvyšoval tlak!!!), ale máte s tým niekto už skúsenosť?
Ďakujem za rady)
A myslím, že každý, koho oklamali a podviedli (i keď stihol zmluvu zrušiť) by mal podať podnet na Slovenskú obchodnú inšpekciu, aby mala spomínaná šikovná spoločnosť s ešte šikovnejšími podomovými predajcami riadne problémy a náš úžasný štát by sa mal postarať, aby takéto praktiky neboli možné!
0 0
mirka294 mirka294

mirka294 je offline (nepripojený) mirka294

Ruzig, ja som pisala aj na SOI aj na Energeticku inspekciu a nic z toho. SOI sa iba odvolala na energeticku inspekciu, tym to haslo a Energeticka sa vyjadrila,ze EC nic neporusilo.
0 0
Aqua3 Aqua3

Aqua3 je offline (nepripojený) Aqua3

Dobry den,
rovnaku situacii sme mali my, manzel podpisal zmluvu co bola na manzelku a jeho podpis znel XY-ová (samozrejme na podpis nemal manzelkine splnomocnenie). Isli sme k povodnym dodavatelom a podpisali im, ze nechceme od nich odist.
Je mozne tuto situaciu riesit. A riesili sme ju takto, u notara sme dali overit podpis manzelky a poslali sme doporucene do EC, ze toto je pravy podpis manzelky a preto zmluva nikdy nebola uzatvorena. O vyse mesiac nam prislo vyrozumenie z EC, ze akceptuju a isli sme povodnemu dodavatelovi aj s vyrozumenim. No zistili sme, ze tyzden odvtedy ako nam list z EC prisiel nas odhlasili a nahlasili, ze budeme odberatelmi EC. Tak si odberatel prefotil vyrozumenie a je to ok.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Aqua3 Pozri príspevok
Dobry den,
rovnaku situacii sme mali my, manzel podpisal zmluvu co bola na manzelku a jeho podpis znel XY-ová (samozrejme na podpis nemal manzelkine splnomocnenie). Isli sme k povodnym dodavatelom a podpisali im, ze nechceme od nich odist.
Je mozne tuto situaciu riesit. A riesili sme ju takto, u notara sme dali overit podpis manzelky a poslali sme doporucene do EC, ze toto je pravy podpis manzelky a preto zmluva nikdy nebola uzatvorena. O vyse mesiac nam prislo vyrozumenie z EC, ze akceptuju a isli sme povodnemu dodavatelovi aj s vyrozumenim. No zistili sme, ze tyzden odvtedy ako nam list z EC prisiel nas odhlasili a nahlasili, ze budeme odberatelmi EC. Tak si odberatel prefotil vyrozumenie a je to ok.
ten podpis moze byt overeny aj formou cestneho prehlasenia ze som zmluvu nepodpisal,?,,??-lebo odo mna ziadaju aby som im preukazal ze som z nimi nepodpisal zmluvu,je to presne ten isty pripad,az na vymenene ulohy manzelka podpisala manzelove meno-ako treba postupovat,treba nejaky formular,alebo nieco ine ako podklad na overovanie podpisu.?
0 0
Aqua3 Aqua3

Aqua3 je offline (nepripojený) Aqua3

trisestri Pozri príspevok
ten podpis moze byt overeny aj formou cestneho prehlasenia ze som zmluvu nepodpisal,?,,??-lebo odo mna ziadaju aby som im preukazal ze som z nimi nepodpisal zmluvu,je to presne ten isty pripad,az na vymenene ulohy manzelka podpisala manzelove meno-ako treba postupovat,treba nejaky formular,alebo nieco ine ako podklad na overovanie podpisu.?
Upresnim, my sme sa branili 1.x tak,ze sme napisali, ze zmluvu podpisal manzel hoci bola na manzelku a tym padom je neplatna, no neuznali. Potom nam v SPP poradili, ze treba poslat overeny podpis a az vtedy to uznali.
Osobne si myslim, ze podpis musi byt oficialne overeny u notara (stoji to 3 EUR) a nestaci cestne prehlasenie, ze to nie je podpis majitela (teda manzelky), lebo su to podvodnici a neuznaju to.
Toto treba poslat doporucene.
Ale ked pride papier, ze to akceptuju, treba ist s tym akceptacnym papierom k povodnemu dodavatelovi, lebo nas odhlasili tyzden pred dorucenim obalky ze zmluva nebola uzavreta. Povodny dodavatel si teda ofotil to akceptovane zrusenie, no nie je vylucene, ze sa pokusia o kadeco nekale ako som citala tu na fore.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

mirka294 Pozri príspevok
Ruzig, ja som pisala aj na SOI aj na Energeticku inspekciu a nic z toho. SOI sa iba odvolala na energeticku inspekciu, tym to haslo a Energeticka sa vyjadrila,ze EC nic neporusilo.
Hlavu hore. I keď to tak nevyzerá, tak každý podnet na EC, ktorý sa zakladá na reálnom úmyselnom pochybení EC, prinesie nakoniec spravodlivosť...
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

trisestri Pozri príspevok
ten podpis moze byt overeny aj formou cestneho prehlasenia ze som zmluvu nepodpisal,?,,??-lebo odo mna ziadaju aby som im preukazal ze som z nimi nepodpisal zmluvu,je to presne ten isty pripad,az na vymenene ulohy manzelka podpisala manzelove meno-ako treba postupovat,treba nejaky formular,alebo nieco ine ako podklad na overovanie podpisu.?
Podnet na súd a ak súd nevyhovie, tak na ústavný súd.

Podstata je v tom, že osobne odmietam dokazovať, že som nepodpísala to, čo som nepodpísala. To je zvrátenosť. Najprv musí EC dokázať, že som zmluvu podpísala a až to dokáže, tak potom budem ja dokazovať, že som ju nepodpísala.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Aqua3 Pozri príspevok
Upresnim, my sme sa branili 1.x tak,ze sme napisali, ze zmluvu podpisal manzel hoci bola na manzelku a tym padom je neplatna, no neuznali. Potom nam v SPP poradili, ze treba poslat overeny podpis a az vtedy to uznali.
Osobne si myslim, ze podpis musi byt oficialne overeny u notara (stoji to 3 EUR) a nestaci cestne prehlasenie, ze to nie je podpis majitela (teda manzelky), lebo su to podvodnici a neuznaju to.
Toto treba poslat doporucene.
Ale ked pride papier, ze to akceptuju, treba ist s tym akceptacnym papierom k povodnemu dodavatelovi, lebo nas odhlasili tyzden pred dorucenim obalky ze zmluva nebola uzavreta. Povodny dodavatel si teda ofotil to akceptovane zrusenie, no nie je vylucene, ze sa pokusia o kadeco nekale ako som citala tu na fore.
Obľúbenou činnosťou EC je to, že keď už musí nakoniec súhlasiť s odstúpením od zmluvy, tak Vám o tom dá písomné stanovisko tak 3-4 dni pred dňom odstúpenia. V praxi to znamená, že odberateľ je v patovej situácii, pretože si už nestíha nájsť nového dodávateľa. Najväčšia radosť je škodoradosť...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

gogol99 Pozri príspevok
Podnet na súd a ak súd nevyhovie, tak na ústavný súd.


Podstata je v tom, že osobne odmietam dokazovať, že som nepodpísala to, čo som nepodpísala. To je zvrátenosť. Najprv musí EC dokázať, že som zmluvu podpísala a až to dokáže, tak potom budem ja dokazovať, že som ju nepodpísala.
uvadzaju ze na zaklade platnej legislativy je na mojeje strane v rozporovom konani preukazat ze som zmluvu nepodpisal
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ak som odoberala energiu a platila za ňu na základe novej zmluvy a vedela som, že už mám nového dodávateľa, tak som de facto potvrdila, že zmluva je v poriadku a cítim sa ňou viazaná. Následne, ak chcem takúto zmluvu spochybniť, tak musím ja dokázať, že tá zmluva nie je mnou podpísaná. V takejto situácii nenamietam.

Ale aby niekto sfalšoval môj podpis a predloží mi zmluvu údajne s mojim podpisom, tak to by som išla hoci aj držať hladovku za to, že najprv musí dokázať ten, kto tvrdí, že som zmluvu podpísala, že som ju naozaj podpísala. Napríklad nejaký dodávateľ sfalšuje môj podpis a na základe toho bude zrealizovaná zmena dodávateľa a ja dokážem, že som o tom nevedela (prípadne dodávateľ nedokáže, že som o tom vedela), tak povinnosť dokazovať, že na zmluve je môj podpis, má dodávateľ a nie ja. A až dodávateľ dokáže, že je to môj podpis , tak až potom mám ja povinnosť niečo dokazovať...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať