Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
sokold sokold

sokold je offline (nepripojený) sokold

vdaka za radu
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre ideno

Verím Vám, že máte tej milej podomovej predajkyne plné zuby, ale - nezdieľam Váš optimizmus ohľadom Vášho trestného oznámenia. Prokurátor (takisto ako policajt), musí prijať každé oznámenie. A to Vaše má bohužiaľ jednu veľmi podstatnú slabinu - píšete ho v mene iného človeka. Polícia po obdržaní takéhoto trestného oznámenia má spravidla 30 dní na to, aby ho doplnila a potom buď začne trestné stíhanie, alebo vec ukončí podľa § 197 Tr. poriadku. A táto druhá varianta (§ 197/1d Tr. poriadku) bude bohužiaľ najpravdepodobnejšia - vec bude nepreukázateľná... Prečo? Pretože ak príde na lámanie chleba, babka bude vyprávať všeličo a vždy inak...
1 0
pk987 pk987

pk987 je offline (nepripojený) pk987

Pekný večer želám,

prosím potrebujem radu ako presne postupovať pri zrušení zmluvy s EC. V sobotu sme to podpísali. Ďakujem za radu.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Tu máte info

http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/6...ektriny--plynu
0 0
pk987 pk987

pk987 je offline (nepripojený) pk987

a môžem aj takúto zmluvu poslať?

ODSTÚPENIE OD ZMLUVY O ZDRUŽENÝCH SLUŽBÁCH
DODÁVKY ELEKTRINY A PLYNU

adresa
Ďalej len „zákazník“

Energetické Centrum a. s.
Sartorisova 10,
821 08 Bratislava
Ďalej len „obchodník“

Medzi Zákazníkom a Obchodníkom bola dňa 20.7.2012 uzatvorená zmluva o združených službách dodávky elektriny a plynu č................ (Ďalej len "Zmluva").

Podľa článku 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy má zákazník do 14 (štrnástich) dní od dátumu podpísania zmluvy možnosť od tejto zmluvy odstúpiť bez udania dôvodov. V prípade dodávky plynu len v prípade, že zmluva je dohodnutá so zákazníkom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelárie obchodníka, alebo iným spôsobom, než je pre tento typ zmluvy obvyklý (napr. telefonické vyjednať dohody s následným podpísaním zmlúv a ich odoslanie poštou).

Zákazník týmto odstupuje od zmluvy v súlade s článkom 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy.
Účinky odstúpenia od zmluvy nastávajú dňom doručenia tohto písomného oznámenia o odstúpení od zmluvy obchodníkovi.

Týmto sa ruší aj účinok plnej moci , ktorá bola podpísaná zároveň so zmluvou.



V ..............dňa 21.7.2012
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

myslím že áno
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

pk987 - nejde o zmluvu ale ako dobre uvádzate o odstúpenie od zmluvy (jednostranný právny úkon). Podľa info čo sú tu - odporúčam Vám overiť podpis na matrike a samozrejme poslať to do vlastných rúk.
0 0
pk987 pk987

pk987 je offline (nepripojený) pk987

ideno

Ja som už včera poslal tú zmluvu doporučene, ale bez overeného podpisu. Mám poslať ešte jeden s overeným podpisom?
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

pk987, bežné je že stačí aj len doporučene a bez overeného podpisu. Ale EC je fakt "špeciálna" spoločnosť a často vôbec nereagujú. Ja som im poslala pred 2 týždňami list do vl. rúk a vôbec sa neozvali. Na ich tel. linke som 2x žiadala zaslanie kópie Zmluvy, ktorú údajne moja mama podpísala. Sľúbili poslať okamžite a samozrejme nič neposlali. Sú to neskutoční xxxxxx a využijú každú možnosť (aj nezákonnú) ako získať alebo udržať si zákazníka. No čo, chudáci tiež sa potrebujú rýchlo nabaliť!
Ja, po tom čo o nich viem, by som to poslala ešte raz a s overeným podpisom a do vlastných rúk (s návratkou, kde je dátum prevzatia a ich podpis). Takže je to na Vás, či pôjdete na istotu alebo budete dúfať, že sa uráčia akceptovať aj Odstúpenie, ktoré ste už poslali.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

My sme zaslali žiadosť Zrušenie zmluvy ešte 31.5.2012 doporučene a do dnešného dňa žiadna odpoveď. Aj ja som volala do EC , že čo s odpoveďou , tak mi nevedeli k tomu nič povedať , len že na to majú 40 dní. Ale aj tých 40 dní už uplynulo a nič. Plyn aj elektrinu naďalej odoberáme od pôvodnych dodávateľov, aj sme s nimi jednali,len čakáme akú pokutu nám za to EC vysolí. Ale dávajú si na čas, vy máte lehotu 14 dní na zrušenie zmluvy bez pokuty a oni jednoducho nie sú schopní Vám ani len odpísať.
0 0
pk987 pk987

pk987 je offline (nepripojený) pk987

ideno

ja mam tel. cislo na tu pani co mi volala. Slubila mi, ze mi daju vyrozumenie o ukonceni zmluvy. Ja som to poslal na tu adresu Energeticke centrum, Papradova 1A, BA
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

pk987
Já mám takúto ich adresu - z netu Energetické Centrum a.s., Sartorisova 10, 821 08 Bratislava. Neviem aká bola na zmluve, lebo tú som nikdy nevidela. Mame ju OZ nenechala. Ako ja im neverím, keď mi po telefóne niečo sľúbia. Aj mne sľúbili a nič . Tak ale tak ako ste to spravili, by to malo byť z právneho hľadiska v poriadku. Len sa obávam, že tú akceptáciu odstúpenia od zmluvy budete márne čakať. No tak či tak, by Vás nemali zo ZSE a SPP odhlásiť a všetko by malo zostať po starom, či už Vám pošlú nejaké vyjadrenie alebo nie. Je však pravda, že človek je radšej keď to má čierne na bielom .

0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

pk987
Já mám takúto ich adresu - z netu: Energetické Centrum a.s., Sartorisova 10, 821 08 Bratislava. Neviem aká bola na zmluve, lebo tú som nikdy nevidela. Mame ju OZ nenechala. Ako ja im neverím, keď mi po telefóne niečo sľúbia. Aj mne sľúbili a nič . Ale tak ako ste to spravili, by to malo byť z právneho hľadiska v poriadku. Len sa obávam, že tú akceptáciu odstúpenia od zmluvy budete márne čakať..... No tak či tak, by Vás nemali zo ZSE a SPP odhlásiť a všetko by malo zostať po starom, či už Vám pošlú nejaké vyjadrenie alebo nie. Je však pravda, že človek je radšej keď to má čierne na bielom .

0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ideno Pozri príspevok
pk987 - nejde o zmluvu ale ako dobre uvádzate o odstúpenie od zmluvy (jednostranný právny úkon). Podľa info čo sú tu - odporúčam Vám overiť podpis na matrike a samozrejme poslať to do vlastných rúk.
urobil som tak a totalna ignoracia uz 2 mesiace,ale za ten cas uz my stihli zrusit zmluvu z spp a nahlasit nove zalohove platby na sporoziro-ved to co umoznuju statne organy a sudy tymto podvodnikom je sila,ved kompetentny maju podania na haku,vsade nespravodlivost,bordel a absolutna korupcia.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

trisestri Pozri príspevok
urobil som tak a totalna ignoracia uz 2 mesiace,ale za ten cas uz my stihli zrusit zmluvu z spp a nahlasit nove zalohove platby na sporoziro-ved to co umoznuju statne organy a sudy tymto podvodnikom je sila,ved kompetentny maju podania na haku,vsade nespravodlivost,bordel a absolutna korupcia.
S týmto názorom plne súhlasím. Je to sila čo sa tu môže diať. Ja hovorím, že najhoršie v tomto štáte je novodobé otrokárstvo a legálne zlodejstvo!!! Neskutočný chaos vládne vo všetkom. Právnici majú čo robiť, aby sa ubránili a čo tak menej vzdelaný či menej schopný človek - no proste vydaný napospas "osudu".
To je fakt už nehoráznosť, že napriek zaslaniu Odstúpenia od zmluvy do vl.rúk s overeným podpisom si dovolili zrušiť zmluvu zo SPP. Pravdepodobne rátajú s tým, že nie každý sa vie brániť, dať žalobu na súd .... A tak čo aj žaloba - stojí to peniaze, čas a hlavne nervy. A tie naše "pružné" súdy.... Ja som tiež zvedavá ako to dopadne s mojou mamou. Polícia už vyšetruje , zálohy EC neplatíme - za chvíľu rátame že začnú chodiť pokuty, odpoja ju z elektriny .... Dať veci do pôvodného stavu počítam, že bude trvať mesiace!!! A čo zatiaľ so starou 72 ročnou mamou? Bude bez elektriny niekoľko mesiacov? Asi si ju zoberiem domov a potom .... netuším
Naposledy upravil ideno : 25.07.12 at 12:07
1 0
frontera frontera

frontera je offline (nepripojený) frontera

dobrý deň
tak som nakoniec do toho spadol aj ja
majú však novú taktiku na ktorú chcem upozorniť, mne na druhý deň po uzatvorení zmluvy /28.6.2012/ telefonicky oznámili, že moja zmluva je neplatná nakolko k zmluve neboli doložené posledné faktúry... pomyslel som si hurá a vec som ďalej neriešil, prešla nejaká doba a dňa 17.7.2012 som obdržal sms od EC že ďakujú že som si ich vybral ako dodávateľa energií. Tak, že doba na odstúpenie od zmluvy je takýmto podvodom fuč a ja nemám v rukách nič akurát sms, že som ich samozrejme, že som tam hneď volal a pýtal som sa že čo to má znamenať, odpoveď podajte reklamáciu / ktorá nič nerieši a z mojej strany je ťažko dokázateľná/ akurát urýchlene zháňali odo mňa EIC kód...
vie my niekto poradiť ako postupovať teraz ? ďakujem
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Dovolím si mierne oponovať. Vždy, všade sa nájdu nepoctivci, aj medzi dodávateľmi. No a to, čo umožňujú štátne orgány a súdy, tak oni dovolia iba to, nad čím väčšina občanov iba mávne rukou.

Takže správne by ste mali skonštatovať, že keďže nám všetkým doteraz bolo a ešte stále je jedno, že nepoctivosť ruže prináša, tak sa nemôžeme diviť, že nepoctivosť naozaj prináša ruže tým, ktorí sú nepoctiví.

Jediným riešením holého faktu o nepoctivosti je to, že občan sa veľmi razantne bude zaujímať o veci verejné a vždy vtedy, keď ho niekto poškodzuje na jeho právach, tak vždy vtedy občan okamžite uplatní svoje práva.

P.S.
Štátne orgány už idú po EC. Musia im však najprv dokázať nepoctivosť. Takže podávajte sťažnosti, nech na základe nich môžu št.org. EC priškripnúť, aby nerobili podvody.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

gogo199
Obávam sa, že doslova BOJ jednotlivca proti väčšine je dosť vyčerpávajúci. Práve koľkí sú ochotní alebo schopní brániť sa? Koľkí majú silu podstúpiť tú nekonečnú púť v boji za svoju pravdu? Podvodníci fakt číhajú z každej strany a byť stále v stehu a pripravený na protiútok je vyčerpávajúce. Ja osobne som z toho, čo sa tu deje dosť znechutená a niekedy mám tiež chuť rezignovať .
1 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

frontera,
pekná taktika. No sila. Ja takýmto po telefóne neverím už ani "dobrý deň".
No a čo vo Vašom prípade? To teda veľmi poradiť neviem. Čokoľvek by ste podnikol je "na dlhé lakte". Ťažko dokážete, že to takto bolo. Ale na druhej strane, kedže sa tu píše, že sťažnosti na EC pribúdajú, tak byť na Vašom mieste napíšem aspoň sťažnosť s uvedením ich novej praktiky a že ste bol takýmto spôsobom z ich strany zámerne uvedený do omylu. A aj do EC do vl.rúk s overeným podpisom nejakú výzvu na uznanie neplatnosti právneho úkonu práve z dôvodu, že na zákl. toho telefonátu, že zml. je neplatná ste bol uvedený do omylu a to Vám znemožnilo využiť svoje právo na Odstúpenie od zmluvy, čo ste mal aj v úmysle spraviť .... Viac sa asi robiť moc nedá.
Naposledy upravil ideno : 25.07.12 at 12:29
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Ja už mám za sebou tiež nie jednu sťažnosť či žalobu. Najväčší úspech - na Ústavnom súde SR a najväčšia prehra - na ESĽP . Známy ma občas volajú - chronická sťažovateľka . Niektorým darmo vysvetľujem, že sa len bránim a dožadujem svojho práva.... No ale na druhej strane, keď majú problém a chcú riešiť , tak sa obrátia na mňa . Ale je to fakt nikdy nekončiaci boj :
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať