Zavrieť

Porady

Nezdanitelna polozka na manzelku a jej prijmy

Dobry den,

potrebovala by som poradit. Cely rok 2011 som nepracovala, od 1.1.2011 do 30.9.2011 som bola na materskej dovolenke, od 1.10.2011 do 31.12.2011 som na rodicovskej dovolenke.Na materskej dovolenke bol moj prijem cca 600eur mesacne, na rodicovnskej som zatial nedostala ziaden rodicovsky prispevok, nakolko som si to este nebola na urade vybavit.

Zaklad dane mojho manzela je za rok 2011 cca 10 000,- eur. Bude si moct na mna uplatnit nezdanitelnu ciastku? A ak ano kolko?

A kolko je NCZD na dieta?

dakujem velmi pekne.
Usporiadat
didulka didulka

didulka je offline (nepripojený) didulka

ďakujem...
a dajú sa tam odrátať aj odvody, ktoré som si platila na dobrovoľné nemocenské?
0 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

Ahojte,
chcel by som sa ujistit. Zivnostnik si uplatnuje nezdanitelnu ciastku na manzelku. Do jeho DP za rok 2011 boli zaznamenane jej prijmy.

Nakolko jej zamestnavatel zrazil dan z vyplatenych prijmov, vedela by si ju narukovat spat v danovom priznani?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maartin Pozri príspevok
Ahojte,
chcel by som sa ujistit. Zivnostnik si uplatnuje nezdanitelnu ciastku na manzelku. Do jeho DP za rok 2011 boli zaznamenane jej prijmy.

Nakolko jej zamestnavatel zrazil dan z vyplatenych prijmov, vedela by si ju narukovat spat v danovom priznani?
Áno, ak nepožiadala o RZD zamestnáv., podá si DP, uplatní si NĆZD a výsledkom bude buď preplatok, alebo nedoplatok dane. Manžel si vo svojom DP môže uplatniť len rozdiel medzi NŽ a jej príjmami(zníženými o odvody)
1 0
MEDKO MEDKO

MEDKO je offline (nepripojený) MEDKO

Dobrý deň, SZČO má príjem 16300,77 - výdaje 7092,31 z toho 1727,89 odvody = ZD 9208,46. Manželka mala príjem za rok 2011 1590,30. Aký odpočet bude mať na manželku. Poprosím o výpočet . Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MEDKO Pozri príspevok
Dobrý deň, SZČO má príjem 16300,77 - výdaje 7092,31 z toho 1727,89 odvody = ZD 9208,46. Manželka mala príjem za rok 2011 1590,30. Aký odpočet bude mať na manželku. Poprosím o výpočet . Ďakujem
NČZD na manželku bude vo výške rozdielu medzi ročnou NČZD a vlastným príjmom manželky.
0 0
MEDKO MEDKO

MEDKO je offline (nepripojený) MEDKO

Ostala som na pochybách, lebo keď som si to dala do daˇnového priznania, tam mi NČZD automaticky delilo 4,tak sa krútim od včera okolo toho a už tomu nechápem prečo mi to tak počíta. Vôbec mi to nedáva 3559,30 - 1590,30 ale 3559,30 - 1590,30 : 4 = 492,25. no už som z toho vedľa.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

MEDKO Pozri príspevok
Ostala som na pochybách, lebo keď som si to dala do daˇnového priznania, tam mi NČZD automaticky delilo 4,tak sa krútim od včera okolo toho a už tomu nechápem prečo mi to tak počíta. Vôbec mi to nedáva 3559,30 - 1590,30 ale 3559,30 - 1590,30 : 4 = 492,25. no už som z toho vedľa.
je r.31 DP vyplnený správne? suma vlastných príjmov? a počet mesiacov je 12?
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MEDKO Pozri príspevok
Ostala som na pochybách, lebo keď som si to dala do daˇnového priznania, tam mi NČZD automaticky delilo 4,tak sa krútim od včera okolo toho a už tomu nechápem prečo mi to tak počíta. Vôbec mi to nedáva 3559,30 - 1590,30 ale 3559,30 - 1590,30 : 4 = 492,25. no už som z toho vedľa.
kolko mesiacov ste boli manželmi ?
0 0
MEDKO MEDKO

MEDKO je offline (nepripojený) MEDKO

Bože môj, a ja som napísala 3 mesiace, že mala príjem za 3 mesiace. Tak veľká vďaka, v tom bol teda háčik a mňa až hlava bolela. Ešte raz vďaka.
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Podpora v nezamnestnanosti za december 2011 vyplatená v januári 2012 sa počíta do manželkinho príjmu za rok 2011 alebo 2012.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juskam Pozri príspevok
Podpora v nezamnestnanosti za december 2011 vyplatená v januári 2012 sa počíta do manželkinho príjmu za rok 2011 alebo 2012.
2012
0 0
Vladimíra Malá Vladimíra Malá
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, akú čiastku si môže môj manžel uplatniť na mňa ako manželku, keď som celý rok 2011 bola na rodičovskej dovolenke a moje príjmy boli 832,90 € /príjmy z kapitálového majetku/. Ja daňové priznanie nemusím podávať nakoľko moje príjmy nepresiahli 1779,65 € podľa §32, ods. 2 písm. a. Chápem to správne? ďakujem za odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vladimíra Malá Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, akú čiastku si môže môj manžel uplatniť na mňa ako manželku, keď som celý rok 2011 bola na rodičovskej dovolenke a moje príjmy boli 832,90 € /príjmy z kapitálového majetku/. Ja daňové priznanie nemusím podávať nakoľko moje príjmy nepresiahli 1779,65 € podľa §32, ods. 2 písm. a. Chápem to správne? ďakujem za odpoveď
Chápeš to správne, sama podávať DP nemusíš.
Manžel si uplatní rozdiel medzi ročnou NČZD a vlastným príjmom manželky.

Vlastný príjem manželky (tvoj príjem z kap.majetku) uvedie na str.2 DP.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Vladimíra Malá Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, akú čiastku si môže môj manžel uplatniť na mňa ako manželku, keď som celý rok 2011 bola na rodičovskej dovolenke a moje príjmy boli 832,90 € /príjmy z kapitálového majetku/. Ja daňové priznanie nemusím podávať nakoľko moje príjmy nepresiahli 1779,65 € podľa §32, ods. 2 písm. a. Chápem to správne? ďakujem za odpoveď
manžel si môže uplatniť rozdiel 3559,30 -832,90 = 2726,40
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte poradaci, mozete mi prosim poradit, ci Peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov na diétne stravovanie je statna socialna davka? Alebo tento prispevok treba zahrnut do vlastneho prijmu manzelky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina100 Pozri príspevok
Ahojte poradaci, mozete mi prosim poradit, ci Peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov na diétne stravovanie je statna socialna davka? Alebo tento prispevok treba zahrnut do vlastneho prijmu manzelky?
ÁNo započítava, nie je to štátna soc. dávka.
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Dakujem velmi pekne za rychlu odpoved.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, ak manželka známeho nepracovala celý rok,poberala 6 mes príspevok v nezamestnanosti, ale v 1/2011 jeje bolo vyplatené odchodné z bývalého zamestnania, ktoré bolo zúčtované predpokladám vo výplate za 12/2010, ráta sa aj toto odchodné do vlastného príjmu manželky. Keďže do potvrdenia o príjme za rok napr.2010 sa dáva aj mzda za 12/2010 vyplatená do 1/2011- v tomto prípade by žiadne potvrdenie o príjme od bývalého ZŤ nedostala.
Z toho mi vyplýva, že do príjmu 2011 by sa to nemalo rátať, iba ten príspevok v nezamestnanosti .

Je to tak správne prosím?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som sa opýtala, ak manželka známeho nepracovala celý rok,poberala 6 mes príspevok v nezamestnanosti, ale v 1/2011 jeje bolo vyplatené odchodné z bývalého zamestnania, ktoré bolo zúčtované predpokladám vo výplate za 12/2010, ráta sa aj toto odchodné do vlastného príjmu manželky. Keďže do potvrdenia o príjme za rok napr.2010 sa dáva aj mzda za 12/2010 vyplatená do 1/2011- v tomto prípade by žiadne potvrdenie o príjme od bývalého ZŤ nedostala.
Z toho mi vyplýva, že do príjmu 2011 by sa to nemalo rátať, iba ten príspevok v nezamestnanosti .

Je to tak správne prosím?
príjem zo závislej činnosti, vyplatený do 31.1. sa započítava do príjmu za predch. kal.rok - v tomto prípade r.2010
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som sa opýtala, ak manželka známeho nepracovala celý rok,poberala 6 mes príspevok v nezamestnanosti, ale v 1/2011 jeje bolo vyplatené odchodné z bývalého zamestnania, ktoré bolo zúčtované predpokladám vo výplate za 12/2010, ráta sa aj toto odchodné do vlastného príjmu manželky. Keďže do potvrdenia o príjme za rok napr.2010 sa dáva aj mzda za 12/2010 vyplatená do 1/2011- v tomto prípade by žiadne potvrdenie o príjme od bývalého ZŤ nedostala.
Z toho mi vyplýva, že do príjmu 2011 by sa to nemalo rátať, iba ten príspevok v nezamestnanosti .

Je to tak správne prosím?
Jej vlastným príjmom je len príspevok v nezamestnanosti a príjem za 6 mesiacov PP.(znížený o odvody)
1 0
Načítať ďalšie