Zavrieť

Porady

Nový zákon o zdravotnom poistení

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ako už iste viete, v NR SR bol schválený nový zákon o zdravotnom poistení. Ak ho podpíše prezident, máme sa na čo tešiť. Priebežne sa pokúsim na tomto mieste postupne zverejňovať pikošky v súvislosti s týmto zákonom. Je ich dosť, zákon s takým množstvom legislatívno-technických i iných chýb som ešte nevidel.

Písané 30.12.2004:

...novelou zákona 580/2004 Z.z. zákonom č.718/2004 Z.z. sa zákon o zdravotnom poistení dramaticky zmenil - myslím že k lepšiemu - takže tí, čo ste tu prvýkrát, ignorujte prosím príspevky v tejto téme - až do príspevku č.85 - tam začína diskusia, ktorá bude pre Vás osožná.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.12.04 at 15:13
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
§ 11 odsek 3 písmeno g) nového zákona - za zamestnanca sa považuje aj -

...spoločník spoločnosti s ručením obmedzeným, komanditista komanditnej spoločnosti a člen družstva, ak sú odmeňovaní za prácu v spoločnosti alebo v družstve formou, ktorá sa podľa osobitného predpisu považuje za príjem zo závislej činnosti...

Ak spoločník v nejakom mesiaci poberá odmenu, "je zamestnancom". Bez ohľadu na výšku odmeny, tj. aj ak bude nižšia ako minimálna mzda.

AK spoločník odmenu nepoberá, tak "nie je zamestnancom". Ak nie je súbežne SZČO a nemá v danom mesiaci súbežne ani iný zdaniteľný príjem, vyšší ako minimálna mzda tak je osobou, za ktorú platí poistné štát.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 14.10.04 at 18:42
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Rád by som Vám, milí členovia i vážení hostia Porady, predstavil aj približne dvadsať ďalších pikošiek. Stali sa však isté veci, kvôli ktorým som na tému nového zákona o zdravotnom poistení bol nútený udeliť si autoembargo. Takže až do odvolania sa v tejto téme nebudem ďalej vyjadrovať. Ďakujem za pochopenie.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Hadam ste sa nestali poradcom ministerstva?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ďakujem za odpoveď

...a ďakujeme aj za všetky odpovede, ktoré ste nám dali pred vaším autoembargom
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Vyzerá to tak, že Zajac poslal na p. Mihála Králika.

(pozn.: Králik je poradca ministra zdravotníctva.)
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

A ja som myslela, ze toto je slobodne forum, hm ..........
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Jozef Mihál
Rád by som Vám, milí členovia i vážení hostia Porady, predstavil aj približne dvadsať ďalších pikošiek. Stali sa však isté veci, kvôli ktorým som na tému nového zákona o zdravotnom poistení bol nútený udeliť si autoembargo. Takže až do odvolania sa v tejto téme nebudem ďalej vyjadrovať. Ďakujem za pochopenie.
Nebodaj to bol ten papulnaty z eTrendu 10.10? Po 15 rokoch ?
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Pán Mihál, nie ste vy taký malý slovenský novodobý HiHiHitchcock? Takto tu slušných ľudí strašiť a napínať...
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Strašíte, no dúfam že len "zo srandy". Praktické slovo - 2 v 1! Súčasný trend. Pozrite okolo seba čo všetko je 2v1
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Aj pred novým zákonom o DPH som niekedy koncom marca a v apríli "strašil" v diskusných fórach a niektorí sa mi smiali, o čom hovorím...A teraz sa pozrite, koľko problémov napríklad tu v Porade riešime s DPH.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Keď inak nedáte, tak len Hitchcock. Ja som skôr myslela - teda moja bujná fantázia ma straší - že čo za temné dôvody môžte mať pre to autoembargo. To sme to dopracovali, zachvíľu sa budeme autobonzovať, autopenalizovať, autoodsudzovať a možno aj autovešať. A úradníci budú z našich daní z drahých kancelárií len kontrolovať či sa naplnia kvóty autouseknutých hláv (sory, včera som si púšťala po dlhom čase Kryla... aj dnes by sa uživil)
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

A nemusel by už napísať ani riadok. Ako spieva D. Landa v jednej pesničke "dobře nás vychovali rudí bratři". Tie naše ubolené dušičky!
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Bože môj, prečo niekto nenavrhne túto vládu na Nobelovú cenu? Vlastne tú, ktorú si zaslúžia ešte nedávajú - za hlúposť!!! Ten Zajac nie je síce starý ujo, ale určite je starý blb, ktorý si myslí, že je pupok sveta. To, čo sa jemu podarilo vypotiť v novom zákone o zdravotnom poistení si fakt zaslúži nejakú cenu za blbosť. Nech žije byrokracia. Koľko ešte tlačív budeme vypisovať? Koľko úradníkov na to bude potrebovať zdravotná poisťovňa? Viete si predstaviť, že ak bude táto vláda takýmto tempom vymýšľať nové a nové tlačivá, pomaly každý podnikateľ bude musieť mať dve administratívne sily, ktoré budú ukojovať ješitnosť každého jedného úradníka na všetkých štátnych úradoch. Kde sú tie časy, keď podnikateľovi stačilo vypísať pri výplatách jedno jedinké tlačivko na SP? Skúste spočítať, koľko ich vypisujete dnes a ešte neplačte. Bude ich určite viac!
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

p. Mihál, tuším tu bol Váš príspevok o novom zákone? ... že by sa mi to bolo iba zdalo? ... už prestalo pršať?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nuž, neprestalo pršať, ale príspevku vypršal jeho čas. Kto tu nebol, mal smolu.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Musím sa priznať, že ja som to stihla. Ďakujem ...
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Už dávnejšie sa pokúšam dostať na články www.aurus.sk - aj teraz je tam ten nový zákon o zdravotnom poistení, ale keď si to chcem otvoriť, napíše mi, že súbor je poškodený. Neviete mi poradiť, čo to znamená. Mám to už vzdať, alebo sa s tým dá niečo robiť.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Mne to vypisuje iba v robote. Doma s tým problémy nemám. Skús to z iného počítača.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
OK. Dávam to teda i sem. Rád by som Vás všetkých upozornil, že sa chystá novela, ktorou by mal byť zákon k 1.1.2005 zmenený. Na množstvo vyššie uvedených pikošiek potom bude možné zabudnúť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
____________________________

To je skutočne hrubá čiara urobená za doteraz známou podobou zákona. Čo bolo doteraz v zákone, na to prosím zabudnite. Po prijatí novely bude veľa vecí úplne inak.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať