Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bubkoch
buchač
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...
Myslim si, ze clovek, ktory sa neda ockovat je hned hlupakom. Mozno ma ine informacie, alebo malo informacii, alebo iny zdroj informacii. Moze to byt aj akademik vied.

Skor ide o to, na co sa dat ockovat. Som v plnom rozsahu za povinne ockovania deti, aj ked, ockovacie latky su uz v sucasnej dobe uplne ine, ako boli bezne, ked som napr. mala deti ja a mozno prave to ludi odraza.
Neziaduce nasledky ockovania deti su len ojedinele a nie je dokazane, zeby sa nevyskytli, keby dieta nebolo zaockovane.

Mladi ludia si vsak neuvedomuju, preco sa choroby, na ktore su deti povinne ockovane nevyskytuju

Snazim sa tiez vyhybat prilisnej chemizacii organizmu mna a mojej rodiny, ale ako matka by som si nikdy neriskla nedat svoje deti zaockovat a tym ohrozit ich zivot.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
bubkoch
buchač
Dnešné správy .

Čierny kašeľ na vzostupe ...
Nejedná sa o tých cigánov . ale o stredoškolákov ...

No ja teda fakt neviem ...ALE ako vravím stále , každý je strojcom svojho zdravia , presnejšie svojich detí ....
ano, každý je strojcom svojho zdravia, ale pokial nezaockovany hlupak ohrozuje moje deti, tak to mi to jedno teda nie je ... pre nezaockovanych hlupakov by mali platit restriktivne opatrenia, ok, nemusis ockovat, ale tvoje deti maju zakaz navstevovat statne skoly a budes platit extra vyssie zdravotne odvody ...
Myslim si, ze clovek, ktory sa neda ockovat je hned hlupakom. Mozno ma ine informacie, alebo malo informacii, alebo iny zdroj informacii. Moze to byt aj akademik vied.

Skor ide o to, na co sa dat ockovat. Som v plnom rozsahu za povinne ockovania deti, aj ked, ockovacie latky su uz v sucasnej dobe uplne ine, ako boli bezne, ked som napr. mala deti ja a mozno prave to ludi odraza.
Neziaduce nasledky ockovania deti su len ojedinele a nie je dokazane, zeby sa nevyskytli, keby dieta nebolo zaockovane.

Mladi ludia si vsak neuvedomuju, preco sa choroby, na ktore su deti povinne ockovane nevyskytuju
Mladí ľudia - poniektorí rodičia sú doslova a do písmena HLUPÁCI !!!
Je úplne jedno , koľko má ten alebo onen titulov pred alebo za menom.

Prečo ?
Nuž poviem zo skúseností mojich mladých .
Je snáď nejaký rodič múdry , ak donesie choré ( aj nachladnutie je pri malých deťoch choroba ) do škôlky ?
Je normálny rodič , ak dieťa pri prezliekaní kašle a soplí krvavé hlieny ?????
Lebo ja si to nemyslím ... hentaký rodič nie že nehľadí na svoje choré dieťa , ale on dokonca nehľadí ani na tie ostatné v kolektíve .
Podľa mňa už v tomto prípade by som nevravel o hlúposti , ale o vyššom stupni - debilizme ...a informácie základného charakteru pomaly zvláda aj dement .
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Buchac, pisala som o ludoch, ktori nedavaju deti ockovat a nie o tych, ktori si nevazia zdravie svojich deti.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Buchac, pisala som o ludoch, ktori nedavaju deti ockovat a nie o tych, ktori si nevazia zdravie svojich deti.
Jedno s druhým súvisí predsa...alebo si iného názoru ?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Suhlasim, ze je nevhodne, aby deti chodili do skolskych zariadeni chore ohrozovali seba aj ostatnych. Tiez som napisala, ze suhlasim s ockovanim deti, ale mozno ti, ktori s ockovanim nesuhlasia sa v danom momente daju strhnut napr. aj davovou psychozou, presviedcanim, ci argumentaciou zastancov neockovania. Ja icjh nazyvam, ze su zle informovani Nezvykmen ludi nazyvat hlupakmi, ani tych, s ktorymi sa stretavam kazdy den v praci.

P.S. viem, o com pises a preco si pouzil to pomenovanie a urcite aj ty chapes, ako som to myslela ja.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.c...anim-nesuvisi/
1 0
Zuzanka_ba Zuzanka_ba

Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

Llívia
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.c...anim-nesuvisi/
Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie...

Pre mňa je hlavným dôvodom na povinné očkovanie /na tie vážnejšie choroby/ je, že účinnosť očkovania jednak že nie je 100%, a taktiež niektorí jedinci nemôžu byť očkovaní. Takže infekcia nielenže môže ohroziť tých úmyselne neočkovaných, ale aj náhodne sa vyskytnuvšie osoby, ktoré môžu byť nakazené.
Preto si myslím, že pri deťoch ide svojím spôsobom o zanedbanie základnej starostlivosti, aj keď to možno rodičia myslia dobre /viď jehovisti, ktorí nedovolia transfúziu apod./ a zároveň o ohrozovanie okolia.
Že je riziko minimálne, aspoň pri u nás "vyhynutých" chorobách, je spôsobené len tým, že veľká časť populácie bola a aj je zaočkovaná, časom sa zlepšili životné podmienky, plus cez naše územie sa asi nepresúva kvantum rizikových osôb.
Akonáhle bude dostatočne veľká časť populácie nechránená, môže na nás chronta vyskočiť spod zeme
Ak by som bola vládca republikstanu, nedemokraticky by som zaviedla dôrazné tresty za neočkovanie. V tomto prípade ide o neopodstatnený boj proti farmafirmám.
Súhlasím, že by sa mali krotiť s multivakcínami a radšej dávkovať postupne.
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Že chronta Také som ešte nepočula

Transfúzia krvi a deti Jehovistov nie je na Slovensku problém, lekári ju jednoducho dajú.
0 0
zuzud00 zuzud00

zuzud00 je offline (nepripojený) zuzud00

jednoznacne ockovania ktore su zo zakona treba dodrziavat ked sa nieco stane kde sa potom chcete stazovat ????
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Llívia
Že chronta Také som ešte nepočula

Transfúzia krvi a deti Jehovistov nie je na Slovensku problém, lekári ju jednoducho dajú.
Llívia, ja to slovo občas používam tiež..... najviac mi však utkvelo v pamäti z prvého ročníka na ZŠ, keď sa nás súdružka učiteľka pýtala, čím chceme byť...spolužiak pohotovo zahlásil "chrontošom" - totiž hrozne nerád sa umýval


Ja som za povinné očkovanie tiež, ale ..... mám i nemilú skúsenosť, keď mi 4 mesačný syn skoro zomrel po vakcíne - 3vakcíne....neskôr som musela mu každé prevakcinovanie zaplatiť /vakcína bola drahšia, ako tá, čo mu spôsobila skoro smrť, samozrejme tú "lepšiu", ktorá mu nespôsobovala alergickú reakciu poisťovňa nepreplácala/...takže áno, očkovať, ale s rozumom....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Zuzanka_ba
Llívia
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.c...anim-nesuvisi/
Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie...
veru máš pravdu - kto nechce rozumieť, nerozumie ... ale veru jemne povedané, že nerozumný je aj ten kto si nenájde všetky informácie - nielen z jednej strany (napr o tých 8-mich argumentoch) - a presvieča o tej "svojej" pravde! .. a môže "vyhrať" aj debatu - u neinformovaných
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Katy a R
Zuzanka_ba
Llívia
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.c...anim-nesuvisi/
Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie...
veru máš pravdu - kto nechce rozumieť, nerozumie ... ale veru jemne povedané, že nerozumný je aj ten kto si nenájde všetky informácie - nielen z jednej strany (napr o tých 8-mich argumentoch) - a presvieča o tej "svojej" pravde! .. a môže "vyhrať" aj debatu - u neinformovaných
Ktorý z tých argumentov nie je pravdivý? Čím to vieš podložiť?
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

AmmiS
Len do pozornosti, sú štáty, kde očkovanie vôbec nie je povinné už niekoľko desiatky rokov a všetko je poriadku, žiadna epidémia a žiadne vracanie sa "zlých chorôb" :-) Stoji to za zamyslenie.
možno nie je povinné, ale neočkujú? Môžu, keď chcú a aj očkujú...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Llívia
Ktorý z tých argumentov nie je pravdivý? Čím to vieš podložiť?
.. dokonca aj tu na Porade by si našla ..
0 0
Zuzanka_ba Zuzanka_ba

Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

Katy a R
Zuzanka_ba
Llívia
8 argumentov, s ktorými vyhráte každú debatu o očkovaní a autizme.
http://bezpecneockovanie.wordpress.c...anim-nesuvisi/
Každú nie, lebo proti blbosti sa nedá vždy vyhrať.. a kto nechce rozumieť, nerozumie...
veru máš pravdu - kto nechce rozumieť, nerozumie ... ale veru jemne povedané, že nerozumný je aj ten kto si nenájde všetky informácie - nielen z jednej strany (napr o tých 8-mich argumentoch) - a presvieča o tej "svojej" pravde! .. a môže "vyhrať" aj debatu - u neinformovaných
Toto je dosť ad hominem argument. Ak neuvedieš aké informácie som si nenašla, nezvážila a neuviedla v kontexte, ktoré som podľa teba mala nájsť, zvážiť a uviesť v kontexte, ťažko môžem rozumne odpovedať, ostane to v osobnej rovine. A samozrejme, že nie som odborník - lekár, epidemiológ apod., a dokonca nemám ani deti, no toto je snáď voľná diskusia.
Zatiaľ som v skutočnom svete žiadneho "neočkovača" nepresvedčila, lebo tí pevne trvajú na svojom stanovisku. Ak so mnou niekto súhlasí, tak hlavne preto, že už pred vstupom do debaty bol naklonený môjmu názoru, a dajme tomu som sformulovala preňho argumenty tak, ako sa mu páčia a sú mu zrozumiteľné.
Zrejme som to prehnala s poznámkou o blbosti, a keď sa nad tým zamýšľam, v osobnej diskusii s "neočkovačom" by som také slovo nepoužila, je to necitlivé a nekonštruktívne. No trvám na tom, že nedať si dieťa zaočkovať proti tuberkulóze a podobným chorobám sa inak nazvať nedá, ako prejav nerozumnosti, aj keď je za tým len najlepší úmysel chrániť dieťa.

O kvalite vakcín, o štúdiu vedľajších účinkov, o potrebe obmedziť multivakcíny je potrebné diskutovať, no to nie je primárne téma tejto debaty. Existujúce problémy a tragédie, ktoré boli alebo mohli byť spôsobené očkovaním nie sú podĺa mňa dôvodom na plošné odmietanie akýchkoľvek očkovaní.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Katy a R
Llívia
Ktorý z tých argumentov nie je pravdivý? Čím to vieš podložiť?
.. dokonca aj tu na Porade by si našla ..
Takže žiadny, keď nič konkrétne neuvádzaš.
0 0
Brčo Brčo

Brčo je offline (nepripojený) Brčo

Proti tuberkuloze sa uz 3 roky povinne neockuje-zistilo sa,ze vakcina viavej skodila,ako pomahala (BCG vakcina)....
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Očkovanie nespôsobuje autizmus, dokázal výskum
Metaanalýza zahŕňajúca viac ako milión detí vyvrátila tvrdenia, že vakcíny spôsobujú autizmus.
Očkovanie nespôsobuje autizmus, nie je nijaký vzťah medzi MMR vakcínou a autizmom a na autizmus nemá vplyv ani thiomersal či ortuť vo vakcínach....

Tvrdenie, že očkovanie môže spôsobovať autizmus, sa objavilo v roku 1998. Neskôr sa ukázalo, že Andrew Wakefield pri svojom výskume klamal a pravdepodobne aj sfalšoval svoje výsledky.
Následne magazín The Lancet štúdiu stiahol - vo svete vedy to znamená, akoby štúdia a jej tvrdenia nikdy nejestvovali, pretože porušila základné princípy fungovania vedy či slušného postupu.

Čítajte viac: http://tech.sme.sk/c/7208774/ockovan...#ixzz3AFe67BC2


Z diskusie k článku: Odpovede na otázku, prečo je teraz toľko autistov
Pre je ich teraz tolko zatial nikto nevie. Ale mozu byt za tym umele hnojiva, DDT, pesticity, polychrolovane bifenyly, televizia, stess, dym z aut, umela hmota v obleceni, antibiotika, a asi 1000 dalsich veci.
Okrem ineho to moze byt aj ina diagnostika. Predtym sa povedalo dieta je neposlusne a nesustredene. Dnes sa povie lahka mozgova disfunkcia. Predtym bolo dieta malo komunikativne a malo slabsie rozvinute komunikacne zrucnosti. Dnes je to lahky stupen Autizmu resp. Aspergovho syndromu. Mimochodom, dnes sa nehovori autizmus, ale poruchy autistickeho spectra.
Je ich vela. Moj spoluziak moze byt oznaceny za autistu lebo nema rad okolo seba vela ludi a nerad komunikuje s cudzimi. Ja by som mohol byt oznaceny za autistu lebo mam niektore ritualy ktorych sa neviem zbavit. Kamaratka by mohla byt oznacena za autistu lebo doma musi mat vsetko na svojom stabilnom mieste (co napriklad znamena 2 deti a ziadna hracka na zemi). A tak dalej.
Predtym boli vsetci normalny a par ludi bolo chorych. Dnes zdravy clovek neexistuje - existuju len zle vysetrenyi pacienti. Pusti na seba 20 dobrych lekarov a aspon jeden z nich Ti najde nejaku chorobu.

Je to z papierových plienok
a z biopotravín. Tie kedysi vôbec neboli.
Autistických detí nepribudlo, len sa zmenila diagnostika. Predstav si, že v roku 1900 ani jedno dieťa nenosilo strojček na rovnanie zubov. Nárast počtu detských pacientov s ortodontickými vadami je k dnešnému dňu enormný, rovnako ako aj nárast alergikov za rovnaké obdobie. O čom to asi svedčí? Z čoho to teda je? Že by tiež z očkovania?
Čítajte viac: http://tech.sme.sk/diskusie/2289494/...#ixzz3AFfihqV1


Tu je článok o autizme a pesticídoch http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/3...hovori-studia/
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Brčo
Proti tuberkuloze sa uz 3 roky povinne neockuje-zistilo sa,ze vakcina viavej skodila,ako pomahala (BCG vakcina)....
Neočkuje sa prvé očkovanie,inak ano.Uvedomuješ si,že pred erou ATB bola Tbc vo vysokom percente smrteľná choroba a v podstate je aj dnes často smrteľná?V minulosti sa volala suchotiny,je o nej viac kníh,napr.-Nedaj ma smrti atd.Cisárovná Alžbeta ochorela na túto chorobu,musela ihned od muža a detí do izolácie na roky.A v dnešnej dobe-vieš kto sedí vedla Teba v lietadle?Ako vieš,že nemá otvorenú tbc?Sama som s nou v praxi 2x prišla do styku-pacient,vždy sledovanie 2 roky a preventíva.Neviete o čom hovoríte.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

oprava-sledovanie 3 roky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať