Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Peggynka
BXLmiami
Aj tu sa nedávno ktosi pýtal,ako dlho tam ostane.
To chcela ísť na očné odd.,na rekreáciu do Tatier
Nie-téma Hospitalizácia pri tuberkuloze.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1
Dasa - ved aj nas ockovali v takom veku, ako sa ockuje teraz, dokonca nas aj v porodnici, teraz uz nie. A co sa tyka toho sedenia doma a pobytu v prirode, je to super, ale kde potom ziska imunitu, ked nepride do kontaktu s ludmi?
no ale rozhodne sme nedostávali hexavakcínu vo veku 3 mesiace. skús sa pozrieť do očkovacieho kalendára.

Ale ve´d dieťa doma nie je úplne izolované - má rodičov, starých rodičov, súrodencov. Ono sa postupne dostáva do styku so všeličím.
Len teraz ho na jednej strane rovno vystavíme všetkému možnému v nákupnom centre a na druhej strane doma pomály všetko vydezinfikujema, aby bolo všetko bez mikróbov, priam sterilné.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
BXLmiami
No tak by si musela spraviť Lege artis výskum,podľa všetkých pravidiel a v pracovnej dobe,ak by zamestnávateľ dovolil.
Nuž, keby som mala k dispozícii dáta

Len práve tie sú strážené.

Keby však chceli, myslím, že grafy by dosť rýchlo ukázali výhodnosť hexa a neviem akých všetkých kombinácii vakcín.

A ešte by som veľmi uvažovala o posunutí veku, kedy sa začína očkovať. Nech trochu tá imunita dozrie, nie ju hneď nabúrať takými zásahmi zvonka.

Ja viem, že som nemoderná , ale malé dieťa má sedieť doma, potom prechádzať prechádzať sa v prírode, chorí ľudia ho nemajú navštevovať. Nie tráviť čas v nákupných centrách, na rôznych posedeniach, v záhradných reštavráciach lebo mamičky sa doma nudia
Nemusia byť,ved vieš dať dokopy sériu,lekári to v nemocniciach robia bežne.Môže ktokoľvek-napr.alergolog.Ale to jednoducho do súvisu nedáš,všetci sú očkovaní,ako dokážeš priamu súvislosť?
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dáša_
alaya1
Dasa - ved aj nas ockovali v takom veku, ako sa ockuje teraz, dokonca nas aj v porodnici, teraz uz nie. A co sa tyka toho sedenia doma a pobytu v prirode, je to super, ale kde potom ziska imunitu, ked nepride do kontaktu s ludmi?
no ale rozhodne sme nedostávali hexavakcínu vo veku 3 mesiace. skús sa pozrieť do očkovacieho kalendára.

Ale ve´d dieťa doma nie je úplne izolované - má rodičov, starých rodičov, súrodencov. Ono sa postupne dostáva do styku so všeličím.
Len teraz ho na jednej strane rovno vystavíme všetkému možnému v nákupnom centre a na druhej strane doma pomály všetko vydezinfikujema, aby bolo všetko bez mikróbov, priam sterilné.
To mas pravdu, ze tie kombinovane nesedia ani mne, preto som o tom pisala v inom prispevku. ja som s dcerou chodila vsade, aj do nakupnych centier, ale to bolo v inom state. Ja ked som bola mala, zili sme par rokov na juhu s rodicmi a tiez sme nedostali nic. Ako pise Dr. neda sa to pausalizovat.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Nemusia byť,ved vieš dať dokopy sériu,lekári to v nemocniciach robia bežne.Môže ktokoľvek-napr.alergolog.Ale to jednoducho do súvisu nedáš,všetci sú očkovaní,ako dokážeš priamu súvislosť?
hmm, pravdepodobne by som sa pokúsila ísť roky dozadu - sledovať, kedy sa ako menil očkovací kalendár, kedy sa začali pridávať ďalšie očkovania a hlavne mixovať dohromady. Ale to predpokladám, že by sme museli sledovať aj 30-40 rokov dozadu.

Ja si v mojom detstve spomínam, že bolo u nás na dedine jedno dieťa s exémom ako prejavom nejakej alergie. Potom si spomínam na postupne sa zvyšujúci počet alergikov. Až dnes už pomaly nie je dieťa, čo by nechodilo s niečím k alergológovi.


Myslíš, že ani toto by sa nedalo vysledovať ?

Aj keď uznávam, že posledných 20 rokov je aj v potravinách veľa prídavných látok napríklad, umývame rôznymi antibakterálnymi somarinami, pijeme sladké nápoje s umelým sladidlom, miesto tukov margaríny...

ale na druhej strane, bol kedysi aj trend nekojiť - tuším sa za to aj dr. švejnar ospravedlňoval, že to podporoval. A dnes sa veľmi veľa žien snaží...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
taiko
Kvaka
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=c...555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.
no vieš, chodili sme na alergológiu - vždy nasadila lieky, vždy atb. Až sme sa naštvali a prestali sme tam chodiť Je to cca 10 rokov.
Po pravde, dnes už ani netuším, kedy naposledy užíval ATB, koľko rokov dozadu to je.

Trochu problémom je, že v časoch, ke´d bol syn úplne malý som dosť verila pediatričke a myslela som si, že keď na silné prechladnutie s kašľom bez testov rovno nasadzuje širokospektrálne atb, že je úžasná a robí dobre. Dnes si už myslím niečo iné.

Ale s tou evolúciou to je fakt krutá pravda. My sa vlastne sami seba degenerujeme, či jak to správne nazvať.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
alaya1
Dasa - ved aj nas ockovali v takom veku, ako sa ockuje teraz, dokonca nas aj v porodnici, teraz uz nie. A co sa tyka toho sedenia doma a pobytu v prirode, je to super, ale kde potom ziska imunitu, ked nepride do kontaktu s ludmi?
no ale rozhodne sme nedostávali hexavakcínu vo veku 3 mesiace. skús sa pozrieť do očkovacieho kalendára.

Ale ve´d dieťa doma nie je úplne izolované - má rodičov, starých rodičov, súrodencov. Ono sa postupne dostáva do styku so všeličím.
Len teraz ho na jednej strane rovno vystavíme všetkému možnému v nákupnom centre a na druhej strane doma pomály všetko vydezinfikujema, aby bolo všetko bez mikróbov, priam sterilné.
mudro vravis. Najprv rodicia, surodenci, potom sirsia rodina, potom skolka, potom skola, potom cely svet a nie najprv hypermegasmetiska so vsetkymi moznymi patogenmi naraz
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

taiko
BXLmiami
taiko
Kvaka
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=c...555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Peniaze?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
taiko
BXLmiami
taiko
Kvaka
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=c...555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Peniaze?
no ale je ta moznost? ja by som si kludne zaplatil. O kolkych peniazoch sa bavime?
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
BXLmiami
Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.
no vieš, chodili sme na alergológiu - vždy nasadila lieky, vždy atb. Až sme sa naštvali a prestali sme tam chodiť Je to cca 10 rokov.
Po pravde, dnes už ani netuším, kedy naposledy užíval ATB, koľko rokov dozadu to je.

Trochu problémom je, že v časoch, ke´d bol syn úplne malý som dosť verila pediatričke a myslela som si, že keď na silné prechladnutie s kašľom bez testov rovno nasadzuje širokospektrálne atb, že je úžasná a robí dobre. Dnes si už myslím niečo iné.

Ale s tou evolúciou to je fakt krutá pravda. My sa vlastne sami seba degenerujeme, či jak to správne nazvať.
Ano degenerujeme.Len skús povedať matke poldruhakilového dieťaťa nech to nechá na prírodu.
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

taiko
BXLmiami
taiko
BXLmiami
taiko
Kvaka
Za našich čias sa očkovalo najviac trojvakcínou. Už to bolo podľa mňa dosť, aj keď vtedy sme pekne krásne verili pediatrom, nebol taký informačný boom, ako je teraz. Boli vtedy nebezpečné choroby, bolo treba očkovať. Ale ani mne sa nepáčia kombinované vakcíny, tuším, že až hexavakcíny sú teraz, niekedy môžu ublížiť, najmä ak niekto má nejaké predispozície alebo aj oslabenú imunitu. Prečo sa nemôže pred očkovaním robiť aj nejaké vyšetrenie krvi, možno na imunitu, prípadne na nejaké protilátky? Možno by sa mali dať pri výrobe kombinovať vakcíny rôzne, čo ak dieťa už jednu z tých troch či šiestich chorôb prekonalo? Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=c...555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Peniaze?
no ale je ta moznost? ja by som si kludne zaplatil. O kolkych peniazoch sa bavime?
Tieto testy stoja dosť,nesledujem to,ale svojho času to bolo okolo 1800 Korun,nie euro na jeden.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
taiko
BXLmiami
taiko
BXLmiami
taiko
Kvaka
Za našich čias
.
.
Pripájam jeden odkaz, čerstvý, v diskusii ma zaujal príspevok od šéfredaktorky nášho mesačníka Dieťa.
http://rozalio.cz/index.php?option=c...555&Itemid=163
Ked som bol maly tak nas isli proti niecomu ockovat, ale predtym nam nieco pichli. U niektorych vznikla reakcia u niektorych nie. Nepamatam sa presne ako to bolo ale myslim, ze tych ktori mali na prve pichhutie reakciu tych neockovali a naopak. Taketo skumanie imunitnej reakcie pred ockovanim sa uz teraz nerobi, ci?
To bola tbc,skúsilo sa či máš protilátky,ak nie tak očkovali.
no a nedalo by sa takto vsetko otestovat najprv, nez by sa nejaka vakcina podala?
Peniaze?
no ale je ta moznost? ja by som si kludne zaplatil. O kolkych peniazoch sa bavime?
Tieto testy stoja dosť,nesledujem to,ale svojho času to bolo okolo 1800 Korun,nie euro na jeden.
ahaaa takze urobime drahe testy, aby to ludia nechceli platit a dali si bez testovania multivakcinu
To mi pride trosku ako ked sme mali s carnicou virozku a isli sme k lekarovi. Jeden nam hned chcel sirokospektralne ATB fuknut, s 43 vedlajsimi ucinkami a druha lekarka nam urobila test za 5 eur ci vobec ATB potrebujeme. A pritom vravela ,ze ten ten si nikto nedava robit, lebo ze ho poistovna nepreplaca. Test ukazal ze ATB nepotrebujeme a za par dni sme boli v poradku.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..hm, je to tak.... degenerujeme.... napr. i tí, čo nemôžu mať deti to riešia silou mocou cez umelé oplodnenie...
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ahaaa takze urobime drahe testy, aby to ludia nechceli platit a dali si bez testovania multivakcinu [/QUOTE]
Ale chod do kelu,všetky tieto testy sú zahraničné a je tam množstvo skúmania a práce vysokošpecializovaných a vzdelaných ľudí roky aby to fungovalo.Alebo máš pocit že v tejto oblasti majú ľudia fungovať zadarmo?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
taiko
ahaaa takze urobime drahe testy, aby to ludia nechceli platit a dali si bez testovania multivakcinu
Ale chod do kelu,všetky tieto testy sú zahraničné a je tam množstvo skúmania a práce vysokošpecializovaných a vzdelaných ľudí roky aby to fungovalo.Alebo máš pocit že v tejto oblasti majú ľudia fungovať zadarmo?
ale ved sa nerozculuj, Tak som to nemyslel, ze lekari maju zadarmo robit,
Len mi to pride cele take naplanovane a cielene. Tie testy nie su nahodou navrhovane a vyrabane tymi istymi firmami ako tie lieky?
Ja by som aj dalej zasiel, Ked potravinarska firma, vyrabajuca osiva, vyraba aj hnojivo, ktore ale zabera len na to ich osivo. A navyse znehodnoti podu sposobom, ze tam ine osivo nevyrastie. Preco by podobnu techniku nemohla pouzit aj farmaceuticka firma?
Naposledy upravil taiko : 13.08.14 at 09:36
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
evuš
..hm, je to tak.... degenerujeme.... napr. i tí, čo nemôžu mať deti to riešia silou mocou cez umelé oplodnenie...
eeeej, ci si sa na tenky lad nevybrala evus
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Dáša_
BXLmiami
Dáša,ale my sme zrušili evoluciu.V minulosti asthmatičky nemali deti,ani alergičky,pred erou očkovania a ATB nedožili dospelosti a tak neodovzdávali vadnú genetiku dalej.Skús nechať svoje alergické dieťa bez liekov a ATB a uvidíš ako rýchlo on prídeš.
no vieš, chodili sme na alergológiu - vždy nasadila lieky, vždy atb. Až sme sa naštvali a prestali sme tam chodiť Je to cca 10 rokov.
Po pravde, dnes už ani netuším, kedy naposledy užíval ATB, koľko rokov dozadu to je.

Trochu problémom je, že v časoch, ke´d bol syn úplne malý som dosť verila pediatričke a myslela som si, že keď na silné prechladnutie s kašľom bez testov rovno nasadzuje širokospektrálne atb, že je úžasná a robí dobre. Dnes si už myslím niečo iné.

Ale s tou evolúciou to je fakt krutá pravda. My sa vlastne sami seba degenerujeme, či jak to správne nazvať.
Ano degenerujeme.Len skús povedať matke poldruhakilového dieťaťa nech to nechá na prírodu.
ano, toto je krutá pravda. A som rada, že ja nerobím v takej oblasti, kde by som musela toto riešiť.

Aj keď nie všetky predčasne narodené deti sú problematické. Niekedy je problem aj v matke.

Spomínam si, ako u nás na dedine v minulosti vymrela rodina - až dnes si uvedomujem, že tam bolo dedičné obličkové ochorenie. Aj keď sa prejavilo až neskôr.
Dnes by sme zrejme umelým oplodnením dokázali, že budú mať vlastných potomkov...

Ale to sme asi už niekde blízko pri mengelem, toto je fakt ťažká téma
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ano,ale príroda to rieši mimo nás.Koľko majú belosi detí?Je iluzorne si myslieť,že prírodu oblafneme.Budúcnosť je farebná.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať