Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
lujza.j
Duški .....15 vybranych bezdomovcov,..a tak by to predsa novinari nenapisali....
Lujza, ostatni, ktori tu cest nemali sa zavesili na mna na namesti SNP- to su otravni ludia . A ten hotelik za postou 1, co mi odporucila Korela, no, na tie ceny, co tam maju, je to ubohe, cerveny koberec spinavy, zapraseny, tuje, ci co pred vchodom vyschnute, esteze som sa na neho neulakomila.
Po prvé, chcela si najbližší. Je.
Po druhé, bola si aj vnútri, alebo si okolo neho iba prešla?
Po tretie, pozri, kto v tom hoteli prebýval, ak oni boli spokojní, predpokladám, že by si mohla byť i ty. Ja som ti dala web, na ňom je všetko, aj ceny.

Myslím, že išlo o Arcadia hotel, s piatimi hviezdičkami. Prezrela som si hodnotenia hosťov, je mi ľúto, že by ti nevyhoval, a že takmer všetci sa potom mýlili okrem jedného Japonca, ho vyhodnotili veľmi vysoko. U toho Japonca to chápem. Práve sa vrátila jedna deva s Japonska, hej, je to krajina na míle vzdialená od nás komplet so všetkým.Dúfam, že v Japonsku budeš spokojnešia. Daj vedieť.
Naposledy upravil korela : 17.06.14 at 11:29
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela, co sa hned rozculujes, si zle spala? Ved to som pisala o hoteliku, nie o tebe, co ta to irituje. Spina tam je na moj vkus, mozno pre ineho, je to krystalovo ciste. Fuu, mala som byt ticho, taka reakcia, akoby to bol tvoj hotel. Chod sa tam pozriet a uvidis.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Korela, co sa hned rozculujes, si zle spala? Ved to som pisala o hoteliku, nie o tebe, co ta to irituje. Spina tam je na moj vkus, mozno pre ineho, je to krystalovo ciste. Fuu, mala som byt ticho, taka reakcia, akoby to bol tvoj hotel. Chod sa tam pozriet a uvidis.
Ty máš ešte od psychológie veľmi ďaleko.
Mňa si uviedla v texte, tak som ti odpovedala.
"Korela, co sa hned rozculujes, si zle spala?" Napr. takúto vetu si tu na Porade nikdy odo mňa nemohla čítať. Prvýkrát ti napíšem, či ti nie je niekedy trochu hanba, keď si po sebe prečítaš svoje výplody. To je tvoja osobná vizitka.
Ja sa nemám nad čím rozčuľovať, podmienky pri hľadaní požiadaviek na hotel som splnila. A pobývali tam iné osobnosti ako si ty. I keď máš život pred sebou, a ktovie kam s úspechom vystúpaš. Prajem ti zažiť zaslúženú slávu.
Aký si k tomu ty zaujala postoj, tvoj problém. Psychologický.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
korela
misoft
Lui - neviem - novinári popíšu hovädín na celé strany....
A toto ma udivilo (i pobavilo..) -..... http://www.porada.sk/t245664-aka-je-...ostlivost.html
A čo ťa na tom, prosím ťa, už len pobavilo? Táto žena je veľmi nešťastná ako mnoho iných ľudí, kde lekári mohli zasiahnuť ale z nejakého dôvodu nezasiahli. To sa snáď dá pochopiť. Má 28r., po revolúcii keď začala chodiť do ZŠ, tak veľa dobrého čo v tomto štáte fungovalo, sa pozrušovalo. Okrem iného i pravidelné zubné a zdravotné prehliadky detí v školách. Ak má pravdu, a mohol si to niekto všimnúť, mohla prežívať určite kvalitatívne vyššiu úroveň svojho života.

Mala som dvoch lekárov z triedy. Prvá mi zničila dieťa, druhým bol O.R., potom sa O si urobil A, čiže A. R. lekár, spisovateľ, človek s mnohými aktivitami, dieťa notára, al. právnika, knižnica na celej stene, jediný syn, pri pohrebe si žiadal zahrať dixieland. Akoby chudák tušil, kde pri nehode vydýchne. Tí dvaja sa už na ZŠ tak vysoko líšili inteligenciou, že je sa ani nečudujem, aký je rozdiel medzi lekármi. BXLmiami ho bude poznať.
To sú ľudia, ktorí časovo spadajú na prijímanie na LF hlavne s dobrým politickým profilom rodičov. Samozrejme nie všetci. Ale s tým pozadím ich bolo určite dosť veľké percento.

Pani z obce, keď išla rodiť ďalšie dieťa, išla k našej deckárke s nejakými príznakmi. Vraj iba soplíky. Matky majú zvyčajne dobrú intuíciu, zašla od nej hneď Dr. Nevickej (primárke v NUTaRCHU). Bol to zápal pľúc. A to nebol jej jediný omyl v diagnostike. Kolovali vážne veci medzi matkami. Môjmu išla predpisovať v ôsmich mesiacoch uspávacie prostriedky, namiesto dôkladného vyšetrenia. Ťapa sprostá. Potom sa prišlo na dg. Stačil jeden odber na KO. Baba krásna, v aute vždy tenisová raketa, čo nebolo vtedy vôbec bežné. Takže asi tak k prístupu niektorých vyštudovaných lekárov tej doby. Všetci si uvedomujeme, že to tak bolo.
.
Piata kolóna využívala a bude využívať médiá. Preto si vyberám ja, čo budem čítať, nie to , čo by mi chcel niekto nanútiť.
Korela,mala vývojovú vadu,rozhodne si ju všimli.Otázka skôr je,či bola riešiteľná.
Mohlo byť aj tak. Ale ak ide do očí bijúcu nízku výšku na vek, mohol detský lekár rodičom vysvetliť o čo ide. Mne ide o princíp. Prístup lekárov k pacientom. Slovo robí zázraky. Ako ja spomínam na väčšinu lekárov s láskou, tak sa vyskytli za celý môj život iba tri neschopné lekárky. Žiaľ. Práve pri deťoch.
Plus jedna v štátnej (40), ktorá mi povedala jednoducho z mosta do prosta bez prípravy po narodení prvého dieťaťa, ktoré sa narodilo takmer po desiatich rokoch, že veľmi rýchlo oslepnem. (Mala som prísť na kontrolu do štátnej už po 6 týždňoch po pôrode, ja som to intuitívne posunula o mesiac viac a dobre som urobila.) Hneď som mala umiestniť dieťa v kojeneckom ústave, napriek tomu, že mama sa mesiac pred pôrodom kvôli tomu presťahovala späť z Prahy do BA blízo nás, a teda mal sa kto o dieťa starať, manžel tiež. Dôvod oslepnutia - nádor v hlave. Bez žiadneho vyšetrenia mozgu. Áno, dostala som neskorú gestózu päť dní pred pôrodom. Jej nevhodným výrokom sa mi okamžite zastavila na dobro laktácia. Na kontrolu som sa vykašľala, keď už mám oslepnúť, tak aspoň nech si dieťa čo najdlhšie vypozerám. Inak išlo o zápal očného nervu. Vraj. Ja som nič necítila s očami, tesne pre pôrodom bola privolaná oftalmologička, sa rozhodovalo o výbere pôrodu, nakoniec prirodzený.
Tak som nakoniec išla na kontrolu o pol roka. Zápal úplne spontánne zmizol. Očná obvodná nechcela veriť. Že sa to ešte nikdy nestalo. Bola z toho úplne vykoľajená, nechcela mi veriť, že som nikde neležala. Po prvé, že som odignorovala jej príkaz, po druhé spontánne uzdravenie. Že to prednesie na nejakom ich odbornom podujatí. Atď.
Ja som na to asi prišla, že prečo sa to stalo. Bolo horúce leto, už som nechcela priberať, tak som začala chrúmať poľné uhorky. Však sú takmer bez kalórií. A tak som si natrepala sodík do tela a ten spôsobuje opuch nervov, mozgu. Svoj dohad som jej povedala. (Čo robí nadmerné množstvo sodíka v organizme som sa dočítala v Exprese, bol to článok na celú veľkú stranu aj s popisom iných prvkov, preto to odhodlanie konečne na kontrolu.)
A mala som takých dg viac, až by ste sa možno pobavili. Ale treba byť i pokorní k týmto veciam a poďakovať. Aj preto rada aspoň konzultujem alebo sa liečim u alternatívcov. Iba treba vedieť u ktorých. Dôležitý je výber. Najlepšia by bola kombinácia.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mas pravdu. .
Hotel uzasny, krasny, cisty, nizke ceny, Korela, dik za typ. .Uz je to OK?

A prepac, prd o mne a mojej robote vies, tak sa nenavazaj do niecoho, o com vies kulove. To je naozaj vyplod a tvoja vizitka, ked nevies co napisat, tak utocis na vzdelanie a pracu, to si este nerozdychala moj nazor k tvojim alernativam, vies sa aj odosobnit v inych temach?

A taky pekny den to bol. Inak pointa mojho 1.prispevku bola v tom, ze aj ked je hotel drahy, moze byt na h...pre mna, pre ineho to moze byt stred vesmiru.
A uz naozaj nemam potrebu s tebou tuto temu rozvadzat.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Mas pravdu. .
Hotel uzasny, krasny, cisty, nizke ceny, Korela, dik za typ. .Uz je to OK?

A prepac, prd o mne a mojej robote vies, tak sa nenavazaj do niecoho, o com vies kulove. To je naozaj vyplod a tvoja vizitka, ked nevies co napisat, tak utocis na vzdelanie a pracu, to si este nerozdychala moj nazor k tvojim alernativam, vies sa aj odosobnit v inych temach?

A taky pekny den to bol. Inak pointa mojho 1.prispevku bola v tom, ze aj ked je hotel drahy, moze byt na h...pre mna, pre ineho to moze byt stred vesmiru.
A uz naozaj nemam potrebu s tebou tuto temu rozvadzat.
Hrubým zvýraznené je veľmi výpovedné. Ja neútočím na vzdelanie, ale poukazujem na tvoje príspevky. Dúfam, že dokážeš pochopiť rozdiel.



Pozri sa, ja som ti poslala web, mohla si si ho dopredu naštudovať. Chcela si najbližší k SNP, bol. Ty si ma prvá oslovila (zarypla) dnes a obvinila si ma, že sa rozčuľujem. To by si iba chcela. Prečo také tvrdenie, pani psychologička? Zo mňa si nepriateľku nevytvoríš, aj keby si ako chcela. To čo som zažila, som zažila pred dvadsiatimi rokmi, a doteraz bolo všetko v poriadku. Ty nevieš o mne tiež nič.
Tvoje reakcie tu na Porade nesvedčia o tvojej profesionalite, vytváraš si tu konflikty charakteru, ktorý by inému ani nenapadol.
A čo som ja, prosím ťa, nerozdýchala? Mňa tvoje názory na túto oblasť vôbec nezaujímajú. Z jediného dôvodu. Chýba ti skúsenosť a očividne túto oblasť vedome obchádzaš. Čo som zažila, si ty nezažila. Skúsenosť je neprenosná. A nie som jediný človek s podobnými skúsenosťami. Ak by sa zveril takýto človek u odborníka ako si ty, tak by skončil v prinajmenšom v sieťke. Pouvažuj nad svojimi domnienkami, či sú správnym riešením. Prečo si ich vlastne vytváraš?
Najväčší dar, čo mi otec mohol dať, bol prístup k alternatíve, ku ktorej ho prinútili lekári, pud sebazáchovy a chuť ešte žiť. Namiesto 3 týždňov žil viac ako 16r. Kým som nevyrástla ako posledné dieťa. Toľko k psychológii a k alternatívnym prístupom. Boli päťdesiate roky a používal afirmácie.



Manipulátora rozoznám na kilometre. Pekný večer, ak si si už deň pokazila. A veru nemusela si si. Ja som si ho nenechala poznačiť. Prečo aj? Vo mne nevzbudíš negatívne emócie. Ide o moje zdravie, nie tvoje. Svoje si chráň sama.



P.S.
"Nikdy nehovor o hraniciach ľudského poznania, ale len o hraniciach svojho vlastného."
Rudolf Steiner
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vies co Korela, urazaj si, kolko sa ti paci. Ani netusis, ake ja mam vysledky prace a kydas. nech ti padne na uzitok. Moji pacienti su prevazne autisticke deti, v sietke nekoncia,.

A kde skoncila debata len koli tomu, ze som napisala nazor na hotel, ktory si mi odporucila,, Hodnotila som hotel, preboha nie teba.!!. Nemyslis, ze paranoja a vztahovacnost je tiez problemom? Myslim, ze uz aj stacilo. Najdi si uz niekoho ineho, ja uz nemam zaujem.
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

buchač
dariusko
Hádam nebudem tráviť dovolenku medzi vyhodňarmi, aby som sa naučil slang

a slang / zvrat = diabla brat (ako vravel Julo S.)

By si bol počul komentár mojho zvarača (bol biely, iba pokožku mal tmavšiu) vo vlaku , keď sa mu jeden "opálený" sympaťák prihovoril :

Ugye sógor.
Mink nem szédelunk magukat, hogy cigányok vagyunk .

PS
Ak by si potreeboval niečo preložiť, napíššš
Pozor !!!

Už som nie raz vravel .
Ja nie som vychodňar ...ja som rodený ( niekoľko generácií ) košičan .
...a to je , kua , veľký rozdiel !!!

Ale už radšej neriešim ...a nemusíš ani Ty ...každý vieme to svoje a fertig !
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

buchač
Stanislav 1975
V nedeľu ma potešilo príjemné stretnutie, s príjemnými ľuďmi a aj následný obed s jeho excelenciou, sýrskym velvyslancom vo Viedni- bolo super...a pomohli sme aj dobrej veci...
Stano ...oné , šak vitaj
Stano ... oné , šak špecifikuj ...
Ako ???
Čo je to dobrá vec v súvislosti so Sýriou ???
No že podporil VRAHA

či ? ?
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

korela
alaya1
Korela, co sa hned rozculujes, si zle spala? Ved to som pisala o hoteliku, nie o tebe, co ta to irituje. Spina tam je na moj vkus, mozno pre ineho, je to krystalovo ciste. Fuu, mala som byt ticho, taka reakcia, akoby to bol tvoj hotel. Chod sa tam pozriet a uvidis.
Ty máš ešte od psychológie veľmi ďaleko.
Mňa si uviedla v texte, tak som ti odpovedala.
"Korela, co sa hned rozculujes, si zle spala?" Napr. takúto vetu si tu na Porade nikdy odo mňa nemohla čítať. Prvýkrát ti napíšem, či ti nie je niekedy trochu hanba, keď si po sebe prečítaš svoje výplody. To je tvoja osobná vizitka.
Ja sa nemám nad čím rozčuľovať, podmienky pri hľadaní požiadaviek na hotel som splnila. A pobývali tam iné osobnosti ako si ty. I keď máš život pred sebou, a ktovie kam s úspechom vystúpaš. Prajem ti zažiť zaslúženú slávu.
Aký si k tomu ty zaujala postoj, tvoj problém. Psychologický.
Výnimočne ťa podporím,

Biektorévšetky lekárky sú také
naučené z ordinácie, že ony rozprávajú pacient čuší =IBA ony majú pravdu

(jedna si na to tak zvykla, že mi už rozpráva aj do kúrenia a vlani aj do vyúčtovania
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....starý senilný ujo sa na konci kariéry stihol ešte zviditeľniť ...posledný krát ...

http://www.topky.sk/cl/10/1404419/Ho...-udelil-milost
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

A pekne po tichu....
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja



... za mňa ... niečo od Suveho a Sama Tomečka .. nech sa darí ... Vám ...
Naposledy upravil promont maja : 18.06.14 at 08:32
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

promont maja


... za mňa ... niečo od Suveho .. nech sa darí ... Vám ...
Neviem, Suve nieje zlý chlapec, ale niečo mi v jeho hudbe chýba, texty má dobré ale chýba mi tam niečo- ja som starý KALI-sta :-))), tak to radšej DÁM... :-)))



1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

.. KALI ... ten je obľúbenec môjho staršieho syna ... ale sa vypracoval ... musím uznať ...



... Suve dozrel a je už niekde inde ... to sa mi u ňho celkom ráta ... jeho životná filozofia ...



Naposledy upravil promont maja : 18.06.14 at 08:31
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Pobavilo, ale keď si človek uvedomí, že je to realita.........
tak príloha je veľká, pridám neskôr...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

[QUOTE="promont maja"].. KALI ... ten je obľúbenec môjho staršieho syna ... ale sa vypracoval ... musím uznať ...



... Suve dozrel a je už niekde inde ... to sa mi u ňho celkom ráta ... jeho životná filozofia ...
Aj moji synovia sú fanúšikovia :-))))))))))))
10321609_10202316392126455_2805661732362263545_o.jpg  
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

[QUOTE="Stanislav 1975"]A ešte videjko z nedelnej akcie...

[/QUOTE
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

[QUOTE="Stanislav 1975"]A ešte videjko z nedelnej akcie...

[/QUOTEMali hodiť brušný tanec,upútali by viac ľudí,habibovia.Prestup na moslimskú vieru ked sa ti tak páčia,tá sedí zakomplexovaným chlapom.Pardon.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

[QUOTE="BXLmiami"]
Stanislav 1975
A ešte videjko z nedelnej akcie...

[/QUOTEMali hodiť brušný tanec,upútali by viac ľudí,habibovia.Prestup na moslimskú vieru ked sa ti tak páčia,tá sedí zakomplexovaným chlapom.Pardon.
Pardon moja, ale teraz si tresla takú hlúposť, že až- Sýria nieje moslimská krajina, je to sekulárny štát, ženy povačšine nechodia zahalené, a v centre Damasku si dáš na ulici pivečko-takže, keď reagujem na veci, tak si o tom najskor niečo naštudujem, až potom tresnem volovinu :-)))
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať