Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak sa nedostaneš na DNS server - tak napr. www. porada.sk - nie je možné získať IP adresu - takže len načíta ten DNS server, ale keďže sa pakety u telekomu strácajú, žiadna adresa nepríde = nespojíš sa.
Skúšal som v noci trasovanie na google - 75% paketov lost. A končilo to na telekom serveri.

Inak - i samotní telekomisti hlásili na iných fórach problémy s pripojením - výpadky, straty rýchlosti....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Ak sa nedostaneš na DNS server - tak napr. www. porada.sk - nie je možné získať IP adresu - takže len načíta ten DNS server, ale keďže sa pakety u telekomu strácajú, žiadna adresa nepríde = nespojíš sa.
Skúšal som v noci trasovanie na google - 75% paketov lost. A končilo to na telekom serveri.

Inak - i samotní telekomisti hlásili na iných fórach problémy s pripojením - výpadky, straty rýchlosti....
a keby si iny DNS pouzil? Nejaky public? Napr DNS od google-u?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No práve - k nemu sa nedostaneš pre tie sprosté káble od telekomu. Mne poskytovateľ hlási, že som pripojený, v skutočnosti som len k nemu, ďalej od neho sa nedostanem. Pretože je výpadok na strane telekomu. A tam je stop.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
No práve - k nemu sa nedostaneš pre tie sprosté káble od telekomu. Mne poskytovateľ hlási, že som pripojený, v skutočnosti som len k nemu, ďalej od neho sa nedostanem. Pretože je výpadok na strane telekomu. A tam je stop.
misoft, do je nejake divne nefunkcny DNS nemoze ovplyvnit Tvoj pristup k netu. Iba nebudes vediet prelozit adresu.
vies ping-nut toto? 8.8.8.8?,
alebo toto? 162.159.255.46

Vsetky DNS na svete moze byt dole, ale ak do IE zadam 162.159.255.46, dostanem sa na sme.sk
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pingal som. Včera v noci - 75% lost. O chvíľu bolo 100% lost.
Tracert na 8.8.8.8 skončilo u telekom - žiadna odpoveď. Tracert na 8.8.4.4. - opäť telekom - žiadna odpoveď. Čas vypršal.
Po poskytovateľa 1ms, za ním po telekom 32ms, za telekom nič - stratené.

Ale je zaujímavé, že to začne blbnúť okolo 22:00 klesaním rýchlosti a okolo polnoci už je to zdochnuté.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Pingal som. Včera v noci - 75% lost. O chvíľu bolo 100% lost.
Tracert na 8.8.8.8 skončilo u telekom - žiadna odpoveď. Tracert na 8.8.4.4. - opäť telekom - žiadna odpoveď. Čas vypršal.

Ale je zaujímavé, že to začne blbnúť okolo 22:00 klesaním rýchlosti a okolo polnoci už je to zdochnuté.
tak by to potom nemalo byt DNS-om
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď píšem - nie DNS je na vine, telekom a ich servery a káble. Oni tam majú bordel.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Veď píšem - nie DNS je na vine, telekom a ich servery a káble. Oni tam majú bordel.
jaj tak si to myslel.Uz sa chapeme. No ale to by potom mal Tvoj provider buchat rukou po stole u telekom-u
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Možno robia nejaké oné, ale sa čudujem, že nemajú zálohy. Takto odstavia mnoho pripojení - dokonca i bankomaty, terminály a pod. Ale čo sa dá očakávať od Nemcov? Slovenská časť Telekomu je tu len do počtu (akcionári) a tí musia držať hubu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
jaj tak si to myslel.Uz sa chapeme. No ale to by potom mal Tvoj provider buchat rukou po stole u telekom-u
Pretože sa to dialo väčšinou cez víkend a v noci, tak až teraz sa to dozvedel (odo mňa) - neviem, ako sa zariadi. Ale to nielen on - sused má od UPC a tiež mu vypadávalo a bol bez spojenia. Stále sa mu len kolečko točilo a nič.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Možno robia nejaké oné, ale sa čudujem, že nemajú zálohy. Takto odstavia mnoho pripojení - dokonca i bankomaty, terminály a pod. Ale čo sa dá očakávať od Nemcov? Slovenská časť Telekomu je tu len do počtu (akcionári) a tí musia držať hubu.
jaj ved ale nemrlmli, hadam to nejdeme na Nemcov hadzat, vd tam nerobia len Nemci a obzvlast nie technikov. Ci myslis, ze nemci nechcu inovovat a maju tam preto zastarale technologie?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
jaj tak si to myslel.Uz sa chapeme. No ale to by potom mal Tvoj provider buchat rukou po stole u telekom-u
Pretože sa to dialo väčšinou cez víkend a v noci, tak až teraz sa to dozvedel (odo mňa) - neviem, ako sa zariadi. Ale to nielen on - sused má od UPC a tiež mu vypadávalo a bol bez spojenia. Stále sa mu len kolečko točilo a nič.
ja som sa v Orange pytal a tam nic nezaznamenali
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
jaj ved ale nemrlmli, hadam to nejdeme na Nemcov hadzat, vd tam nerobia len Nemci a obzvlast nie technikov. Ci myslis, ze nemci nechcu inovovat a maju tam preto zastarale technologie?
To, to. Veď už i lastovičky na drôtoch čvirikajú, že by sa buď radi zbavili, alebo všetko zhrabli. A načo budú vrážať do niečoho, čo im na 100% nepatrí.



Uvidíme, čo prinesie 22-há hodina a potom pokračovanie noci. Či zase bude nyšt.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

bettylou
Petra Nová
"No jó, mužský, ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. Ale pak najednou… zdechnou."
že ty nevidíš tých ktorí si to vaše pohodlie odsrali... von v zime, v baniach ty s chytilovou by si ani tú trojkolkolku nepostavila, nie to ešče satelit cez ktorý sa tu navážaš
Čo ťa na výroku Věry Chytilovej o mužoch tak rozčertilo, že si do úvah o ňom zahrnul aj mňa? Povedala to predsa Chytilová, u tej reklamuj, ak ti v nebi umožnia návštevu. Iste je pekné a kresťanské, že žena ako ty, ktorá rozmýšľa ako chlap a vyjadruje sa ako kočiš, má taký obranársky vzťah k mužom. Za to ťa muži určite milujú a môžeš byť šťastná. A tak je všetko v poriadku...no nie?
P.S.
Prečo ťa trápi jankovičová? Kvôli nej mi nemusíš písať SS.
Týmto pozdravujem jankovičovú, treba vydržať!
4 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dnes politika spí, tak si dovolím malé povzdychnutie nad nedokonalosťou slovenčiny. Chýbajú jej slová(výrazy) na pomenovanie veľa javov a vecí.
Pár príspevkov dozadu som písala o záhire. Teda o niečom alebo niekom, na čo sa nedá zabudnúť po celý život. Slovom " záhir" sme si vypomohli prevzatím z arabského sveta. Neviem sa však dopátrať výrazu pre označenie toho, na ktorého by človek rád zabudol, ale ON sa sám pripomína, hádam aj do konca života.
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Na Liptove prsi a primrza....zajtra nohy,ruky dolamane
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A tu fučí..... zima, zima - pocitová teplota je svinská.....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac



0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kokso tie topky.sk to co je za grcaren. Som klikol na odkaz, potom na hlavnu stranku a sa mi zdvihol zaludok. To co su tam za titulky
1. VIDEO fatálnej bitky na ulici: Odvážnej študentke (†23) sa stala osudnou jediná veta!
2. Osud monštra je spečatený: Lekára zneužívajúceho deti s rakovinou odsúdili na 22 rokov
3. Zamaskovaná mamička Borisa Kollára: V obtiahnutých legínach ukázala chutnú ritku!
4. Starec (85) chcel pomilovať dvojičky (17): Sestry s ním vybabrali, rande skončilo katastrofou!
5. Hrozivé zistenie 3 mesiace po smrti: Nebyť tohto, americká hviezda ešte mohla žiť!
6. VIDEO Krvavé zranenie v NHL: Stačil kúsok a mohol skončiť ako Zedník!
7. Toto sú nohy modelky, ktorá má vyše štyridsať rokov: Odchod do dôchodku neprichádza do úvahy!
atd, atd. atd

hmmm, sme sa tu zamyslali nad skodlivostou slovenskych ludovych rozpravok, ale toto je podla mna 1000 nebezpecnejise pre zdravy vyvin a rozvoj jedincov
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať